ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

+7
Pintilie Ionela
AncaManuela
marinic
lily ursu
craiovaeug
crina
GEORGE
11 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Vin Iul 06, 2012 7:02 pm

GEORGE a scris:
crina a scris:Ce-a iesit...Dumnezeu cu mila Rolling Eyes

Cred ca a iesit o capodopera! Razz Sper sa o vad dupa-amiaza cand ma intorc de la cursuri.
Zi buna tuturor! Very Happy

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Im58441

Am avut dreptate o adevarata capodopera. Felicitari Crina! cheers
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  lily ursu Vin Iul 06, 2012 7:31 pm

Minunat Crina! Te felicit!
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Vin Iul 06, 2012 9:49 pm

Va multumesc foarte mult, pentru...incurajari Razz Imi era teama ca n-o reusesc, ufff.... Rolling Eyes Sa vad cum oi brodi portretele...
Am uitat sa trec dimensiunile, ia sa repostez eu pictura, sa vedeti si voi cat metraj m-am chinuit eu sa vopsesc Rolling Eyes Acuma, imi permiteti si mie sa ma vaicaresc, sa ma laud..., din astea Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Sam Iul 14, 2012 8:12 am


Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 2hhi3x4

Felicitari Crina!Bebelusa este superba. Nu stiu de unde atatea comenzi de personaje si bebelusi. Ia spune tu nu cumva stai si pe malul marii la plaja printre turisti cu sevaletul! Very Happy

Daca inca n-ai observat ti-am facut si curatenie! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Sam Iul 14, 2012 1:07 pm

Mersi pt curatenie, George Razz Nu stau cu sevaletul pe plaja, nu ca n-as vrea, dar sunt timida, emotiva, in general si asta m-a costat mult in viata Mad Nu mint, nu ma prefac, nu fur, nu fac farse, nu pot vorbi in public, nu pot desena cu martori... Deci, nici de politician nu eram bun Twisted Evil
Am lista de pe facebook plina de prieteni tineri. Imi mentin tonusul prin acompanierea cu ei Wink De aici atatia bebelusi Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Dum Iul 15, 2012 9:14 am

crina a scris: Nu stau cu sevaletul pe plaja, nu ca n-as vrea, dar sunt timida, emotiva, in general si asta m-a costat mult in viata Mad Nu mint, nu ma prefac, nu fur, nu fac farse, nu pot vorbi in public, nu pot desena cu martori... Deci, nici de politician nu eram bun Twisted Evil
Am lista de pe facebook plina de prieteni tineri. Imi mentin tonusul prin acompanierea cu ei Wink De aici atatia bebelusi Smile

Vezi tu Crina, poate ca din aceasta cauza este foarte important sa comunicam pe forum. Aici ne regasim pe noi insine, dar mult mai diferiti decat cei care suntem in realitate. Poate ca familia, rudele sau prietenii au preocupari diferite si nu prea ne inteleg. Din pacate nici semeni nostri de pe forum cateodata nu ne prea inteleg, dar ce sa faci ,,asta-i viata de artist" Very Happy
Plec in targ,... o duminica placuta tuturor! Razz
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Dum Iul 15, 2012 12:55 pm

Te invidiez, auzi tu? Te in-vi-di-ez Evil or Very Mad Ce as bramburi si eu prin targurile alea... tongue
O duminica placuta si tie si celorlalti Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  kizy Lun Iul 16, 2012 3:57 pm

Felicitari, Crina si pentru cel mai recent desen!Dragutica motata!
kizy
kizy

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Lun Iul 16, 2012 5:02 pm

Mersi frumos, Kizy Smile E o comanda si vad ca mamica ei n=o revendica. Vrea cineva o fetita?! tongue
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Dum Aug 05, 2012 10:34 am

crina a scris: Dar am timp, eu sunt rabdatoare, am timp sa ma inscriu si la un curs... scratch de arta si sa ma prezint decent, nu? Ca sa nu va fac de ras, pe voi, membri forumului artistilor plastici, pe care m-am lansat pt prima oara, ca artist plastic Smile Razz

Eu nu sunt de acord sa te scolesti deoarece ne vei parasi si tu si vei pleca in lumea buna, elevata, simandicoasa. Twisted Evil

crina a scris: Apropo! Va propun un joc de-a juriul Smile Care lucrari ale mele,din portofoliu, picturi sau desene, credeti ca ar merita sa participe la o expozitie serioasa? Daca exista vreuna Embarassed Daca nu vi se pare niciuna, sa incep sa ma apuc de o lucrare serioasa. Si daca aveti propuneri, din experienta dvs ca artist, cu ce gen ar trebui sa te prezinti la o expozitie, ca sa aiba trecere si chiar succes. Smile

Iata preselectia mea:

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 89912748

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 62968006

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 63906105

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 33930231

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 67888001

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 10139625

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 27019696t

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 41725034

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 60077025

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 84852347

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 20213356g

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 78942980

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 34514288

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 19755429

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 94684149

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Dum Aug 05, 2012 12:45 pm

Multumesc, George, ca ai intrat in jocul meu de-a juriul. Sa inteleg ca asta e ordinea spreferintelor tale sau le-ai ales aleatoriu? Smile
Cum faci de atasezi mai multe citate la un mesaj? scratch Eu, mai mult de unul..., nu stiu sa pun. Si cum ai facut de ai atasat pozele lucrarilor mele aici, de exemplu? De mult voiam sa te intreb bounce
Mersi pt preselectie. Prima lucrare, credeti ca ar trebui sa mai sterg din suvitele alea lungi de iarba sau e bine si asa? A 3 a, Micul naufragiat, am zis sa ii refac valurile, ca am mai invatat cate ceva di tehnica valului si inca sunt in curs de invatare tongue Intentionez sa pictez o furtuna pe mare Wink Mie imi place si cea cu oile la muls tongue Imi plac foarte mult peisajele bucolice, traditia si obiceiurile romanesti, de la tara.
In alta ordine de idei, uite, propun o tema, pt noi toti, cea de la vernisajul Careului Doamnelor, "Femeia si Marea". Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  Daniel Dum Aug 05, 2012 7:38 pm

Make your own slideshow at Animoto.



Ultima editare efectuata de catre Daniel in Dum Aug 05, 2012 9:07 pm, editata de 1 ori

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Dum Aug 05, 2012 8:45 pm

Shocked Ce frumoooooossss!!! E cel mai frumos lucru care l-a facut cineva, special pt mine, in ultima vreme Smile
Multumesc mult, Marius Razz , dar cum copiez filmuletul in calculatorul meu?
O sa mai pictez marea ca sa imi imbogatesc portofoliul Vraja marii Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  Daniel Dum Aug 05, 2012 8:55 pm

A fost o prezentare mai mult in fuga dar daca ai timp ti-l poti face singurica accesand saitul animoto.

Make your own slide show at Animoto.


Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Lun Aug 06, 2012 8:47 am

[quote="crina"]Maia-fetita de la malul marii

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 2m3rzbr

Detaliu

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 6q8jv4


Foarte reusita! Maia este o dulceata de fetita surprinsa foarte bine de matusa sau bunica sa. Sa-ti traiasca Crina si sa o vezi la casa ei. Twisted Evil Copii sunt adorabili mai ales cand le scoti anumite trasaturi in evidenta iar tu o faci foarte bine, felicitari. Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Lun Aug 06, 2012 12:28 pm

Mersi frumos Razz , intradevar Maia e o scumpa, dulce si smechera Smile E fetita nepotului meu (de frate).
In realitate, tabloul e mult mai reusit, dar nu stiu de ce, parca imaginea este distorsionata, aici. Probabil din cauza aparatului foto.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  lily ursu Lun Aug 06, 2012 8:15 pm

Felicitari Crina ! Reusita lucrare .este realizata in ulei? Imi plac si mie copii foarte mult ,chiar mi-as fi dorit sa am o fetita..dar, asta e.Din pacate nu am reusit sa pictez portrete de copii desi mi-am propus. in acesta toamna poate o sa fac si eu portretul unui nepotel ,baietelul surorii mele .
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Lun Aug 06, 2012 8:33 pm

Mersi frumos, Lily Smile da, e in ulei, a doua lucrare in ulei, prima e precedenta, cu plaja. Ca doar ce am inceput cu uleiul si am lacune maaaari... Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  marinic Mar Aug 07, 2012 7:36 am

Felicitari Crina! ai inceput sa te specializezi in ulei! spor la mai multe!

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Mar Aug 07, 2012 1:12 pm

Eh, ma straduiesc si eu... Embarassed
Multumesc, Marinic Razz
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  kizy Dum Aug 12, 2012 6:48 pm

Eu as mai selecta pentru expozitie , daca-mi permiti Crina,si margaretele,peisajul de iarna , picturile cu teme religioase si portretul sotului tau. Smile
Mi-a placut portretul Maiei,foarte frumos si la cat mai multe!(am mai scris despre acest tablou,dar nu stiu pe unde,dar ma crezi,doar am venit acasa,dupa doua saptamani Very Happy )
kizy
kizy

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Dum Aug 12, 2012 10:04 pm

Daaaa...si mie mi-a placut Iarna. Vorbesc la trecut fiindca lucrarea e prin Miami Smile O sa mai incerc o noua lucrare pe aceasta tema. Nici margaretele nu le mai am, le-am vandut la snop, nu cu bucata Twisted Evil Si nici cele religioase nu le mai am pe toate. Am daruit si vandut O fi pacat?!! Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Vin Sept 07, 2012 1:34 pm

[quote="crina"]In familie

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 2n7185z

O familie foarte frumoasa, se vede foarte clar si un anumit ambient de familie, lucru surprins foarte bine de tine. Felicitari Crina, ceea ce faci, faci foarte bine! Embarassed
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Sam Sept 08, 2012 3:42 am

Imaginea fiecaruia este luata din cate o poza, adica din 3 poze. Smile
E Alesia cu parintii ei.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Sam Sept 08, 2012 8:26 am

crina a scris:Imaginea fiecaruia este luata din cate o poza, adica din 3 poze. Smile
E Alesia cu parintii ei.

Frumoasa compozitie iar incadrarea este perfecta. Very Happy Incearca sa o faci si color! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 3 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum