ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout .

4 participanți

In jos

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . Empty Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout .

Mesaj  GEORGE Joi Mar 10, 2011 9:14 am

De curand ma preocupa confectionarea unui passepartout pentru inobilarea lucrarilor pe carton . Din acest motiv ma documentez si am inceput prin a studia materiale postate de colegul nostru Eugen https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/t641-cum-se-poate-inrama-o-fotografie si https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/t68-ce-este-passepartout-paspartu.
Voi reveni !

Daca cineva cunoaste mai multe despre acest subiect il invit la discutii Twisted Evil .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . Empty Dispozitive simple .

Mesaj  GEORGE Vin Mar 11, 2011 9:00 am

Iata cateva dispozitive simple pentru confectionarea unei rame si a unui passepartout .
http://www.usartsupply.com/logan/DIY-framing-tools.aspx
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . Empty Dispozitiv de taiere paspartu .

Mesaj  GEORGE Vin Apr 01, 2011 10:21 am

Iata ca de curand am reusit sa achizitionez si un dispozitiv de taiere la 45 de grade marca LOGAN .

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . 75079545

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . 01aq

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . 01btv

Va urma !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . Empty Rigla ,,antiderapanta" .

Mesaj  GEORGE Sam Apr 02, 2011 8:32 am

Aceasta linie cu striatiuni este special conceputa pentru a nu aluneca pe suprafata hartiei cartonate .
Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . Dsc02109kd

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . Dsc02110t

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . Dsc02111bs

Va urma !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . Empty Croirea si taierea unui paspartu .

Mesaj  GEORGE Dum Apr 03, 2011 8:34 am

Croirea si taierea se face pe partea din spatele catonului special pentru paspartu . Dupa ce s-a marcat cadranul dorit se incepe tairea . Dispozitivul de taiere are o liniuta de ghidaj care se aseaza pe latura de jos al cadranului iar rigla pe linia care urmeaza a fi taiata .
Priviti Imginile !
Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . 53881815

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . 78994876

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . 48321004

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . 83984688

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . 76060545

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . Dsc02120w

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . Empty Inramarea unui tablou pe carton .

Mesaj  GEORGE Lun Apr 04, 2011 12:42 pm

Asa arata o lucrare inobilata in paspartu si inramata !

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . 61592485

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . 10904638

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . Empty Re: Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout .

Mesaj  Adi Sabau Mar Apr 05, 2011 3:31 pm

Loganu' asta e de la Dacia Pitesti, nu ..?

Smile
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . Empty Re: Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout .

Mesaj  GEORGE Mar Apr 05, 2011 4:52 pm

Adi Sabau a scris:Loganu' asta e de la Dacia Pitesti, nu ..?

Smile

Nu eate Da'cia din Londonezia ! Very Happy Very Happy Very Happy si este cu tractiune 4x4 prin impingere Razz .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . Empty Re: Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout .

Mesaj  marinic Mier Apr 06, 2011 9:36 am

Este o mare economie ,,financiara'' ceea ce faci tu, dar cu ,,timpul si munca'' cum ramane Question cine ti le plateste Question , trebuie sa faci atata vanzare incat sa amorsezi toate aceste cheltuieli Question Exclamation ,*** doar de dragul artei.... No

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . Empty Re: Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout .

Mesaj  GEORGE Mier Apr 06, 2011 10:01 am

marinic a scris:Este o mare economie ,,financiara'' ceea ce faci tu, dar cu ,,timpul si munca'' cum ramane Question cine ti le plateste Question , trebuie sa faci atata vanzare incat sa amorsezi toate aceste cheltuieli Question Exclamation ,*** doar de dragul artei.... No

Ai dreptate Mariana dar daca as cumpara rame cu paspartuuri gata facute m-ar fi costat de cateva ori mai mult . Din alt punct de vedere am o mare satisfactie ca toate sunt facute cu mana mea si imi demonstrez mie insumi ca pot sa fac si eu unele lucruri . Arta cere si sacrificii materiale iar timpul oricum l-as fi irosit poate inutil, iar munca facuta cu placere ,,nu se pune" mai ales daca ai si rezultate Twisted Evil .
O zi buna Razz !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . Empty dispozitiv

Mesaj  marin Mier Apr 20, 2011 10:13 pm

Buna George,
Cat te-a costat dispozitivul? si de unde se poate achizitiona? Am de facut o expozitie in mai si ma intereseaza. Multumesc


GEORGE a scris:Iata ca de curand am reusit sa achizitionez si un dispozitiv de taiere la 45 de grade marca LOGAN .

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . 75079545

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . 01aq

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . 01btv

Va urma !

marin

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 20/04/2011

Sus In jos

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . Empty Re: Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout .

Mesaj  GEORGE Mier Apr 20, 2011 10:49 pm

marin a scris:Buna George,
Cat te-a costat dispozitivul? si de unde se poate achizitiona?

Dispozitivul este cumparat de la un Fond plastic de la Londra si m-a costat 24 de lire .
Pentru a veni in sprijinul tau iti postez mai jos doua site'uri cu materiale pentru pictura .

http://www.colorit.ro/
http://www.picturaonline.ro/shop/
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . Empty Re: Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout .

Mesaj  Vizitato Mier Apr 20, 2011 11:23 pm

GEORGE a scris:
marin a scris:Buna George,
Cat te-a costat dispozitivul? si de unde se poate achizitiona?

Dispozitivul este cumparat de la un Fond plastic de la Londra si m-a costat 24 de lire .
Pentru a veni in sprijinul tau iti postez mai jos doua site'uri cu materiale pentru pictura .

http://www.colorit.ro/
http://www.picturaonline.ro/shop/

Intradevar , am comandat mai multe produse de la colorit, o firma profesionala si cu un mare interes fata de client.Am fost multumit de calitatea produselor cat si de coletare .O echipa de un rar profesionalism.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout . Empty Re: Cum sa ne confectionam singuri un Passpartout .

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum