ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

4 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  Adi Sabau Mar Oct 13, 2009 10:49 pm

Frumosi cai!
Ma intreb prin ce metoda i-a confectionat ..!? .. ca e clar ca n-a dat cu dalta ..! .. Smile
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  GEORGE Mar Oct 13, 2009 10:56 pm

Adi Sabau a scris:Frumosi cai!
Ma intreb prin ce metoda i-a confectionat ..!? .. ca e clar ca n-a dat cu dalta ..! .. Smile

Cred ca este sudura in inox ! Atunci cand i-am vazut prima data am fost captivat de ideia imbinarilor, prin feliere (n-am gasit alta rima Very Happy )
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  Adi Sabau Mar Oct 13, 2009 11:04 pm

Laughing .. da! E interesant cum sunt asezati asaaa .. felii, felii ..!

Da' omu' asta probabil are neamuri la o turnatorie ..!!! .. ca daca-i facea acasa, in atelier, il costa prea mult !
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  GEORGE Mar Oct 13, 2009 11:28 pm

Adi Sabau a scris:Laughing .. da! E interesant cum sunt asezati asaaa .. felii, felii ..!
Da' omu' asta probabil are neamuri la o turnatorie ..!!! .. ca daca-i facea acasa, in atelier, il costa prea mult !

Artistul care a creat aceasta lucrare, banuiesc a executat-o la o scara foarte mica . Altcineva, cred un edil al orasului respectiv a preluat ideia, a sponsorizat realizarea la scara marita, si a amplasat-o in acea zona .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  Adi Sabau Mier Oct 14, 2009 12:03 am

Iarasi revin la ideea ca edilii vostri sunt gagii isteti!

Au amplasat totul intr-o zona plina de linii drepte ..! - dupa cum vad din poze - ... si "parchetu" si soseaua au desene fara curbe ..! Acolo e o zona potrivita pentru a pune o lucrare care, chiar daca reprezinta cai, are colturi pe margini .. !!! .. Very Happy
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  GEORGE Vin Apr 30, 2010 8:18 am

Aceasta lucrare sculturala am gasit-o intr-un mic parculet privat din Londra . Pe langa conotatia erotica evidenta mi-a atras atentia gratia celor doua personaje in dansul lor mirific . Very Happy

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Dsc08601k

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Dsc08602d

Cum comentati !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  GEORGE Dum Mai 02, 2010 6:57 am

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Dsc08631r

Imaginea de mai sus este o realitate,... sau o fictiune fotografica Question
Dati-va cu parerea Exclamation
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  GEORGE Lun Mai 03, 2010 9:13 am

GEORGE a scris:Imaginea de mai sus este o realitate,... sau o fictiune fotografica Question
Dati-va cu parerea Exclamation

Pentru a venii in sprijinul vostru va pot spune ca sculptura de mai sus este o lucrare de arta monumentala si se afla foarte aproape de Arcul de Triumf din Londra . Posibil au existat motive destul de solide pentru realizarea acestei lucrari gigant si ma abtin sa comentez acest lucru . Dar ceea ce doresc sa va intreb este,... cum credeti ca arata acesta lucrarea in intregime Question .
Dati-va cu parerea Exclamation
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  Adi Sabau Lun Mai 03, 2010 9:07 pm

Hehe .. vrei sa spui ca un simplu bot de cal pozat de la juma' de metru poate fi comparat cu maretia "Grasei Monumentale" ..? Nici gand ... Smile .. ea si-a castigat acest drept prin insasi faptura ei ... prin constitutie .. prin rotunjimi .. si prin acest forum ..!!! .. Laughing
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  GEORGE Mar Mai 04, 2010 7:17 am

Adi Sabau a scris:Hehe .. vrei sa spui ca un simplu bot de cal pozat de la juma' de metru poate fi comparat cu maretia "Grasei Monumentale" ..? Nici gand ... Smile .. ea si-a castigat acest drept prin insasi faptura ei ... prin constitutie .. prin rotunjimi .. si prin acest forum ..!!! .. Laughing

Adi s-ar putea sa te inseli ! Very Happy ,,Grasa Monumentala" este mica pe langa aceasta lucrare,tinand cont de proportii, iar fotografia este facuta de la cel putin 10 m Twisted Evil . Insist cu intrebarea ; ,...cum credeti ca arata lucrarea in intregime, judecand dupa informatiile pe care vi le-am furnizat deja Question
Pentru a va convinge ma voi da in spate cativa metri si voi posta o alta imagine . Very Happy

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Dsc08630v

Fotografia este cat se poate de reala, deci nu este trucata !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  Adi Sabau Mar Mai 04, 2010 11:10 am

Mai sa fie ...!!! S-a terminat piedestalul ...!!!

Ca doar nu-i un cal care face balet si sta in bot, cu picioarele in sus ... !!! Nu, nu se poate ..!
Probabil ca statuia reprezinta doar o parte dintr-un cal ... Smile
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  Bogdan Mier Mai 05, 2010 2:20 am

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Studio4
Bogdan
Bogdan
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 28/12/2009
Localizare : bucuresti

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  GEORGE Mier Mai 05, 2010 8:39 am

Adi Sabau a scris:Mai sa fie ...!!! S-a terminat piedestalul ...!!!

Ca doar nu-i un cal care face balet si sta in bot, cu picioarele in sus ... !!! Nu, nu se poate ..!
Probabil ca statuia reprezinta doar o parte dintr-un cal ... Smile

Trebuie sa-ti spun Adi ca m-a distrat mesajul tau si am incercat sa-mi imaginez cum ar sta un cal, in bot Very Happy Very Happy Very Happy si mai trebuie sa-ti spun ca si eu am fost socat atunci cand am vazut pentru prima oara aceasta lucrare monumentala . Am cautat mai multe informatii despre aceasta, dar nu am gasit nimic . Bogdan a postat o imagine care seamana cu aceasta creatie si daca are mai multe cunostinte il rugam sa ne spuna cateva cuvinte deoarece si eu sunt curios sa aflu mai multe amanute . In urmatorul mesaj voi avea posibilitatea sa vezi cum arata in realitate aceasta creatie Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  Bogdan Mier Mai 05, 2010 10:47 pm

Este statuia ta in atelier, inainte sa fie ansamblata si slefuita. O sa pun linkul catre pagina autorului dupa ce arati imaginea ( ca sa nu stric surpriza Very Happy )
Bogdan
Bogdan
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 28/12/2009
Localizare : bucuresti

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  GEORGE Joi Mai 06, 2010 7:55 am

Iata cum arata acesta lucrare monumentala incadrata in peisajul citadin !

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Dsc08632

Promit ca atunci cand voi mai trece pe langa aceasta statuie voi lua un cadru in care sa se vada si Arcul de Triumf .

Astept cu nerabdare link'ul lui Bogdan ! . Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  Bogdan Joi Mai 06, 2010 9:37 am

Bogdan
Bogdan
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 28/12/2009
Localizare : bucuresti

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  Adi Sabau Joi Mai 06, 2010 3:34 pm

Mda .. interesant!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  GEORGE Lun Mai 17, 2010 9:35 am

[quote="GEORGE"]Promit ca atunci cand voi mai trece pe langa aceasta statuie voi lua un cadru in care sa se vada si Arcul de Triumf . [quote]

Iata si fotografia promisa ! Very Happy

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Dsc08886
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Animale in razboi

Mesaj  GEORGE Mar Mai 18, 2010 7:59 am

Tot foarte aproape de Arcul de Triumf se afla un monument dedicat animalelor participante in razboaiele din Marea Britanie de'a lungul timpului . Acest monument este ridicat in memoria tuturor animalelor care au pierit alaturi de englezi in toate razboaiele care au participat acestia .
Prezentarea in stilu-mi caracteristic ! Very Happy

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 81128120
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Animale in razboi 2

Mesaj  GEORGE Mier Mai 19, 2010 8:21 am

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 32633877
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Animale in razboi 3

Mesaj  GEORGE Joi Mai 20, 2010 8:21 am

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 97424839
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Animale in razboi 4

Mesaj  GEORGE Vin Mai 21, 2010 6:59 am

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 32298441

In coltul din dreapta sus se pot vedea porumbeii, simbolul binecunoscut al pacii !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Animale in razboi 5

Mesaj  GEORGE Sam Mai 22, 2010 8:32 am

Sub povara consecintelor unui razboi !.

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 22940248

Imaginea este destul de sugestiva,... dar oare ce urmeaza !
Incercati sa va imaginati ! Very Happy


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Dum Mai 23, 2010 7:36 am, editata de 1 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Animale in razboi 6

Mesaj  GEORGE Dum Mai 23, 2010 7:32 am

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 28404667

Dar oare, ce va urma Question Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  GEORGE Lun Mai 24, 2010 10:26 am

Iata si imaginea completa ! Dar asta numai pe o parte . Voi ce credeti dincolo de acea deschidere, mai urmeaza si altceva ?

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 10646014
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA - Pagina 3 Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum