ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Discutii libere despre Forum - Pagina 14 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Discutii libere despre Forum - Pagina 14 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Discutii libere despre Forum - Pagina 14 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Discutii libere despre Forum - Pagina 14 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Discutii libere despre Forum - Pagina 14 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Discutii libere despre Forum - Pagina 14 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Discutii libere despre Forum - Pagina 14 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Discutii libere despre Forum - Pagina 14 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Discutii libere despre Forum - Pagina 14 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Discutii libere despre Forum - Pagina 14 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Discutii libere despre Forum - Pagina 14 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Discutii libere despre Forum - Pagina 14 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Discutii libere despre Forum

+11
Daniel
euuuuu
greekman
Eugen MALIC
10nu7z
adelinad
Quasimodo
marinic
crina
Adi Sabau
AncaManuela
15 participanți

Pagina 14 din 16 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Urmatorul

In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Mier Iul 04, 2012 4:31 pm

Daniel a scris: Lucreaza,Crina!... ceva la scara iar daca v-a fi mare panza, tai si tu din ea! Twisted Evil sau o lucrare in spaclu,cancioc ca tot e moda ! brrriiii Twisted Evil geek culoare sa fie si ulei cat cuprinde.

Mai Marius ti-am spus de nenumarate ori sa-ti expui parerile mai detailat cu subiect si predicat, sa te inteleaga toata lumea, mai ales eu! Evil or Very Mad
Ia spune-mi tu concret la cine te-ai referit ca face lucrari cu spaclu si canciocul si ce inseamna in opinia ta ,,brrrriii"
Dar ia sa ma iau si eu de tine!
Ia spune-mi tu cand ai executat ultima lucrare si care?
Ia mai spune-mi tu daca lucrarile expuse sunt toate executate de tine sau au fost copiate de la alti artisti adevarati. Spun asta deoarece eu nu am convingerea ca sunt executate de tine. No
Ia convinge-ma tu! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Daniel Mier Iul 04, 2012 7:54 pm

Very Happy


Ultima editare efectuata de catre Daniel in Sam Iul 07, 2012 3:07 pm, editata de 2 ori

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Ivanciu Ionut Mier Iul 04, 2012 8:43 pm

Arta e ceea ce simti , exprima-ti gandurile cum vrei , important e ca privitorul sa le descopere si sa le inleleaga. Un punct pe o panza sau hartie poate reprezenta un desen.
Ivanciu Ionut
Ivanciu Ionut

Numarul mesajelor : 126
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  marinic Mier Iul 04, 2012 8:47 pm

Daniel spune:
Lucreaza,Crina!... ceva la scara iar daca v-a fi mare panza, tai si tu din ea! Twisted Evil sau o lucrare in spaclu,cancioc ca tot e moda ! brrriiii Twisted Evil geek culoare sa fie si ulei cat cuprinde.[/quote]


hmm....apropouri Exclamation Question dar cine si cui pasa Question Exclamation ...lasa lumea sa vorbeasca...

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Joi Iul 05, 2012 7:34 am

Ivanciu Ionut a scris:Arta e ceea ce simti , exprima-ti gandurile cum vrei , important e ca privitorul sa le descopere si sa le inleleaga. Un punct pe o panza sau hartie poate reprezenta un desen.

Bine grait Ionut! Mijloacele de a face arta si de a te exprima nu conteaza atata timp cat esti apreciat de cei din jur sau oameni de specialitate. Daca cineva s-ar duce la groapa de gunoi ,,Glina" sa spunem ca-i cea mai cunoscuta si din gunoaie asezate mestesugit ar da o forma care sa incante privitorul, acea lucrare se poate numii opera de arta si poate fi oricand expusa in muzeele lumii. Eu am vazut astfel de lucrari! Un artist adevarat nu este acela care face din fuior bici, ci doar acela care-l face sa si pocneasca! Very Happy
O zi buna tuturor! sunny si multa racoare. No
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Joi Iul 05, 2012 7:42 am

Daniel a scris:Ai dreptate,George!...,,spaclu si canciocul'' este o figura de stil, ca dehhhh...tot le folosesc de cca 2 saptamani pe caldura asta.Cat despre executat o lucrare,personal nu am facut asa ceva !?!...apelez la cineva dintr-e rubedenii, la care cunoaste desenul,grafica,pictura,cu scoala si altele.Sunt bute pe segmentul artistic.Am fost foarte sincer!...

Si-atunci ce cauti printre noi ,,artistii adevarati" Question Adu-ti rudele pe forum sa le cunoastem si noi Exclamation Razz
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Joi Iul 05, 2012 7:58 am

marinic a scris:Daniel spune:
Lucreaza,Crina!... ceva la scara iar daca v-a fi mare panza, tai si tu din ea! Twisted Evil sau o lucrare in spaclu,cancioc ca tot e moda ! brrriiii Twisted Evil geek culoare sa fie si ulei cat cuprinde.


hmm....apropouri Exclamation Question dar cine si cui pasa Question Exclamation ...lasa lumea sa vorbeasca...[/quote]

El vinde gogosari la piata si crede ca nu se prinde nimeni. Daca ar fi un artist adevarat n-ar umbla cu apropouri ieftine, ci s-ar confrunta aici in ring(pe forum) fiecare cu armele lui, vorba lu' Ionut.Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Joi Iul 05, 2012 1:03 pm

Buna ziua,
Ce mai faceti, nu am mai intrat cam de mult pe forum, de ieri de la pranz, mai precis Twisted Evil Mi s-a defectat netul, am sunat la "directiune". probleme, batai de cap si de suparare am plecat la supermarchet. Asta-noapte am terminat( cred) o lucrare, iar acum o privesc, ma rog de mine s-o declar finish, s-o semnez si s-o postez. Dar ma mai uit la ea, ca vitelul la poarta noua Razz
Am inceput un portret, asa cum hotarasem..., m-am enervat ca nu-mi iesea cum trebuie, "l-am aruncat" si m-am apucat de altceva. Numa'ca acum tre' sa-l reiau Neutral

In alta ordine de idei, nu va bateti capul cu Marius. Dumnealui se joaca, provoaca...Zona Brailei fiind zona de campie, soarele dogoreste mai tare si mintile se infierbanta mai mult si mai repede, la propriu Twisted Evil
Dar e baiat bun si talentat..., el sau rudele lui lol!
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Joi Iul 05, 2012 3:45 pm

crina a scris:

Asta-noapte am terminat( cred) o lucrare, iar acum o privesc, ma rog de mine s-o declar finish, s-o semnez si s-o postez. Dar ma mai uit la ea, ca vitelul la poarta noua Razz
Am inceput un portret, asa cum hotarasem..., m-am enervat ca nu-mi iesea cum trebuie, "l-am aruncat" si m-am apucat de altceva. Numa'ca acum tre' sa-l reiau Neutral


Mai facut curios, abia astept sa postezi acea lucrare. Si eu am aruncat sau mai bine zis am dosit anumite lucrari care nu-mi placeau si le-am luat de bune alta data. Depinde foarte mult starea de spirit in care te afli la un moment dat. Ce bine este de tine Crina, ai tot timpul o stare pozitiva si asta se simte. Noroc de tine care mai contracarezi anumite influente negative de pe acest forum. Pe maine! Razz
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Vin Iul 06, 2012 3:04 am

Azi postez, fac poze la lumina zilei, ca am facut asta noapte si nu sunt reusite. Dupa orele 13 veti vedea ce n-ati mai vazut, prima incercare, primul meu chin in ULEI Twisted Evil
Ce-a iesit...Dumnezeu cu mila Rolling Eyes
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Vin Iul 06, 2012 8:11 am

crina a scris:Ce-a iesit...Dumnezeu cu mila Rolling Eyes

Cred ca a iesit o capodopera! Razz Sper sa o vad dupa-amiaza cand ma intorc de la cursuri.
Zi buna tuturor! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Mar Sept 11, 2012 9:43 am

crina a scris:Glumeam, atata tot. Domnule George, sterge-mi toate mesajele care, ti se pare ca, ar fi nelalocul lor, imi cer scuze si fac o pauza, ca dau cu bata in balta pe-aci. Umorul meu e prea negru se pare si nu-mi dau seama. Multumesc anticipat.

Nu Crina, toti gustam umorul fie el chiar negru. Problema este ca aruncati cu cuvinte simple la care le poti da orice interpretare, nu vorbiti cu vorbe pe care sa le inteleaga toata lumea si de aici se nasc conflicte. Era un timp in care scriai foarte mult de ma plictiseam sa citesc, ceea ce era iar gresit. Din acest motiv eu impart un subiect in mai multe mesaje pentru ca cei care intra deschide mesajul citeste cateva secunde si trece mai departe. Daca doreste sa raspunda raspunde, daca nu nu.
Vreau sa-ti dau un exemplu! Nu dau nume, dar pot sa-ti spun doar ca dupa postarea unor membri a unor lucrari m-am oferit sa fac unele comentarii consistente si cat se poate de pertinente, dar am primit un raspuns sec ,,Multumesc!". Atat a gasit de cuviinta sa-mi spuna. Durerea cea mai mare cred ca este ca nu stim sa comunicam sau o facem in ,,"zeflemea sau ,,la misto" si nu ne dam seama ca pe undeva cuvintele dor sau lovesc in corzi sensibile. Posibil si din acest motiv avem audienta scazuta.
Stai linistita Crina nu este vorba de tine, acest mesaj este la general si este transmis tuturor membrilor, am gasit un prilej de a-mi descarca sufletul. Embarassed
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Mar Sept 11, 2012 5:41 pm

Romanul era, odata, renumit pt ospitalitatea si spiritualitatea sa. "Era odata..."
Dar ai dreptate, George, "vremurile" ne-au adus la stadiul de a nu ne mai putea intelege intre noi, a ne stresa unul pe celalalt, a ne invidia etc etc. Si eu, tot la modul general vorbesc si in toate domeniile nu numai in arta.
Si ca sa nu risc sa plictisesc cu mesaje lungi sau sa nu fie citite, singura solutie e sa ne rezumam cat mai mult, la postari de lucrari si la comentat strict, f putin si la obiect sau a nu vorbi deloc, dar atunci nu s-ar mai numi forum.
Ai mai vorbit tu, deunazi, despre asta si n-am crezut, acuma cred. Crying or Very sad
forum= loc de discutii virtual, unde ti de permite sa te exprimi liber (in limita bunului simt), schimba pareri, legare de amicitii si prietenii, fie numai si virtuale etc
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  marinic Mar Sept 11, 2012 6:16 pm

Nu te-ai obisnuit George pana acum cu stilul Crinei, daca s-ar exprima intr-o maniera sobra, n-ar fi ea si atunci ar disparea tot farmecul Exclamation Trebuie sa recunosc ca mie chiar imi place acest umor al ei si ma bucur ca am intalnit-o Very Happy

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Mar Sept 11, 2012 8:10 pm

marinic a scris:Nu te-ai obisnuit George pana acum cu stilul Crinei, daca s-ar exprima intr-o maniera sobra, n-ar fi ea si atunci ar disparea tot farmecul Exclamation Trebuie sa recunosc ca mie chiar imi place acest umor al ei si ma bucur ca am intalnit-o Very Happy

Stiu Mariana si mie imi place foarte mult de Crina dar cate odata mai trebuie sa o mai si ,,arzi" (in sensul bun al cuvantului) Very Happy pentru ca daca ai lasa-o de capul ei pe forum, ar face ravagii. Twisted Evil Misiunea mea pe forum este de a media si de a echilibra balanta. Cred ca ati observat ca stiu sa si apreciez, dar stiu sa si pedepsesc unele scapari cei drept minore, dar pot deveni majore daca s-ar amplifica. Si cred ca ati mai observat ca nu fac party-priuri cu nimeni, pentru ca pe forum sunteti toti egali, aveti aceleasi drepturi, dar si obligati. O seara buna tuturor, oriunde s-ar afla! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Mier Sept 12, 2012 12:54 am

GEORGE a scris:pentru ca daca ai lasa-o de capul ei pe forum, ar face ravagii. Twisted Evil

Laughing lol! lol!

Marinic, te iubesc Razz
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Mier Sept 12, 2012 8:11 am

crina a scris:
GEORGE a scris:pentru ca daca ai lasa-o de capul ei pe forum, ar face ravagii. Twisted Evil

Laughing lol! lol!

Marinic, te iubesc Razz

Sa inteleg ca pe noi ne urasti Question Evil or Very Mad
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Daniel Joi Sept 20, 2012 12:35 pm

.......cea mai enervanta comunitate artistica.


Ultima editare efectuata de catre Daniel in Joi Sept 20, 2012 1:53 pm, editata de 1 ori

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Joi Sept 20, 2012 12:49 pm

lol! Esti culmea, prietene....!
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Daniel Joi Sept 20, 2012 2:32 pm

........ma retrag din concurs si nu voi mai calca pe sait !.......daca vrei sa iti creasca tensiune si sa iti croiesti un drum in alta lume , aceasta comunitate ar fi un remediu.Nu vreau sa ne mancam coliva peste ani la acelasi stadiu din prezent.Cred ca e un fenomen de cartea recordurilor.Ma oftic si pe George ca dehhhhhhh este un artist minunat dar da cu bata-n balta la cate porti deschise fiind si un bun privilegiu datorita imprejurarilor actuale.Daca as fi fost in UK de ceva ani iar sangele fiindu-mi imbibat de arta indiferent la cat de bine as duce-o financiar prin slujele astea lumesti, arta ar fi pe un prim loc si de ce nu o sansa de recunoastere.Decat un amarat de directoras cu bani, mai bine un artist cu vocatie internationala!

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Joi Sept 20, 2012 5:01 pm

Daniel a scris:........ma retrag din concurs si nu voi mai calca pe sait !.......daca vrei sa iti creasca tensiune si sa iti croiesti un drum in alta lume , aceasta comunitate ar fi un remediu.Nu vreau sa ne mancam coliva peste ani la acelasi stadiu din prezent.Cred ca e un fenomen de cartea recordurilor.Ma oftic si pe George ca dehhhhhhh este un artist minunat dar da cu bata-n balta la cate porti deschise fiind si un bun privilegiu datorita imprejurarilor actuale.Daca as fi fost in UK de ceva ani iar sangele fiindu-mi imbibat de arta indiferent la cat de bine as duce-o financiar prin slujele astea lumesti, arta ar fi pe un prim loc si de ce nu o sansa de recunoastere.Decat un amarat de directoras cu bani, mai bine un artist cu vocatie internationala!

Calmeaza-te Marius, eu chiar sunt un artist cunoscut in Anglia. Ceea ce pot sa va spun deocamdata este ca de la inceputul anului am gasit o cale de expunere intr-o retea care opereaza in interiorul Uk'ului. O sa va anunt atunci cand dau lovitura si voi expune si international! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Daniel Joi Sept 20, 2012 5:21 pm

,,Noaptea de aur'' ma Twisted Evil


Ultima editare efectuata de catre Daniel in Joi Oct 25, 2012 1:51 pm, editata de 1 ori

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Daniel Joi Sept 27, 2012 5:06 pm

......uite o lucrare la care vibrez in absolutul meu vizual.Imi place foarte mult viziunea artistei care a creat aceasta compozitie figurativa.

[img]Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Durere [/img]

...daca ar fi fost mai mare ca tabloid as fi facut un efort prin evaluarea acestei creatii la dorintele artistei.Imi place si mi-ar fi placut sa o cumpar,, asa de la artist la artist''

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  marinic Joi Sept 27, 2012 9:06 pm

D-le Marius imi dai de furca atat prin exprimarea ta, care ma face sa ma simt ca o eleva pusa la colt ca n-a reusit sa priceapa ce a vrut Bacovia sa transmita prin versurile vreunei poezii ca Lacustra, Plumb, Ploua...,cat si prin gusturile tale, care bineinteles nu se discuta, cu aceasta lucrare pe care o gasesc mai curand cu sens satanic. Nici nu m-as gandi sa pun asa ceva in casa. Sper ca pictorita n-a vrut sa-l reprezinte pe Isus ca ar fi groaznic.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Daniel Joi Sept 27, 2012 9:51 pm

marinic a scris:D-le Marius imi dai de furca atat prin exprimarea ta, care ma face sa ma simt ca o eleva pusa la colt ca n-a reusit sa priceapa ce a vrut Bacovia sa transmita prin versurile vreunei poezii ca Lacustra, Plumb, Ploua...,cat si prin gusturile tale, care bineinteles nu se discuta, cu aceasta lucrare pe care o gasesc mai curand cu sens satanic. Nici nu m-as gandi sa pun asa ceva in casa. Sper ca pictorita n-a vrut sa-l reprezinte pe Isus ca ar fi groaznic.


....Bacovia este poetul favorit! Viziunea mentala se indreapta spre cautare,launtric,profunzime,intensitate,viu.Eminescu este poetul de suprafata, un fetisist.

....mai exista o vorba mioritica printr-o intrebare!?!......de ce ar exista regret in mentalul omenirii prin orice imprejurare....deci exista acolo undeva o profunzime.Asa cum!... negru pentru unii o privesc ca pe o culoare banala cat pentru altii, cu o viziune mai patrunzatoare negru reprezinta chiar infinitul.

Abstractul este o arta!... iar daca cautarea si intelegerea prin profunzime ar exista(dar de multe ori respingem din impuls acest lucru...) cu siguranta v-a fi mult mai interesanta decat o opera realista,hiperrealista sau chiar impresionista.

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 14 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 16 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum