ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
De la amatorism catre profesionalism - Pagina 3 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
De la amatorism catre profesionalism - Pagina 3 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
De la amatorism catre profesionalism - Pagina 3 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
De la amatorism catre profesionalism - Pagina 3 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
De la amatorism catre profesionalism - Pagina 3 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
De la amatorism catre profesionalism - Pagina 3 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
De la amatorism catre profesionalism - Pagina 3 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
De la amatorism catre profesionalism - Pagina 3 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
De la amatorism catre profesionalism - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
De la amatorism catre profesionalism - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
De la amatorism catre profesionalism - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
De la amatorism catre profesionalism - Pagina 3 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

De la amatorism catre profesionalism

+4
GEORGE
tot alphabal
Adi Sabau
Pintilie Ionela
8 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

De la amatorism catre profesionalism - Pagina 3 Empty Re: De la amatorism catre profesionalism

Mesaj  Bogdan Vin Iun 04, 2010 1:46 am

GEORGE a scris: Daca Eugen si Alin vor fi de acord, iti cedez si functia de Administrator . Sa stii ca nu imi este de loc usor si chiar te rog sa ma crezi ca imi va parea foarte rau Sad

Laughing Laughing Laughing Stai linistit, nu cred ca ravneste nimeni la functia ta. Dupa parerea mea reprezinti majoritatea pe forum, nu stiu cine s-ar mai descurca cu mesteri de golblenuri, abstracti vi si morti, manieristi, supra si extrarealisti si toate speciile de ciudati(aici ma includ in primul rand Very Happy ). Faci o treaba buna chiar daca uneori mi se pare ca te straduiesti prea tare. Ceea ce tu ai vazut ca si confruntare a fost o abordare familiara. Poate prea familiara. Poate ar fi fost altfel daca discutiile ar avea loc in lumea "reala".
Bogdan
Bogdan
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 28/12/2009
Localizare : bucuresti

Sus In jos

De la amatorism catre profesionalism - Pagina 3 Empty Re: De la amatorism catre profesionalism

Mesaj  AncaManuela Vin Iun 04, 2010 6:34 am

ARTIST=persoana cu aptitudini deosebite (talent)intr-un anumit domeniu;
ARTIST PLASTIC=creator din domeniul artelor plastice;
ARTA PLASTICA(ref. pictura sau sculptura)=tehnica executarii unor obiecte de arta prin modelarea unor substante.
Daca e sa ne luam dupa DEX,vom gasi fiecare interpretarea care ne convine, pentru ca sunt atatea lucruri care definesc acesti termeni...
Viata este o eterna cautare. Poate ca unii nu reusesc niciodata sa se descopere,dar eu consider ca tocmai cei care au reusit asta sunt cu adevarat artisti. Pentru mine arta este lupta pe care am castigat-o in a ma descoperi si nu are importanta ce spun unii sau altii despre a avea constiinta propriului talent. Asa ca e treaba mea daca vreau sa strig in piata publica:''Sunt artist!!!'' si cred ca toti ar trebui s-o facem intr-un fel sau altul. De ce? Pentru ca ceilalti nu au ceea ce avem noi: ceva ce aduce bucurie, starneste admiratie, ne da putere, ne ofera un refugiu si un mod de a ne exprima pasiunile. As putea continua la nesfarsit, dar va spun ceva: daca ar fi sa nu mai am nimic pe lume voi avea asta.


Ultima editare efectuata de catre AncaManuela in Vin Iun 04, 2010 1:10 pm, editata de 2 ori
AncaManuela
AncaManuela

Numarul mesajelor : 172
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 49
Localizare : Vaslui

Sus In jos

De la amatorism catre profesionalism - Pagina 3 Empty Re: De la amatorism catre profesionalism

Mesaj  GEORGE Vin Iun 04, 2010 9:06 am

Bogdan a scris: Dupa parerea mea reprezinti majoritatea pe forum, nu stiu cine s-ar mai descurca cu mesteri de golblenuri, abstracti vi si morti, manieristi, supra si extrarealisti si toate speciile de ciudati(aici ma includ in primul rand Very Happy )

Sa stii Bogdane ca inainte de a aprecia si studia o lucrare postata pe forum si nu numai, imi place sa intru in sufletul si mintea creatorului . De obicei creatia este oglinda creatorului si refleta foarte bine starea de spirit din momentul conceptiei . Imi place sa inteleg pe toata lumea indiferent ce creaza si la ce nivel . Dar am mai spus-o si ma repet, sunt lucrari ale marilor creatori, pe care nu-i inteleg si nici nu pot sa le dau vre-o interpretare Evil or Very Mad . Stiu, veti da vina pe nivelul meu de cunostinte ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

De la amatorism catre profesionalism - Pagina 3 Empty Re: De la amatorism catre profesionalism

Mesaj  GEORGE Vin Iun 04, 2010 9:40 am

AncaManuela a scris:ARTIST=persoana cu aptitudini deosebite (talent)intr-un anumit domeniu;
ARTIST PLASTIC=creator din domeniul artelor plastice;
ARTA PLASTICA(ref. pictura sau sculptura)=tehnica executarii unor obiecte de arta prin modelarea unor substante.
Daca e sa ne luam dupa DEX,vom gasi fiecare interpretarea care ne convine, pentru ca sunt atatea lucruri care definesc acesti termeni...

Bravo Anca, asta am vrut sa aud ! . Very Happy Eu ma incadrez si m-am regasit in toate definitiile deci sunt un ,,ARTIST PLASTIC" Twisted Evil

Dar sa le luam pe rand ;
Prima definitie
ARTIST=persoana cu aptitudini deosebite (talent)intr-un anumit domeniu;
Am talent cu carul, chiar de la mama natura Very Happy
A doua definitie ;
ARTA PLASTICA(ref. pictura sau sculptura)=tehnica executarii unor obiecte de arta prin modelarea unor substante.
Consider ca tehnica mea este originala, proprie si se executa prin modelarea unor substante .
ARTIST PLASTIC=creator din domeniul artelor plastice;
Lasand modestia la o parte sunt si ma consider un ,,creator in domeniul artelor plastice"
Dar ceea ce este mai important este faptul ca nici o definitie nu spune ca trebuie sa ai studii de specialitate No Asa ca maine plec in centrul Londrei caut o piata publica si strig in gura mare ,,Sunt un Artist plastic" affraid affraid affraid
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

De la amatorism catre profesionalism - Pagina 3 Empty Re: De la amatorism catre profesionalism

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum