ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Discutii libere despre Forum - Pagina 15 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Discutii libere despre Forum - Pagina 15 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Discutii libere despre Forum - Pagina 15 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Discutii libere despre Forum - Pagina 15 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Discutii libere despre Forum - Pagina 15 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Discutii libere despre Forum - Pagina 15 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Discutii libere despre Forum - Pagina 15 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Discutii libere despre Forum - Pagina 15 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Discutii libere despre Forum - Pagina 15 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Discutii libere despre Forum - Pagina 15 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Discutii libere despre Forum - Pagina 15 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Discutii libere despre Forum - Pagina 15 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Discutii libere despre Forum

+11
Daniel
euuuuu
greekman
Eugen MALIC
10nu7z
adelinad
Quasimodo
marinic
crina
Adi Sabau
AncaManuela
15 participanți

Pagina 15 din 16 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Urmatorul

In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Ivanciu Ionut Sam Noi 10, 2012 3:06 pm

ce are imageshack ?... nu imi mai vede pozele...
Ivanciu Ionut
Ivanciu Ionut

Numarul mesajelor : 126
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Dum Noi 11, 2012 7:13 am

Ivanciu Ionut a scris:ce are imageshack ?... nu imi mai vede pozele...

Se intampla uneori sa se mai incurce, incearca de mai multe ori sau da un restart calculatorului dupa care incearca din nou. Am avut si eu probleme cateodata. Succes! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  marinic Vin Noi 16, 2012 10:29 am

Stie cineva daca vopsele in ulei de la firma Mustash sunt bune ca vad ca au un pret bun 180ml la 18,90 lei. Vreau sa-mi cumpar culori in ulei si nu stiu ce sa iau.
Ma ajutati si pe mine cu un sfat??? multumesc anticipat!!!

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Vin Noi 16, 2012 2:05 pm

Eu mi-am luat de la REEVES si de la PHOENIX. Sincera sa fiu, criteriul de alegere a fost pretul. Ca unele sunt cu adevarat scumpe si banuiesc ca sunt si mai bune. Acumaaa..., depinde de buget.Cu REEVES, am mers si pe acrilice, pe langa MAIMERI. Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  marinic Vin Noi 16, 2012 2:13 pm

spunemi Crina cum e cu mirosul, ca eu sunt alergica si mai si lucrez intr-o camera de bloc

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Vin Noi 16, 2012 9:24 pm

Nu e foarte persistent; la inceput ma speriasem si eu, dar ,daca esti alergica, nu stiu...Ia-ti un set, mic, incearca-l si daca esti multumita, continui...
Problema e ca, pictand in ulei, trebuie sa astepti sa se usuce stratul, cat de cat, o zi, doua fiindca, daca vrei sa schimbi culoarea sau sa mai adaugi, se strica, iese...cacialma. In acest caz, te enervezi, iei panza, o arunci pe geam, te juri ca nu mai pui mana pe ea si pe vopsele in ulei si te apuci de scuturat in casa sau gatit. A doua zi, a 3 a, a 9 a. pui panza inapoi, pe sevalet si fluierand calm, continui de unde ai ramas. Pana la criza urmatoare Twisted Evil Daca esti artist bun si mai ai si noroc, termini lucrarea repede si fara batai de cap cheers
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  marinic Vin Noi 23, 2012 9:43 am

HEI!!! BLACK FRIDAY!!!...nu v-ati achizitionat nimic????...o plasma, un calculator, frigider, orice!! ca e omor mare prin magazine!!!
Eu mi-am comandat niste acrilice la pictorshop.ro aveau si ei reducere 20%.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Joi Noi 29, 2012 10:23 am

marinic a scris:Reusesc foarte greu sa deschid ceva pe site sta pagina neagra 3-4 minute sau nu se deschide deloc

Aceiasi problema o am si eu si cred ca toata lumea de pe forum,... care a mai ramas. Very Happy
Dupa cum sti Mariana asta este un forum gratuit. S-ar parea ca suntem parasiti de proprietar si acum forumul este ca o nava care esuiaza in neant care si este in pericol sa se scufunde oricand. Pe nava au mai ramas doar cativa membri ai echipajului care se incapatineaza sa paraseasca acest loc minunat. Ne putem trezi ca intr-o buna zi sa nu-l mai putem deschide deloc. Poate ca ne vom intalni pe alte saituri sau niciodata. Daca acest lucru se va intampla sa stiti ca mi-a parut bine ca v-am intalnit si ne-am cunoscut,... cu bune sau cu relele noastre. Sad

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  marinic Joi Noi 29, 2012 11:15 am

Dragi prieteni, daca vreti putem tine lagatura si pe facebook! eu Crina si Kizy tinem legatura.Pe mine ma gasiti cu id mariana tiganas.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Vin Noi 30, 2012 8:23 am

Dar cine e proprietarul site-ului? Nu se poate lua legatura cu dumnealui? Bine ca nu poate sta deschis un forum de arta, fie el si cu membri activi in nr mic, dar toate site-urile de-a dreptul ordinare... sunt bine mersi, deschise Evil or Very Mad Poate ca, cineva dintre noi, mai priceput, va deschide un alt site si ne vom reintalni acolo sau il va pune la punct pe acesta. Bafta! Pe facebook sunt Crina Dantes.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Daniel Vin Noi 30, 2012 8:36 am

.........saitul merge ok....

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Vin Noi 30, 2012 7:31 pm

Daniel a scris:.........saitul merge ok....

Norocosule! Eu astept cate 5 minute sa schimb o pozitie! Evil or Very Mad
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Vin Noi 30, 2012 8:00 pm

merge ok pe naiba... Mad Dar ce se poate face in acest caz? Chiar nu stie nimeni? Suspect
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Sam Dec 01, 2012 9:59 am

crina a scris:merge ok pe naiba... Mad Dar ce se poate face in acest caz? Chiar nu stie nimeni? Suspect

Cred ca cineva nu ne mai vrea pe forum.
Spuneam candva ca voi ramane ultimul sa stang lumina, dar observ ca este alcineva care a facut acest lucru. Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Dum Dec 09, 2012 10:30 am

Daniel a scris:...Un portofoliu cu lucrari bine pus la punct....o colaborare benefica intre noi cei din forum....un dialog intre galerii...o sursa de expunere si un adevarat om de arta la care sa ne deschida capul despre piata artei..........etc

Vise,...vise,...vise! Mereu am visat o Comunitate artistica in care sa ai posibilitatea sa-ti desfasori activitatea bazat pe dorinte comune, sperante comune, experiente artistice comune, o comunitate care sa deschida noi orizonturi pentru cei care doresc sa faca cu adevarat ceva in arta. Se pare ca nu am reusit sa strangem in jurul nostru oameni cu aceleasi preocupari, dar mai trist este faptul ca nici pe alte saituri nu gasesti, asa ca am renuntat sa mai caut. Ramaneti cu bine dragi mei si sarbatori fericite! santa
Nu ar fi rau daca fiecare membru care a mai ramas pe forum sa-si exprime ultimul gand!
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Lun Dec 17, 2012 3:59 pm

Aloooo! E cineva? Se mai tine concursul ala? Ati fugit toti? Evil or Very Mad Domnu'administrato,r unde estiiiii affraid
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  marinic Mar Dec 18, 2012 5:08 pm

Nici la mine nu merge forumul Sad nu-mi ranane decat sa va urez ca si George urari de bine, sanatate, mult spor in activitatile voastre, ma bucur ca v-am cunoscut si poate ca destinul ne va fi dat sa ne intalnim vreodata pe vreun alt site sau dece nu chiar si in viata reala.
LA MULTI, MULTI ANI!!!

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Ivanciu Ionut Mar Dec 18, 2012 7:53 pm

...


Ultima editare efectuata de catre Ivanciu Ionut in Lun Ian 08, 2024 9:09 pm, editata de 1 ori
Ivanciu Ionut
Ivanciu Ionut

Numarul mesajelor : 126
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Daniel Mar Dec 25, 2012 3:31 am

In privinta lucrarilor vernisate,de concurs,devotate artistic,muncite,etc....pot fi expuse spre exprimare vizuala pe banda(.... plimbareata) in locul benerelor afisate(.... fie ele de interes publicitar sau cu potential de sponsorizare)


......de acord ptr. reliefarea pe banda (...in semn de respect,ptr.sponsorii)....cat despre saiturile aparent al membrilor o pot face prin expunerea in cartea lui de vizita la sectiunea profil.



-Uite asa! se mai schimba(... partial) interfata saitului.Ar mai de schimbat si pictura prezentata prin accesare,logare,etc....De ce sa nu respectam un patrimoniul mioritic (...exemplu :...un BRANCUSI)


Forumul poate continua si inca foarte bine!... daca toti v-om acorda un mic interes, lasand la o parte, micile incursiuni mentale prin sifonarii, sicane,orgolii,izme......

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Mar Dec 25, 2012 9:19 pm

Daniel a scris:In privinta lucrarilor vernisate,de concurs,devotate artistic,muncite,etc....pot fi expuse spre exprimare vizuala pe banda(.... plimbareata) in locul benerelor afisate(.... fie ele de interes publicitar sau cu potential de sponsorizare)


......de acord ptr. reliefarea pe banda (...in semn de respect,ptr.sponsorii)....cat despre saiturile aparent al membrilor o pot face prin expunerea in cartea lui de vizita la sectiunea profil.



-Uite asa! se mai schimba(... partial) interfata saitului.Ar mai de schimbat si pictura prezentata prin accesare,logare,etc....De ce sa nu respectam un patrimoniul mioritic (...exemplu :...un BRANCUSI)


Forumul poate continua si inca foarte bine!... daca toti v-om acorda un mic interes, lasand la o parte, micile incursiuni mentale prin sifonarii, sicane,orgolii,izme......

Vise, vise, vise...................!!!
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  marinic Mier Dec 26, 2012 7:42 am

CINE SA MAI SCHIMBE DRAGI COLEGI NU VEDETI CA AM RAMAS DOAR NOI PATRU? PARASITI, ABANDONATI SI MAI RAU CHIAR SABOTATI!!!

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Daniel Mier Dec 26, 2012 10:31 pm

....interesant facebook-ul .Ne jucam pana dis-de-dimineata.Apropooo...Multumesc ptr.prietenie,Mariana!....dar renunt a mai intra pe el.Pierdere de timp!

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Joi Dec 27, 2012 2:12 am

Chiar nu-mi dau seama ce se intampla cu acest forum. Inca nu am intalnit asa ceva, vreodata, in toata viata mea de internaut Crying or Very sad
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Ivanciu Ionut Dum Sept 22, 2013 4:11 pm

...


Ultima editare efectuata de catre Ivanciu Ionut in Lun Ian 08, 2024 9:11 pm, editata de 1 ori
Ivanciu Ionut
Ivanciu Ionut

Numarul mesajelor : 126
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Dum Sept 22, 2013 9:44 pm

ce admin? cine???bounce 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 15 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 16 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum