ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Discutii libere despre Forum - Pagina 12 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Discutii libere despre Forum - Pagina 12 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Discutii libere despre Forum - Pagina 12 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Discutii libere despre Forum - Pagina 12 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Discutii libere despre Forum - Pagina 12 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Discutii libere despre Forum - Pagina 12 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Discutii libere despre Forum - Pagina 12 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Discutii libere despre Forum - Pagina 12 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Discutii libere despre Forum - Pagina 12 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Discutii libere despre Forum - Pagina 12 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Discutii libere despre Forum - Pagina 12 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Discutii libere despre Forum - Pagina 12 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Discutii libere despre Forum

+11
Daniel
euuuuu
greekman
Eugen MALIC
10nu7z
adelinad
Quasimodo
marinic
crina
Adi Sabau
AncaManuela
15 participanți

Pagina 12 din 16 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Mar Ian 31, 2012 8:32 am

crina a scris:In alta ordine de idei, cum a facut, domne', Ionut, curatenie in portofoliu? E buna ideea de a nu se mai comenta deloc pe pagina portofoliului. Tocmai de aceea era bun like-ul Twisted Evil Lucrarile preferate primeau like, iar celelalte, nimic, dar nici critici. Nimic si atat.

Acum ai venit si tu acasa! Very Happy Mi-ai aruncat mingea la plasa! Razz
Ti-aduci aminte Crina cata lupta am dus cu voi pentru eliminarea mesajelor din sectiunea portofolii. Ti-aduci aminte cand am facut curatenie pe toate portofoliile si le-am protejat cu trimiteri in alte sectiuni. Voi nu ati tinut niciodata cont si ati facut ,,varza" topicul. Twisted Evil Eu mi-am securizat de fiecare data unele sectiuni.
Daca Ionut a reusit asta, inseamna ca si voi, care vreti, puteti sa va faceti curatenie. Twisted Evil
Mult succes! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  marinic Mar Ian 31, 2012 8:40 am

Imi cer scuze pentru exprimarea mea de dinainte ,n-am vrut sa sune chiar asa, dar cum stiindui pe unii pe aici chiar la rautati m-am gandit. Dar cel mai important este sa reusiti sa faceti sa se vada galeria si portofoliile si fara sa fii logat... am vazut ca vizitatori sunt mult mai multi decat membri care intra zilnic pe site.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Mar Ian 31, 2012 8:47 am

crina a scris:George, ai pagina de facebook? Sunt convinsa ca da. Si daca nu, te poti uita pe site sa vezi cam ce as vrea sa zic.Bafta! Smile

Spre surprinderea ta nu am pagina pe Facebook si nici nu voi avea vreodata pentru ca nu ma reprezinta,... oamenii de acolo, nu au preocuparile mele si cred ca acel site reprezinta o mare pierdere de timp. Stiu Crina ce vrei sa zici si te-am inteles, numai ca net'ul este net are si el regulile lui, pentru ai cere ceva trebuie mai intai sa-i dai. Twisted Evil
Ai si tu rabdare, atunci cand vom crea conditiile necesare vom introduce si ,,un like pozitiv". Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Mar Ian 31, 2012 8:57 am

marinic a scris: Dar cel mai important este sa reusiti sa faceti sa se vada galeria si portofoliile si fara sa fii logat... am vazut ca vizitatori sunt mult mai multi decat membri care intra zilnic pe site.

Nu sunt de acord cu tine Crina! Forumul este cu circuit inchis, reprezinta o comunitate si doar cine se logheaza si devine membru activ, poate sa ne urmareasca mesajele si pot interveni in discutii. Vom vedea ce putem face doar topicul portofolii sa fie vazut de toata lumea, dar si asta doar atunci cand toti isi vor face curatenie in propria-i ograda. Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Mar Ian 31, 2012 10:57 pm

GEORGE a scris:
marinic a scris: Dar cel mai important este sa reusiti sa faceti sa se vada galeria si portofoliile si fara sa fii logat... am vazut ca vizitatori sunt mult mai multi decat membri care intra zilnic pe site.

Nu sunt de acord cu tine Crina! Forumul este cu circuit inchis, reprezinta o comunitate si doar cine se logheaza si devine membru activ, poate sa ne urmareasca mesajele si pot interveni in discutii. Vom vedea ce putem face doar topicul portofolii sa fie vazut de toata lumea, dar si asta doar atunci cand toti isi vor face curatenie in propria-i ograda. Twisted Evil

Alooooo...!!! Ai ramas cu gandul la Crina??? Twisted Evil Cu Marinic vorbeai mai sus tongue
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Mier Feb 01, 2012 8:58 am

crina a scris:
Alooooo...!!! Ai ramas cu gandul la Crina??? Twisted Evil Cu Marinic vorbeai mai sus tongue

Ai dreptate! Razz Ce sa fac si eu Crina, daca imi esti in ganduri si-n simtiri, te vizez si ziua si noaptea! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Mier Feb 01, 2012 10:52 am

Ahahaaaaaa..... lol! Sunt cosmarul vietii tale.... Twisted Evil Ca o pictura de Pollok
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Mier Feb 01, 2012 12:08 pm

crina a scris:Ahahaaaaaa..... lol! Sunt cosmarul vietii tale.... Twisted Evil Ca o pictura de Pollok

Asa-i Crina! Atunci cand il criticam pe Pollok nici prin gand nu-mi trecea ca imi va fi cosmarul vietii mele si voi ajunge un abstractionist, asa ca va sfatuiesc sa nu ma criticati niciodata! Laughing

Iata ce barfeam noi prin nov, 2010. Very Happy
https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/t276p180-tate-modern-collection
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Ivanciu Ionut Mier Feb 29, 2012 8:10 pm

Cam liniste pe forum...


Ultima editare efectuata de catre Ivanciu Ionut in Dum Ian 07, 2024 2:29 pm, editata de 1 ori
Ivanciu Ionut
Ivanciu Ionut

Numarul mesajelor : 126
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  marinic Joi Mar 01, 2012 6:58 am

Da Ionut ai dreptate trebuie sa ne castigam existenta cumva Sad

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Daniel Joi Mar 01, 2012 7:58 am

Suflet,valoare,intensitate!....

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Daniel Joi Mar 01, 2012 10:42 am

Propun dizolvarea a acestei comunitati artistice.De ce sa mai existe in mediul virtual odata ce noi nu existam in mediul social.

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Joi Mar 01, 2012 11:07 am

Ivanciu Ionut a scris:Cam liniste pe forum... se pare ca artisti plastici amatori ai tarisoarei noastre si-au pierdut speranta de a trai numai din arta, pentru mine a devenit doar un hobby nu mai sper sa devin un artist profesionist ...Nu va intrebati de ce ?Tara nu mai are viitor cultural si artistic , vom fi un popor supus si indatorat

Trist, dar adevarat Crying or Very sad Totusi, speranta sunteti voi, tinerii. Nu ai voie sa vorbesti asa, Ionut si mai ales sa fii descurajat. Hai, noi astia, trecuti in partea a doua a vietii, sa zicem ca gandim mai pesimist, dar cei pana in 35-40 de ani...., pot schimba lumea de la o zi la alta. Very Happy
Si cu dizolvarea comunitatii, lasati-o mai usor, ea exista si virtual si social, dar totul depinde de noi tongue
Ia ganditi-va la Adi Sabau..., ce "iesire" catre lume, ce deschidere, ce vioiciune spirituala la dumnealui.... Smile Si nu are 20 de ani.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Joi Mar 01, 2012 11:19 am

Si George, de asemenea, face ce ii place, alearga prin muzee, inventeaza noi tehnici, deschide expozitii proprii si ce mai face el, pe acolo, dar nu se plange si nu se plictiseste niciodata, de arta, de comunitate. Smile
Nici eu nu ma plang, desi e un hobby, din care, poate, niciodata n-o sa castig bani sau faima, dar sunt atat de fericita ca nu am avut o viata comuna, ca am iesit in evidenta cu ceva, ca sunt deosebita si ca sunt in stare sa imi imbogatesc si sa imi infrumusetez singura, viata. Smile Nu e frumos?! De ce m-as plange? Ca nu pot sa castig bani din asta? Se castiga si din asta, dar depinde de noi, oamenii. Pe cand talentul, creatia..., depinde de Univers. Banul da satisfactie pe moment, harul pe toata viata si pe urmatoarele vieti (karma) Wink
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Daniel Joi Mar 01, 2012 12:12 pm

A venit primavara !sunny La multi ani !....colegelor noastre .

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Joi Mar 01, 2012 12:45 pm

Multumim si la multi ani tuturor, colegi si colege, fiindca toti intampinam o noua primavara Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  greekman Joi Mar 01, 2012 5:02 pm

O primavara frumoasa , plina de soare si de zambete !!!!
greekman
greekman

Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 14/07/2010
Varsta : 50

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Daniel Sam Mar 03, 2012 9:55 pm

A venit primavara! sunny

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Daniel Dum Mar 04, 2012 1:56 pm

GEORGE a scris:
AncaManuela a scris:
Asta e sansa de a fi vazut, apreciat sau criticat si n-as vrea sa ni se ia.
Asta e sansa de a vorbi ''fara masca'' despre ceea ce facem si sansa de a nu ne ''ascunde gandurile''. Iata de ce cred eu ca e necesar sa avem o ''Comunitate artistica'' la nivelul artistilor amatori .

Tare mult mi-as dorii ca toti membri acestui forum sa gandeasca la fel ca tine Anca ! .
Sansa de a fi vazut, apreciat sau criticat depinde numai de noi pentru a nu o pierde si sa va explic, de ce ? Dupa cum vedeti este un Forum gratuit despre Arta . Avem posibilitatea sa scriem ce vrem, cat vrem si cand vrem . Avem posibilitatea sa postam lucrari nelimitat si asta fara sa ni se perceapa vre-o taxa . Dar este o vorba ,,nimeni nu iti da ceva chiar degeaba" . Acest forum va trai doar cat vom sti noi sa-l facem interesant si sa-l mentinem in TOP ! ,...si de ce nu, de a ne propune sa fim pe primul loc ! Twisted Evil


Gratuitatea reprezinta o nebuloasa a comunitatii artistice...Daca, ar fi !?!...atunci interesul devine solidar,constructiv, inegalabil cat si o cotatie buna in lista de top la care in acest moment locul 31 este mentinut prin acest individualism, sec!... prin aceste aparitii de fracturare printr-o simpla logare sau vizitare.Daca nu va fi gratuit, interesul va fi rezervat doar celor care isi doresc cu adevarat iar restul se pot orienta spre alte comunitati de socializare mult mai accesibile.

...Predomina, individualismul intrinsec al factorului mioritic!


Ne vom intalni la toamna !..

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Lun Mar 05, 2012 7:28 am

Daniel a scris:
Daca nu va fi gratuit, interesul va fi rezervat doar celor care isi doresc cu adevarat iar restul se pot orienta spre alte comunitati de socializare mult mai accesibile.

Ne vom intalni la toamna !..

Daniel, da-mi te rog exemple de comunitati de socializare mai accesibile! Chiar sunt curios sa vizitez si alte site'uri de arta! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  marinic Lun Mar 05, 2012 7:52 am

George te rog mult sa-mi spui cine este pictorul acestui tablou folosit ca panorama pe acest site. Nu stiu cine l-a pictat si nu am reusit sa aflu.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Lun Mar 05, 2012 7:53 am

Daniel a scris:Propun dizolvarea a acestei comunitati artistice.De ce sa mai existe in mediul virtual odata ce noi nu existam in mediul social.

Ca sa dizolvi ceva ar insemna sa ai o cantitate consistenta. Din punctul meu de vedere aceasta comunitate artistica a fost de mult dizolvata. Embarassed De foarte mult timp ne amagim si incercam sa pastram doar iluzia unei activitati aparente. Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Lun Mar 05, 2012 7:56 am

marinic a scris:George te rog mult sa-mi spui cine este pictorul acestui tablou folosit ca panorama pe acest site. Nu stiu cine l-a pictat si nu am reusit sa aflu.

Cred ca am mai raspuns la aceasta intrebare. Dar, nici eu nu stiu! Evil or Very Mad
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  marinic Lun Mar 05, 2012 8:27 am

poate ma ajuta cineva sa aflu, vreau sa fac o reproducere dupa el si unele detalii nu prea le disting si as fi vrut sa mai vad si alte imagini.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Daniel Lun Mar 05, 2012 8:38 am

marinic a scris:poate ma ajuta cineva sa aflu, vreau sa fac o reproducere dupa el si unele detalii nu prea le disting si as fi vrut sa mai vad si alte imagini.



...Posibil sa fie arta peisagistilor olandezi sec.al xvii-lea.

Incercati o cautare,peisagisti olandezi!

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 12 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 16 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum