ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Rezumat impresii galerie Ando

+4
greekman
mirela
GEORGE
Daniel
8 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Empty Re: Rezumat impresii galerie Ando

Mesaj  GEORGE Mar Mar 06, 2012 9:34 am

Daniel a scris:...Sunt atras de neconventional!...pana si arta mea este neconventionala,spontana,naturala!

Esti fenomenal, este ceva extraordinar! Daca si tu canti,... poti oricand sa te duci la ,,Romanii au talent"
Bafta Marius! Very Happy


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Mar Mar 06, 2012 9:49 am, editata de 1 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Empty Re: Rezumat impresii galerie Ando

Mesaj  GEORGE Mar Mar 06, 2012 9:48 am

Daniel a scris:...Sunt atras de neconventional!...pana si arta mea este neconventionala,spontana,naturala!

Si eu am spus de nenumarate ori ca ceea ce fac eu este o ,,Arta neconventionala" unica si originala. Spiritul creativ nu se invata in scoli superioare de arta. Daca eu as face ce mi-ar dicta altcineva as deveni un robot. Poate ca din acest punct de vedere Marius, ne asemanam. Rolling Eyes


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Mar Mar 06, 2012 10:41 am, editata de 1 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Empty Re: Rezumat impresii galerie Ando

Mesaj  Daniel Mar Mar 06, 2012 9:57 am

GEORGE a scris:
Daniel a scris:...Sunt atras de neconventional!...pana si arta mea este neconventionala,spontana,naturala!

Si eu am spus de nenumarate ori ca ceea ce fac eu este o ,,Arta neconventionala" unica si originala. Spiritul creativ nu se invata in scoli superioare de arta. Daca eu as face ce mi-ar dicta altcineva as deveni un robot. Poate ca din acest punct de vedere Marius, ne asemanam. Rolling Eyes



....Sunt de acord cu tine,George!

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Empty Re: Rezumat impresii galerie Ando

Mesaj  marinic Sam Mar 10, 2012 7:18 pm

Marius eu chiar nu am cuvinte sa-mi exprim admiratia pentru ceea ce faci tu!, abia astept sa vad in realitate aceste lucrari!

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Empty Re: Rezumat impresii galerie Ando

Mesaj  Daniel Sam Mar 10, 2012 9:25 pm

Multumesc,Mariana!...Momentan astept ,,scula'' de la sef,coleg,artist,un prieten drag noua prin persoana lui George !...si ma voi pune in miscare, fierb cum s-ar zice!La acest moment, fenomenal pentru mine, am descoperit o chestiune interesanta. Daca nu realizam subiectul ,,Dex...pirografie'' prin prezentarea artistilor din trecut cu siguranta mergeam prin intuneric.Astept !...un nou concept,un nou stil !...

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Empty Re: Rezumat impresii galerie Ando

Mesaj  Daniel Lun Mar 12, 2012 11:53 am

[img]Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Fffta [/img]



Multumesc,George!Am primit coletul.Impresii:....o tara care se respecta !... Sad Obraznic de invidios...suntem o tara primitiva ,cu o marca de doi bani !Crying or Very sad Evil or Very Mad

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Empty Re: Rezumat impresii galerie Ando

Mesaj  GEORGE Lun Mar 12, 2012 8:59 pm

Daniel a scris:[img]Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Fffta [/img]



Multumesc,George!Am primit coletul.Impresii:....o tara care se respecta !... Sad Obraznic de invidios...suntem o tara primitiva ,cu o marca de doi bani !Crying or Very sad Evil or Very Mad

Marius, pastreaza timbrul pentru ca peste 100 de ani stra,... stranepotii tai il vor vinde la licitatie cu milioane de euro. Twisted Evil
Ma bucur ca ai primit coletul, de-acum la treaba! Very Happy
Nu ar fi rau daca vei deschide un atelier de pirografie de la A la Z. Nu-ti fie teama ca cineva iti va fura meseria, pentru ca brendul este al tau! Razz
Abia astept sa vad prima lucrare cu acea bijuterie! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Empty Re: Rezumat impresii galerie Ando

Mesaj  Daniel Lun Mar 12, 2012 9:40 pm

Se mai discuta!!!...timbru este in colectie.La nazdravan i-am facut un artificiu pentru priza mioritica.L-am probat si merge ok.
Multumesc ,George!Ma voi pune in miscare.



Singura modalitate, ar fi o prezentare etapizata.Dar nu am rabdare ! ...cat si o retinere!Daca finalul v-a fi un dezastru(...am cateva lucrari pe care le-am folosit ca rafturi si fund pt. mamaliguta Twisted Evil )!?!Lemnul este mai versatil !La o anumita lungime/latime isi modifica structura prin fibra,duritate cat si timpul de uscare.Ar fi mai complicat sa stau si cu o camera web.Poate cand ma voi juca, am sa vin si cu o prezentare video, cum pot scoate fum, pe ochi si pe urechi,in timpul arderii Twisted Evil


Ultima editare efectuata de catre Daniel in Lun Mar 19, 2012 8:17 am, editata de 1 ori

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Empty Re: Rezumat impresii galerie Ando

Mesaj  Daniel Lun Mar 19, 2012 7:42 am


Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Empty Re: Rezumat impresii galerie Ando

Mesaj  GEORGE Mar Mai 22, 2012 8:36 am

Salut Marius, ma bucur ca inca mai existi! Very Happy Ce mai faci,...noutati?
Vreau sa vad o lucrare facuta cu letconul pe care ti l-am trimis. Twisted Evil ,...sau nu este compatibil pentru lucrarile tale! Evil or Very Mad
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Empty Re: Rezumat impresii galerie Ando

Mesaj  Daniel Mar Mai 22, 2012 7:46 pm

GEORGE a scris:Salut Marius, ma bucur ca inca mai existi! Very Happy Ce mai faci,...noutati?
Vreau sa vad o lucrare facuta cu letconul pe care ti l-am trimis. Twisted Evil ,...sau nu este compatibil pentru lucrarile tale! Evil or Very Mad


...Multumesc,George!...se comporta perfect.Artistic, am luat o mica pauza.

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Empty Re: Rezumat impresii galerie Ando

Mesaj  Ivanciu Ionut Lun Mai 28, 2012 6:52 pm

Daniel a scris:[img]Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Tumblrlyvvromlfl1rolkru [/img]
....desen,creionare....30/40cm hartie cartonata.


[img]Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Calv [/img]

...pirografie, ars pe lemn....30/40cm lemn tei
the best Twisted Evil
Ivanciu Ionut
Ivanciu Ionut

Numarul mesajelor : 126
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Empty Re: Rezumat impresii galerie Ando

Mesaj  Daniel Lun Mai 28, 2012 8:06 pm

Multumesc,Ionut!...o simpla mazgalitura in creion cat si prin ardere.

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Empty Re: Rezumat impresii galerie Ando

Mesaj  crina Mar Mai 29, 2012 1:55 pm

Auzi..., mazgalitura... Suspect As vrea eu sa "mazgalesc" ca tine.... Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Empty Re: Rezumat impresii galerie Ando

Mesaj  kizy Sam Iun 09, 2012 8:06 pm

Ivanciu Ionut a scris:
Daniel a scris:[img]Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Tumblrlyvvromlfl1rolkru [/img]
....desen,creionare....30/40cm hartie cartonata.


[img]Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Calv [/img]

...pirografie, ars pe lemn....30/40cm lemn tei
the best Twisted Evil
Cele mai elegante si maiestuoase patrupede si pe masura reprezentate de tine.
Multumesc ,pentru ca este o adevarata incantare sa le privesc!
Felicitari pentru toate lucrarile! Cea mai recenta este un triptic?
Multa inspiratie si spor in continuare!
kizy
kizy

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Empty Re: Rezumat impresii galerie Ando

Mesaj  Daniel Dum Iun 10, 2012 7:10 pm

kizy a scris:
Felicitari pentru toate lucrarile! Cea mai recenta este un triptic?


Da,asa este!

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Rezumat impresii galerie Ando - Pagina 3 Empty Re: Rezumat impresii galerie Ando

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum