ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela

2 participanți

In jos

Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela Empty Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela

Mesaj  Pintilie Ionela Mier Iun 29, 2011 6:33 pm

Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela 149cvp4Chitul ce-l inghite pe Iona

Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela Ve9qf7IonaPortofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela T87vipTanguireaPortofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela 2uykvbkPetru si PavelPortofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela Sxzr44Ioachim si AnaPortofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela Sbir6bMaica DomnuluiPortofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela Sx0flyarborele vietii


Ultima editare efectuata de catre Pintilie Ionela in Mar Iul 12, 2011 3:01 pm, editata de 1 ori

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela Empty Re: Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela

Mesaj  crina Joi Iun 30, 2011 12:21 pm

Buna, Ionela! Frumoase picturile tale pe roca si lemn, felicitari.E foarte original. Si mie imi place sa fac asa ceva, imi plac, in general, "unicaturile".
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela Empty Mercie

Mesaj  Pintilie Ionela Sam Iul 02, 2011 4:57 pm

Imi place sa descopar lucruri noi..stiam ca lemnul se taie din toamna cand copacul nu are seva si se lasa in loc ferit de umezeala la uscat,tratat si mi-am spus ca de ce nu sa incerc si pe iasca de copac,idei am ceva ...mercie pt aprecieri,vreu sa spun ca nici nu le mai am ,colaborez cu un mester popular care se ocupa si de comercializare,in Bicaz si Lacul Rosu,cel putin am o satisfactie si o motivatie in ceea ce fac.

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela Empty Re: Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela

Mesaj  crina Sam Iul 02, 2011 10:56 pm

Sunt curioasa, cum ai lipit piatra pe piatra (suportul).
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela Empty Salutare

Mesaj  Pintilie Ionela Lun Iul 04, 2011 8:33 am

Este un tub special la Dedeman si cu pistol,solutia se pietrifica,chitul este pt reparatii,suport blat lemn,piatra,diverse,iar lacul de finish pt protectie pictura tot pt piatra,banuiesc ca asta stiai deja.Nu folosi indigo-ul ,in timp se vede,ia o foaie de calc,de pus la cuptor,la prajituri,si imbibo cu oxid de fier de culoare galbena sau rosie,surplusul se arunca.Spor la treaba!

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela Empty Re: Portofoliu icoane pe piatra si iasca de copac Pintilie Ionela

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum