ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Discutii si propuneri de pe Chat ! EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Discutii si propuneri de pe Chat ! EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Discutii si propuneri de pe Chat ! EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Discutii si propuneri de pe Chat ! EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Discutii si propuneri de pe Chat ! EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Discutii si propuneri de pe Chat ! EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Discutii si propuneri de pe Chat ! EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Discutii si propuneri de pe Chat ! EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Discutii si propuneri de pe Chat ! EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Discutii si propuneri de pe Chat ! EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Discutii si propuneri de pe Chat ! EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Discutii si propuneri de pe Chat ! EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Discutii si propuneri de pe Chat !

3 participanți

In jos

Discutii si propuneri de pe Chat ! Empty Discutii si propuneri de pe Chat !

Mesaj  GEORGE Mar Aug 23, 2011 9:45 pm

Chat'istii propun infiintarea unei Asociatii sau Uniuni al Artistilor Plastici Amatori !
Spuneti-va parerea pentru ca si parerea ta conteaza ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii si propuneri de pe Chat ! Empty Re: Discutii si propuneri de pe Chat !

Mesaj  Vizitato Mier Aug 24, 2011 12:48 am

sunt de acord cu UAPA'R Twisted Evil

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii si propuneri de pe Chat ! Empty Re: Discutii si propuneri de pe Chat !

Mesaj  marinic Mier Aug 24, 2011 10:28 am

Si eu sunt de acord , dar eu stiam ca exista o astfel de asociatie. Sper ca in aceste conditii iti poti vinde creatiile unde doresti (targuri, magazine...) *** m-am tot intrebat care sunt conditiile legale in care poti vinde, spre exemplu tablouri, doar cu semnatura de autor Question

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii si propuneri de pe Chat ! Empty Re: Discutii si propuneri de pe Chat !

Mesaj  crina Mier Aug 24, 2011 11:19 am

Asociatie virtuala? Question Care sa includa conditiile despre care vorbeste Marinic?! scratch
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii si propuneri de pe Chat ! Empty Re: Discutii si propuneri de pe Chat !

Mesaj  GEORGE Joi Aug 25, 2011 8:05 am

marinic a scris:Si eu sunt de acord , dar eu stiam ca exista o astfel de asociatie.

Exista poate sute de asociatii locale care se ocupa cu ce spui tu Mariana, dar noi avem nevoie sa punem bazele unei asociatii ,,non profit" care sa detina o personalitate juridica si care sa se bata pentru drepturile amaratilor de ,,Artisti Plastici Amatori" sa avem si noi drepturi la fonduri guvernamentale sa fim sponsorizati de mari companii profitabile si sa avem si noi dreptul sa participam la masa bogatilor . Asta cred ca este rolul unei Asociatii sau Uniuni ale APA nu sa ne agate lucrarile pe peretii unei incaperi pe care nu o viziteaza nimeni Twisted Evil .


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Joi Aug 25, 2011 8:12 am, editata de 1 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii si propuneri de pe Chat ! Empty Re: Discutii si propuneri de pe Chat !

Mesaj  marinic Joi Aug 25, 2011 8:52 am

Ce spui tu George ....parca ar fi o scena dintr-un basm... oare sa gandim atat de departe?

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii si propuneri de pe Chat ! Empty Re: Discutii si propuneri de pe Chat !

Mesaj  GEORGE Joi Aug 25, 2011 8:57 am

Pe mine ma intriga mereu discrepanta si discriminarea intre un artist plastic amator si un artist plastic ,,cu diploma" desi d.p.d.v creativ nu vad nicio diferenta totusi diferenta exista . Aici trebuie lucrat si convinsi privitorii (devoratorii de arta) ca si noi existam si ca si noi suntem in stare sa cream opere de arta . Iar imi vine sa urlu ! affraid
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii si propuneri de pe Chat ! Empty Re: Discutii si propuneri de pe Chat !

Mesaj  GEORGE Joi Aug 25, 2011 9:01 am

marinic a scris:Ce spui tu George ....parca ar fi o scena dintr-un basm... oare sa gandim atat de departe?

Macar putem visa sau spera si ca in orice basm vine zana cea buna si cu bagheta-i fermecata indeplineste orice dorinta . Speranta moare ultima ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii si propuneri de pe Chat ! Empty Re: Discutii si propuneri de pe Chat !

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum