ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
The Romanian art  - Pagina 4 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
The Romanian art  - Pagina 4 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
The Romanian art  - Pagina 4 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
The Romanian art  - Pagina 4 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
The Romanian art  - Pagina 4 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
The Romanian art  - Pagina 4 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
The Romanian art  - Pagina 4 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
The Romanian art  - Pagina 4 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
The Romanian art  - Pagina 4 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
The Romanian art  - Pagina 4 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
The Romanian art  - Pagina 4 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
The Romanian art  - Pagina 4 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

The Romanian art

+3
euuuuu
Adi Sabau
GEORGE
7 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

The Romanian art  - Pagina 4 Empty Re: The Romanian art

Mesaj  AncaManuela Lun Sept 13, 2010 5:16 am

GEORGE a scris:Aceasta actiune de promovare a ,,artistilor plastici amatori" peste hotare ar putea sa supere granzi artisti plastici si ne-ar putea acuza de port ilegal de sigla . Din acest motiv am modificat titulatura din ,,The Romanian Art" in ,,The Romanian art". Prin schimbarea literei ,,A" cu ,,a" recunoastem ca suntem mai mici, dar putem fi capabili de ,,lucruri mari" .
Cum comentati !
Stii ce? Cred ca n-am sa mai pot dormi noaptea ca supara pe cineva aceasta titulatura. De, tre' sa te faci frate si cu dracu ca sa treci puntea... si le-om arata noi lor cine-i mai indreptatit sa poarte sigla asta cu ''A''.
AncaManuela
AncaManuela

Numarul mesajelor : 172
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 49
Localizare : Vaslui

Sus In jos

The Romanian art  - Pagina 4 Empty Re: The Romanian art

Mesaj  GEORGE Lun Sept 13, 2010 7:30 am

Adi Sabau a scris:He,he .. dupa mintea mea as scoate din titulatura cuvantul "Romanian" ..!!!!! .. Very Happy .. s-ar putea sa ne afecteze vanzarile ...!!! Laughing

Dupa cum am mai spus palmaresul romanilor de a promova, ce stiu mai bine peste hotare, a fost inimaginabil . Imaginea Romaniei este asa cum este . Poate nu o sa fim priviti cu ochii buni, dar daca expunem lucrari valoroase, le mai indulcim impresiile Very Happy
Nu pot sa fiu ipocrit si sa spun ca ma voi bate cu caramida in piept si voi striga in gura mare affraid ,,sunt mandru ca sunt roman" dar pentru un scop nobil si pentru promovarea artei artistilor plastici amatori peste hotare, ma voi sacrifica Twisted Evil
Dar pentru a primii felicitarile si injur...... am deja doi angajati . Un ,,Director de vanzari" si un ,,Director de imagine" care cred ca nu s-au razgandit intre timp ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

The Romanian art  - Pagina 4 Empty Re: The Romanian art

Mesaj  GEORGE Lun Sept 13, 2010 8:23 am

AncaManuela a scris: Stii ce? Cred ca n-am sa mai pot dormi noaptea ca supara pe cineva aceasta titulatura. De, tre' sa te faci frate si cu dracu ca sa treci puntea... si le-om arata noi lor cine-i mai indreptatit sa poarte sigla asta cu ''A''.

Nu ca as avea ceva cu ei, iar eu i-as invita cu placere sa fie alaturi de noi, doar ca lor le este rusine sa apara langa un artist amator, deoarece considera ca li se stirbeste imaginea .
Din acest motiv acest proiect este adresat exclusiv ,,Artistilor Plastici Amatori" .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

The Romanian art  - Pagina 4 Empty Re: The Romanian art

Mesaj  Adi Sabau Lun Sept 13, 2010 9:21 am

GEORGE a scris: ...!...... am deja doi angajati . Un ,,Director de vanzari" si un ,,Director de imagine" care cred ca nu s-au razgandit intre timp ! Very Happy

Uaaaaa ..... Asta da stire bomba ..!!!!!!

Niciodata nu am avut un inceput de saptamana mai bun .!!!!!!!!!! Laughing bounce cheers
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

The Romanian art  - Pagina 4 Empty Pro

Mesaj  Eugen MALIC Sam Sept 18, 2010 6:03 am

George, daca nu implica prezenta mea personala atunci ma alatur cu placere initiativei tale. Sunt intr-o mare criza de timp si tu cunosti bine acest aspect. Oricum sa ma treci pe lista, Smile
Eugen MALIC
Eugen MALIC
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 490
Data de inscriere : 14/06/2009
Localizare : MEDGIDIA

http://www.eugenmalic.ro

Sus In jos

The Romanian art  - Pagina 4 Empty Re: The Romanian art

Mesaj  GEORGE Sam Sept 18, 2010 7:33 am

Eugen MALIC a scris:George, daca nu implica prezenta mea personala atunci ma alatur cu placere initiativei tale. Sunt intr-o mare criza de timp si tu cunosti bine acest aspect. Oricum sa ma treci pe lista, Smile

Ma bucur Eugen ca ni te-ai alaturat si sper ca pana la urma ni se va alatura cat mai multi membri si se vor vinde cele 100 de actiuni virtuale .
Etapa a doua va fi cumpararea reala a actiunilor .

Acum lista actionarilor arata asa !

1 - Ady Sabau
2 - George Tunariu
3 - Andoni Marius Daniel .
4 - AncaManuela .
5 - Eugen MALIC

Grabiti-va au mai ramas doar 95 de actiuni ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

The Romanian art  - Pagina 4 Empty ATELIER DE CREATIE ONLINE 1

Mesaj  GEORGE Vin Sept 24, 2010 2:39 pm

Expuneti-va in cadrul acestui atelier de creatie idei originale neexperimentate pana acum, tehnici noi inovatoare, chiar fanteziste Very Happy (alea cu pasarele cat mai multe) . Cele mai bune idei vor fi imbunatatite si exersate de toti membrii forumului . Apoi mai vedem ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

The Romanian art  - Pagina 4 Empty Re: The Romanian art

Mesaj  GEORGE Joi Feb 03, 2011 7:57 am

GEORGE a scris:Expuneti-va in cadrul acestui atelier de creatie idei originale neexperimentate pana acum, tehnici noi inovatoare, chiar fanteziste Very Happy (alea cu pasarele cat mai multe) . Cele mai bune idei vor fi imbunatatite si exersate de toti membrii forumului . Apoi mai vedem ! Twisted Evil

Va aduceti aminte acest mesaj ! Very Happy
De pe atunci imi incoltise in minte o idee ;... cum sa amestec culorile fara ca acestea sa se contopeasca cu suratele sale . Se pare ca am gasit reteta miraculoasa . Culorile trebuiesc mixate cu unul sau mai multi ingredienti . Mixarea dureaza doar cateva secunde dupa care se toarna in mod aleatoriu . Cu doar cateva miscari pun in miscare culorile dupa care esle isi fac treaba singure . Vedeti cat de simplu e ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

The Romanian art  - Pagina 4 Empty Re: The Romanian art

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum