ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

TATE MODERN COLLECTION

+4
Eugen MALIC
Aconti
Adi Sabau
GEORGE
8 participanți

Pagina 5 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Vin Oct 08, 2010 11:13 pm

Daca era asa.....,salariu cat era?! tongue


. "Nu vreau sa-mi pun asistenta la munci suplimentare . "
Mersi! In weekend am liber???
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  Adi Sabau Vin Oct 08, 2010 11:22 pm

Domnule Profesor va felicit pentru munca asistentei Dumneavoastra ..!.. :Smile Ati facut o alegerea perfecta ..! Va rog sa o exploatati la maxim pentru ca, numai prin munca omul se innobileaza .. si ii innobileaza si pe altii ..! .. Laughing

Vorba unuia Lenin: "Invatati, invatati, invatati!" .. ! .. Twisted Evil

P.S. Crina, e de apreciat efortul pe care l-ai depus. Multumim.
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Vin Oct 08, 2010 11:33 pm

Scris de Adi Sabau la data de Sam Oct 09, 2010 1:22 am
Domnule Profesor va felicit pentru munca asistentei Dumneavoastra ..!.. : Ati facut o alegerea perfecta ..! Va rog sa o exploatati la maxim pentru ca, numai prin munca omul se innobileaza .. si ii innobileaza si pe altii ..! ..

Numai prin munca,omul se in.....dobitoceste!
"Cine-i harnic si munceste ori e prost ori nu gandeste Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Vin Oct 08, 2010 11:43 pm

Dar despre capodopera intitulata ,,Scrisoarea fiului meu ! a lui Asger jorn pe care am expus-o in aceasta seara nu spuneti nimic Question Rolling Eyes
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  Adi Sabau Vin Oct 08, 2010 11:48 pm

GEORGE a scris:Dar despre capodopera intitulata ,,Scrisoarea fiului meu ! a lui Asger jorn pe care am expus-o in aceasta seara nu spuneti nimic Question Rolling Eyes

Eu ma abtin.

Sensibilitatea si gingasia lucrarii m-a afectat pana la lacrimi .. elephant Sad Rolling Eyes


Ultima editare efectuata de catre Adi Sabau in Sam Oct 09, 2010 12:42 am, editata de 1 ori
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Sam Oct 09, 2010 12:02 am

lol! lol! lol!
Da' unde e scrisoarea pana la urma?Eu cred ca a uitat s-o puna la posta,de aia nu apare in tablou Twisted Evil
Stiti scrisoarea trimisa de Ion,de pe frontMariei??? Era scrisa in ...imagini si anume

O floare.......doi bebe.......o cumpana............o cruce.......niste pietre

Ce avrut sa scrie?Stiti?



crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Sam Oct 09, 2010 12:04 am

Adi Sabau a scris:
Sensibilitatea si gangasia lucrarii m-a afectat pana la lacrimi .. elephant Sad Rolling Eyes

Uite asa sunt si eu afectat atunci cand vizitez aceasta expozitie,...pana la lacrimi !
Eu cred ca nu-i nebun cel ce picteaza, nebuni sunt cei care expun aceste ,,capodopere"
Sa ma ierte autorul dar cat ma-s chinui sa intru in mintea lui, nu reusesc nici in ruptul capului Evil or Very Mad
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Sam Oct 09, 2010 12:06 am

Asa si cu Jorn al nostru.
Cred ca tre sa "citim in imagini" ca sa ghicim ce i-o fi scris el lui fiu-sau.
O sa incerc sa descifrez,e mai ceva ca documentele vechi despre crestinism din pestera de la marea Moarta.Cine stie ce secret universal vom descoperi scratch
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Sam Oct 09, 2010 12:17 am

Hai sa-l lasam pe jorn sa-si doarma somnul vesnic si sa nu-l suparam prea tare ca pate chiar ne bantue la noapte . Somn usor ! Sleep
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  Adi Sabau Sam Oct 09, 2010 12:48 am

Noapte buna!

Va las si eu ca azi am avut o zi grea.
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Sam Oct 09, 2010 12:59 am

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Wuj9zc

Asger Jorn

(B Vejrum, Jutland, 3 martie 1914; d la Aarhus, 1 mai 1973). pictor danez, printmaker, artist decorativ, sculptor ceramicist şi scriitor, de asemenea, activ în Franţa. Personalitatea lui şi locul de muncă a exercitat o influenţă decisivă asupra contemporanilor săi, şi el este recunoscut ca unul dintre cei mai importanţi artişti scandinave din Edvard Munch. A crescut în oraş de provincie din Silkeborg, Jutland, dar după obţinerea diplomei de profesor în 1935 el a plecat la Paris pentru a studia în conformitate cu Fernand Léger. De asemenea, el a lucrat ca asistent de Le Corbusier în 1937 în timpul Expoziţia Universală. În 1938 a avut loc prima sa expozitie de la Copenhaga, cu Pierre Wemaëre (b 1913). Jorn trebuit să se întoarcă în Danemarca la scurt timp înainte de izbucnirea celui de al doilea război mondial. În 1941 a înfiinţat Helhesten, o revista care se ocupă cu arta, literatura şi arheologie. Printre colaboratorii săi au fost Ejler Bille, Henry Heerup, Egill Jacobsen şi Carl-Henning Pedersen, au dezvoltat un concept de artă spontane-abstracte, bazat parţial pe munca de pionierat a lui Richard Mortensen şi Bille Ejler în anii 1930.

Pe parcursul carierei sale artistice a produs peste 2500 de tablouri, stampe, desene, ceramica, sculpturi, cărţi de artist, colaje, décollages, tapiserii şi colaborare.

Aproape întreaga operă Jorns este în colecţii europene. Jorn a avut doar câteva dealeri în Statele Unite, în parte pentru că a refuzat să intre într-o ţară care era nevoit sa semneze o declaraţie ca nu e communist.

Pictura lui este informal conectat, aceasta variază între figurativ şi pictura abstractă . Tematic, se bazează pe Norse legende şi mituri


El a murit în Aarhus , Danemarca la 1 mai 1973. El este îngropat în Grötlingbo, pe insula Gotland din Suedia.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Sam Oct 09, 2010 1:07 am

Somn usor,baieti! Sleep
Dormiti,dormiti....FNI lucreaza pt voi tongue
Adica barbatii dorm si femeile muncesc Evil or Very Mad

George,daca trebuia sa imi dai salariu ca asistenta,il meritam?Si spor de noapte??? scratch
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Sam Oct 09, 2010 1:10 am

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 33ua882

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 2d7bnu0

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 1gm3qo


Ia,priviti,ce gargauni avea si acesta prin cap Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Doamneeeee,multumesc-ti,tie,ca sunt sanatoasa la cap...... Cool
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Sam Oct 09, 2010 9:17 am

crina a scris:
Ia,priviti,ce gargauni avea si acesta prin cap Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Doamneeeee,multumesc-ti,tie,ca sunt sanatoasa la cap...... Cool

Inca ! Shocked Dupa ce ii vom studia pe toti, vom picta ca si ei, daca vrem sa ajungem celebri ! Smile
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Sam Oct 09, 2010 9:49 am

crina a scris:Domn' profesor,sunt de acord cu dvs,invatam....,ne luam...doctorate,dar ce naiba tre' sa invatam? Biografiile acelor artisti "psiho"???
Ma ajuta pe mine sa desenez mai frumos daca stiu despre ei si viata lor zdruncinata? scratch

Iti spun eu de ce ! Pentru ca atunci cand vei sta de vorba cu ,,un licentiat in arte" sa-l poti intreba de acesti pictori de care ei nici n-au auzit . De asta ! sa te dai mare ca un pictor amator, chiar fara diploma poate avea cunostinte la nivel inalt Twisted Evil .


crina a scris:Nu m-ar ajuta mai mult sa invat teoria culorilor, tehnici ,moduri de a picta,etc etc
Adica,ceva concret.

Ba da ! . Eu am incercat de foarte multe ori sa initiez discutii despre tehnica culorii, despre moduri si stiluri de lucru si mixajul culorilor, despre secretele culorii, dar se pare ca nu a avut prea mare interes . Eu am mai spus, iar acum ma repet . Menirea mea pe forum este sa dau tonul, muzica o faceti voi Crying or Very sad .

crina a scris: ...... daca tot tre'sa invatam despre artisti din istoriei ,nu e de ajuns sa citim despre Leonardo da Vinci si gata???
Acesta a fost un geniu,stia sa faca de toate,cam asa,cum stii tu sa faci toate alea tongue
Cred ca ,da Vinci,detinea si secrete culinare, nu vreau sa ma gandesc cum a invatat el,asa de bine anatomia femeii Embarassed ,dar si a barbatului,ca am auzit niste zvonuri Twisted Evil

Da ! stiu unde vrei sa aluneci discutia . Eu zic ca trebuie sa nu avem prejudecati si trebue sa apreciem omul doar pentru ce face bun . Arta lui da Vinci este palpabila si a lasat omenirii adevarate capodopere de arta, iar cunostintele sale la nivelul perioadei in care a trait, erau net superioare .

Iata cat de interesati au fost membrii forumului de acest geniu ! Evil or Very Mad

https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/mari-pictori-straini-f20/leonardo-da-vinci-t8.htm
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Sam Oct 09, 2010 5:45 pm

Nu am vrut sa fiu




Am vorbit serios cand am spus ca il apreciez in mod deosebit pe da Vinci.
Treaba cu ...aluzia,asa am inteles,din ce am mai "spicuit"si eu despre viata lui,dar,pt mine,nu conteaza ce inclinatii....avea.
In nimicnicia mea,eu cred ca,da Vinci,a fost unul dintre putinele genii ale istoriei lumii.Cica ar fi fost venit din viitor.Eu cred!
De aceea zic eu....De ce sa invatam despre toti.....aiuritii,"patologicii "astia pe care ii postam noi in ultima vreme ,cand noi nu stim nimic despre "taticul"picturii si nu numai,L.da Vinci???
Apoi sa ne cunoastem artistii nostri,Grigorescu,Aman,Luchian etc Valorosi artisti....
Ce naiba,ne intereseaza pictorii aia....care tin de ....patologic,cum am mai spus?
Da' ce???? Eu vreau sa devin medic psihiatru sau pictor,ca nu mai inteleg nimic??!!!!
In alta ordine de idei,eu sunt de acord sa "predea"cineva aici,niste lectii de combinare a culorilor si alte diverse tehnici.
Practic,de aia am si intrat pe acest site,nu sa imi etalez "operele"sa ma dau rotunda,ca,vaiiiii,ce artista sunt eu(ca nu sunt),imi place sa pictez,dar nu cunosc tehnicile si vreau sa invat.Credeam ca,aici,voi afla secrete ale acestei "practici".Si de-abia,apoi,voi deveni ARTIST.Smile))
sA VA ZIC UN SECRET:EU NU STIU SA COMBIN CULORILE PT PIELE(PORTRET)
Iaca....bajbai,na!!!!!
Pot sa aflu de undeva????










crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Sam Oct 09, 2010 7:44 pm

crina a scris:
Am vorbit serios cand am spus ca il apreciez in mod deosebit pe da Vinci.
Treaba cu ...aluzia,asa am inteles,din ce am mai "spicuit"si eu despre viata lui,dar,pt mine,nu conteaza ce inclinatii....avea.
In nimicnicia mea,eu cred ca,da Vinci,a fost unul dintre putinele genii ale istoriei lumii.Cica ar fi fost venit din viitor.Eu cred!
De aceea zic eu....De ce sa invatam despre toti.....aiuritii,"patologicii "astia pe care ii postam noi in ultima vreme ,cand noi nu stim nimic despre "taticul"picturii si nu numai,L.da Vinci???

Deoarece cine propune executa, sectiunea iti apartine . Cauta toate materiale documentare si posteaza-le aici .

https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/mari-pictori-straini-f20/leonardo-da-vinci-t8.htm

Iti voi urmari cu interes toate mesajele tale . Mult succes ! Very Happy Very Happy Very Happy

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Sam Oct 09, 2010 7:50 pm

crina a scris:Apoi sa ne cunoastem artistii nostri,Grigorescu,Aman,Luchian etc Valorosi artisti....

Si eu as vrea sa-i cunosc mai bine . Invita si pe ceilalti membri care ne urmaresc sa-si aleaga cate un artist preferat si sa dezvolte subiectul despre viata si opera acestora .
Pentru a afla mai multe intrati pe sectiunea de mai jos .
Intr-un timp m-am ocupat eu de Grigorescu dar consider ca mai sunt foarte multe de spus .

https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/mari-pictori-romani-f42/
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Sam Oct 09, 2010 8:05 pm

crina a scris:Ce naiba,ne intereseaza pictorii aia....care tin de ....patologic,cum am mai spus?
Da' ce???? Eu vreau sa devin medic psihiatru sau pictor,ca nu mai inteleg nimic??!!!!

Eu zic Crina ca trebuie sa-i cunoastem . Ca ne place sau nu, ei au existat, au creat si se afla in marile muzee ale lumii . Dar nu-ti fa grija ca ma voi ocupa eu de ei, sa ma bantuie doar pe mine ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Sam Oct 09, 2010 8:31 pm

crina a scris: In alta ordine de idei,eu sunt de acord sa "predea"cineva aici,niste lectii de combinare a culorilor si alte diverse tehnici.
Practic,de aia am si intrat pe acest site,nu sa imi etalez "operele"sa ma dau rotunda,ca,vaiiiii,ce artista sunt eu(ca nu sunt),imi place sa pictez,dar nu cunosc tehnicile si vreau sa invat.Credeam ca,aici,voi afla secrete ale acestei "practici".Si de-abia,apoi,voi deveni ARTIST.Smile))

Daca vrei un ,,profesor universitar veritabil" sa predea lectii despre pictura, tehnica picturii sau istoria artei sa sti ca vei astepta mult si bine Twisted Evil . Secretele celor care si-au etalat talentul pe forum nu cred ca il vei afla si sa iti explic, de ce . Suntem prea plini de sine, sa nu spun egoisti si ignoranti, vrem doar sa primim dar cand este vorba de dat, ne facem ca ploua (aici ma includ si eu Very Happy ).
Dar ar fi bine sa nu uitam mottoul Forumului : Evil or Very Mad
Nu întreba ce poate să facă forumul pentru tine – întreabă ce poţi să faci tu pentru forum


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Sam Oct 09, 2010 10:15 pm, editata de 1 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Sam Oct 09, 2010 8:43 pm

crina a scris:

SA VA ZIC UN SECRET:EU NU STIU SA COMBIN CULORILE PT PIELE(PORTRET)
Iaca....bajbai,na!!!!!
Pot sa aflu de undeva????

Ar trebui sa te cert affraid . De ce nu spui ca pictezi pe piele . Asteptam mai multe amanute pe aceasta tema . Deschide un subiect pentru prezentare . Succes ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Sam Oct 09, 2010 9:20 pm

Pentru ca asistenta mea are o alta orientate (artistica spun !,... la ce v-ati gandit ? Very Happy ) si se ocupa de da Vinci, imi voi edita singur mesajele pana imi gasesc o noua asistenta . Prezentarea artistului va fi in limba engleza, dar daca cineva doreste sa traduca sau sa comenteze, e bine venit .

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Dsc01189z

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Dsc01190t

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Sam Oct 09, 2010 11:14 pm

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Nu ma fac deloc inteleasa.Probabil,pt ca nu ma exprim eu bine,romaneste What a Face
Nu "colorez piei",in nici un caz.
Era vorba despre pictura normala,pe panza,nimic altceva Rolling Eyes

Nu prea te uiti la mesajele de pe forum,asa cum trebuie.
La pagina precedenta,am postat biografia stimabilului Jorn,IN LIMBA ROMANA
Multumesc pt atentia acordata No
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Sam Oct 09, 2010 11:18 pm

Si 3 lucrari dintre faimoasele lui panze;de altfel ai si comentat ceva.
Dar se pare ca nu ai citit mesajele dinaintea celor 3 lucrari
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Dum Oct 10, 2010 7:37 am

crina a scris:Si 3 lucrari dintre faimoasele lui panze;de altfel ai si comentat ceva.
Dar se pare ca nu ai citit mesajele dinaintea celor 3 lucrari

Ce sa-ti fac Crina daca tu intr-un mesaj vi cu zece idei diferite de subiect, mai zapacit de tot ! Twisted Evil . Crede-ma si pe mine ca si eu sunt om . Limitati-va doar unui subiect in discutie si daca doriti sa discutati despre alt subiect, cautati ori alta sectiune, ori deschideti un subiect nou . Numai asa ne putem intelege . Acest mesaj este adresat tuturor membrilor ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 5 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum