ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
TEMA CONCURSULUI EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
TEMA CONCURSULUI EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
TEMA CONCURSULUI EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
TEMA CONCURSULUI EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
TEMA CONCURSULUI EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
TEMA CONCURSULUI EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
TEMA CONCURSULUI EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
TEMA CONCURSULUI EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
TEMA CONCURSULUI EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
TEMA CONCURSULUI EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
TEMA CONCURSULUI EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
TEMA CONCURSULUI EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

TEMA CONCURSULUI

4 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

TEMA CONCURSULUI Empty TEMA CONCURSULUI

Mesaj  GEORGE Joi Aug 30, 2012 11:48 am

In aceasta sectiune asteptam propunerile privind tema concursului.
Pentru alte informatii intrati pe alte sectiuni privind desfasurarea concursului;
https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/f65-ars-longa-vita-brevis-editia-a-iv-a-2012
Succes! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  Daniel Joi Aug 30, 2012 3:03 pm

Tema concursului este simpla!... dar totusi foarte complicata.Nu conteaza o tema anume darrrr sa reflecte esenta creativitatii(...acel mijloc de supravietuire artistica prin studiu,compozitie si idei)......pe inteles!... un acel mic efort pentru cei care iubesc natura,vor fi prezenti in natura!....ptr. cei care iubesc figurativul sa-si caute o muza pentru a o ilustra!....ptr cei care iubesc abstractul sa-si dezvolte mental o imagine iluzionista chiar si atunci in miezul zilei la prima cantare ,,Cucu-rigu gagu canta ca mosneagu'' savurand licoarea aromei de cafea( acel banal caimac serpuind frenetic ilustrand chiar un abstract). Twisted Evil
-Bineanteles,glumesc!...dar totusi cred la un raspuns.

De exemplu!...anul trecut,am prins printr-o ilustratie cu un tel.mobil un moment hazliu,la tara,zona Dobrogei, intr-un cos de nuiele sta infoiat un cocos alb si dragalas, cantand de zor ,,cucu-rigu gagu canta ca mosneagu''.Eeeh!...am stat si m-am gandit! asta da opera de arta.
Un alt exemplu!...colindand prin satul miorit dobrogean am fost atras printr-o sclipire la un moment dat de un peisaj arhitectonic cu acea puritate transcedentala si anume in fata unei case trecute de vreme, domnea un splendid pom cu gutui galbene prin culoarea paiului la care printr-o raza solara umbrind a sa casa.Eeeh!...am stat si m-am gandit!...uite!?!... o alta opera de arta.

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  GEORGE Joi Aug 30, 2012 5:49 pm

Daniel a scris:Tema concursului este simpla!... dar totusi foarte complicata.Nu conteaza o tema anume darrrr sa reflecte esenta creativitatii(...acel mijloc de supravietuire artistica prin studiu,compozitie si idei)......pe inteles!... un acel mic efort pentru cei care iubesc natura,vor fi prezenti in natura!....ptr. cei care iubesc figurativul sa-si caute o muza pentru a o ilustra!....ptr cei care iubesc abstractul sa-si dezvolte mental o imagine iluzionista chiar si atunci in miezul zilei la prima cantare ,,Cucu-rigu gagu canta ca mosneagu'' savurand licoarea aromei de cafea( acel banal caimac serpuind frenetic ilustrand chiar un abstract). Twisted Evil
-Bineanteles,glumesc!...dar totusi cred la un raspuns.

De exemplu!...anul trecut,am prins printr-o ilustratie cu un tel.mobil un moment hazliu,la tara,zona Dobrogei, intr-un cos de nuiele sta infoiat un cocos alb si dragalas, cantand de zor ,,cucu-rigu gagu canta ca mosneagu''.Eeeh!...am stat si m-am gandit! asta da opera de arta.
Un alt exemplu!...colindand prin satul miorit dobrogean am fost atras printr-o sclipire la un moment dat de un peisaj arhitectonic cu acea puritate transcedentala si anume in fata unei case trecute de vreme, domnea un splendid pom cu gutui galbene prin culoarea paiului la care printr-o raza solara umbrind a sa casa.Eeeh!...am stat si m-am gandit!...uite!?!... o alta opera de arta.

Marius nu te mai recunosc! scratch ,...sa nu-mi spui ca te-ai lepadat de Bahus! Embarassed
Vezi cand nu esti rautacios cum iti mai lucreaza rationamentul. Ma intreb pe buna dreptate de ce nu poti fi asa tot timpul Question cyclops
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  crina Joi Aug 30, 2012 6:51 pm

Daniel a scris:
De exemplu!...anul trecut,am prins printr-o ilustratie cu un tel.mobil un moment hazliu,la tara,zona Dobrogei, intr-un cos de nuiele sta infoiat un cocos alb si dragalas, cantand de zor ,,cucu-rigu gagu canta ca mosneagu''.Eeeh!...am stat si m-am gandit! asta da opera de arta.
Un alt exemplu!...colindand prin satul miorit dobrogean am fost atras printr-o sclipire la un moment dat de un peisaj arhitectonic cu acea puritate transcedentala si anume in fata unei case trecute de vreme, domnea un splendid pom cu gutui galbene prin culoarea paiului la care printr-o raza solara umbrind a sa casa.Eeeh!...am stat si m-am gandit!...uite!?!... o alta opera de arta.

Fooarte frumos si sunt total de acord cu o tema de genul acesta Smile Adica, o secventa vie din natura, cum a spus si Marius, un cocos cantand, o gutuie crescand, un copil jucandu-se, o mama spaland etc etc.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  GEORGE Sam Sept 01, 2012 11:15 am

Eu propun ca de asta data sa fie o tema la alegerea participantului. La sfarsitul concurentul vom prezenta una sau mai multe lucrari pe care le vom supune jurizarii. Conditia prezentarii segvential pe tot parcursul concursului( 01 oct.- 31. nov.) ramane valabil. Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  GEORGE Joi Sept 06, 2012 10:06 am

greekman a scris:Totusi care e tema concursului , fratii mei ?? Wink


GEORGE a scris:Eu propun ca de asta data sa fie o tema la alegerea participantului. La sfarsitul concurentul vom prezenta una sau mai multe lucrari pe care le vom supune jurizarii. Conditia prezentarii segvential pe tot parcursul concursului( 01 oct.- 31. nov.) ramane valabil. Twisted Evil

Anul acesta as dori sa fie diferit de ceilalti ani. Toti participantii sunt liberi sa creeze si sa expuna ce doresc. Lucrarile finale vor fi postate in perioada 01 dec.-14 dec. ac. iar votarea se va face in periaoda 15 - dec. 25 dec.
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  crina Joi Sept 06, 2012 11:31 am

Adica, in ziua de craciun avem surpriza. Frumos! Smile
Si daca tot vrei sa fie diferit de ceilalti ani, eu zic atunci, sa primeasca toti cate o diploma de participare, cei care participa, bineinteles, iar premiantii si o diploma de premiu, evident. Nu de alta, dar prea sunt frumoase diplomele, dar e si o vorba "important e sa participi, nu sa castigi neaparat" Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  Daniel Sam Sept 08, 2012 8:52 am

Tema de concurs!....,,Liberte d'expression''...

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  Daniel Dum Sept 09, 2012 8:34 am

Tema de concurs...,,Dans une autre vie''...,,dintr-o alta viata''

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  GEORGE Dum Sept 09, 2012 8:42 am


Daniel a scris:Tema de concurs!....,,Liberte d'expression''...
Daniel a scris:Tema de concurs...,,Dans une autre vie''...,,dintr-o alta viata''

Cred ca ai ceva cu frantuzi si mai vad ca ai multe idei,... de ce nu le pui in practica Question Evil or Very Mad Iti deschid un domeniu pe numele tau Question Embarassed
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  Daniel Dum Sept 09, 2012 9:11 am

GEORGE a scris:
Daniel a scris:Tema de concurs!....,,Liberte d'expression''...
Daniel a scris:Tema de concurs...,,Dans une autre vie''...,,dintr-o alta viata''

Cred ca ai ceva cu frantuzi si mai vad ca ai multe idei,... de ce nu le pui in practica Question Evil or Very Mad Iti deschid un domeniu pe numele tau Question Embarassed


......Deschide-l,George!...sa vad cum stau cu practica. Twisted Evil

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  Daniel Dum Sept 09, 2012 9:18 am

GEORGE a scris:

Cred ca ai ceva cu frantuzi


....in curand un bilet dus.

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  GEORGE Dum Sept 09, 2012 9:52 am

Daniel a scris:
GEORGE a scris:

Cred ca ai ceva cu frantuzi


....in curand un bilet dus.

Ar fi minunat, vom avea un corespondent special de la Paris. Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  Daniel Dum Sept 09, 2012 10:10 am

GEORGE a scris:
Daniel a scris:
GEORGE a scris:

Cred ca ai ceva cu frantuzi


....in curand un bilet dus.

Ar fi minunat, vom avea un corespondent special de la Paris. Twisted Evil

...astept clipa.

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  GEORGE Dum Sept 09, 2012 10:14 am

Daniel a scris:
......Deschide-l,George!...sa vad cum stau cu practica. Twisted Evil

Dupa o munca seculara te-am convins sa ne arati ce poti!
Iata ca l-am deschis Marius. Incepand de astazi ai un domeiu in care poti sa-ti demonstrezi maiestria si capacitatea artistica. Ai ocazia sa lupti cu VIP'urile pentru a ajunge pe primul loc. Mult succes si tie! Very Happy

https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/f73-concurenti
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  Daniel Dum Sept 09, 2012 10:50 am

........acum il caut!......sa imi bag o descriere despre marea mea tampenie artistica

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  Daniel Dum Sept 09, 2012 11:07 am

...........nu mai am rabdare si voi divulga un prim secret la care este de asteptat un final asa cum imi doresc!...Voi merge intr-o noua tehnica in creatia artistica folosindu-ma doar de un simplu bisturiu chirurgical.Voi face arta doar cu acest instrument pe lemn.

[img]TEMA CONCURSULUI Bist [/img]

........mi-am dorit de mult timp sa incep aceasta tehnica practicata de al meu maestru din scoala, pierduta in tineretea artei de cca 40 ani.Acum doresc sa o scot la lumina.Sper si mare imi este curiozitatea spre final al acestei lucrarii fiind si la o prima incercare.

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  crina Dum Sept 09, 2012 12:16 pm

[img][Doar administratorii au dreptul sa vada acest link] [/img]

Domnule George, undeva, ceva nu e in regula. Tot ce faci, faci numai pt tine, noi nu vedem nimic. De ce restrictionezi? Ca sa vezi numai tu? Suspect
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  GEORGE Lun Sept 10, 2012 9:02 am

crina a scris:[img][Doar administratorii au dreptul sa vada acest link] [/img]

Domnule George, undeva, ceva nu e in regula. Tot ce faci, faci numai pt tine, noi nu vedem nimic. De ce restrictionezi? Ca sa vezi numai tu? Suspect

Stai!...stai Crina sa nu o luam chiar asa eu nu sunt mostenitorul lui Bill Gates sa am in proprietate forumul. Eu ca si tine si ca si oricare membru sunt tolerat si oricand cineva ne poate stange lumina asa ca sti vorba aia ,,Traieste-ti clipa!" Embarassed
Daca voi nu vedeti ceva ce eu vad puteti semnala acest lucru civilizat si sa speram ca putem remedia problema. Asa ca te rog sa-mi spui exact ce nu vezi! La fel poate face oricare membru al forumului. Daca intr-o zi nu o sa mai vedeti forumul asta nu este vina mea. Forumul traieste prin activitatea membrilor activi si prin vizionarea a cat mai multe site'uri . In momentul in care se constata ca este inactiv sau nu mai prezinta interes proprietarul de drept al forumului il inchide. Acum cred ca ai inteles si tu Crina cum sta treaba! Basketball O zi buna! Very Happy


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Mar Sept 11, 2012 8:28 pm, editata de 1 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  GEORGE Lun Sept 10, 2012 9:28 am

Daniel a scris:.

........mi-am dorit de mult timp sa incep aceasta tehnica practicata de al meu maestru din scoala, pierduta in tineretea artei de cca 40 ani.Acum doresc sa o scot la lumina.Sper si mare imi este curiozitatea spre final al acestei lucrarii fiind si la o prima incercare.

Astept cu interes orice informatie despre acest procedeu. Chiar daca esti la prima incercare, oruce lucru are un inceput, asa ca iti urez succes! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  GEORGE Lun Sept 10, 2012 10:28 am

crina a scris:[img][Doar administratorii au dreptul sa vada acest link] [/img]

Domnule George, undeva, ceva nu e in regula. Tot ce faci, faci numai pt tine, noi nu vedem nimic. De ce restrictionezi? Ca sa vezi numai tu? Suspect

Cred ca te-am prins Crina! Embarassed
Ai incercat sa vezi imaginile postate de mine fara a fi logata! Basketball
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  crina Lun Sept 10, 2012 12:11 pm

Raspuns gresit Twisted Evil Eram logata. dar nu stiu ce probleme aveai ci site-ul ca nu era in regula. Acelasi lucru ti-a zis si Marius, ca nu se vede...
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  crina Lun Sept 10, 2012 12:15 pm

Ba mai mult de-atat, domnule George, nici acum nu se vede nimic, aceeasi treaba scrisa cu rosu [img][Doar administratorii au dreptul sa vada acest link] [/img] la sectiunea CONCURENT GEORGE.
Asa ca remediaza defectiunea, te rugam, ca sa vedem si noi aurora boreala. Daca nu, nu te mai osteni sa postezi poze, ca e in van. Evil or Very Mad
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  GEORGE Lun Sept 10, 2012 1:08 pm

crina a scris:Ba mai mult de-atat, domnule George, nici acum nu se vede nimic, aceeasi treaba scrisa cu rosu [img][Doar administratorii au dreptul sa vada acest link] [/img] la sectiunea CONCURENT GEORGE.
Asa ca remediaza defectiunea, te rugam, ca sa vedem si noi aurora boreala. Daca nu, nu te mai osteni sa postezi poze, ca e in van. Evil or Very Mad

Mai Crina, ai dreptate ca esti grea de cap. Tu tot n-ai inteles ca eu nu postez pentru tine, eu postez pentru mine. Forumul este un fel de arhiva pentru mine, daca am nevoie e o informatie deschid forumul la subiectul respectiv si lucrez. Daca te oboseste nu mai deschide sectiunea mea. E simplu! Basketball

Deschide contul tau si scrie ceva pe el sa vad daca eu il pot deschide.
O zi buna!
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  crina Mar Sept 11, 2012 12:43 am

Hmmmm! Suspect Sefu-i sef, n-ai ce zice! Suport urechelile Crying or Very sad
Dar sa stiti, domnule Admin, ca eu chiar eram necajita ca nu vad aurora, in mod special, fenomen ce ma fascineaza de f multa vreme.
Iar in contul dv personal, nu voiam sa intru, nici habar nu am. Era vorba DOAR de pozele subacvatice si aurorele. Recunosc ca sunt tare de cap, dar aici nu a fost cazul. Crying or Very sad
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TEMA CONCURSULUI Empty Re: TEMA CONCURSULUI

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum