ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA

5 participanți

In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA

Mesaj  Adi Sabau Mier Sept 30, 2009 8:55 pm

M-am inscris cu numarul 4 ...!

Atentie - 4 este cifra mea norocoasa ...!!!


P.S. Au fost ceva probleme cu forumul se pare.
Zilele trecute nu mi-a dat voie sa scriu nimic.
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Re: 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA

Mesaj  Adi Sabau Mier Oct 07, 2009 7:17 pm

Mi-am dat startul ...!!! Postez prima etapa ..! ..

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Photo6207981958
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Felicitari Adi !

Mesaj  GEORGE Mier Oct 07, 2009 8:20 pm

Original atelier de pictura,...original sevalet,...original pictor ! . Original, 100% romanesc Very Happy !

Nu stiu de ce , dar mereu ma gandesc ca vrei sa ne pacalesti ! Judecand dupa tuburi, pensule si celelalte accesorii din jurul lor, nu mai spun de sevalet, ai crede ca intr-adevar esti incepator . Dar urmarind urmele lasate pe panza, observ o mana sigura care stie ce vrea . Un inceput promitator,... sunt cu ochii pe tine Very Happy .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Re: 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA

Mesaj  Aconti Joi Oct 08, 2009 7:30 am

Se pare ca esti cel mai harnic!
Cumva acolo, o scrumiera?
Aconti
Aconti
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 25/06/2009
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Felicitari si de la mine

Mesaj  Eugen MALIC Joi Oct 08, 2009 1:40 pm

GEORGE a scris:Original atelier de pictura,...original sevalet,...original pictor ! . Original, 100% romanesc Very Happy !

Nu stiu de ce , dar mereu ma gandesc ca vrei sa ne pacalesti ! Judecand dupa tuburi, pensule si celelalte accesorii din jurul lor, nu mai spun de sevalet, ai crede ca intr-adevar esti incepator . Dar urmarind urmele lasate pe panza, observ o mana sigura care stie ce vrea . Un inceput promitator,... sunt cu ochii pe tine Very Happy .

Eu il felicit pe Adi pentru faptul ca ne-a devansat pe toti si apreciez faptul ca trateaza concursul cu foarte mare seriozitate.
Atelierul face parte din viata artistului si sa nu uitam ca marii artisti nu au facut istoria cu sevalete cu lemn de mahon amestecat cu bambus si in procent de 16% trandafir.
Toate sunt mofturi, conteaza sa ai chemare nu materiale auxiliare de ..... de euro.

Eu pentru acest concurs mi-am confectionat singur sasiul, am intins panza si momentan sunt la pregatirea acesteia. Este cea mai mare satisfactie sa vezi o lucrare finalizata facuta 100% de tine, de la pregatirea materialelor pana la inramarea acesteia.

Vreau ca acest concurs sa fie cat mai original si sa reflecte chiar titlul lui.

George, la fel si tu esti de admirat pentru faptul ca iti creezi singur materialul cu care lucrezi. Asta este adevarata frumusete a artei plastice.

Felicitari Adi si spor la treaba.
Eugen MALIC
Eugen MALIC
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 490
Data de inscriere : 14/06/2009
Localizare : MEDGIDIA

http://www.eugenmalic.ro

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Re: 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA

Mesaj  Adi Sabau Dum Oct 11, 2009 11:20 pm

Aconti a scris:Se pare ca esti cel mai harnic!
Cumva acolo, o scrumiera?

Mda .. o scrumiera .. din pacate, paharul ala care care se vede in figura, contine doar ulei ..!!!

A doua etapa:


4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Photo7207982046
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Felicitari inca o data !

Mesaj  GEORGE Dum Oct 11, 2009 11:44 pm

Acum mai convins, esti incepator Very Happy ! .
Eu daca as fi in locul tau personajul l-as lasa in acest stadiu, si de ce nu,...si lucrarea .
Ai incercat sa ne pacalesti, dar nu ti-a mers . Mai uimeste-ma Very Happy !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Re: 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA

Mesaj  Adi Sabau Lun Noi 02, 2009 5:43 pm

Inca doua etape, relativ apropiate.

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Photo168981735

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Photo268982221
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Re: 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA

Mesaj  Adi Sabau Mar Noi 03, 2009 9:40 pm

Din pacate cred ca va trebui sa retrag lucrarea din concurs. .. prin descalificare .. Smile

In ultimele zile s-au petrecut minuni.
Am fost primit - deocamdata verbal - in Asociatia Artistilor Plastici Romul Ladea, cu sansa de a expune impreuna cu ei, prin bunavointa maestrului Mihai Olteanu.
Pentru ca ieri s-a vandut unul dintre tablourile lor, am prins un loc liber pe un perete ..!!!
Asa ca fata pe care ati tot vazut-o la mine in casa, atarna acum la Galeria Pro Armia, cu rama cu tot ..! (recunosc faptul ca am un sentiment de mandrie ..Smile .. )
Dar ... chestia e ca tabloul nu e gata. In spatele fetei urmau sa creasca niste flori, niscai baobabi, palmieri si alti arbori exotici, ca sa fiu in ton cu tema concursului ..!
Ehh, s-a dus ..!!!

L-am semnat asa cum a fost si m-am grabit sa expun si eu.
Sunt sigur ca intelegeti sentimentul ...!

Pun jos ultimele faze ..
Promit ca maine ii fac poza si pe perete ..!



4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Photo478981442

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Photo588980817
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Felicitari Adi !

Mesaj  GEORGE Mar Noi 03, 2009 10:40 pm

Adi Sabau a scris:Din pacate cred ca va trebui sa retrag lucrarea din concurs. .. prin descalificare .. Smile

Ieri erai inca incepator,...astazi esti membru unei asociatii de artisti plastici,... maine vei deveni profesionist,... si crezi ca vei scapa asa de usor de noi . Pana pe 22 dec. ac. vei avea timp sa faci o alta lucrare, asa ca renunta la gandul cu descalificarea .
Lasand gluma la o parte . Sincere felicitari ! Sper sa nu ne uiti Very Happy !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Re: 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA

Mesaj  Adi Sabau Mar Noi 03, 2009 11:03 pm

Hehe ..! Eu caut sa te surprind si tu ma flatezi! ...: Laughing

Adevarul e ca m-am gandit deja sa reintru in concurs cu alta lucrare .. binenteles cu acordul comunitatii!!

Da, recunosc, sunt bucuros.
Sunt putin trist doar pentru faptul ca expun ceva de care nu sunt total multumit.

P.S. Da, George, ai avut dreptate. Sunt un pictor ...!!! ... Rolling Eyes Laughing Very Happy bounce Basketball

... nu mi-am dat seama pana acu' ... scratch

P.P.S.
Propun ca noi, astia, profesionistii - care ne-am ajuns, sa-i dam afara pe restu' ..! ..!

... si sa ne vindem lucrarile intre noi ... lol!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Felicitari

Mesaj  Eugen MALIC Mier Noi 04, 2009 5:21 am

Adi, buna treaba, felicitari !

Nici sa nu te gandesti sa te retragi din concurs. Lucrarea ta va fi in continuare in concurs indiferent unde se afla. Nu a spus nimeni ca lucrarile trebuie sa ramana in "sufragerie". Daca doresti sa paticipi cu alta nu e nicio problema.

Sculptor ziceai, nu ? Smile

Ne-ai bulversat complet Smile , de cantat, canti super, cu poeziile ne-ai desfiintat, cu sculptura ne-ai impresionat iar acum la pictura ne-ai facut praf ! Smile

Felicitari si ma bucur ca esti prietenul nostru !
Eugen MALIC
Eugen MALIC
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 490
Data de inscriere : 14/06/2009
Localizare : MEDGIDIA

http://www.eugenmalic.ro

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Re: 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA

Mesaj  GEORGE Mier Noi 04, 2009 8:11 am

Eugen MALIC a scris:Sculptor ziceai, nu ? Smile....Ne-ai bulversat complet Smile , de cantat, canti super, cu poeziile ne-ai desfiintat, cu sculptura ne-ai impresionat iar acum la pictura ne-ai facut praf ! Smile

Ai uitat sa mentionezi ca este si un fotograf excelent, cu multe premii castigate . Ce mai,... un artist compet ! Very Happy .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Re: 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA

Mesaj  Aconti Mier Noi 04, 2009 4:41 pm

Scurt si la obiect:

Cel mai prolific artist al comunitatii noastre!

Alte remarci nu isi au prisosul, ar insemna sa repet constatarile altor membri.
Aconti
Aconti
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 25/06/2009
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Re: 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA

Mesaj  Adi Sabau Mier Noi 04, 2009 5:41 pm

M-ati omorat ...!!! Acu' o sa mi se urce la cap rau de tot ...Smile


Azi am fost foarte ocupat si nu am avut timp sa trec pe la galerie.
Promit ca maine sa imi fac timp si trag cateva poze - desi tra' sa dau o fuga cu masina la Caransebes. Sper sa ma intorc pana dupa pranz.
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Re: 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA

Mesaj  Adi Sabau Joi Noi 05, 2009 4:46 pm

Uff .. bucuria de la Galeria Pro Armia a fost de scurta durata!

Maine e vernisajul graficianului Lucaci Pasarariu Gratian.
In consecinta azi au fost date jos toate tablourile ... Laughing Shocked Embarassed

Am apucat sa fac cateva poze, punand tabloul pe un sevalet pe care l-am gasit prin zona.
Imi pare rau ca nu am pozat ieri. As fi vrut sa vedeti si lucrarile membrilor asociatiei Romul Ladea. Poate cu alta ocazie. Va voi tine la curent cu evenimentele din asociatie.

Cu Gratian m-am cunoscut azi.
A promis ca isi va face cont pe forum. Maine, la vernisaj, ii dau adresa.

In noile conditii poate reusesc sa termin tabloul pentru concurs ... Smile

Pun mai jos cateva poze din galerie

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Photo1198981406

Aici se vad in stanga lucrarile care au fost date jos, pentru reamenajare.
4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Photo3198981408

.. si aici, o aparte din desenele lui Gratian sunt deja urcate
4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Photo6198981412

Va aduc informatii mai multe maine, de la vernisaj. (Dar voi posta la topicul cu Evenimente)
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty E bine si asa !

Mesaj  Eugen MALIC Joi Noi 05, 2009 4:51 pm

Adi, chiar daca bucuria a fost de scurta durata important este ca evenimentul s-a produs.

Asteptam cat de curand un vernisaj Adi Sabau. Smile

PS. Am facut un edit la acest post deoarece facusem o remarca gresita.
Eugen MALIC
Eugen MALIC
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 490
Data de inscriere : 14/06/2009
Localizare : MEDGIDIA

http://www.eugenmalic.ro

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Re: 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA

Mesaj  euuuuu Lun Noi 09, 2009 12:43 pm

Pentru ,,un icepator "ai reusit sa uimesti,asa ca felicitari.Mie mi-a placut ideea din acest tablou,foarte originala ,dar si cum arata totul la sfarsit,asa ca mult succes pe viitor Exclamation
euuuuu
euuuuu

Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 47
Localizare : Romania

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Re: 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA

Mesaj  Adi Sabau Mar Noi 10, 2009 11:28 pm

Care "incepator" ..??? Deja pictez de doua luni ... Smile ..Smile



Evenimentele se precipita. Ca sa pot fi primit in echipa Asociatiei Artistilor amatori Romul Ladea, am fost nevoit sa prezint cel putin trei lucrari. Pentru ca sculptura imi ia mult timp si nu prea am conditii, am mai tras "la repezeala" inca doua tablouri.
Pe primul il cam stiti. Al doilea, cel pe care l-am facut pe PFL - si care mi-a dat batai de cap - e deja la tara, cadou de ziua mamei mele, plus astea doua - patru, cu fata de la concurs, cinci. Gata! Deja pot sa-mi deschid potofoliu la sectiunea pictura ..!!! ..Smile

Deja m-am apucat de al saselea: un Michael J. .. 60x80 ..!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Re: 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA

Mesaj  Adi Sabau Lun Dec 07, 2009 1:09 am

Imi cer scuze pentru pauza de pe forum. Am fost putin ocupat cu campania electorala ..!



P.S. N-am facut campanie aici .. pentru ca nu mi s-a parut corect .. dar sper ca ati votat impotriva revenirii comunismului la putere ..! .. 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Icon_twisted 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Icon_twisted 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Icon_twisted

Vedem dimineata daca am castigat!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Bine ai revenit !

Mesaj  GEORGE Lun Dec 07, 2009 10:59 am

Adi Sabau a scris:Imi cer scuze pentru pauza de pe forum. Am fost putin ocupat cu campania electorala ..!

Chiar ma gandeam unde ai disparut . Recunosc ca ne lipsea ceva ,,piperul ", ca ,,sare" este destula pe forum . Banuesc ca si ceilalti membrii au fost ocupati cu campania, iar de-acum inainte pentru ca a trecut, sper ca vom intra in normal Very Happy . Doamne ajuta !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Re: 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA

Mesaj  Adi Sabau Dum Ian 10, 2010 12:11 am

N-am disparut, George ! Sunt aici ..!!!

Viata e un cadou atat de frumos ... ... nu merita sa-l ignori!

Sunt aici cu trup, suflet si spirit!!!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Re: 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA

Mesaj  GEORGE Dum Ian 10, 2010 12:11 pm

Adi Sabau a scris:N-am disparut, George ! Sunt aici ..!!!

Viata e un cadou atat de frumos ... ... nu merita sa-l ignori!

Sunt aici cu trup, suflet si spirit!!!

Ma bucur din nou ca existi si daca n-ai fi existat, ar trebui sa fii inventat Very Happy . Marturisesc ca am stat doar o zi dupa perdea si m-am uitat la forum fara sa intervin si crede-ma ca mi-a fost foarte greu . Din acest motiv ii sfatuesc pe toti membrii sa intervina ori de cate ori le dicteaza constiinta . Apreciez foarte mult primirea facuta lui Marius 2010 . Dar nu acelasi lucru il pot spune despre alti membrii care dupa ce au auzit ceea ce isi doreau sa auda, au disparut pe forum fara a lasa nimic in urma .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA Empty Re: 4 - Concurent Adi Sabau - sectiunea PICTURA

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum