ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat

4 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Felicitari pentru expozitie !

Mesaj  GEORGE Joi Mar 18, 2010 6:43 am

Interesant afis, dar foarte interesant este ce scrie pe el, si anume;
Asociatia Actra,...bla,..bla,..bla,...
Expun artisti plastici,...............Adrian Marius Sabau
Dintodeauna am stiut ca avem un artist plastic autentic printre noi ! Very Happy Very Happy Very Happy Dar sa nu uitam ca a debutat acum cateva luni, chiar pe acest forum ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Re: Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat

Mesaj  Adi Sabau Vin Apr 09, 2010 1:29 pm

Da.
ACTRA este o asociatie culturala non-profit, iar Radu Cristuinea este cel care a infiintat-o. Impreuna cu Cercul Militar au pos la cale Baz'art -ul ..!!
Mai jos aveti cateva imagini video de la vernisaj.

Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Re: Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat

Mesaj  GEORGE Sam Apr 10, 2010 9:05 am

Astazi mi-am servit cafeua vizionand filmuletul cu vernisajului expozitiei Baz-Art si trebuie sa marturisesc ca m-am simtit ca si participant la aceasta initiativa a lui Radu Cristuinea .
Adi, daca ai poze si cu exponante nu ar fi rau sa le postezi !
Va urez la mai multe evenimente de acest gen !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Felicitari!

Mesaj  Pintilie Ionela Dum Apr 11, 2010 2:26 pm

La cat mai multe participari artistice de asemenea clasa!mai ales cand ambianta a fost atat de placuta...as asculta la infinit Balada lui Ciprian Porumbescu,cu aceeasi emotie si intensitate de fiecare data,emotie ce se degaja pe fetele tuturor celor prezenti.Un eveniment deosebit,se observa cat de bine a fost gandit..Felicitari inca o data Adi,ti-am remarcat lucrarile...

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Re: Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat

Mesaj  Adi Sabau Joi Apr 22, 2010 8:40 pm

Multumesc pentru aprecieri.
Pacat ca evenimentul nu a fost promovat cum trebuie ..!

Oricum, din 8 lucrari, mi-au disparut 4 ... !!!! Radu zice ca a venit Generalul - cel care inchiriaza sala - si si le-a adjudecat ..! Ma rog .. asa o fi.
Eu nu l-am vazut pe General ... Evil or Very Mad

Dupa noi - in aceeasi locatie - a avut loc (de fapt nu a mai avut ..!) o expozitie de Arta Erotica. Ce s-a intamplat aflati mai jos ... Very Happy

http://www.antena1.ro/news/social/festival-al-sexului-in-casa-armatei-din-timisoara-104500.html
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Da ,asta e..

Mesaj  Pintilie Ionela Vin Apr 23, 2010 11:43 am

S-a mai intamplat si la noi ca o parte din lucrari ce au fost expuse in sala Consiliului Local sa dispara..nu mi se pare corect.Mai nou ni s-apropus sa fim sponsorizati cu toate materialele in schimbul unor lucrari pe tema promovarii orasului,arhitectura de patrimoniu,cu care cred vor merge la Targurile de Turism.Printre altele poate obtinem mai mult sprijin.Se va vedea..

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Re: Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat

Mesaj  Adi Sabau Sam Apr 24, 2010 10:16 am

Joi am fost la vernisajul expozitiei de pictura pe sticla al lui Puiu Marinescu, expozitie numita "Spirt cu nes", care a avut loc la Sectia de Arta a Bibliotecii Judetene Timis.

Am primit cateva poze landscape pe care le pun in linkul de mai jos.
(In dreapta sus dati clik pe orele cand sunt facute pozele. Enjoy ... Smile)

http://www.livepanoramas.com/event/bjt22apr2010/


Ultima editare efectuata de catre Adi Sabau in Dum Apr 25, 2010 7:17 pm, editata de 1 ori
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Interesant

Mesaj  Pintilie Ionela Sam Apr 24, 2010 1:25 pm

Aduce cu Petru Diaconu,este mai degraba o pictura decorativa,dar alea care erau inramate cu cevopsele erau pictate?acuarela sau pastel?celelalte mi-au facut impresia de acril.

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Re: Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat

Mesaj  Adi Sabau Sam Apr 24, 2010 3:33 pm

Pintilie Ionela a scris: ... cu ce vopsele erau pictate? acuarela sau pastel?...

Habar n-am. Am sa-l intreb pe Puiu ..!

Uite si un articol care m-a distrat, din ziarul Agenda .. Smile
http://www.agenda.ro/news/news/29900/expozitie-de-pictura-pe-sticla-spirt-si-nes.html
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Re: Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat

Mesaj  GEORGE Dum Apr 25, 2010 7:51 am

Adi Sabau a scris:Joi am fost la vernisajul expozitiei de pictura pe sticla al lui Puiu Marinescu,
Am primit cateva poze landscare pe care le pun in linkul de mai jos.

Frunoasa expozitie de pictura pe sticla, dar cel mai mult m-a impresionat modul de prezentare care este de exceptie, cred ca ceva nou in arta foto digitala . Marea majoritate a membrilor de pe forum cunosc faptul ca eu ma ocup cu design'ul interior si am mari dificultati cu prezentarea unui interior .
Adi daca cunosti mai multe despre aceasta tehnica sau ma poti indruma pentru a gasi mai multe infomatii, sa stii ca sunt foarte interesat . O zi buna !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Re: Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat

Mesaj  Adi Sabau Dum Apr 25, 2010 6:32 pm

Da, si pe mine m-a impresiunat. Sigur e o tehnica noua.

Am luat legatura cu prietenul meu, cel care mi-a trimis mailul ... daca avem noroc se va inscrie in seara asta pe forum si ne va da detalii ... O sa-ti placa ... Smile ..!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Re: Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat

Mesaj  GEORGE Lun Apr 26, 2010 7:38 am

Adi Sabau a scris:Da, si pe mine m-a impresiunat. Sigur e o tehnica noua.

Am luat legatura cu prietenul meu, cel care mi-a trimis mailul ... daca avem noroc se va inscrie in seara asta pe forum si ne va da detalii ... O sa-ti placa ... Smile ..!

Il asteptam cu cea mai mare placere ! Very Happy . Pentru el avem o sectiune speciala dedicata artistilor fotografi, in care isi pot deschide propriul portofoliu de fotografie si arta fotografica .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Re: Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat

Mesaj  Adi Sabau Lun Apr 26, 2010 6:19 pm

Scuze, George. Nu am fost eu prea clar.

Prietenul care mi-a trimis linkul nu e fotograful. Ci e un cunoscut caricaturist ...!!!
Se numeste Emeric Vamos si are lucrari in mai multe publicatii. Daca va avea timp sa intre pe forum o sa va povesteasca mai multe. ... si prin el ajungem la fotograf. Mi-a npromis ca se va interesa si ma va pune in legatura.

Pana atunci putem pregati o sectiune noua .. dar nu de foto, ci de caricatura ..!!! Very Happy
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Re: Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat

Mesaj  GEORGE Mar Apr 27, 2010 8:15 am

Adi Sabau a scris:Pana atunci putem pregati o sectiune noua .. dar nu de foto, ci de caricatura ..!!! Very Happy

O ideie foarte buna ! . Forumul chiar avea nevoie de o sectiune dedicata caricaturii si celor care indragesc acest gen de arta . Spune-i ca il asteptam alaturi de noi ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Re: Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat

Mesaj  Adi Sabau Joi Mai 13, 2010 11:17 pm

Azi am intalnit FOTOGRAFUL la un vernisaj ...!!!!

Stia deja despre forum si a promis ca intra si el.
Are un site foarte fain. Nu-mi permit sa-l fac public.( Poate vrea sa-l prezinte el ..!)
Acolo sa vedeti evenimente din Timisoara ..! .. :Smile
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Re: Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat

Mesaj  Vizitato Dum Mai 16, 2010 6:21 pm

Buna seara, ma numesc Dorin Godja sau DorinDXN in cercurile foto/panoramice.

Am doua site-uri web
1) www.dxn.ro unde sunt realizari in domeniul fotografiei panoramice clasice (colaje din mai multe fotografii)
2) www.livepanoramas.com unde aplic o inovatie de a mea in domeniul fotografiei panoramice, si anume panorame "stitchless" (fara lipituri) si care sunt potrivite ca document foto la evenimente/jurnalism etc. mai sunt cunoscute si ca panorame live, de regula sunt accesibile pe internet la cateva minute dupa fotografiere.
Sunt fotograf de prin 1982 si programator din 1990, softul de prelucrare automata si transmisie fiind scris de mine.
Evenimetele care pot fi vizualizate la www.livepanoramas.com sunt preponderent din Timisoara: vernisaje ale expozitiilor, dar si de alta natura, iar site-ul este in accelarata evolutie, in special tehnica, in cateva zile vor fi si primele panorame live 3D.

Am postat si pentru a-mi onora promisiunea facuta d-lui Sabau si va stau la dispozitie cu informatii suplimentare daca domeniul meu de activitate prezinta interes.

Toate cele bune,
Dorin


Ultima editare efectuata de catre DorinDXN in Dum Mai 16, 2010 6:36 pm, editata de 1 ori (Motiv : typo)

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Re: Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat

Mesaj  Adi Sabau Dum Mai 16, 2010 9:18 pm

DorinDXN a scris:Buna seara, ma numesc Dorin Godja sau DorinDXN in cercurile foto/panoramice.
... si va stau la dispozitie cu informatii suplimentare daca domeniul meu de activitate prezinta interes.
Dorin

Sigur domeniul prezinta interes, Dorin.

(Hai sa ne spunem pe numele mic .. asa e cutuma pe forum .. Smile ..)

Multzam fain ca ai intrat. Sunt sigur ca George sau Eugen va face o sectiune speciala pentru partea de Foto. Chiar ii simteam lipsa ..!
Bine ai venit!

P.S. Nu uita sa treci pe la topicul de prezentare .. :Smile

Adi.
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Re: Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat

Mesaj  GEORGE Lun Mai 17, 2010 9:12 am

Adi Sabau a scris: Sigur domeniul prezinta interes, Dorin.

Pentru mine dar cred ca si pentru ceilalti membrii acest domeniu este foarte important si dorim sa aflam cat mai multe despre Fotografie si Arta fotografica, deoarece o lucrare artistica care nu este foarte bine pusa in valoare pritr-o imagine buna, estompeaza foarte mult calitatea creatiei artistice . Ii sugeram lui Dorin sa-si deschida un portofoliu personal de fotografie in sectiunea cu acelasi nume, iar in sectiunea de ,,Sfaturi utile" vom incerca sa deschidem un subiect special destinat fotografiei si artei fotografice .
Site'urile sunt foarte interesante si trebuie sa marturisesc ca le-am vizionat cu placere si foarte multa atentie, dar sunt foarte interesat sa aflu mult mai multe informatii Twisted Evil .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat - Pagina 2 Empty Re: Timisoara - mici manifestari artistice la care am participat

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum