ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Arta - de la pasiune ...la afacere EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Arta - de la pasiune ...la afacere EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Arta - de la pasiune ...la afacere EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Arta - de la pasiune ...la afacere EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Arta - de la pasiune ...la afacere EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Arta - de la pasiune ...la afacere EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Arta - de la pasiune ...la afacere EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Arta - de la pasiune ...la afacere EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Arta - de la pasiune ...la afacere EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Arta - de la pasiune ...la afacere EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Arta - de la pasiune ...la afacere EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Arta - de la pasiune ...la afacere EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Arta - de la pasiune ...la afacere

+6
marinic
Daniel
Dreamyheart
GEORGE
crina
greekman
10 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  greekman Sam Aug 20, 2011 10:09 am

Sau un altfel de "how to..." . Ar fi foarte interesant sa ne prezinte cei care au facut din arta un mod de a-si castiga existenta sau de a-si suplimenta veniturile. Sigur , prima idee care imi vine in minte e ca doar 1 % din cei care "fac arta" castiga de urma ei. Poate avem aici pe forum o parte din cei 1 % .
greekman
greekman

Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 14/07/2010
Varsta : 50

Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  Vizitato Sam Aug 20, 2011 1:35 pm

In Romania este imposibil sa traiesti din arta.De ce!....un mic exemplu:Daca dau o strigatura expozitionala chiar daca totul este bine pus la punct sacrificandu-ma financiar incepand cu administrarea expozitionala si anume panotarea lucrarilor (o lucrare trebuie sa stii sa o expui privitorului, nu o atarni aiurea intr-un cui cum am mai vazut sau o asezi pe jos ca in targul de vechituri;.......de regula un tablou se expune mai sus cu cca 50cm de ochiul critic al vizitatorului) Twisted Evil ...o primire savuroasa gastronomica la fiesta Twisted Evil ...un mic discurs legat strict de experienta creativa(...pe la noi se incepe asa :artist, Vasile !...membru uniuni ,daca nu esti ai pus-o de mamaliga Twisted Evil ;un adevarat artist;familist ;cu o pregatire social-profesionala de medic terapeut sau eu mai stiu, ce parlamentar! ...daca esti un nimeni ai dat-o iar in bara Twisted Evil pila lui Gheorghe din Vascautii din deal...si tot asa) Twisted Evil ....un afis expozitional; o libertate exprimativa si comportamentala dusa chiar spre avangardism.In ciuda celor prezentate la a mea strigatura in tara mama daca nu esti furisat intr-un cerc al artei nu vei avea o sansa de a-ti etala si a lasa lucrarile sa vorbeasca pentru tine.Deci semnatura din coltul creatiilor conteaza f. mult in Romania cat de banale ar fi ele ca creatiii.In schimb in strainataturi ,este un alt mental,...daca ai valoare atunci acea semnatura din colt intra in anonimat darrrr bineanteles ca trebuie sa faci si tu un efort sa le respecti intimitatea prin aceasta organizare la fiesta redactata mai sus....Cum se organizeaza in Romania:..........vine numele;se trantesc afise;se insira lucrarile fara pic de intuitie,sa fie acolo trantite;isi face prezenta artistul, la cravata(ma obsedeaza aceasta prostie din partea multor artisti cand ii vad prezenti intr-o expozitie la costum de parca ar fi de prin parlament sau au o firma de colectare reciclabila.........mai fratilor suntem artisti iar arta e o libertate exprimativa..fiti curati cu al vostru launtric gest );un discurs; cateva personaje;mama, tata si bunica.Dupa deschide va bate vantul prin galerie timp de 2 saptamani.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  Vizitato Sam Aug 20, 2011 2:00 pm

...Am avut expuse ajutat fiind de prieteni in diferite locatii comerciale pe o perioada de 6luni, un ajutor binevoitor.De admirat au fost admirate darrrrrrrrrrr nu poti cere romanului mai mult decat poate....suntem intr-o saracie lucie;suntem in situatii cand nu avem un banut pentru o paine dar pentru o bucurie sufleteasca.Mai intervine si acest efect de plafonare,incrancenare,uratenie mentala,jugulare stupida indiferent ca sunt cu bani(el tot se vaita).........tragand de tine sa mai scazi din pret;sa o dai in 5 rate parca ar fi un obiect de uz casnic ....si tot asa.Sau sunt multi care isi doresc darrrrrrrr cu sincerite veniturile le sunt furate de ratele bancare,statale(pe acestia ii cred si sunt si eu marcat de aceasta murdarie )...


Vin cu exemplu la tot ce am redactat in aceste 2 mesaje cu un exemplu concret referitor la respectul fata de valoare.Personajul respectiv este un emigrant in Italia,sculptor mestesugar (deci s-a format prin munca si nu prin cravata) ajuns dupa un deceniu cu un respect fata de a sa mana creativa.Este vorba despre sculptorul in marmura Viorel Lupascu.


Cititi despre acest artist intrand virtual accesand numele!....si sper sa am dreptate in tot acest kilometric mesaj redactat de mine. Twisted Evil

V-a multumesc ca ma suportati!...O zi buna!


Ultima editare efectuata de catre Marius in Sam Aug 20, 2011 2:37 pm, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  Vizitato Sam Aug 20, 2011 2:31 pm

De regula eu sunt un manufacturier(cost material,cost anexat, Twisted Evil ,ideea creatiei....nu sunt un fabulos creator....prin ardere balanta este inclinata spre decorare unor suporturi fie mobila,instrument muzical,bar ,o simpla vaza sau un imens perete decorat cu o astfel de lucrare pe lemn ca design....)


Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  Vizitato Sam Aug 20, 2011 3:14 pm

In concluzie: din punctul meu de vedere, conteaza foarte mult cum iti etalezi creatiile privitorului spre a te reprezenta dar si felul in care te comporti, intr-o stare libertina si princiara (la figurativ) al acestui statut. Twisted Evil

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  Vizitato Sam Aug 20, 2011 3:40 pm

Simbioza artist ,creatie trebuie adusa in nobletea dansului prezentat de tine Greekman

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  Vizitato Sam Aug 20, 2011 8:35 pm

Rog Twisted Evil a nu fi luate in consideratie mesajele mele sunt doar aberatii!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  crina Sam Aug 20, 2011 11:36 pm

Cata dreptate ai, Marius, cateodata......!!!
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  GEORGE Dum Aug 21, 2011 10:26 am

Marius a scris:Rog Twisted Evil a nu fi luate in consideratie mesajele mele sunt doar aberatii!

Adevarati artisti daca n-ar abera ar fi fara nici o valoare . Parerea mea ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  Vizitato Dum Aug 21, 2011 11:02 am

GEORGE a scris:
Marius a scris:Rog Twisted Evil a nu fi luate in consideratie mesajele mele sunt doar aberatii!

Adevarati artisti daca n-ar abera ar fi fara nici o valoare . Parerea mea ! Twisted Evil


Nu am dorit sa supar !Darrr adevarul este undeva pe la mijloc.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  GEORGE Dum Aug 21, 2011 11:19 am

greekman a scris: Sau un altfel de "how to..." . Ar fi foarte interesant sa ne prezinte cei care au facut din arta un mod de a-si castiga existenta sau de a-si suplimenta veniturile. Sigur , prima idee care imi vine in minte e ca doar 1 % din cei care "fac arta" castiga de urma ei. Poate avem aici pe forum o parte din cei 1 % .

Depinde din ce unghi privesti, daca arta este privita ca si o afacere te indrepti spre valorificarea lucrarilor si le executi in scop comercial, iar comercializarea se poate face in piete sau targuri . Daca dedici mai mult timp creatiilor, daca folosesti materiale si tehnici noi si daca investesti mai multi bani poti ajunge la performante remarcabile si de ce nu, reputatie . Dar asta se face in timp si cu multa, multa rabdare si pricepere . Parerea mea ! Twisted Evil Mult succes tuturor !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty arta

Mesaj  Dreamyheart Dum Dec 18, 2011 11:43 am

greekman a scris: Sau un altfel de "how to..." . Ar fi foarte interesant sa ne prezinte cei care au facut din arta un mod de a-si castiga existenta sau de a-si suplimenta veniturile. Sigur , prima idee care imi vine in minte e ca doar 1 % din cei care "fac arta" castiga de urma ei. Poate avem aici pe forum o parte din cei 1 % .

Eu sunt destul de norocoasa ,desi mult timp am pictat semi-naiv,am avut o expozitie personala de pictura ,in august 2002 si am vanduta 4 tablouase la un italian si 3 la o familie de spanioli,cu 180euro total.Apoi o alta expozitie am, vandut o lucrare de grafica,in tus,manastirea Bogdana cu 40euro,am mai vandut cateva tablouri,frumoase de altfel cu numai 50 lei bucata,practic cat m-a costat materialul numai.Multa lume nu intelege ca atat te-a costat numai materialul,nu si munca depusa si arta ca valoare in sine...Anul acesta am vandut un peisaj de toamna,simplu,inspirat de o fotografie de pe internet cu 100lei,de dimensiuni medii,panza.Mi-a mai vandut 2 tablouri un amic de familie cu doar 50 de lei.In 2004 am mai vandut portrete de copii , in creion dupa fotografie15euro bucata.Am mai vandut o schita in tus,casa batraneasca cu 40euro in 2004 la soferul care m-a adus din Germania,si un tablou 40euro la colegii tatalui meu.
Nu ma pot lauda cu mai mult,am obtinut si 3 premii pana acum,2 in valoare de 100 lei si unul de 500lei.
Dreamyheart
Dreamyheart

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 57
Localizare : Radauti

http://www.artwanted.com/Dreamyheart

Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  Daniel Dum Dec 18, 2011 3:13 pm

Dreamyheart a scris:
greekman a scris: Sau un altfel de "how to..." . Ar fi foarte interesant sa ne prezinte cei care au facut din arta un mod de a-si castiga existenta sau de a-si suplimenta veniturile. Sigur , prima idee care imi vine in minte e ca doar 1 % din cei care "fac arta" castiga de urma ei. Poate avem aici pe forum o parte din cei 1 % .

Eu sunt destul de norocoasa ,desi mult timp am pictat semi-naiv,am avut o expozitie personala de pictura ,in august 2002 si am vanduta 4 tablouase la un italian si 3 la o familie de spanioli,cu 180euro total.Apoi o alta expozitie am, vandut o lucrare de grafica,in tus,manastirea Bogdana cu 40euro,am mai vandut cateva tablouri,frumoase de altfel cu numai 50 lei bucata,practic cat m-a costat materialul numai.Multa lume nu intelege ca atat te-a costat numai materialul,nu si munca depusa si arta ca valoare in sine...Anul acesta am vandut un peisaj de toamna,simplu,inspirat de o fotografie de pe internet cu 100lei,de dimensiuni medii,panza.Mi-a mai vandut 2 tablouri un amic de familie cu doar 50 de lei.In 2004 am mai vandut portrete de copii , in creion dupa fotografie15euro bucata.Am mai vandut o schita in tus,casa batraneasca cu 40euro in 2004 la soferul care m-a adus din Germania,si un tablou 40euro la colegii tatalui meu.
Nu ma pot lauda cu mai mult,am obtinut si 3 premii pana acum,2 in valoare de 100 lei si unul de 500lei.


Cum de ati reusit aceasta performanta!

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty pictura

Mesaj  Dreamyheart Dum Dec 18, 2011 3:47 pm

Daniel a scris:
Dreamyheart a scris:
greekman a scris: Sau un altfel de "how to..." . Ar fi foarte interesant sa ne prezinte cei care au facut din arta un mod de a-si castiga existenta sau de a-si suplimenta veniturile. Sigur , prima idee care imi vine in minte e ca doar 1 % din cei care "fac arta" castiga de urma ei. Poate avem aici pe forum o parte din cei 1 % .

Eu sunt destul de norocoasa ,desi mult timp am pictat semi-naiv,am avut o expozitie personala de pictura ,in august 2002 si am vanduta 4 tablouase la un italian si 3 la o familie de spanioli,cu 180euro total.Apoi o alta expozitie am, vandut o lucrare de grafica,in tus,manastirea Bogdana cu 40euro,am mai vandut cateva tablouri,frumoase de altfel cu numai 50 lei bucata,practic cat m-a costat materialul numai.Multa lume nu intelege ca atat te-a costat numai materialul,nu si munca depusa si arta ca valoare in sine...Anul acesta am vandut un peisaj de toamna,simplu,inspirat de o fotografie de pe internet cu 100lei,de dimensiuni medii,panza.Mi-a mai vandut 2 tablouri un amic de familie cu doar 50 de lei.In 2004 am mai vandut portrete de copii , in creion dupa fotografie15euro bucata.Am mai vandut o schita in tus,casa batraneasca cu 40euro in 2004 la soferul care m-a adus din Germania,si un tablou 40euro la colegii tatalui meu.
Nu ma pot lauda cu mai mult,am obtinut si 3 premii pana acum,2 in valoare de 100 lei si unul de 500lei.


Cum de ati reusit aceasta performanta!

Cu putin noroc.
Dreamyheart
Dreamyheart

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 57
Localizare : Radauti

http://www.artwanted.com/Dreamyheart

Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  crina Dum Dec 18, 2011 6:02 pm

Daca pictezi de cel putin 10 ani si ai vandut doar atat...., nu imi mai fac, deloc, griji ca nu reusesc sa imi castig existenta din pictura si desen Twisted Evil
Eu m-am apucat de pictat si desenat in 2008 si, in afara de cadouri si obligatii, ca deh..., nu s-ar fi putut altfel, am vandut, din cate imi mai amintesc, cel putin 5 picturi si cateva portrete in creion pentru care am castigat in jur de 7oo ron. In 3 ani....e bine ,nu? Cam 230 ron/an, cam 20ron/luna. Daca imi fac o coliba de stuf, in padure, langa un rau, fara electricitate si ies la pascut, s-ar putea sa pun si bani deoparte, nu-i asa? Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  crina Dum Dec 18, 2011 11:14 pm

Trist...., Crying or Very sad M-ai facut sa plang si sa ma enervez in acelasi timp Mad
De ce trebuie ca omul sa strice tot ce e bun, frumos, again and again?! De mii sau poate milioane de ani, tot asta face. Dumnezeu a creat Sublimul, TOTUL e pt noi si omul se straduieste sa distruga!? Nu inteleg, undeva, ceva a fost neregula in Creatia Lui. Si acel "ceva" cred ca e omul. Cred ca atunci cand, Dumnezeu i-a dat liberul arbitru mai bine s-ar mai fi gandit.
Si azi si in toate timpurile, arta, frumosul nu a fost apreciat, iar oamenii de valoare si caracterele nobile au fost oprimati. Posibil ca Omul sa fie o creatura rezultata dintre doua specii ale Universului, una apartinand unei lumi plina de iubire si cealalta, opusul. Altfel nu se explica dualitatea asta a caracterului nostru. Sau, poate chiar asta a fost IDEEA Creatiei, sa exoste un echilibru in Univers.
Numai ca, de multa vreme, echilibrul s-a stricat si balanta inclina spre rautate si uratenie si in caracterul omului si in arta si in viata de toate zilele.
Asa ca, Daniel draga, pt mine personal, nu imi fac nici griji si nici nu ma supara nimic, pt ca, pictura pt mine, deocamdata, e un hobby si nici talentul nu m-a dat afara din casa. Sunt amatoare inraita si atat Twisted Evil Dar cei ca tine, carora le ies minuni din mana, merita recunoastere si toata stima si aprecierea.
Eu consider ca cei cu har deosebit, sunt protejatii lui Dumnezeu si e bine sa le stai aproape, ca, poate vreo scanteie de la ei, te poate atinge Smile In afara de asta, langa un artist, intotdeauna, viata e mai frumoasa si mai palpitanta.
Bafta , Daniel si vei avea sigur Wink
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  Daniel Lun Dec 19, 2011 12:27 am

crina a scris:
Eu consider ca cei cu har deosebit, sunt protejatii lui Dumnezeu si e bine sa le stai aproape, ca, poate vreo scanteie de la ei, te poate atinge Smile In afara de asta, langa un artist, intotdeauna, viata e mai frumoasa si mai palpitanta.
Bafta , Daniel si vei avea sigur Wink


Hazlie treaba! Stai langa un artist sa-l vezi zburand de la fereastra!...o viata frumoasa si palpitanta Twisted Evil
Sau......,,Mai nevasta!De doua saptamani nu imi mai vine creatia.
-Nu vrei sa pozezi si pentru mine!
- Auzi barbate!ce-ar fi sa te duci sa iti cauti un loc de munca.
-Poate atunci o sa-ti vina creatia!


Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  crina Lun Dec 19, 2011 1:03 am

Adevarul e ca Van Gogh o luase pe "maidane" si multe alte personalitati cum ar fi Einstein, Mozart, Newton, Andersen, Nash etc au fost declarati "dusi cu pluta" , insa genialitatea e sora buna cu nebunia. Eu nu intru in categoria asta, ca nu am atata talent, slava Domnului Twisted Evil
Apropo de munca..., un artist se poate duce si la munca..., dar nu e obligatoriu, ca iti pierzi sclipirea de geniu tongue Dar sot sau sotie ce le-o trebui artistilor? In loc sa zica "vai de mine" ca nu imi pot vinde lucrarile, sa zica "vai de noi" si sa se trezeasca si cu o tigaie in cap ca nu aduc bani in casa ?!!!! Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty pictura

Mesaj  Dreamyheart Lun Dec 19, 2011 3:20 am

crina a scris:Adevarul e ca Van Gogh o luase pe "maidane" si multe alte personalitati cum ar fi Einstein, Mozart, Newton, Andersen, Nash etc au fost declarati "dusi cu pluta" , insa genialitatea e sora buna cu nebunia. Eu nu intru in categoria asta, ca nu am atata talent, slava Domnului Twisted Evil
Apropo de munca..., un artist se poate duce si la munca..., dar nu e obligatoriu, ca iti pierzi sclipirea de geniu tongue Dar sot sau sotie ce le-o trebui artistilor? In loc sa zica "vai de mine" ca nu imi pot vinde lucrarile, sa zica "vai de noi" si sa se trezeasca si cu o tigaie in cap ca nu aduc bani in casa ?!!!! Twisted Evil
Eu am renuntat la servici ca sa dedic mai mult timp artei...M-am pensionat in 2009.Dar am timp liber incovenientul este ca nu am banii necesari pentru materaile...De acum inainte sper sa o duc mai bine ,daca nu mi-or mai taia din pensie
Dreamyheart
Dreamyheart

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 57
Localizare : Radauti

http://www.artwanted.com/Dreamyheart

Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  crina Lun Dec 19, 2011 2:12 pm

De taiat pensia..., e cel mai posibil lucru, dar nu e problema. Romanul e inventiv, picteaza si pe coaja de banana (important e sa ai bani de o banana) Twisted Evil si pe frunzele picate din pom, toamna si alea sunt gratis si ajuta si la sanatate foarte mult, ca faci cura de aer curat prin parc si genoflexiuni cand te tot apleci sa le aduni Laughing
Culori? Mare lucru, cu esenta din fiertura de ceapa rosie sau de frunze de nuc.... lol! s-a rezolvat treaba
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty pictura

Mesaj  Dreamyheart Lun Dec 19, 2011 4:43 pm

crina a scris:De taiat pensia..., e cel mai posibil lucru, dar nu e problema. Romanul e inventiv, picteaza si pe coaja de banana (important e sa ai bani de o banana) Twisted Evil si pe frunzele picate din pom, toamna si alea sunt gratis si ajuta si la sanatate foarte mult, ca faci cura de aer curat prin parc si genoflexiuni cand te tot apleci sa le aduni Laughing
Culori? Mare lucru, cu esenta din fiertura de ceapa rosie sau de frunze de nuc.... lol! s-a rezolvat treaba
Ar fi super sa nu-mi taie pensia,as avea bani suficienti...pentru arta,in sfarsit.Eu nu lurez prea mult,prefer mai putin si de calitate mai buna. Embarassed Surprised
Dreamyheart
Dreamyheart

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 57
Localizare : Radauti

http://www.artwanted.com/Dreamyheart

Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  crina Lun Dec 19, 2011 5:12 pm

Deschide-ti un portofoliu cu lucrari, aici, pe forum, chiar daca ai blog. Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  Daniel Lun Dec 19, 2011 6:05 pm

crina a scris:De taiat pensia..., e cel mai posibil lucru, dar nu e problema. Romanul e inventiv, picteaza si pe coaja de banana (important e sa ai bani de o banana) Twisted Evil si pe frunzele picate din pom, toamna si alea sunt gratis si ajuta si la sanatate foarte mult, ca faci cura de aer curat prin parc si genoflexiuni cand te tot apleci sa le aduni Laughing
Culori? Mare lucru, cu esenta din fiertura de ceapa rosie sau de frunze de nuc.... lol! s-a rezolvat treaba

si pe fulgi de libelula si pene de maimuta Twisted Evil
[img]Arta - de la pasiune ...la afacere Att359781207858380 [/img]

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  marinic Lun Dec 19, 2011 7:43 pm

Iti admir sinceritatea Dreamyheart Exclamation Exclamation

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  crina Lun Dec 19, 2011 8:29 pm

E, ati vazut?! Tocmai ce ziceam, Daniel...., Smile arta n-are limite.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Arta - de la pasiune ...la afacere Empty Re: Arta - de la pasiune ...la afacere

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum