ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Conectare si inregistrare EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Conectare si inregistrare EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Conectare si inregistrare EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Conectare si inregistrare EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Conectare si inregistrare EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Conectare si inregistrare EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Conectare si inregistrare EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Conectare si inregistrare EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Conectare si inregistrare EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Conectare si inregistrare EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Conectare si inregistrare EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Conectare si inregistrare EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Conectare si inregistrare

In jos

Conectare si inregistrare Empty Conectare si inregistrare

Mesaj  GEORGE Vin Oct 29, 2010 11:20 am

V-ati inregistrat? Serios vorbind, trebuie sa va inregistrati pentru a va conecta. Ati fost exclus din forum (un mesaj va apare pentru a va indica acest lucru) ? Daca da, ar trebui sa contactati adminstratorul forumului pentru a afla motivul. Daca sunteti inregistrat si nu sunteti exclus si tot nu va puteti conecta, atunci verificati foarte bine numele de utilizator si parola. De obicei, aceasta este problema. Daca nici aceasta nu este solutia, luati legatura cu administratorul forumului pentru ca forumul ar putea fi incorect configurat.

De ce nu trebuie sa ma inregistrez?

S-ar putea sa nu fie nevoie, adminstratorul forumului decide daca e nevoie sa va inregistrati sau nu pentru a posta mesaje pe anumite forumuri. Oricum, inregistrarea va va oferi acces la optiuni aditionale care nu sunt disponibile invitatilor, cum ar fi alegerea unui avatar, mesagerie privata, trimiterea de email-uri prietenilor, inscrierea in grupuri de utilizatori, etc. Dureaza doar cateva momente sa va inregistrati, asa ca va recomandam sa o faceti.

De ce sunt deconectat automat?

Daca nu activati optiunea Conecteaza-ma automat la fiecare vizita, atunci cand va conectati veti fi conectat doar pentru o perioada prestabilita. Aceasta masura previne ca cineva sa foloseasca abuziv contul dvs.. Pentru a ramane conectat, bifati aceasta optiune la autentificare, dar acest lucru nu este recomandat daca accesati forumul de la un calculator utilizat de mai multe persoane, cum ar fi de la o biblioteca, cafenea internet, facultate etc.
Cum fac sa nu imi apara numele de utilizator pe listele de utilizatori conectati?
In profilul dumneavoastra veti gasi o optiune Ascundeti indicatorul de conectare , daca veti seta aceasta optiune pe Da veti fi vizibil doar pentru administratori si pentru dvs.. Veti fi considerat ca utilizator invizibil.

Mi-am pierdut parola!

Nu intrati in panica! Daca parola dvs. nu poate fi regasita, poate fi resetata. Pentru a realiza acest lucru, mergeti la pagina de conectare si click pe folositi legatura Recupereaza-mi parola, urmati instructiunile si ar trebui sa puteti sa va reconectati in scurt timp.

Sunt inregistrat dar nu ma pot conecta!

Mai intai verificati daca ati introdus numele de utilizator si parola corect. Daca sunt corecte, atunci sunt doua posibilitati. Daca suportul COPPA este activat si ati dat click pe Am sub 13 ani la inregistrare, atunci va trebui sa urmati instructiunile primite. Daca nu este vorba despre acest caz, atunci poate contul dvs. trebuie sa fie activat. Unele forumuri obliga ca toti utilizatori noi sa isi activeze conturile , fie de catre dvs. personal, fie de catre administrator inainte de a va putea conecta. Cand v-ati inregistrat un mesaj ar fi trebuit sa va apara si sa va instiinteze daca activarea este necaesara sau nu. Daca ati primit un email atunci urmati instructiunile. Daca nu ati primit, sunteti sigur ca ati specificat corect adresa de mail? Unul din motivele pentru care activarea este utilizata este pentru a preveni abuzul din partea utilizatorilor anonimi rau intentionati. Daca sunteti sigur ca adresa de mail folosita este corecta atunci incercati sa contactati administratorul.

M-am inregistrat cu ceva timp in urma dar nu ma mai pot conecta?!

Cele mai probabile motive sunt: ati folosit un nume de utilizator inexistent sau o parola gresita (verificati-va email-ul pe care l-ati primit cand v-ati inregistrat) sau administratorul a sters contul dvs. dintr-un motiv sau altul. Daca motivul este al doilea, atunci poate din cauza ca nu ati postat deloc? Se obisnuieste ca forumurile sa excluda stearga periodic conturile utilizatorilor care nu au scris nimic cu scopul de a reduce marimea bazei de date. Incercati sa va inregistrati din nou si sa va implicati in discutie.

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum