ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Ai carte, ai parte! EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Ai carte, ai parte! EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Ai carte, ai parte! EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Ai carte, ai parte! EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Ai carte, ai parte! EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Ai carte, ai parte! EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Ai carte, ai parte! EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Ai carte, ai parte! EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Ai carte, ai parte! EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Ai carte, ai parte! EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Ai carte, ai parte! EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Ai carte, ai parte! EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Ai carte, ai parte!

+7
kizy
crina
Dreamyheart
Daniel
GEORGE
Adi Sabau
Eugen MALIC
11 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Ai carte, ai parte! Empty Ai carte, ai parte!

Mesaj  Vizitato Joi Aug 20, 2009 10:46 am

Ma uitam prin topicuri si n-am vazut niciunul despre carti!
Asa ca am preluat initiativa si incep!
In ultima vreme, am citit multe carti din vechea colectie "Clepsidra", carti de deductie detectivista!
Cred ca am "devorat" vreo 12 carti in vreo doua saptamani! Haralamb Zinca, O. Goga si M. Stan, Petre Salcudeanu (autorul scenariilor Comisarului Moldovan)!
Voi ce ati mai citit in ultima vreme (cu exceptia cartilor "obligatorii") ?

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Bine ai venit

Mesaj  Eugen MALIC Joi Aug 20, 2009 3:37 pm

In primul rand ma bucur ca ai venit si sunt de acord cu tine, lipseste o sectiune dedicata cartii. Despre carti citite? da, e un subiect foarte bun *** asa vom vedea fiecare cat de mult am neglijat acest aspect.
Eugen MALIC
Eugen MALIC
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 490
Data de inscriere : 14/06/2009
Localizare : MEDGIDIA

http://www.eugenmalic.ro

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  Vizitato Joi Aug 20, 2009 4:05 pm

Da, îmi place forum-ul, e plăcerea mea să fiu un membru al acestei comunităţi. Mă gandeam să incep să citesc "Toate pânzele sus" de Radu Tudoran.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  Adi Sabau Vin Aug 21, 2009 12:33 am

Cristi a scris:Da, îmi place forum-ul, e plăcerea mea să fiu un membru al acestei comunităţi. Mă gandeam să incep să citesc "Toate pânzele sus" de Radu Tudoran.

Bine ai venit, Cristi.
Eugen are dreptate cand zice ca - de cand cu internetul - lumea a uitat senzatia de bucurie pe care ti-o da cititul unei carti bune.

"Toate panzele sus" da. Tocmai am vazut-o azi in librarii. Parca in colectia Adevarul ..(?) .. oricum, m-am bucurat si eu ca a aparut. Nu o am in biblioteca. Trebuie citita!

Va voi povesti maine despre ce citesc acum.
Recitesc .. Smile ..! (din cauza scandurii mele ..!)
Este o carte pe care v-o recomand cu mare drag:
"Sectiunea de aur - povestea lui phi, cel mai uimitor numar" - Mario Livio, editura Humanitas ... nu scrie anul .. dar am luat-o acum vreo 4-5 ani ..!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  Vizitato Mier Aug 26, 2009 10:32 am

Buna initiativa! Cu adevarat cartea nu trebuie sa lipseasca din sufletul nimanui. Este baza formarii unui caracter.

Saptamana trecuta cat am stat sa-l pazesc pe ala micu, am recitit doua carti.'Daniel Martin' de John Fowles (fiind si autorul preferat), Editura Polirom din 2004 si 'Lust for Life' de Irving Stone. Aceasta din urma face parte dintr-o editie aniversara - 50th ANNiVERSARY EDITION.

Am primit-o cadou prin 2004 iar prin 2006 i-am imprumutat-o cuiva la mari insistente. Dau si haina de pe mine dar cartile nu, a fost o exceptie care sa-mi intareasca aceasta hotarare. N-am mai vazut-o pana acum o luna. Pana la urma bine ca am recuperat-o si bine ca nu a fost 'maltratata'.

Ultima carte cumparata ceva luni in urma a fost 'Viata pe un peron' de Octavian Paler - imi place Paler foarte mult, a fost un autor aproape de sufletul meu. Am plans cand s-a dus si m-au intristat multe.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  Adi Sabau Joi Noi 19, 2009 11:54 pm

Bianca C a scris:Buna initiativa! Cu adevarat cartea nu trebuie sa lipseasca din sufletul nimanui. Este baza formarii unui caracter.
...........................
Ultima carte cumparata ceva luni in urma a fost 'Viata pe un peron' de Octavian Paler - imi place Paler foarte mult, a fost un autor aproape de sufletul meu. Am plans cand s-a dus si m-au intristat multe.

Culmea. Cartea Viata pe un peron am primit-o ca premiu, in urma unui concurs de poezie, pe un alt forum. Din pacate nu am apucat sa o citesc.
Si eu il apreciez foarte mult pe regretatul Octavian Paler. Imi amintesc un interviu in care - printre altele - se discuta despre definitia fericirii si cat de relativa este ea.
Paler a spus (citez aproximativ): "Vine o vreme cand fericirea se reduce la fapltul de a afla de la doctor ca esti sanatos"

Pentru ca acest topic nu trebuie sa lancezeasca, va spun ce mai citesc eu.

(Fac o paranteza si remarc faptul ca noua serie din colectia ziarului Adevarul merita toata atentia celor pasionati de literatura clasica universala .. si, George, vezi ca poate fi comandata si pe internet ..!)

Din aceasta colectie imi voi completa unele lipsuri. Tocmai am terminat Ivanhoe ... Ce sa va spun? Mi-am dorit sa o citesc, si am citit-o .. dar am fost oarecum dezamagit! Parca totul era previzibil .. Smile .. stiu, trebuia sa o fi citit la 16 ani ..!

In schimb - ca o compensatie - citesc acum o mare ciudatenie ..!!! E o carte care nu se afla pe piata in mod normal, ci a aparut - culmea - o data cu unul din numerele revistei Felicia (revista pe care nu o cumpar in mod normal)
Cartea se numeste Exista viata dupa moarte? si autorul e un tip Anthony Peake ..londonez, daca tin bine minte ..!

Initial m-am codit pana sa apuc sa incep primul capitol ..dar, dupa ce am prins curaj, stau noaptea si citesc .. Ei bine, nici gand de literatura horror sau SF .. din contra .. argumente bazate pe experiente stiintifice, cele mai multe din domeniul fizicii cuantice ... Sunt tare curios cum se termina ..!!!
Mi-ar place sa discutam subiectul ..!


P.S. Acuma m-am uitat pe coperta .. E tiparita la editura Litera .. si informatii puteti afla la www.litera.ro .. nu am intrat inca .. ! Acu' am vazut ... Smile
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  Adi Sabau Joi Feb 18, 2010 11:44 pm

"Noaptea de Sanziene" ... - azi am terminat primul volum ..! ..

Sunt curios ce va face profesorul Antim cu pictura lui Rubens ..!!! .. avand in vedere ca se afla la Londra in timpul bombardamentelor nemtesti. ... din primul razboi mondial.

...............................
EDIT tarziu .. Smile : am uitat sa va spun.
Intre timp am citit ultima carte a lui Dan Brown, Simbolul Pierdut. Imaginati-va prin ce trec ..!!!
Dupa stilul alert si plin de suspans al lui Brown, unde toata actiunea romanului se petrece intr-o singura seara, sa treci la stilul lui Eliade unde, dupa primul volum s-au scurs deja vreo zece ani .. Very Happy .. ca sa nu mai vorbesc de modul in care naratiunea e fragmentata cu trimiteri si imagini din alt timp si alt loc .. dar na, asa-mi trebuie daca n-am citit-o la vreme ei .. Smile
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  GEORGE Vin Dec 16, 2011 9:37 am

Dupa cum va spuneam duminica cutreer expozitii, galeleri de arta dar si targuri unde cateodata mai gasesc si chilipiruri. Duminica trecuta am gasit in targ un batran cu mai multe carti intr-un stand improvizat pe trotuar. Prin mini-biblioteca insirata am zarit niste carti foarte interesante de arta pe care le-am si cumparat.
Cartea pe care o sa vi-o prezint astazi este
Pierre Auguste Renoir - 1841 - 1919 editata in anul 1994 in Italia in limba engleza, contine 50 de printuri color ale autorului si are 80 file pe un format de 21/21 cm, intr-o stare foarte buna.

Ai carte, ai parte! Img0006jl

Daca va doriti mai multe informatii despre viata lui Renoir dati clik mai jos;
http://ro.wikipedia.org/wiki/Pierre-Auguste_Renoir

Maine va voi arata o a doua carte achizitionata. Very Happy


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Sam Dec 17, 2011 8:59 am, editata de 2 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  Daniel Vin Dec 16, 2011 10:10 am

Very Happy


Ultima editare efectuata de catre Daniel in Dum Dec 18, 2011 1:30 am, editata de 1 ori

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  GEORGE Vin Dec 16, 2011 10:25 am

Mi-a venit o idee! scratch
Pentru iubitorii de arta care nu au posibilitatea sa gaseasca aceasta carte voi deschide o sectiune separata despre viata si opera lui Renoir cu imagini chiar din aceasta carte. Very Happy
Sa va spun un secret si eu vreau sa cunosc mai multe despre viata si opera pictorilor celebrii asa ca cred ca nu va veti supara daca vom invata impreuna.
Va astept in sectiunea Renoir. Razz

https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/t1041-pierre-auguste-renoir-1841-1919#9094
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  GEORGE Sam Dec 17, 2011 8:57 am

A doua carte achizitionata.
Cezanne and post-impressionism
Printata in Slovenia si publicata in USA in anul 1994 in limba engleza.
Cartea mai contine creatiile artistilor; Gauguin, Van Gogh, Seurat si toulouse-Lautrec
Printuri in color pe 63 de file, format 31/24 cm in stare foarte buna.

Ai carte, ai parte! Img0027eu

Daca va doriti sa aflati mai multe despre Paul Cezanne dati clik mai jos;
http://ro.wikipedia.org/wiki/Paul_C%C3%A9zanne

In urmatorul mesaj o alta carte achizitionata! Razz


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Sam Dec 17, 2011 2:41 pm, editata de 1 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty reviste de arta

Mesaj  Dreamyheart Sam Dec 17, 2011 12:35 pm

Acum ceva ani in urma am imprumutat numere din revista"mari pictori"si le-am citit pe toate..din pacate nu mi-am permis sa mi le cumpar si acum nu se mai gasesc la chiosc.
Citesc in ultimul timp mai mult carti religioase ortodoxe,imprumut si de la biblioteca...Am citit ci romane din colectia readers digest.
Dreamyheart
Dreamyheart

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 57
Localizare : Radauti

http://www.artwanted.com/Dreamyheart

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  crina Sam Dec 17, 2011 2:04 pm

Ai carte, ai parte...de nopti nedormite si sa ramai cu treburile casnice in urma lol!
De cate ori, de cate ori...s-a intamplat asta... Rolling Eyes
Daca va arat ce gen de carti citesc eu...... mai tarziu va spun Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  crina Dum Dec 18, 2011 5:02 am

Spune-mi ce citesti ca sa-ti spun cine esti. tongue Ei, cam astfel de carti citesc eu. Twisted Evil Am citit , in viata mea, carti de toate genurile, povesti nemuritoare, romane de dragoste, lacrimogene, romane politiste cu crime oribile, de razboi, de istorie, dar azi, nu mai am rabdare sa termin un roman, de fapt, nici un sfert nu mai citesc. In schimb citesc de genul acestora pe care le vedeti, cu rabdare si placere. Dar acum, mai nou, citesc direct de pe internet sau urmaresc filme documentare. E mai simplu. Wink Nu mai dau bani pe carti.

Ai carte, ai parte! 14bi0x41

Ai carte, ai parte! 280uxs3
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  crina Dum Dec 18, 2011 5:14 am

Doar ce am terminat de studiat "Diabetul" deoarece consortul meu a fost diagnosticat cu diabet, cu cateva luni in urma, iar acum citesc 'Lumina sufletului", sfaturi de autovindecare cu ajutorul legilor divine ale naturii si a propriei vointe. Foarte interesanta.
Eh, ce vreti fiecare cu "trilurile" sale. Carti de arta nu am, mi-a mai imprumutat cineva cu cevat timp in urma, dar eu caut pe google tot ce vreau sa stiu. Iar acum, cu ajutorul vostru, pe forum, am si carti Wink . Va multumesc. Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  GEORGE Dum Dec 18, 2011 10:06 am

crina a scris:Spune-mi ce citesti ca sa-ti spun cine esti. :tongue
Acum stiu cine esti Crina, te-am citit! Very Happy

.............................................................................................................................................
A treia carte achizitionata este;
Impressionist and Post-Impreddionist Paintings. Este printata si editata in Verona Italia si publicata de The Metropolitan Museum of Art, New York in anul 1991, are 255 de pagini format 32/26 cm si este in perfecta stare.
Din cuprins;
Johan Barthold Jongking, Dutch, 1819-1891
Eugene Boudin, French, 1824-1898
Henri Fantin, French, 1836-1904
Edouard Manet, French, 1832-1883
Edgar Degas, French, 1834-1917
Camille Pissarro. French. 1830=1903
Claude Monet, French, 1840-1926
Alfred Sisley. British. 1839-1899
Pierre Auguste Renoir, French, 1814-1919
Paul Cezanne, French, 1839-1906
Paul Gauguin, French, 1848-1903
Vincent van Gogh, Dutch, 1853-1890
Georges Seurat, French, 1859-1891
Paul Signac, French, 1863-1935
Henri de Toulouse-Lautrec, French, 1864-1901
Odilon Regon, French, 1840-1916
Henri Rousseau(Le Douanier), French, 1844-1810

Iata si cum arata
Ai carte, ai parte! Dsc03800o

In urmatorul mesaj va prezint a patra carte achizitionata si o sa va divulg si pretul platit per/total.
Aceasta poveste are si o morala pe care o vom discuta maine. Very Happy

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  crina Dum Dec 18, 2011 10:51 am

GEORGE a scris:
crina a scris:Spune-mi ce citesti ca sa-ti spun cine esti. :tongue
Acum stiu cine esti Crina, te-am citit! Very Happy

Nu ar fi fost nici greu, dar depinde cat de bine stii sa "citesti..."oamenii tongue Toti stiu sa citeasca, foarte putini inteleg. Wink
Nu mai am rabdare sa citesc un roman, dar am toata rabdarea si chiar placerea sa scriu unul. Imi scriu memoriile, un roman captivant cu titlul "Din memoriile Crinei, suflet rebel" Twisted Evil
George, sper sa deschizi si paginile la cartile pe care le-au achzitionat. Fila cu fila... Twisted Evil
Nu vrei sa deschizi o biblioteca virtuala, cu cartile achizitionate si sa citeasca fiecare? Embarassed Exista solutii de acest gen.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  GEORGE Dum Dec 18, 2011 11:22 am

crina a scris: George, sper sa deschizi si paginile la cartile pe care le-au achzitionat. Fila cu fila... Twisted Evil
Nu vrei sa deschizi o biblioteca virtuala, cu cartile achizitionate si sa citeasca fiecare? Embarassed Exista solutii de acest gen.

Deja am facut-o Crina in Sectiunea Renoir cu aparatura pe care o detin acum am deschis si paginile. Pentru a realiza ce spui tu ar trebui sa am un aparat de fotografiat cu o fidelitate foarte mare. Desii am trei aparate foarte bune, nu am claritate maxima la distante foarte mici asa ca imi cer scuze. Twisted Evil
Acum ma grabesc sa plec iar in targ asa ca ne revedem diseara, poate cu alte noutati! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  crina Dum Dec 18, 2011 5:43 pm

Acum e "diseara". Ai sosit? Noutati, ceva?! Cool
Te invidiez, sincer, dar nu iti zic acuma de ce. Mad

crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  GEORGE Lun Dec 19, 2011 9:42 am

crina a scris:Acum e "diseara". Ai sosit? Noutati, ceva?! Cool
Te invidiez, sincer, dar nu iti zic acuma de ce. Mad

Noutati am Crina foarte multe dar nu le pot discuta decat in momentul in care au tangenta cu un alt subiect deschis de un alt membru al forumului. Totusi am un subiect interesant legat de valoarea unui tablou. Te astept cu comentarii! Razz Am mai achizitionat o alta carte de arta pe care o sa vi-o prezint cat de curand. Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  GEORGE Lun Dec 19, 2011 10:59 am

A patra carte este cea mai interesanta si cea mai valoroasa dupa parerea mea.
Cartea se numeste L'ART DU MONDE este in perfecta stare, printata in anul 1977 in Japonia, are 125 de pagini. Pentru protectie in dreapta vedeti o cutie special facuta dintr-un carton gros si foarte rigid format 30/40 cm.

Ai carte, ai parte! Dsc03820a

Din cuprins;

Ai carte, ai parte! Dsc03822g

Ai carte, ai parte! Dsc03823y

Ai carte, ai parte! Dsc03824sm

Ai carte, ai parte! Dsc03825t

Ai carte, ai parte! Dsc03826h

Si acum sa va dezvalui pretul. Toate cele patru carti m-au costat £ 5 aproximativ 25 Ron.
Cu acest prilej m-am prins ca cu bani putini poti sa-ti faci si o biblioteca de Arta asa ca de ieri am inceput sa cutreer targul pentru a achizitiona si alte carti. Asa ca am gasit o alta carte pe care o voi prezenta in mesajul urmator. Razz
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Santaj

Mesaj  GEORGE Lun Dec 19, 2011 11:41 am

crina a scris:Nu mai am rabdare sa citesc un roman, dar am toata rabdarea si chiar placerea sa scriu unul. Imi scriu memoriile, un roman captivant cu titlul "Din memoriile Crinei, suflet rebel" Twisted Evil
George, sper sa deschizi si paginile la cartile pe care le-au achzitionat. Fila cu fila... Twisted Evil
Nu vrei sa deschizi o biblioteca virtuala, cu cartile achizitionate si sa citeasca fiecare? Embarassed Exista solutii de acest gen.

Ok. Crina am gasit solutia o sa scanez cartea. O sa incep cu Renoir. Daca membri vor fi interesati voi continua si cu celelalte, dar cu o singura conditie. Incepe sa-ti scrii si tu memoriile, fila cu fila, aici pe forum. Ce zici! Embarassed
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  GEORGE Lun Dec 19, 2011 1:18 pm

GEORGE a scris:Ok. Crina am gasit solutia o sa scanez cartea. O sa incep cu Renoir. Daca membri vor fi interesati voi continua si cu celelalte, dar cu o singura conditie. Incepe sa-ti scrii si tu memoriile, fila cu fila, aici pe forum. Ce zici! Embarassed

Eu m-am tinut de cuvant am inceput editarea primei carti online.
As dori sa stiu parerea tuturor daca merita sau nu osteneala. Razz

Cititi prima carte online de pe acest forum;
https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/t1044-pierre-auguste-renoir-1941-1919#9138
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  crina Lun Dec 19, 2011 1:27 pm

Ce intrebare e asta? Shocked Cum sa nu merite? Suspect Nu toti sunt privilegiati de soarta sa se plimbe prin tarile civilizate ale lumii si sa mai si cutreiere marile muzee sau sa isi procure carti de arta sau de alte domenii de interes. Si poate ca merita saracii ( cum as fi eu de ex tongue ) dar.....asta e soarta... Rolling Eyes
Asa ca, ai auzit si tu, ca in preajma Craciunului trebuie sa faci mult bine semenilor tai, atat cat iti sta in putinta, celor de treaba, dar mai putini norocosi, nu neaparat la toti nebunii lumii Twisted Evil
Faci bine, faci bine cu scanatul, da-i bataie si multumim anticipat Razz
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  crina Lun Apr 16, 2012 9:28 pm

Eu sunt Sasha. Am auzit ca ai carte, ai parte. Ma apuc de studiat, dar sunt o pisicuta moderna si studiez pe laptop tongue

Ai carte, ai parte! 315ljsj
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Ai carte, ai parte! Empty Re: Ai carte, ai parte!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum