ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu"

3 participanți

In jos

Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" Empty Bine v-am regasit dragi prieteni !

Mesaj  GEORGE Dum Mar 06, 2011 7:23 pm

Vesti bune ! Nu pot spune foarte bune pentru ca nu am vandut tot Razz .
Primele imagini dupa pregatirea spatiului .

Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" 25523172

Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" 25507210

Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" 52229267

Voi reveni !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" Empty Strategie de marketing

Mesaj  GEORGE Dum Mar 06, 2011 8:19 pm

Stiti foarte bine ca lucrarile de care te leaga unele sentimente iti este foarte greu sa le vinzi, dar creatiei de suflet care este si prima i-am pus un pret descurajator pentru clientii targului . Impactul a fost incredibil, iar sockul pe masura ! Twisted Evil

Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" P1011628
Lansarea a fost facuta ! Razz
Eu cutreer targuri, expozitii si galerii de arta de aproape opt ani si pot sa va spun ca public mai mare ca in targuri nu-l ai . Este adevarat ca preturile sunt mici, dar satisfactia este foarte mare ! cheers
Una peste alta mi-am scos toate cheltuelile si mi-au ramas si bani pentru ,,o smantana"(prietenii stiu de ce !) .
De-acum incolo ne ocupam de lucruri mai serioase . Seara buna ! Very Happy

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" Empty Re: Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu"

Mesaj  Adi Sabau Lun Mar 07, 2011 10:33 pm

Lucrarea aceea de 500 de lire este intr-adevar foarte frumoasa ..!

.. si cred, George, ca isi va gasi clientul ..!!! Orice lucru are un pret .. Smile

Felicitari pentru tot ce ai facut! Sunt convins ca e doar primul pas ..!!!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" Empty Re: Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu"

Mesaj  GEORGE Lun Mar 07, 2011 11:04 pm

Adi Sabau a scris:Felicitari pentru tot ce ai facut! Sunt convins ca e doar primul pas ..!!!

Este adevarat, asta a fost primul pas, primul contact cu publicul . Urmatorul proiect este o ,,mini expozitie" de data aceasta in centrul unui super-market cu amenajari speciale pentru expunerea lucrarilor de pictura . Cred ca il stiti l-am prezentat in sectiunea expozitii de pictura,
Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" 56162917

... dupa care voi inchiria un spatiu pentru ,,o adevarata expozitie" Twisted Evil. Intre timp voi studia si expunerea lucrarilor pe Ebay. Planuri marete, nu-i asa Twisted Evil ?
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" Empty Re: Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu"

Mesaj  Vizitato Lun Mar 07, 2011 11:45 pm

-Succes in continuare, George!Sunt bucuros (cu un strop de invidie din partea mea,recunosc)de acest devotament artistic.Intrebare;Privind prezentarea de mai sus a acestei gallery market-art cu aceste exponate picturale pe lemn,interesat fiind de expunerea lucrariii cu desing ,,oblon'' inspiratie angelica ,ce valoare de expunere si daca ar mai fi existenta in galerie.Multumesc.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" Empty Re: Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu"

Mesaj  marinic Mar Mar 08, 2011 8:19 am

cer prea mult sa ne spui pe numere ce lucrari s-au vandut Question ma interesa sa vad ce jocuri de culori au avut mai mare succes . Ma bucur ca ai vise mari si ca nu te opresti dor aici, iti doresc mult noroc in continuare Exclamation .

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" Empty Re: Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu"

Mesaj  GEORGE Mar Mar 08, 2011 9:49 am

marinic a scris:cer prea mult sa ne spui pe numere ce lucrari s-au vandut Question ma interesa sa vad ce jocuri de culori au avut mai mare succes .

Am facut un inventar sumar dar cred ca au fost mult mai multe .
Toata lumea si-a exprimat admiratia pentru toate, dar lucrarile vandute au fost 4,6,10,16,29,40,43,48,52,61,63,64,71,78
Lucrarea cu nr 41 si 46 nu am vrut sa le vand si am cerut un pret mai mare (am tinut la pret Very Happy ) .
Dar sa-ti spun povestea lucrarii 2 .
Atunci cand am facut-o am gresit(dupa parerea mea!) o combinatie si sincer nu prea imi placea, asa ca am pus-o ultima . Cineva mi-a rascolit tot rastelul si a dat de aceasta lucrare, i-a sarit in ochi, i-a placut si l-a cumparat . Vorba aia care spune ca ,,gustrile nu se discuta" s-a adeverit ! Twisted Evil


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Mier Mar 09, 2011 9:41 pm, editata de 1 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" Empty Re: Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu"

Mesaj  Adi Sabau Mar Mar 08, 2011 10:39 am

GEORGE a scris: ... dar lucrarile vandute au fost 4,6,10,16,29,40,43,49,52,61,63,64,71,78
...............

Ohoooooo, sa traiesti, boiarule ..!!!!! Felicitari! Asa da !

Sa servesti o "smantana" si in cinstea mea .. Twisted Evil Laughing Laughing
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu" Empty Re: Vernisaj Pictura abstracta ,,George Tunariu"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum