ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Concurent George - Rasarit/apus de soare EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Concurent George - Rasarit/apus de soare EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Concurent George - Rasarit/apus de soare EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Concurent George - Rasarit/apus de soare EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Concurent George - Rasarit/apus de soare EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Concurent George - Rasarit/apus de soare EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Concurent George - Rasarit/apus de soare EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Concurent George - Rasarit/apus de soare EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Concurent George - Rasarit/apus de soare EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Concurent George - Rasarit/apus de soare EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Concurent George - Rasarit/apus de soare EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Concurent George - Rasarit/apus de soare EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Concurent George - Rasarit/apus de soare

5 participanți

In jos

Concurent George - Rasarit/apus de soare Empty Concurent George - Rasarit/apus de soare

Mesaj  GEORGE Sam Sept 29, 2012 9:36 am

O alta tema care ia tentat pe foarte multi aristi plastici este ,,rasaritul sau apusul de soare"". Trebie sa recunosc acum ca si pe mine ma bate gandul sa abordez aceasta tema! Twisted Evil

Concurent George - Rasarit/apus de soare 728267891

Voi ce ziceti,...sa incerc? Embarassed



Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Mar Oct 02, 2012 8:59 am, editata de 2 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Concurent George - Rasarit/apus de soare Empty Re: Concurent George - Rasarit/apus de soare

Mesaj  crina Sam Sept 29, 2012 12:19 pm

Incearca, incearca, nu esti artist plastic daca nu ai incercat, macar o data un apus de soare. Acesta e "botezul' artistului Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Concurent George - Rasarit/apus de soare Empty Re: Concurent George - Rasarit/apus de soare

Mesaj  lily ursu Sam Sept 29, 2012 5:36 pm

Superba imaginea! Merita sa pictezi o astfel de spendoare mai cu seama ca nu intampini dificultati in realizarea ei ..este relativ simplu avand in vedere detaliile.
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Concurent George - Rasarit/apus de soare Empty Re: Concurent George - Rasarit/apus de soare

Mesaj  crina Sam Sept 29, 2012 7:38 pm

GEORGE a scris:

Concurent George - Rasarit/apus de soare 728267891


Si totusi se intampla ceva cu imaginea?! scratch Ai turnat vopsea pe poza sau era aburit obiectivul? Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Concurent George - Rasarit/apus de soare Empty Re: Concurent George - Rasarit/apus de soare

Mesaj  GEORGE Dum Sept 30, 2012 10:08 am

crina a scris: Si totusi se intampla ceva cu imaginea?! scratch Ai turnat vopsea pe poza sau era aburit obiectivul? Twisted Evil

Very Happy Very Happy Very Happy As vrea eu sa am parte in fiecare zi de o astfel de imagine! Very Happy Fotografiile sunt luate de pe net Crina, eu am postat-o drept sursa de inspiratie pentru mine:oops: Ma bucur ca esti foarte atenta la detalii, dar uiti de fondul problemei. Basketball
Iata o alta fotografie :

Concurent George - Rasarit/apus de soare 728269611

Sursa;http://www.panoramio.com/photo/72826705
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Concurent George - Rasarit/apus de soare Empty Re: Concurent George - Rasarit/apus de soare

Mesaj  crina Dum Sept 30, 2012 12:46 pm

Banuiam ca e luata de pe internet fiindca tu nu ai "iesire la mare" tongue Dar asa imi place mie sa te shicanez Twisted Evil Magnifica si ultima imagine Surprised
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Concurent George - Rasarit/apus de soare Empty Re: Concurent George - Rasarit/apus de soare

Mesaj  GEORGE Lun Oct 01, 2012 9:49 am

crina a scris:Banuiam ca e luata de pe internet fiindca tu nu ai "iesire la mare" tongue Dar asa imi place mie sa te shicanez Twisted Evil Magnifica si ultima imagine Surprised

Da ia sa te sicanaz si eu pe tine! Tu care ai ,,iesire la mare".... de ce nu ai imagini cu rasarit de soare? sunny Basketball
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Concurent George - Rasarit/apus de soare Empty Apus de soare

Mesaj  GEORGE Lun Oct 01, 2012 10:14 am

Rasaritul de soare este la fel de magnific ca si ,,Apusul de soare". Dar apropoo,...cum ne dam seama dintr-o pictura ca este un rasarit sau un apus de soare?

Concurent George - Rasarit/apus de soare Imagesca4s8l66

Sursa;http; http://www.google.co.uk/search?q=apus+de+soare&hl=en&sa=X&rlz=1T4ACPW_enGB373GB373&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=M11pUNaiG6rE0QXl6oGYDg&ved=0CDQQsAQ&biw=1366&bih=551
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Concurent George - Rasarit/apus de soare Empty Re: Concurent George - Rasarit/apus de soare

Mesaj  GEORGE Vin Dec 07, 2012 10:37 am

Aceasta lucrare se voia un apus ori rasarit de soare, dar nu mai am chef sa-l termin, asa ca l-am postat in aceasta faza. Poate la anul ma voi ocupa si de el. Twisted Evil

Concurent George - Rasarit/apus de soare Img0279cx

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Concurent George - Rasarit/apus de soare Empty Re: Concurent George - Rasarit/apus de soare

Mesaj  crina Vin Dec 07, 2012 11:04 pm

Nu ai avut chef sa il termini? nu ai avut chef si gata, no pb. E interesant si asa. Dar ia ziceti dvs, domnule administrator, ce ne facem noi cu site-ul asta, care nu functioneaza bine? Deabia am deschis aceasta pagina si nu ma risc sa incerc sa deschid in alta sectiune pt ca, sigur nu voi mai avea sansa. Nu inteleg ce se intampla? Si se pare ca e compromis concursul nostru, din moment ce noi nu putem sa deschidem forumul. Mi-as dori, ca maine sa imi mai reuseasca sa deschid aceasta pagina, ca sa vad raspunsul. Imi pare tare rau ca nu mai avem sansa de a ne delecta in voie, pe acest site. Ce e de facut? In situatia mea mai e si kizy si marinic (noi mai luam legatura pe facebook). Nu inteleg cum zice Marius si Ionut ca site-ul e in regula? Atunci, ce sa inteleg? Sunt restrictionari de a intra, la unii, iar la altii nu?! De cateva zile ma chinui sa intru si acum am reusit, dupa vreo 10 min, mi s-a deschis aceasta pagina. Daca nu mai reusesc sa intru, va urez de pe acum, wekend placut, reusite la concurs si sarbatori fericite tuturor. Smile Va pup, va iubesc si regret nespus ca s-a intamplat asa Sad
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Concurent George - Rasarit/apus de soare Empty APUS DE SOARE Vs. APUSUL FORUMULUI

Mesaj  GEORGE Sam Dec 08, 2012 10:19 am

crina a scris:Nu ai avut chef sa il termini? nu ai avut chef si gata, no pb. E interesant si asa. Dar ia ziceti dvs, domnule administrator, ce ne facem noi cu site-ul asta, care nu functioneaza bine? Deabia am deschis aceasta pagina si nu ma risc sa incerc sa deschid in alta sectiune pt ca, sigur nu voi mai avea sansa. Nu inteleg ce se intampla? Si se pare ca e compromis concursul nostru, din moment ce noi nu putem sa deschidem forumul. Mi-as dori, ca maine sa imi mai reuseasca sa deschid aceasta pagina, ca sa vad raspunsul. Imi pare tare rau ca nu mai avem sansa de a ne delecta in voie, pe acest site. Ce e de facut? In situatia mea mai e si kizy si marinic (noi mai luam legatura pe facebook). Nu inteleg cum zice Marius si Ionut ca site-ul e in regula? Atunci, ce sa inteleg? Sunt restrictionari de a intra, la unii, iar la altii nu?! De cateva zile ma chinui sa intru si acum am reusit, dupa vreo 10 min, mi s-a deschis aceasta pagina. Daca nu mai reusesc sa intru, va urez de pe acum, wekend placut, reusite la concurs si sarbatori fericite tuturor. Smile Va pup, va iubesc si regret nespus ca s-a intamplat asa Sad

Te inteleg Crina in aceasta situatie sunt si eu, dar in ciuda faptului ca forumul merge asa cum merge am vrut sa duc concursul la bun sfarsit. Concursul era si asa compromis asa ca pierderea nu este prea mare. Astazi voi face ultima postare.
Totusi sa multumim celor care ne-au permis peste trei ani sa ne intalnim, sa ne cunoastem si sa comunicam intre noi.
Si eu va urez sarbatori fericite si sincer imi pare foarte bine ca v-am cunoscut.
Ultima postare Sad
Apus de soare. Cred ca denumirea se potriveste si cu apusul Formului! Embarassed

Concurent George - Rasarit/apus de soare Img0278nb

Ramaneti cu bine si va doresc sa ajungeti artisti consacrati. Twisted Evil

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Concurent George - Rasarit/apus de soare Empty Re: Concurent George - Rasarit/apus de soare

Mesaj  Daniel Sam Dec 08, 2012 11:42 am

....Este un joc de-al fetelor!....odata ce interactionati ,forumul este in picioare. Twisted Evil

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Concurent George - Rasarit/apus de soare Empty Re: Concurent George - Rasarit/apus de soare

Mesaj  crina Sam Dec 08, 2012 7:46 pm

Si totusi, domnule admin, eu nu pot sa cred ca o sa renuntati asa de usor la noi, nu ne iubiti chiar deloc?! Arrow Renuntati la forum, asa, fara lupta? Nu sunteti administrator? Cine se face raspunzator de nefunctionarea forumului si cine poate repara asta? Noi refuzam sa ne retragem si refuzam sa ne inchizi forumul Evil or Very Mad Asa ca...te rugam din suflet I love you si te somam in acelasi timp, Mad sa te straduiesti sa repari site-ul. Sau deschide altul, venim dupa tine, sa nu te indoiesti de asta Laughing Mai ales in prag de concurs cand EU CASTIGAM PREMIUL 1, sa pierd?! No way... Twisted Evil Apusul de soare e frumos, interesant, cum l-ai lucrat?
Treci peste prejudecati si intra pe facebook, accepti in lista, doar pe cine iti doresti. Mai vorbim de una, de alta, mai punem tara la cale, e pacat sa pierdem legatura definitiv. Crying or Very sad
Eu m-am mutat la casa, azi mi-au transferat cablul, dupa reclamatii la OPC, la ziarul Cuget Liber si "reclama"pe facebook. Nu am mai avut timp sa pictez, dar, pot participa la concurs cu cele doua lucrari dinainte.
In caz ca...esti hotarat sa ne parasesti, ne trimiti mesaje pe mail ( pastreaza-ne adresele) unde te muti, UNDE NE MUTI.
Dar eu sunt convinsa ca nu ne lasi tu, asa, de izbeliste, nu ai inima asta si ca se va rezolva cumva si problema asta. O duminica placuta si ...sa-mi da-ti premiul 1, 2 3, mentiune, care vreti, dar sa imi da-ti. Sau macar, diploma de participare de care am vorbit. Sa ma laud si eu la prieteni ca am participat la un concurs. Eu o scot la imprimanta si nu le zic ca a fost virtual concursul...he he he Twisted Evil O duminica placuta si astept vesti.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Concurent George - Rasarit/apus de soare Empty Re: Concurent George - Rasarit/apus de soare

Mesaj  Daniel Dum Dec 09, 2012 7:43 am

....Tot sistemul este dat peste cap.


Ultima editare efectuata de catre Daniel in Dum Dec 09, 2012 8:29 pm, editata de 1 ori

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Concurent George - Rasarit/apus de soare Empty Re: Concurent George - Rasarit/apus de soare

Mesaj  crina Dum Dec 09, 2012 12:21 pm

Nu ma pricep sa creez un site dar mi-as dori. Cine stie ( d-nul George) sa-mi trimita "secretul" in MP. Am citit deiverse instructiuni pe google, dar..., nefiind obisnuita cu termenii..., nu am inteles mare lucru. Am intalnit site-uri vechi, in care nu s-a mai activat de ani de zile si totusi, deschise. De ce pe acesta ar vrea cineva sa il inchida?
Facebook nu mi se pare chiar, o adunatura de "apucati", mi se pare un lucru bine facut, din care mai iese si bani. Si gasesti destule informatii. Cu "apucatii"de care spui, domnule Marius, nu ii accepti in lista, nu le dai atentie, le dai ignore...Sa nu vorbim de alte site-uri, asa zise de socializare, care au devenit, de prostitutie si nu numai... Observ ca ai idei bune, de ce nu le pui in aplicare? Ne trebuie lideri, domnule, lideri si organizatori pentru a face ceva bun in domeniul artei si nu numai. Nu toti se pricep la management, finantari,colaborari etc etc. Sunt artisti care stiu sa picteze, sa deseneze, sa sculpteze si atat. Ei doresc un loc unde sa isi expuna lucrarile, sa interactioneze cu alti artisti, din asta sa poata iesi o colaborare, o intalnire si de ce nu, chiar sa isi vanda lucrarile. Dar ne trebuie LIDERI, ORGANIZATORI...de aia nu merge nimic, in nici un domeniu, nu merge nimic in toata tara, fiindca sunt domenii fara lideri sinceri si corecti si care sa nu urmareasca profit,cel putin de la inceput. Cei care se pricep stau deoparte si nu zic nimic, altii care se pricep critica si ne fac prosti, apoi dispar de pe site. Iar noi...VIN AI NOSTRI, PLEACA AI NOSTRI, NOI RAMANEM TOT CA PROSTII.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Concurent George - Rasarit/apus de soare Empty Re: Concurent George - Rasarit/apus de soare

Mesaj  Daniel Dum Dec 09, 2012 5:28 pm

Crina !...chiar ai crezare in tot ce scriu.

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Concurent George - Rasarit/apus de soare Empty Re: Concurent George - Rasarit/apus de soare

Mesaj  marinic Mier Dec 12, 2012 7:55 pm

Muta acest format pe facebook George, lasa-i tot denumirea asta si ne vom reintalni acolo.Exista un grup ,,pictori amatori'', care are vreo 70 de membri . Isi expun lucrarile, isi exprima parerile, isi dau chiar sfaturi si vad ca merge. Lucrarile de concurs le voi expune pe 15 desi am si eu probleme cu site-ul.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Concurent George - Rasarit/apus de soare Empty Re: Concurent George - Rasarit/apus de soare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum