ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

+7
Pintilie Ionela
AncaManuela
marinic
lily ursu
craiovaeug
crina
GEORGE
11 participanți

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Dum Noi 14, 2010 8:45 am

Aici va puteti intalni cu autorii desenelor si va puteti exprima unele impresii despre lucrarile lor expuse in ,,Portofoliile personale de Desen" . Tot aici puteti sa puneti intrebari si desigur tot aici veti primii si raspunsurile asteptate .

Daca va place desenul si doriti sa aflati cate ceva despre autorii lor dati click mai jos ;
https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/portofolii-desen-grafic-f39/



Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Dum Ian 23, 2011 10:07 am, editata de 2 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Impresii despre ,,Portofoliu Crina"

Mesaj  GEORGE Dum Noi 14, 2010 9:05 am

Am intrat pe sectiunea ta ca si intr-o ,,expozitie de desen" . Vorbele sunt de prisos, doar pot sa-ti spun ca am ramas cu o impresie foarte placuta . Felicitari Crina ! .

Cei care nu au vazut inca ,,Portofoliul Crinei" poate da click mai jos :
https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/portofolii-desen-grafic-f39/portofoliu-desene-crina-t549.htm#5563
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Dum Noi 14, 2010 11:18 am

He,he,he....,ce zi frumoasa mi-ai facut!!! sunny cheers
Mai frumoasa decat e.
Thank you very much! Razz
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Impresii despre ,,Portofoliu Crina"

Mesaj  GEORGE Mar Noi 16, 2010 12:13 am

La prima imagine am crezut ca nudul de barbat strica educatia femeilor sau ma rog, a fetelor de pe forum, apoi imi dau seama ca nudul celor doua fecioare Very Happy strica educatia barbatilor, dar vizionand ultima imagine mi-am dat seama ca ,,s-au nenorocit" ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Mar Noi 16, 2010 12:03 pm

lol! lol!
Cum se gandeste, el ,la toate cele... Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Mar Noi 16, 2010 1:49 pm

Mirele si mireasa din desen sunt verisorii mei din Miami,Florida si anul trecut au facut nunta pe plaja(copie dupa o poza) Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty cr.eug

Mesaj  craiovaeug Mar Noi 16, 2010 2:48 pm

imi plac desenele Crinei,atit portretele cit si caii ..succes in continuare..
craiovaeug
craiovaeug

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 28/08/2010

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Mar Noi 16, 2010 10:32 pm

Multumesc frumos Very Happy Asemenea
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Mier Noi 17, 2010 8:44 pm

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  24cefsh

inteleptul

Pentru prima data in viata, mi-as dorii sa fiu ca el(intelept, ce-ati crezut Question Very Happy ) !
Acum inteleg si de ce iti plac magarii Crina, pentru ca sunt intelepti ! scratch
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Mier Noi 17, 2010 9:19 pm

Intelept,inteligent,rabdator dar daca il scoti din sarite devine orgolios si incapatanat.Ai observat ca,uneori,exasperat de insistentele(bicele) stapanului,se posteaza pe picioarele din spate si nu mai vrea sa inainteze cu nici un chip.In cele din urma se urneste din loc pentru ca....cel mai destept cedeaza Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Mier Noi 17, 2010 9:54 pm

Cand eram copil,mergeam la tara la bunici si acestia aveau un magarus simpatic,care tragea la "cotiga' cu care caram apa de la 'cismea'.Noi,copiii,de multe ori am rasturnat butoaiele cu apa in strada,facand pe cow-boy,iar magarusul,parca ne facea voile,alerga ca nebunu' si ne distra,apoi se oprea cuminte sa incarcam butoaiele,din nou, in caruta si sa ne intoarcem la cismea.In alte zile,il luam si traversam padurea dintr-un sat intr-altul,sa cumparam paine.calarindu-l(cate 2 copii).In padure era un deal destul de abrupt,iar eu,din respect pt prietenul nostru,magarusul,coboram din spinarea lui,treceam in fata si il trageam de ham,ca sa il ajut sa urce.Nimeni nu ma putea convinge sa raman pe spinarea lui,in timp ce urca cu greu,desi,verisorii mei insistau,spunand ca e un animal puternic,poate sa faca asta si nu era pt prima oara.Mi s-ar fi rupt inima daca ar fi suferit din cauza greutatii mele.
Uneori,cand ne jucam prin batatura,il strigam "Mishu,hai vino...."si venea,agale,ne privea cu ochi blanzi si isi lipea capul mare de corpul nostru,asa,ca o manifestare de dragoste.
Sau ne distram dandu-i ziare sa le manance,noi radeam ca nebunii,iar el nu ne refuza niciodata.
Alteori,radea el de noi,eu asa credeam;avea cate un acces de "ihaaaa",dupa care "fornaia"si isi dezvelea dintii intr-un ranjet haios.Efectul era ca noi radeam mai tare decat el,de ne tavaleam pe jos.
Mishu era prietenul nostru cel mai bun si partas la multe dintre draciile noastre zilnice.
Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Joi Noi 18, 2010 12:07 pm

crina a scris: Nimeni nu ma putea convinge sa raman pe spinarea lui, in timp ce urca cu greu, desi,verisorii mei insistau, spunand ca e un animal puternic, poate sa faca asta si nu era pt prima oara. Mi s-ar fi rupt inima daca ar fi suferit din cauza greutatii mele .

Frumoasa povestioara a amintirilor tale din copilarie . Vedeti voi indiferent cat de greu a fost traiul, amintirile iti raman placute .
Am si eu o povestioara apropoo de mila ta pentru animale !
Eram pe Litoral exact in perioada eclipsei, unde am si urmarit-o . Eram parca prin Neptun si mersesem foarte mult pe jos . Obositi fiind am apelat la o caleasca sa ne duca inapoi la Hotel . Cu noi mai era o englezoaica care a inceput sa planga si a refuzat sa urce in caleasca . A spus ca ei ii este mila de bietul animal . Conceptia ei este ca animalul(in speta calul) este sacru, doar pentru privit .
Pot sa va spun ca a cumparat un cal, iar acum se ocupa personal cu ingrijirea lui .
Aceasta povestioara este cat se poate de adevarata ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Joi Noi 18, 2010 1:33 pm

Asta inseamna ca,daca mai sunt doi oameni pe pamant,drepti si cu suflet bun,planeta e salvata Very Happy
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Mar Noi 23, 2010 8:46 am

Tare as fi curios sa-mi faci o scurta prezentare a ,,bufonului" in viziunea ta . Stiu ca si tu, aidoma lui Quasimodo poti aranja cuvintele intr-o maniera aparte, inacsesibila ,,muritorului de rand" Twisted Evil .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Mar Noi 23, 2010 10:31 am

aidoma lui Quasimodo poti aranja cuvintele intr-o maniera aparte, inacsesibila ,,muritorului de rand" .
He,he,he... tongue Naratori prin excelenta,deh!
De mult ma gandeam sa ii iau locul lui Ion Creanga.
Acest bufon,l-am primit acum 3 ani de la mos Craciun Smile si de atunci ii gasesc un loc cat mai la vedere, prin casa,pt ca buna lui dispozitie ma determina sa trec mai usor peste vicisitudinile vietii ,gandindu-ma ca viata e o arena de circ, cu multe salturi acrobatice,riscante,cu fiare care te pandesc dupa cortina,dar.....e interesanta(viata) si palpitanta pt ca,ti s-a oferit liberul arbitru de a schimba modul in care vrei sa traiesti,calea care s-o alegi:
tu iti alegi masca,tu iti alegi riscul,tu iti alegi propria otrava
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Mar Noi 23, 2010 10:50 am

Dar,facand abstractie de cele scrise mai sus,n-as putea sa ma compar cu maestrul intr-ale scrisului,Quasimodo si ,de asemenea,maestru intr-ale lemnului.
Nu stiu ce imi place mai mult,cum scrie sau cum sculpteaza Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  Vizitato Dum Dec 19, 2010 9:03 pm

La multi ani!Sarbatori fericite!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Dum Dec 26, 2010 9:33 am

crina a scris:Dar,facand abstractie de cele scrise mai sus,n-as putea sa ma compar cu maestrul intr-ale scrisului,Quasimodo si ,de asemenea,maestru intr-ale lemnului.
Nu stiu ce imi place mai mult,cum scrie sau cum sculpteaza Smile

Eu cred ca ar trebui sa ne placa amandoua ! El scrie precum sculpteaza si sculpteaza precum scrie . Dar are si o voce foarte placuta . Daca forumul ar avea o coloana sonora, drept sa spun, nu m-as mai putea satura, ascultandu-l Twisted Evil .
Cu acest mesaj nu urmaresc sa-l flatez, acesta este adevarul si parerea mea !.
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Dum Dec 26, 2010 11:41 am

GEORGE a scris: Daca forumul ar avea o coloana sonora, drept sa spun, nu m-as mai putea satura, ascultandu-l Twisted Evil .

Nu ti s-a aprins nici un beculet,ca in pomul de craciun? Nu ti-a sunat nici un clopotel nimic Question Exclamation
Si de ce nu ar putea avea site-ul nostru o coloana sonora,cum am intalnit si pe alte site-uri?Cu muzica de ambient,placuta Very Happy
Oare cui sa ne adresam? Administratorului? santa
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  Vizitato Vin Dec 31, 2010 1:41 pm

La multi ani!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  Vizitato Mar Ian 04, 2011 11:12 am

Felicitari, Crina.Carul cu boi, prezentat intr-o maniera moderna reprezinta o lucrare de debut,matura compozitional cat si coloristic. Twisted Evil

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  lily ursu Lun Ian 17, 2011 7:48 am

Deosebita ..ultima lucrare ,,Dansatoarele''.Observ ca esti atrasa de traditii ,portul popular este si el prezent,in general, viata la tara ,este un aspect de la care nu te abati..si care probabil te face vibrezi si sa te incarci cu amintiri din copilarie.Frumos....un lucru nu am reusit sa ,,descifrez '' in aceata lucrare ,este vorba de pozitia bratelor la cele doua fete din stanga sau poate este un obiect acolo care se vede in spatele lor...nu-mi dau seama.Oricum ..felicitari!
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Lun Ian 17, 2011 7:02 pm

lily ursu a scris:.un lucru nu am reusit sa ,,descifrez '' in aceata lucrare ,este vorba de pozitia bratelor la cele doua fete din stanga sau poate este un obiect acolo care se vede in spatele lor...nu-mi dau seama.Oricum ..felicitari!

Mi-am insusit"critica" tongue
Mana aceea ramasese..neterminata,dar am "dres-o".
Multumesc pt observatie si nici nu imi dau seama cum de nu vazusem....neregula Suspect
Acum trec la urmatoarea lucrare ca M-AM SATURAT de boi si de fetitele astea.Ca si boii i-am mai "rectificat".
Sper sa nu stau ca Leonardo da Vinci,12 ani la un tablou Evil or Very Mad
Multumesc pt tot.

https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/t535-portofoliul-crinei#6277
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  marinic Sam Feb 05, 2011 9:23 pm

Bravo Crina ai stat pitita cateva zile, ca acum sa vii sa ne rupi gura Smile frumoasa fata ta Exclamation

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Sam Feb 05, 2011 9:27 pm

Smile))))) E nepotica mea, Bianca
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum