ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Cum postam o imagine intr-un mesaj . EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Cum postam o imagine intr-un mesaj . EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Cum postam o imagine intr-un mesaj . EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Cum postam o imagine intr-un mesaj . EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Cum postam o imagine intr-un mesaj . EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Cum postam o imagine intr-un mesaj . EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Cum postam o imagine intr-un mesaj . EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Cum postam o imagine intr-un mesaj . EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Cum postam o imagine intr-un mesaj . EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Cum postam o imagine intr-un mesaj . EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Cum postam o imagine intr-un mesaj . EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Cum postam o imagine intr-un mesaj . EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Cum postam o imagine intr-un mesaj .

In jos

Cum postam o imagine intr-un mesaj . Empty Cum postam o imagine intr-un mesaj .

Mesaj  GEORGE Mar Noi 02, 2010 11:13 am

Metoda 1 de postare a imaginilor/pozelor in cadrul unui mesaj este prin folosirea celor doua butoane de pe panoul de deasupra casetei de text .

- pentru inceput se da click pe butonul " Gazduieste o imagine " si va aparea o fereastra cu o caseta dreptunghiulara in dreapta careia scrie "Browse";

- click pe " Browse" si alegem din calculatorul personal imaginea / poza pe care dorim sa o postam si apasam " Open" , apoi revenind la casuta de download dam click pe " host it " ;

- se va deschide o pagina de internet noua din care selectam si copiem intreg linkul din casuta " Direct link to image " ;

- revenim la forum si dam click pe panoul cu butoane pe butonul din dreapta celui cu " Gazduieste o imagine " , adica pe " Imagine " si lipim in acea casuta textul copiat, apoi click "OK" ;

- in fereastra unde vrem sa postam imaginea / poza , la sfasit de tot a aparut un text de genul
Cum postam o imagine intr-un mesaj . Img38502....ouiswe... .. .nhawkins ;

- acest text este practic imaginea / poza pe care dorim sa o postam;

- functie de locul unde vrem sa apara imaginea / poza , decupam textul si il lipim unde dorim;

- incheiem mesajul prin activarea cu butonul " Trimiteti "


Faceti incercari, nu aveti nimic de pierdut !

Sursa ;https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/cum-sa-fac--f13/cum-postam-o-imagine-intr-un-mesaj-metoda-1-pentru-membri-t234.htm
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Cum postam o imagine intr-un mesaj . Empty Cum postam o imagine intr-un mesaj 2

Mesaj  GEORGE Mar Noi 02, 2010 11:18 am

Metoda 2 pentru membri de a urca poze pe forum.

1. In primul rand trebuie sa va faceti cont pe acest site http://tinypic.com/
2. Dupa activarea contului pe site-ul de mai sus incarcam imaginea (pe http://tinypic.com/ ) pe care dorim sa o postam, astfel :
- BROWSE - alegem imaginea din calculator
- TAGS - lasam necompletat
- FILE TYPE - bifam "image"
- RESIZE - cea mai buna optiune pentru forum este Website/Email (320x240)
- Dam click pe butonul UPLOAD NOW
- copiem textul aparut in casuta " Direct Link for Layouts "
3. Intram pe forum acolo unde scriam mesajul si apasam pe iconul " Imagine" iar in casuta de dialog aparuta lipim textul copiat anterior si apasam butonul "OK".

Atentie ! Imaginea se va atasa la sfarsitul textului (dupa ultimul cuvant scris) deci va trebui sa-l decupam si sa-l punem unde vrem.

In acest mod avem imaginea upluad-ata. Pare greu, poate prin faptul ca nu am explicat eu destul de bine dar este usor. Voi posta mai jos cateva imagini secventiale care cred ca ar ajuta mai mult.

Cum postam o imagine intr-un mesaj . 111

Cum postam o imagine intr-un mesaj . 211

Cum postam o imagine intr-un mesaj . 312

Cum postam o imagine intr-un mesaj . 411

Sursa ;https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/cum-sa-fac--f13/cum-postam-o-imagine-intr-un-mesaj-metoda-2-pentru-membri-t268.htm
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Cum postam o imagine intr-un mesaj . Empty Cum atasam o imagine pe forum (pentru moderatori)

Mesaj  GEORGE Mar Noi 02, 2010 11:24 am

1. In primul rand trebuie sa ne familiarizam cu panoul de control pentru a putea edita o postare.

2. Ca sa adaugam un subiect nou mergem la sectiunea dorita, de exemplu sectiunea PORTOFOLII PICTURA si pentru a creea propriul portofoliu procedam astfel:

- de pe pagina principala dam un click pe sectiunea " PORTOFOLII PICTURA "
- dupa directionarea si deschiderea sectiunii dam un click pe butonul " Subiect Nou "

- se deschide o pagina unde avem o fereastra mare in care postam (scriem) ceea ce dorim

- in aceasi fereastra putem pune si anumite poze iar pentru aceasta trebuie sa alegem din insiruirea de butoane de sub fereastra "Subiect", butonul " Gazduieste o imagine " si dam click pe el.

- se va deschide in partea dreapta o fereastra de dialog si acolo unde scrie FILE dam click pe butonul Browse si ne alegem poza din calculator pe care dorim sa o postam in portofoliu prin optiunea Open. Se va reveni la fereastra de dialog si dam click pe butonul de mai jos " Host it " . Dupa circa 2-3 secunde fereastra de dialog isi va schimba infatisarea si va avea in continut trei ferestre. Dăm Copy pe cea din mijloc, corespunzătoare optiunii Image, si dupa ce s-a selectat intreg şirul dam click dreapta cu mouseul si alegem Copy. Mergem pe fereastra in care scriam textul si acolo unde dorim sa apara poza procedam la lipire (click dreapta pe mouse si alegem optiunea Paste) dupa care lasam cat spatiu dorim si continuam sau nu textul.
Fereastra din dreapta va disparea daca dam din nou un clic cu cursorul pe iconul " Gazduieste o imagine "

- pentru a posta mai multe imagini se repeta operatiunile. Pentru intercalare cu text se scrie textul se adauga poza dupa procedura de mai sus, se continua textul si tot asa dupa cum dorim sa apara postul.

- pentru incheiere mergem in partea de jos si dam un click pe " Trimiteti " si asteptam sa incarce ceea ce am scris.

- pentru modificari la ceea ce am scris alegem optiunea " Editeaza "


Nu uitati ca titlul subiectului trebuie sa fie de cel putin 4 caractere (litere, cifre)
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Cum postam o imagine intr-un mesaj . Empty Cum punem o poza pe avatar .

Mesaj  GEORGE Mar Noi 02, 2010 11:33 am

Deschizi secţiunea PROFIL apoi subsecţiunea Avatar şi în dreptul textului " Încarcati Avatarul din calculatorul dvs. : " ai opţiunea Browse cu ajutorul căreia selectezi din calculatorul tău imaginea dorită după care apeşi butonul de jos Înregistrare
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Cum postam o imagine intr-un mesaj . Empty Re: Cum postam o imagine intr-un mesaj .

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum