ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA

4 participanți

In jos

0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA Empty 0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA

Mesaj  PANTIRU GABRIELA Vin Ian 24, 2014 12:40 pm

"Elefantul"
dimensiune 50cm / 70 cm


0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA 34xovue



"Ganditorul"
dimensiune 40 cm /40 cm

0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA 15o9gqx



" Loc de vis"
dimensiune 50 cm / 70 cm


0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA Zkpki9



"Zborul "
dimensiune 2 * 30cm / 90cm


0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA 2cs79mh


"Idei diferite "
dimensiune diametru 40cm


0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA 2m46jgj



" Pestele"
dimensiune 40 cm / 40cm

0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA 28vdcw5



" Intalnire"
dimensiune 40 cm / 40cm


0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA 14ih7ax



"Fetita cu pisica"
dimensiunea 40 cm / 40 cm

0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA 2dm3hg



" Pestele"
dimensiune 40 cm / 40cm

0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA 2u3wd3n

Daca va doriti sa purtati discutii despre lucrari sau vreti sa va impartasiti impresii vis-a-vis de portofoliul artistului folositi sectiunea ,,Discutii intre artisti"

https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/t1169-impresii-despre-portofoliu-pictura-pantiru-gabriela#11644


Ultima editare efectuata de catre PANTIRU GABRIELA in Mar Ian 28, 2014 11:21 am, editata de 2 ori
PANTIRU GABRIELA
PANTIRU GABRIELA

Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 23/01/2014
Varsta : 36
Localizare : CONSTANTA

Sus In jos

0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA Empty Re: 0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA

Mesaj  crina Vin Ian 24, 2014 2:45 pm

Foarte frumoase picturi, deci nu esti chiar incepatoare  Smile Da-le si denumiri picturilor tale. Si sa nu te sperii daca observi ca activitatea de pe forum este cam inceata. Afost si mai vie, dar acum este o perioada mai ...moale. O sa isi revina, cred eu. Succes incontinuare Smile
ps: ce suport este acela rotund? tot panza?
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA Empty BUNA

Mesaj  PANTIRU GABRIELA Vin Ian 24, 2014 4:24 pm

Da , toate picturile sunt pe panza in ulei o sa revin cu o pictura inceputa pe un perete ... sa vad ce parere ai
PANTIRU GABRIELA
PANTIRU GABRIELA

Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 23/01/2014
Varsta : 36
Localizare : CONSTANTA

Sus In jos

0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA Empty ??????

Mesaj  PANTIRU GABRIELA Sam Ian 25, 2014 5:51 pm

inca nu am primit nici o critica ..... curios..... chiar ma indoiesc ca au iesit atat de bine incat nimeni nu are nimic de zis.... de obicei cel care picteaza din dragoste nu vede defectele sau greselile pe care le face ( in special cat este la inceput de drum...)de aceea am nevoie de ajutorul vostru !
PANTIRU GABRIELA
PANTIRU GABRIELA

Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 23/01/2014
Varsta : 36
Localizare : CONSTANTA

Sus In jos

0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA Empty Re: 0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA

Mesaj  marinic Sam Ian 25, 2014 7:27 pm

[quote="PANTIRU GABRIELA"]
Claude Monet
" Toata lumea imi discuta operele si pretind ca le inteleg, de parca ar fi necesar sa le inteleaga, cand este indeajuns doar sa iubesti"

Cine suntem noi sa-ti criticam lucrarile???... cine picteaza din suflet nu poate vedea greselile unei lucrari ci doar sa n-o inteleaga...
Imi plac lucrarile tale, iti doresc mult spor in continuare!

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA Empty Re: 0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA

Mesaj  Daniel Sam Ian 25, 2014 8:28 pm

OK,Gabriela!...incep criticile de la oia neagra.Incearca sa iti pastrezi energia creativa renuntand la astfel de notatii prin graiul marilor artisti.Incep sa se transforme in mici fabulatii fara valoare.Chiar nu m-ar interesa ce a fi grait; Monet,Caravaggio,Michelangelo,Basescu,Chirita si alte personaje.Ar ascunde o mica timiditate a propriei creatii,CURAJ...munceste,creaza .Hai sa devenim spirite independente!...s-a transformam ,adaptam(... intr-un spirit modern).

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA Empty Re: 0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA

Mesaj  crina Sam Ian 25, 2014 8:45 pm

Chiar asa, ce sa criticam?! Fiecare cu stilul sau, ori....copiaza alte stiluri, ai marilor creatori de opere, dar asta numai pentru a-si gasi stilul potrivit. Mie, personal, dintre toate lucrarile postate imi place in mod deosebit, cea pe galben (cu soarele si balonul zburator) Razz si Elefantul, desi nu se vede prea bine. Imi plac si pasarile phonnix. Legat de cascada...trebuie sa mai studiezi la "apa", care e f greu de pictat, de altfel. Si pune titluri lucrarilor.
Ete..., ca te-am criticat, totusi Razz Ai dreptul la REPLICA , adica sa "te aperi" si sa critici si tu lucrarile noaste Twisted Evil 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA Empty Re: 0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA

Mesaj  Daniel Dum Ian 26, 2014 9:14 am

PANTIRU GABRIELA a scris:inca nu am primit nici o critica ..... curios..... chiar ma indoiesc ca au iesit atat de bine incat nimeni nu are nimic de zis.... de obicei cel care picteaza din dragoste nu  vede defectele sau greselile pe care le face ( in special cat este la inceput de drum...)de aceea am nevoie de ajutorul vostru !



....La cei 26 ani ai sanse sa iti creezi un stil( originalitate prin cromatica si compozitie)... arta nu tine cont de orgoliu artistului(...am studii si trebuie sa fiu remarcat ).Daca iti doresti sa faci arta prima satisfactie artistica v-a veni dupa 10 ani de munca creativa.Trebuie sa te hotaresti ce iti doresti sa faci;... un artist de duminica;...un artist prin reprezentare(...sub papucul clientelar prin diverse activitati de umplutura fie prin tablouri sau pe pereti mazgalind o alba ca neagra si cei sapte papuci;alte bazaconii,etc );... in ultima faza,un artist de idei(ex:...imi doresc sa merg pe abstract;...imi doresc compozitie;...imi doresc figurativ;...imi doresc peisagistica;...imi doresc instalatie;...fotografie ;etc)

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA Empty promit

Mesaj  PANTIRU GABRIELA Mar Ian 28, 2014 10:17 am

crina a scris:Foarte frumoase picturi, deci nu esti chiar incepatoare  Smile Da-le si denumiri picturilor tale. Si sa nu te sperii daca observi ca activitatea de pe forum este cam inceata. Afost si mai vie, dar acum este o perioada mai ...moale. O sa isi revina, cred eu. Succes incontinuare Smile
ps: ce suport este acela rotund? tot panza?




Promit sa trec in cel mai scurt timp dimensiunea si denumirea la fiecare.
PANTIRU GABRIELA
PANTIRU GABRIELA

Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 23/01/2014
Varsta : 36
Localizare : CONSTANTA

Sus In jos

0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA Empty Re: 0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA

Mesaj  PANTIRU GABRIELA Mar Ian 28, 2014 10:20 am

marinic a scris:
PANTIRU GABRIELA a scris:
Claude Monet
" Toata lumea imi discuta operele si pretind ca le inteleg, de parca ar fi necesar sa le inteleaga, cand este indeajuns doar sa iubesti"

Cine suntem noi sa-ti criticam lucrarile???... cine picteaza din suflet nu poate vedea greselile unei lucrari ci doar sa n-o inteleaga...
Imi plac lucrarile tale, iti doresc mult spor in continuare!

nu ma refeream la o critica ca la carte..... probabil , de fapr mai mult ca sigur aici sunt persoane cu experienta mult mai mare decat a mea....si eu consider o lectie fiecare parere buna sau rea... ma corecteaza asta era ideea....
PANTIRU GABRIELA
PANTIRU GABRIELA

Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 23/01/2014
Varsta : 36
Localizare : CONSTANTA

Sus In jos

0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA Empty Re: 0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA

Mesaj  PANTIRU GABRIELA Mar Ian 28, 2014 10:24 am

crina a scris:Chiar asa, ce sa criticam?! Fiecare cu stilul sau, ori....copiaza alte stiluri, ai marilor creatori de opere, dar asta numai pentru a-si gasi stilul potrivit. Mie, personal, dintre toate lucrarile postate imi place in mod deosebit, cea pe galben (cu soarele si balonul zburator) :Psi Elefantul, desi nu se vede prea bine. Imi plac si pasarile phonnix. Legat de cascada...trebuie sa mai studiezi la "apa", care e f greu de pictat, de altfel. Si pune titluri lucrarilor.
Ete..., ca te-am criticat, totusi :PAi dreptul la REPLICA , adica sa "te aperi" si sa critici si tu lucrarile noaste Twisted Evil 


Multumesc Crina,
lucrarile mele sunt facute la "comanda "- nu asa cum o sa creada multa lume, atunci cand simt eu , pictez si pictez exact ceea ce simt atunci sau ceea ce mi-a ramas in minte ( am vazut un peisaj sau mai stiu eu ce.... este adevarat ca pentru elefant , pasari si fetita am facut mai intai o schita pe hartie ca sa nu gresec ( proportiile ) dar restul mi-au venit ideile pe loc atunci cand m-am vazut cu panza si pensula in mana Smile)
PANTIRU GABRIELA
PANTIRU GABRIELA

Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 23/01/2014
Varsta : 36
Localizare : CONSTANTA

Sus In jos

0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA Empty Re: 0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA

Mesaj  PANTIRU GABRIELA Mar Ian 28, 2014 10:26 am

Daniel a scris:OK,Gabriela!...incep criticile de la oia neagra.Incearca sa iti pastrezi energia creativa renuntand la astfel de notatii prin graiul marilor artisti.Incep sa se transforme in mici fabulatii fara valoare.Chiar nu m-ar interesa ce a  fi grait; Monet,Caravaggio,Michelangelo,Basescu,Chirita si alte personaje.Ar ascunde o mica timiditate a propriei creatii,CURAJ...munceste,creaza .Hai sa devenim spirite independente!...s-a transformam ,adaptam(... intr-un spirit modern).

SA TRAITI !
 Very Happy king 
PANTIRU GABRIELA
PANTIRU GABRIELA

Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 23/01/2014
Varsta : 36
Localizare : CONSTANTA

Sus In jos

0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA Empty Re: 0 PICTURI IN ULEI PANTIRU GABRIELA

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum