ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Buna Ziua! EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Buna Ziua! EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Buna Ziua! EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Buna Ziua! EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Buna Ziua! EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Buna Ziua! EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Buna Ziua! EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Buna Ziua! EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Buna Ziua! EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Buna Ziua! EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Buna Ziua! EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Buna Ziua! EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Buna Ziua!

2 participanți

In jos

Buna Ziua! Empty Buna Ziua!

Mesaj  crina Lun Iun 30, 2014 1:16 pm

Buna ziua, camarazi  Smile E buna ideea cu intalnirea , macar o data pe luna. Sa vedem si cine citeste propunerea ta, George, ca vad ca lumea nu prea intra pe aici, e plecata in vacanta , probabil. Bravo ei, lumii  Very Happy Nu ca mine, sa stau sa ma coc acilea, ca dupa atata ploaie de am prins umezeala la oase, acu ma coc de au inceput sa se crape, saracele  Twisted Evil Noroc ca am racoare in casa. Ce ti-e si cu extremele astea climatice, domne' !!! Cred ca ar trebui sa mai gandim colectiv, sa ne mai rugam, tot colectiv, pentru binele planetei asteia si implicit al nostru, al oamenilor fiindca...stiti ce cred eu? Am devenit prea individualisti, dorintele egoiste se ciocnesc in eter, unele de altele si nici macar Universul nu mai stie ce sa implineasca si ce nu. Pe timpuri, oamenii mergeau la bisericuta de lemn, mica si modestea din localitate, se rugau in colectiv, pentru un scop comun, iar popa era indrumatorul, dezinteresat. Acuma, insa... e altfel. Fiecare e cu dorinta lui proprie, care se izbeste de dorinta celulalt, iar preotul da din gura cu gandul la interesele lui, cum sa isi faca lacasul mai mare si mai luxos, ca sa intre "clienti"mai multi si sa ii mearga "afacerea" mai bine. De cand omul face afaceri cu Dumnezeu si ii mai pune si conditii, treaba s-a imputit de tot. Parca nici dorintele nu ni se mai implinesc.
Hai ca am deviat de la subiect. Dar care era subiectul? Nici unul. Doar "Buna ziua, prieteni. Ce mai faceti? "
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Buna Ziua! Empty Buna sa-ti fie inima, Crina!

Mesaj  GEORGE Mar Iul 01, 2014 9:37 am

crina a scris:Buna ziua, camarazi  Smile E buna ideea cu intalnirea , macar o data pe luna. Sa vedem si cine citeste propunerea ta, George, ca vad ca lumea nu prea intra pe aici, e plecata in vacanta , probabil. Bravo ei, lumii  Very Happy Nu ca mine, sa stau sa ma coc acilea, ca dupa atata ploaie de am prins umezeala la oase, acu ma coc de au inceput sa se crape, saracele  Twisted Evil Noroc ca am racoare in casa. Ce ti-e si cu extremele astea climatice, domne' !!!  

Poate ca o data pe luna este un timp prea lung si lumea uita de intalnire asa ca am o alta propunere ,,Hai sa ne-ntalnim sambata seara!". Ce ziceti:?: Laughing 
Eu vacanta mi-am terminat-o asa ca am timp berechet. Very Happy  Vreau sa va spun ca la inceputul lunii iunie am plecat pe coasta Spaniei in Asturias-Gijon. O vacanta de vis care mi-as fi dorit sa nu se mai termine niciodata.  Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Buna Ziua! Empty Re: Buna Ziua!

Mesaj  GEORGE Mar Iul 01, 2014 9:41 am

crina a scris:Cred ca ar trebui sa mai gandim colectiv, sa ne mai rugam, tot colectiv, pentru binele planetei asteia si implicit al nostru, al oamenilor fiindca...stiti ce cred eu? Am devenit prea individualisti, dorintele egoiste se ciocnesc in eter, unele de altele si nici macar Universul nu mai stie ce sa implineasca si ce nu. Pe timpuri, oamenii mergeau la bisericuta de lemn, mica si modestea din localitate, se rugau in colectiv, pentru un scop comun, iar popa era indrumatorul, dezinteresat. Acuma, insa... e altfel. Fiecare e cu dorinta lui proprie, care se izbeste de dorinta celulalt, iar preotul da din gura cu gandul la interesele lui, cum sa isi faca lacasul mai mare si mai luxos, ca sa intre "clienti"mai multi si sa ii mearga "afacerea" mai bine. De cand omul face afaceri cu Dumnezeu si ii mai pune si conditii, treaba s-a imputit de tot. Parca nici dorintele nu ni se mai implinesc.
Hai ca am deviat de la subiect. Dar care era subiectul? Nici unul. Doar "Buna ziua, prieteni. Ce mai faceti? "

Cata dreptate mai ai, Crina! Twisted Evil 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Buna Ziua! Empty Re: Buna Ziua!

Mesaj  crina Mar Iul 01, 2014 11:26 pm

Nu-i asa? Mereu am dreptate, ba chiar ma si uimesc deseori, de atata dreptate ce mai am Twisted Evil 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Buna Ziua! Empty Re: Buna Ziua!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum