ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

GALERIE DE ARTA AUTENTICA

3 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Empty Re: GALERIE DE ARTA AUTENTICA

Mesaj  GEORGE Vin Aug 13, 2010 9:18 am

GEORGE a scris:Dupa cum va spuneam pozele sunt luate din afara expozitiei, de pe domeniul public unde nu are ce sa-mi faca supravechetorul Very Happy
Va supun atentiei aceste lucrari care pe mine m-au intrigat dintr-un anumit punct de vedere . Pentru a va ajuta si pe voi sa judecati aceste lucrari va voi da niste relatii .
Dupa cum vedeti lucrarile au tema ,,arhitecura mai noua sau mai veche a Londrei . Langa lucrare (observati ca ma feresc sa le spun ,,creatii") este expusa fotografia locului , iar pretul lucrarilor era unic, £ 1600 (fiecare) .

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Dsc09675cr

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Dsc09676o

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Dsc09677b

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Dsc09678

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Dsc09679d

Astept comentariile voastre dupa care imi voi da si eu cu parerea ! Twisted Evil


Va propun sa vedeti inca odata lucrarile !
Am spus si imi asum raspunderea ca aceste lucrari m-au intrigat deoarece le consider o ,,blasfemie" la adresa Artei in general .
Si acum sa ma motivez !
Materialele folosite sunt de proasta calitate, mult diluate aruncate in bataie de joc . Desii tema este arhitectura ,,veche sau moderna" nu mai are importanta, nu se repecta proportiile, simetriile, perspectiva, conturul etc. Pretul este cu mult peste valoarea lucrarilor . Ma veti acuza de lipsa de educatie in domeniul artelor mai nou ,,Arta moderna, contemporana" dar eu nu pot fii ,,prostit" chiar daca ,,sunt" Twisted Evil .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Empty Re: GALERIE DE ARTA AUTENTICA

Mesaj  Vizitato Vin Aug 13, 2010 9:31 am

-Sunt excelente lucrarile .Imi plac absolut toate odata ce sunt postate intr-o galerie sunt recunoscute de galerist drept opere de arta.Au o valoare mai greu se ajunge cu o expunere intr-o galerie si nu oriunde.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Empty Re: GALERIE DE ARTA AUTENTICA

Mesaj  GEORGE Vin Aug 13, 2010 9:56 am

Marius a scris:-Sunt excelente lucrarile .

Marius fii convins ca iti respect parerea si nici prin ruptul capului nu incerc sa ti-o schimb . Avem viziuni diferite, avem opinii diferite, avem gusturi diferite(ca doar suntem oameni), dar asta nu inseamna ca detinem adevarul absolut .


Marius a scris: Imi plac absolut toate odata ce sunt postate intr-o galerie sunt recunoscute de galerist drept opere de arta . Au o valoare mai greu se ajunge cu o expunere intr-o galerie si nu oriunde .

Mai ambitionat voi deschide o galerie de arta (Romanian Art de ex. Very Happy ) . Daca inchiriez ,,Galeria" pot deveni galerist si pot expune orice drept ,,opere de arta" . Spune-mi si mie cine ma poate expertiza si cine ma poate contrazice, ca nu sunt ,,creatii artistice autentice " .

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Empty Re: GALERIE DE ARTA AUTENTICA

Mesaj  GEORGE Vin Aug 13, 2010 10:06 am

Iti propun Marius sa aprofundam problema ! Uita-te la lucrarea de pe mijloc, mie personal imi creaza impresia ca este dupa un seism si da sa cada . Uitate la urmatoarea lucrare, este numai ,,boita"(vopsire superficiala) ai putea spune ca i s-a terminat vopseaua . Daca astea sunt ,,creatii artistice" sau ,,opere de arta" da-mi voie sa ma apuc de ,,agricultura " ca acolo lucrurile sunt mult mai clare Very Happy Very Happy Very Happy Parerea mea !

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Dsc09676

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Empty Re: GALERIE DE ARTA AUTENTICA

Mesaj  GEORGE Vin Aug 13, 2010 10:52 am

Marius a scris:-Sunt excelente lucrarile .Imi plac absolut toate ...

Eu mi-am spus parerea, am adus chiar argumente Twisted Evil . Daca vrei sa ma convingi ca sunt excelente te rog sa vii si tu cu argumeste in favoarea celor sustinute de tine si sa-mi explici ,...de ce sunt excelente Question Very Happy
Pe bune Marius, nu fac ,,misto" eu recunosc ca imi lipsesc cunostintele, dar dupa cum am mai spus, pot sa ma tratez Twisted Evil ,...si de ce nu iti pot da chiar dreptate .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Empty Re: GALERIE DE ARTA AUTENTICA

Mesaj  Vizitato Vin Aug 13, 2010 11:08 am

de ce? habar nam si nam cu ce !...singur fapt ca sunt expuse in LONDRAAAAAA....eu nici in 100 de ani nu voi expune ...eu la anul vreau sa plec din Romania ca mi-a c-am ajuns cutitul la os si voi da cu banul unde pica, pica...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Empty Re: GALERIE DE ARTA AUTENTICA

Mesaj  GEORGE Vin Aug 13, 2010 11:23 am

Marius a scris:...singur fapt ca sunt expuse in LONDRAAAAAA....

Sa presupunem prin absurd ca ar fi expuse intr-o galerie in Romania ! . Ti-ai schimba parerea sau vei ramane la aceeas parere Very Happy .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Empty Re: GALERIE DE ARTA AUTENTICA

Mesaj  Vizitato Vin Aug 13, 2010 11:44 am

absolut ca imi schimb parerea...ma oftica ca o lucrare lipsita de valoare kistch sau mai jos decat kisth-ul are prioritate tinand cont si de tehnica daca imi pun mintea cu vopseau fac 20 de tabloide de acest gen intr-o luna...dar nu ma atrag efectiv este o obsesie formata in timp...imi place sa formez eu nuantarea dorita cromatica dorita si nu sa manjesc cu culoare gata mura-n gura si manjesc pana o sa se ajunga la un punct comun ...asaaaa prin tehnica mea daca am gresit o etapa de nuantare lucrarea este pur si simplu rebut o fac suport de veioza...eu nu pot interveni sa zgarii cu cutitul sau eu mai stiu ce scula ascutita pe placa ca se vede de la o posta ce fac nu s-ar mai numi pirografie artistica poate basorelief mixata cu ardere...nu am incercat sa ridic aceasta tehnica in picioare dar acesta este adevarul ...Un dialog intre galerist si artist.GALERISTUL:Sti care este norocul tau ca ai succes in valorificarea munci tale.
Artistul exclama:Care?
GALERISTUL: ,,In lume sunt 300.000 de pictori ca tine darrrr prin tehnica ta flamanda sunteti doar 10,,...acum intervin eu in discutie deci dl. artist este roman de nationalitate a locuit o perioada in Germania dupa care sa stabilit in Franta .Lucrarile acestui artist sunt valorificate in toata lumea Franta,Singapore,America,China....valoarea unui tablou la o dim 1m/1m trece de 80.000euro si ce depaseste dim. de 1m la 150.000euro.. deci tehnica flamanda bineanteles vopseluri de calitate(prafuri prin extractie naturala)...panza pregatita profesional de in ...bumbacul se lasa in timp....

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Empty Re: GALERIE DE ARTA AUTENTICA

Mesaj  Adi Sabau Vin Aug 13, 2010 11:48 pm

corect

sper ca vom mai discuta asupra subiectului ..!!!!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Empty Re: GALERIE DE ARTA AUTENTICA

Mesaj  GEORGE Sam Aug 14, 2010 9:02 am

Marius a scris:.......absolut ca imi schimb parerea...ma oftica ca o lucrare lipsita de valoare kistch sau mai jos decat kisth-ul are prioritate tinand cont si de tehnica daca imi pun mintea cu vopseau fac 20 de tabloide de acest gen intr-o luna...

Ai ajuns la vorba mea ca unii ,,artisti" fac lucrarile ,,la misto" fara a investi munca, sentimente, trairi interioare, suflet, etc. Dar stiti de ce o fac ? Pentru ca nu depind de acea lucrare, sunt convins ca are ce isi doreste . De ce ? Pentru ca este smecher ,,ii prosteste pe prosti !"

Marius a scris:...ma oftica ca o lucrare lipsita de valoare kitsch sau mai jos decat kitsh-ul are prioritate tinand cont si de tehnica daca imi pun mintea cu vopsea eu fac 20 de tabloide de acest gen intr-o luna...dar nu ma atrag efectiv este o obsesie formata in timp...imi place sa formez eu nuantarea dorita cromatica dorita ...

Vezi Marius daca ai gandit mai profund, ai inversat valorile Very Happy . Acele lucrari pe care le considerai ,,opere de arta" au ajuns ,,Kitsch'uri" iar ,,kitsch'urile tale", sunt adevarate ,,opere de arta" tinand cont de munca depusa si conditiile in care le creezi .

Marius a scris:...imi place sa formez eu nuantarea dorita cromatica dorita ...asaaaa prin tehnica mea daca am gresit o etapa de nuantare lucrarea este pur si simplu rebut o fac suport de veioza...eu nu pot interveni sa zgarii cu cutitul sau eu mai stiu ce scula ascutita pe placa ca se vede de la o posta ce fac nu s-ar mai numi pirografie artistica poate basorelief mixata cu ardere...nu am incercat sa ridic aceasta tehnica in picioare dar acesta este adevarul ...

Spune-mi Marius mai cunosti pe cineva care lucreaza pirografie la acest nivel artistic ? Dupa parerea mea esti unic si stapinesti tehnici pe care alti nici nu le viseaza . Ai toata stima mea, esti un adevarat creator !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Empty Re: GALERIE DE ARTA AUTENTICA

Mesaj  GEORGE Sam Aug 21, 2010 8:46 pm

Iata o galerie care au lucrari expuse la preturi de peste 1000 de lire . Vasul este din bronz si are o valoare de 18.000 de lire .

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 51812283

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 92392445

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 15823248

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 82745249

Aceasta lucrare are pretul de 3500 lire .

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 55294467

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Empty Re: GALERIE DE ARTA AUTENTICA

Mesaj  Adi Sabau Sam Aug 21, 2010 11:17 pm

18.000 de lire ...!!!??? .. din bronz ..!? .. pfff ..!

.. poate daca era poleit cu aur faceam o cheta si-l luam noi, .. ca mascota .. Very Happy

Dupa cum vad, are vreo 3 metri inaltime.
Ca sa-l cumperi, trebuie sa-ti iei intai castel ... Laughing
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Empty Re: GALERIE DE ARTA AUTENTICA

Mesaj  GEORGE Lun Aug 23, 2010 7:51 am

Adi Sabau a scris:... poate daca era poleit cu aur faceam o cheta si-l luam noi, .. ca mascota .. Very Happy Dupa cum vad, are vreo 3 metri inaltime.Ca sa-l cumperi, trebuie sa-ti iei intai castel ... Laughing

Daca mi-as pune mintea cu materialul meu si cu o investitie minima as realiza o copie fidela Exclamation Twisted Evil Dar pentru ca nu mi-am cumparat castel, as face-o cam la 2 metri . Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Empty Re: GALERIE DE ARTA AUTENTICA

Mesaj  GEORGE Lun Aug 23, 2010 8:02 am

Iata o alta galerie care din pacate era inchisa . Poate alta data o voi vizita Exclamation Twisted Evil

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Dsc00034tp

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Dsc00035p

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

GALERIE DE ARTA AUTENTICA - Pagina 2 Empty Re: GALERIE DE ARTA AUTENTICA

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum