ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Forum Facebook EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Forum Facebook EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Forum Facebook EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Forum Facebook EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Forum Facebook EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Forum Facebook EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Forum Facebook EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Forum Facebook EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Forum Facebook EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Forum Facebook EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Forum Facebook EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Forum Facebook EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Forum Facebook

+3
GEORGE
marinic
Daniel
7 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Forum Facebook Empty Forum Facebook

Mesaj  Daniel Joi Ian 12, 2012 7:27 pm

Evil or Very Mad


Ultima editare efectuata de catre Daniel in Sam Ian 21, 2012 5:55 pm, editata de 1 ori

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  marinic Lun Ian 16, 2012 7:19 am

ee... Marius-Daniel, esti chiar un profesionit, ceea ce de fapt imi inchipuiam dupa cunostintele tale. Nu ai vrea sa fii un fel de critic, indrumator al nostru? cu acordul dlui admin bineinteles.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  GEORGE Lun Ian 16, 2012 12:02 pm

marinic a scris:ee... Marius-Daniel, esti chiar un profesionit, ceea ce de fapt imi inchipuiam dupa cunostintele tale. Nu ai vrea sa fii un fel de critic, indrumator al nostru? cu acordul dlui admin bineinteles.

Mariana, am mai incercat acest sistem de critica si am pierdut foarte multi membri activi cu tot cu critici. Toti prefera criticile admirative dar daca sunt criticati cu adevarat se supara Sad . Dar de unde stim noi ca critica este obiectiva sau subiectiva? De unde stim ca este constructiva sau distructiva?
Sunt de acord cu aceasta propunere doar cu o singura conditie!... cel care solicita critica sa o faca in scris sa solicite critica pe propria-i raspundere si sa-si asume consecintele. Cei care doresc sa-si protejeze creatiile sa faca mentiunea ,,Fara comentari".
Astept si rectiile celorlalti membri! Razz
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  Daniel Lun Ian 16, 2012 5:25 pm

Sunt de acord cu George!

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  Aconti Vin Ian 20, 2012 5:14 am

GEORGE a scris:
Mariana, am mai incercat acest sistem de critica si am pierdut foarte multi membri activi cu tot cu critici. Toti prefera criticile admirative dar daca sunt criticati cu adevarat se supara Sad . Dar de unde stim noi ca critica este obiectiva sau subiectiva? De unde stim ca este constructiva sau distructiva?

Adevarat!
in schimb, tertii pot distinge critica constructiva!
Aconti
Aconti
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 25/06/2009
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  GEORGE Vin Ian 20, 2012 8:22 am

Aconti a scris:
Adevarat!
in schimb, tertii pot distinge critica constructiva!

Salut Alin si bine ne-am regasit! Very Happy
Ai dreptate, adevarul este undeva la mijloc si intodeauna este usor interpretabil, iar unii chiar il distorsioneaza. Mi-aduc aminte cu placere de vremuri de mult apuse, imi aduc aminte cu drag de interventiile tale foarte pertinente si nu stiu de ce totul s-a terminat subit si fara nicio explicatie. Ce mult mi-as dorii sa se intoarca toti membri activi de altadata! Twisted Evil O zi buna! Razz
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  crina Vin Ian 20, 2012 11:53 am

CRITICÁ, crític, vb. I. Tranz. A dezvălui lipsurile, greșelile, defectele unor persoane, ale unei opere, ale unor stări de lucruri
Deci..., critica nu poate fi admirativa si cui nu-i convine ii taiem nasul Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  GEORGE Vin Ian 20, 2012 3:14 pm

crina a scris:CRITICÁ, crític, vb. I. Tranz. A dezvălui lipsurile, greșelile, defectele unor persoane, ale unei opere, ale unor stări de lucruri
Deci..., critica nu poate fi admirativa si cui nu-i convine ii taiem nasul Twisted Evil

Tu vorbesti de taierea nasului care dupa ce te-a criticat Marius te-a apucat mutatul! Razz Razz Razz
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  Daniel Vin Ian 20, 2012 4:14 pm

....fara comentarii!

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  GEORGE Vin Ian 20, 2012 7:11 pm

Daniel a scris:....fara comentarii!

Interesant! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  crina Vin Ian 20, 2012 11:54 pm

GEORGE a scris:
crina a scris:CRITICÁ, crític, vb. I. Tranz. A dezvălui lipsurile, greșelile, defectele unor persoane, ale unei opere, ale unor stări de lucruri
Deci..., critica nu poate fi admirativa si cui nu-i convine ii taiem nasul Twisted Evil

Tu vorbesti de taierea nasului care dupa ce te-a criticat Marius te-a apucat mutatul! Razz Razz Razz

Ha, ha, ha lol! ......interesant!!! tongue
Numai ca..., eu nu am auzit criticile, fiindca, D-nului Marius i se facu mila, in cele din urma, de umila mea persoana si a sters mesajele inainte de a le vedea eu, Am auzit si eu niste zvonuri pe-aci, cum ca as fi fost criticata, dar nu vazui..., nu crezui Twisted Evil
Si mutatul m-a apucat de-adevaratelea Smile De fapt, eu sunt intr-o continua mutare (schimbare) fizica, psihica si spirituala Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  GEORGE Sam Ian 21, 2012 9:43 am

crina a scris: Si mutatul m-a apucat de-adevaratelea Smile De fapt, eu sunt intr-o continua mutare (schimbare) fizica, psihica si spirituala Twisted Evil

Poti sa te muti cat vrei doar de pe acest forum te rog sa nu te muti. Very Happy Despre celelalte schimbari chiar sunt curios ce ai de gand. La schimbarea fizica cred ca nu vrei sa concurezi cu,,Viespea lui Ogica" Razz
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  crina Sam Ian 21, 2012 12:33 pm


Nu's cine e viespea asta, n-am vazut-o, deci nu e vb de concurenta ci de lucruri mai domestice, ca de ex, n-am mancat carne 2 luni (nov-dec) si evident am slabit vreo 4-5 kg Twisted Evil m-am tuns fff scurt (de la par f lung), am mutat (din nou) casa..., ca mobilaaaaa e la ordinea zilei jocolor dupa ce am schimbat masina cu vreo 4 luni in urma...Iar acuma, nu mai stiu ce sa fac, ca sa mai schimb ceva tongue Deocamdata... scratch ma asez la noua casa, mai am de aranjat cate ceva si dupa ce le aranjez pe toate, incep sa ma gandesc, deja, ce sa mai schimb. Sau...o iau de la capat lol! lol! lol!
Aaa si era sa uit ce era mai important, specific forumului tongue Mi-am propus, inca de anul trecut, ca imediat ce ma mut, ma apuc de pictat in ulei, lucru ce nu l-am facut pana acum, dar mi-am pregatit deja, materialele. Nu stiam ca ma mut in ianuarie, dar intentia era si cred ca e bine sa incepi anul cu "noutati" Wink
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  marinic Sam Ian 21, 2012 3:49 pm

aa... Crina tu ori ai castigat potul cel mare la loto sau bingo, si noua nu ne-ai dat de veste Question nu de alta dar poate ne deplasam si noi pana la Constanta pentru un chef Evil or Very Mad

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  Daniel Sam Ian 21, 2012 5:47 pm

....Fara comentarii!....mutati-va discutiile aprinse spre zona de dialog relaxant sau dati-va intalnire pe facebook.Aaaaaaaaa ....cred de fapt ca chiar suntem pe facebook!?!

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  GEORGE Sam Ian 21, 2012 10:13 pm

Daniel a scris:....Fara comentarii!....mutati-va discutiile aprinse spre zona de dialog relaxant sau dati-va intalnire pe facebook.Aaaaaaaaa ....cred de fapt ca chiar suntem pe facebook!?!

Interesant! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  crina Sam Ian 21, 2012 10:31 pm

marinic a scris:aa... Crina tu ori ai castigat potul cel mare la loto sau bingo, si noua nu ne-ai dat de veste Question nu de alta dar poate ne deplasam si noi pana la Constanta pentru un chef Evil or Very Mad

AMIN! tongue

Scris de Daniel la data de Sam Ian 21, 2012 7:47 pm

"....Fara comentarii!....mutati-va discutiile aprinse spre zona de dialog relaxant sau dati-va intalnire pe facebook.Aaaaaaaaa ....cred de fapt ca chiar suntem pe facebook!?!"

Nu te supara, Daniel, esti si tu invitat la chef Smile E bun facebook-ul, care e pb?! Ne intalnim si acolo, daca vreti, cu numele crina dantes Wink
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  GEORGE Dum Ian 22, 2012 10:51 am

Daniel a scris:....Fara comentarii!....mutati-va discutiile aprinse spre zona de dialog relaxant sau dati-va intalnire pe facebook.Aaaaaaaaa ....cred de fapt ca chiar suntem pe facebook!?!

Un salut prietenesc, de pe Forumul Facebook! Very Happy

Marius, nu mai inteleg nimic! cand nu se vorbeste pe forum,... de ce este prea multa liniste?, cand se mai trancaneste cate ceva, iar apar nemultumiri de incalcarea teritoriului.
Iti postezi si stergi mesajele dupa bunul tau plac si creezi confuzie intre participanti la discutie. Nu stiu de ce tot faci aceste lucruri, de ce vrei mereu sa-ti atragi ura si dispretul celorlalti Question Question Question
Un sfat prietenesc! Te rog sa-ti conventrezi si canalizezi energia pozitiva cata ti-a mai ramas in spiritul creativitatii si incearca sa nu-ti mai descarci toate frustarile si nemultumirile pe acest forum. What a Face Multumesc pentru intelegere! Basketball
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  Daniel Dum Ian 22, 2012 12:08 pm

Ok....am inteles mesajul si nu ma mai voi interpune in desfasurarea libertina a comunitatii.Imi voi canaliza energia pozitiva in spiritul creativitatii.

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  marinic Dum Ian 22, 2012 6:50 pm

Esti tare Crina daca ai reusit sa treci peste Craciun fara a te infrupta din bucatele traditionale de pig si ai mancat doar legume Exclamation Ti-ai propus sa devii o vegetariana rabbit Question Sper ca pe langa casuta ta ai vreo cativa metri patrati de curticica sa avem unde sa facem si noi un gratar si sta la aer sunny ca eu una sunt satula locuinta de la bloc Evil or Very Mad

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  crina Dum Ian 22, 2012 10:54 pm

Eheheee..., dragii mei, sunt multe de povestit in legatura cu aceste subiecte, dar pt inceput vreau sa mentionez ca am mancat carne de sarbatori, f putina, e adevarat. Peste si legume din belsug.Tin mortis sa repet experimentul si sa raman asa Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  mituvasile Dum Ian 22, 2012 11:46 pm

Cred ca am incurcat comunitatea!

mituvasile

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 05/12/2011
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  marinic Lun Ian 23, 2012 8:31 am

S-ar putea sa va inselati d-le mituvasile, nu va pripiti in a trage concluzii, de vrame ce nu a-ti mai intrat de pe la craciun pe acest forum. Este intradevar al artistilor plastici!...asta nu inseamna ca nu putem sa ne mai relaxam si noi din cand in cand abatandune de la tematica Exclamation Question Exclamation

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  GEORGE Lun Ian 23, 2012 9:00 am

mituvasile a scris:Cred ca am incurcat comunitatea!

Vasilica atunci cand intri intr-o comunitate nu stai la usa si asculti ce se discuta. Civilizat ar fi sa bati la usa, sa astepti sa ti se deschida, sa-ti declini identitatea, sa spui scopul si durata vizitei, sa arati de ce esti in stare, dupa care poti sa tragi si concluziile. Pentru inceput poti trece pe la sectiunea ,,Bun venit prezinta-te" dupa care ai la indemana sectiunea de ,,Portofolii" pentru ati expune creatiile, apoi mai discutam. Very Happy Multa bafta!
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  crina Lun Ian 23, 2012 11:56 am

lol! Ce maniere, domnule, ce maniere!!! Rolling Eyes
Nu de mult am vazut un film rusesc, despre viata unor artisti (pictori, poeti). Nu pot sa spun ce viata animata si variata aveau...Tocmai pentru ca erau artisti, plini de inspiratie si initiativa, traiau din plin toate momentele vietii, in toate domeniile. Asa ca, forumul artistilor plastic, cel de fata, mie mi se pare cel mai lipsit de inhibitii forum, fara pretentii si mofturi. In primul rand suntem oameni si pe urma artisti, iar, a stii sa traiesti E O ARTA, nu-i asa?! tongue Si tot ce faci, daca faci cu pasiune, poti sa aduci la stadiul de arta ( literatura, poezie, bucatarie, tamplarie, amor) Wink Si nu suntem, oare, pe forumul artistilor?
Plastic in arta, mai inseamna si Evocator, sugestiv, viu. Concluzia, poti da viata si culoare, oricarui domeniu, cu conditia sa o faci cu suflet si cu talent (sic )Twisted Evil







































crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Forum Facebook Empty Re: Forum Facebook

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum