ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Un alt fel de concurs! EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Un alt fel de concurs! EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Un alt fel de concurs! EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Un alt fel de concurs! EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Un alt fel de concurs! EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Un alt fel de concurs! EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Un alt fel de concurs! EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Un alt fel de concurs! EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Un alt fel de concurs! EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Un alt fel de concurs! EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Un alt fel de concurs! EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Un alt fel de concurs! EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Un alt fel de concurs!

2 participanți

In jos

Un alt fel de concurs! Empty Un alt fel de concurs!

Mesaj  GEORGE Mier Ian 25, 2012 9:02 pm

Am primit propuneri din partea Crinei si Marianei pentru a deschide o Galerie comuna unde sa expunem lucrari cu tematica de iarna. Propunerea este prea limitata si nu cred ca vom avea participanti.
Uite ce va propun eu!
In perioada 01 aprilie pana de pasti se va deschide o galerie de arta pe scheletul galeriei experimeentate la sfarsitul anului.
Tema concursului - La alegerea participantilui de preferinta cu mesaj religios.
Stilul concursului - Orice tehnica cunoscuta.
Conditii - Lucrarea sa nu fi fost expusa pe forum.
Optional se pot posta faze de lucru din timpul executiei.
Expunerea lucrarilor vor incepe la data de 01 aprilie 2012( Atentie!,,,nu se posteaza nimic pana la acea data)
Votarea se va face o singura data.
Astept pareri pro sau contra sau intrebari!
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Un alt fel de concurs! Empty Re: Un alt fel de concurs!

Mesaj  crina Mier Ian 25, 2012 9:49 pm

Pe langa ce vrei tu sa faci, eu as propune o sectiune pe luni. De ex: ian, feb, martie, aprilie etc
Avand in vedere ca ianuarie aproape a trecut, incepem cu februarie. Si fiecare membru, care poate, care vrea, posteaza cate o lucrare, doua, trei, cate creaza pe luna respectiva, Daca nu a creat nimic pe luna in curs, no pb, trece la urmatoarea luna Smile Conditiile spuse anterior de George, pot fi luate in calcul sau nu. Dar eu as zice sa nu tinem cont chiar de toate. De ce zic asta? In primul rand, daca e vorba de votare si de podium tongue cratorii se inhiba, prefera sa nu participe.In al doilea rand, nu toti au chef sa isi pozeze etapele. Temele si tehnica pot fi la alegere, dar o tema a lunii ar fi mai interesant. De ex: feb-iarna, martie-martisor, aprilie-paste, mai-primavara etc etc O lucrare cu tema lunii si restul la alegere.
In loc de punctaj, o votare gen cea despre care vorbea Ionut, dar ca sa nu se simta nimeni ofensat, sa se dea doar like, ca la facebook, pt lucrarile preferate.
Ei, ce ziceti!? Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Un alt fel de concurs! Empty Re: Un alt fel de concurs!

Mesaj  GEORGE Mier Ian 25, 2012 11:10 pm

crina a scris:Pe langa ce vrei tu sa faci, eu as propune o sectiune pe luni. De ex: ian, feb, martie, aprilie etc
Avand in vedere ca ianuarie aproape a trecut, incepem cu februarie. Si fiecare membru, care poate, care vrea, posteaza cate o lucrare, doua, trei, cate creaza pe luna respectiva, Daca nu a creat nimic pe luna in curs, no pb, trece la urmatoarea luna Smile Conditiile spuse anterior de George, pot fi luate in calcul sau nu. Dar eu as zice sa nu tinem cont chiar de toate. De ce zic asta? In primul rand, daca e vorba de votare si de podium tongue cratorii se inhiba, prefera sa nu participe.In al doilea rand, nu toti au chef sa isi pozeze etapele. Temele si tehnica pot fi la alegere, dar o tema a lunii ar fi mai interesant. De ex: feb-iarna, martie-martisor, aprilie-paste, mai-primavara etc etc O lucrare cu tema lunii si restul la alegere.
In loc de punctaj, o votare gen cea despre care vorbea Ionut, dar ca sa nu se simta nimeni ofensat, sa se dea doar like, ca la facebook, pt lucrarile preferate.
Ei, ce ziceti!? Smile

Vrei prea multe Crina! Mai gandeste-te si la cel care ar trebui sa se ocupe de asa ceva si la conditiile tehnice ale forumului. Si mai este ceva, ce te faci daca nu exista interes,... nu inseamna ca ai muncit in zadar! Twisted Evil
Ok, voi mai face o incercare, am deschis ..Galeria de arta a forumului artistilor plastici". Vom incerca sa punem la punct si sistemul de vot. Fiecare participant are posibilitatea sa expune toate creatiile oricand vrea cu o singura conditie,...nu se admit nici un fel de comentarii". Exponentul va da toate detaliile privind lucrarea expusa.
In functie de propunerile voastre vom imbunatati conditiile de expunere!
Administratorii forumului isi rezerva dreptul de a retrage orice lucrare din galerie fara a da nici o explicatie celui care a expus.

https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/f76-galeria-de-arta-a-forumului-artisti-plastici

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Un alt fel de concurs! Empty Re: Un alt fel de concurs!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum