ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

4 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  GEORGE Vin Aug 07, 2009 9:35 am

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA CityoflondonSCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA W336


SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA 1artamonumentalaSCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA W448

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA 2artamonumentalaSCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA W448



VA URMA !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty 2 - SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  GEORGE Vin Aug 07, 2009 7:38 pm

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA 3artamonumentalaSCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA W448

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA 4artamonumentalaSCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA W448
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty 3 - SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  GEORGE Vin Aug 07, 2009 8:04 pm

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA 5artamonumentalaSCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA W448

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA 6artamonumentalaSCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA W448
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty Socul artei ,sau Arta socului !

Mesaj  GEORGE Sam Aug 08, 2009 8:56 am

Marturisesc ca lucrarea monumentala prezentata mai jos m-a socat ! .
Ce este socul in Arta ? Astept parerile voastre !

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA 7artamonumentalaSCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA W448

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA 8artamonumentalaSCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA W448

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA 9artamonumentalaSCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA W448

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA 10artamonumentalaSCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA W448
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  Adi Sabau Sam Aug 08, 2009 10:43 pm

GEORGE a scris:Marturisesc ca lucrarea monumentala prezentata mai jos m-a socat ! .

Socat e si personajul sculpturii ... Laughing ..!! Parca asteapta sa cada o bomba atomica din cer. Ma intreb se semnificatie o fi avand de fapt.

Felicitari artistului! Lucrarea are multa expresivitate si e intr-adevar .. socanta. Poate ca asta era si scopul ...!
Dar daca ma intrebi pe mine - desi apreciez talentul si munca artistului - nu-mi place .. Embarassed .. mai degraba ma sperie. (poate daca o vad in realitate imi schimb parerea ..Smile ..)


Ultima editare efectuata de catre Adi Sabau in Dum Aug 09, 2009 12:08 pm, editata de 1 ori
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty 90/60/90

Mesaj  GEORGE Sam Aug 08, 2009 11:17 pm

Adi Sabau a scris: Dar daca ma intrebi pe mine - desi apreciez talentul si munca artistului - nu-mi place .. Embarassed .. mai degraba ma sperie. (poate daca o vad in realitate imi schimb parerea ..Smile ..)

In realitate este 90/60/90 Very Happy !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty ARTA MONUMENTALA - (detalii 1)

Mesaj  GEORGE Dum Aug 09, 2009 10:25 am

Spre deosebire de parerea lui Adi pe care o respect ,…parerea mea este ca trebuie sa analizam ideia artistului ,nu lucrarea in sine ,sau reprezentarea . Mai trebuie sa tinem cont de grandoarea lucrarii . Nu intamplator am dat cadre cu mediul ambiant al expunerii lucrarii . Alegerea locului este deosebita . Spatiu generios ,o mica cascada ,spatiu verde si dupa cum veti mai vedea si un mic anfiteatru . Lucrarea este amplasata chiar in spatele garii de tren si de metrou Liverpool Street . Dar despre toate acestea in mesajele urmatoare .
Pentru cei care ii intereseaza studiul lucrarii ,astazi voi mai posta niste detalii .

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA 11artamonumentalaSCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA W448

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA 12artamonumentalaSCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA W448

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA 13artamonumentalaSCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA W448

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA 14artamonumentalaSCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA W409
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty Lucrarea este foarte frumoasa

Mesaj  Eugen MALIC Dum Aug 09, 2009 10:36 am

Lucrarea este foarte frumoasa.
George, imi place mult stilul tau de a prezenta un lucru, adica secvential, si asta este in folosul celor care nu reusesc sa vada pe viu si au nevoie de o privire de ansamblu pentru a se integra virtual in peisajul / locul unde este expusa lucrarea.

Ar fi foarte bine daca exemplul tau, cu relatari despre arta plastica, l-ar urma si alti romani stabiliti in tari cu traditii in arta.
Eugen MALIC
Eugen MALIC
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 490
Data de inscriere : 14/06/2009
Localizare : MEDGIDIA

http://www.eugenmalic.ro

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  GEORGE Dum Aug 09, 2009 11:04 am

Eugen MALIC a scris:George, imi place mult stilul tau de a prezenta un lucru, adica secvential, si asta este in folosul celor care nu reusesc sa vada pe viu si au nevoie de o privire de ansamblu pentru a se integra virtual in peisajul / locul unde este expusa lucrarea.

Ai inteles foarte bine si asta este si intentia mea . O lucrare artistica in special sculptura ,nu este o imagine plana ,ia trebuie prezentata la 360 de grade pentru ai observa toate detaliile . Sunt convins ca pe unii ii oboseste aceasta prezentare ,dar ce sa-i faci trebuie sa accepti si injuraturi ,nu numai laude . Sa auzim numai de bine si o zi buna va doresc la toti .
Am plecat iar in documentare Very Happy .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  Adi Sabau Dum Aug 09, 2009 1:35 pm

Nadajduiesc ca nu v-ati suparat pentru faptul ca am fost sincer. Nu am spus ca nu apreciez lucrarea ci am spus ca lucrarea in sine nu e pe gustul meu. Indiferent cat de monumentala ar fi si ce mesaj transminte.
Sper ca pe acest forum putem sa ne exprimam liber parerile fara sa fim ipocriti.

Cred ca sunteti de acord cu mine ca discutiile constructive presupun si pareri divergente.

Spor la documentare, George .. Very Happy


Ultima editare efectuata de catre Adi Sabau in Dum Aug 09, 2009 10:20 pm, editata de 1 ori
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty Fara discutie

Mesaj  Eugen MALIC Dum Aug 09, 2009 2:14 pm

Adi, in niciun caz nu avem de ce sa ne suparam. Eu chiar ma bucur cand parerile difera deoarece este constructiv si il ajuta pe celalalt sa vada si partea cealalta pe care el poate nu reuseste sa o sesizeze (urat sau frumos).

Discutiile trebuie sa fie deschise indiferent daca sunt critice sau laudative si asa va ramane pe acest forum.
Eugen MALIC
Eugen MALIC
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 490
Data de inscriere : 14/06/2009
Localizare : MEDGIDIA

http://www.eugenmalic.ro

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty Unde dai ,...si unde crapa !

Mesaj  GEORGE Dum Aug 09, 2009 10:36 pm

Adi Sabau a scris:Nadajduiesc ca nu v-ati suparat pentru faptul ca am fost sincer. Nu am spus ca nu apreciez lucrarea ci am spus ca lucrarea in sine nu e pe gustul meu. Indiferent cat de monumentala ar fi si ce mesaj transminte.
Sper ca pe pe acest forum putem sa ne exprimam liber parerile fara sa fim ipocriti.
Cred ca sunteti de acord cu mine ca discutiile constructive presupun si pareri divergente.
Spor la documentare, George .. Very Happy

In nici un caz nu m-am referit la tine ! . Esti un membru activ ,te apreciem foarte mult si exprimarea libera este binevenita si benefica acestui forum . Eu m-am referit la acei care nu reactioneaza in nici un fel ,dar sunt sigur ca apreciaza munca noastra .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  Adi Sabau Dum Aug 09, 2009 10:47 pm

Multumesc, Eugen, pentru reactie si intelegere!
Multumesc, George! (tocmai scriam un mesaj pentru Eugen cand mi s-a semnalat ca ai scris .. Smile .. asa ca voi posta mesajul)

Aici ne aflam intr-o comunitate de artisti amatori. Asta presupune ca parerile noastre sunt si ele subiective, de amatori (fac abstractie de faptul ca aprecierea in arta e si ea - la randul ei - implicit, subiectiva ..!!)

Sunt de acord cu tine ca nu e cazul ca - tot timpul - sa ne felicitam si sa ne complimentam reciproc.
Daca cineva are ceva de zis, sa zica ..!

Ceea ce este important este faptul ca forumul exista.
Vad la tine un elan extraordinar si o dorinta mare de a promova acest proiect. Pun pariu ca "lucrarea" asta o consideri ca pe unul dintre cele mai bune "tablouri" de pana acum .. Smile
Ma bucur ca fac parte din linia intai ..!!!

P.S. Am invitat pe forum un prieten de-al meu, Radu, care face un lucru foarte interesant: vitralii. Tehnica este cu totul deosebita. Iar abordarea lui, ... veti vedea. Sper sa intre!!

EDIT
Am gasit o explicatie pentru grasa monumentala. Va spun maine!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty Astept explicatii !

Mesaj  GEORGE Dum Aug 09, 2009 11:30 pm

Adi Sabau a scris: Am gasit o explicatie pentru grasa monumentala. Va spun maine!
Adi ,acum chiar trebuie sa-ti atrag atentia ca termenul de ,,grasa monumentala" chiar deranjeaza . Nu puteai si tu sa gasesti un alt termen mai subtil ,de ex. ,,durdulia monumentala" . Dupa cate vad tu privesti lucrurile d.p.d.v erotic . Tu ti-ai imaginat o femeie mai plinuta ,,grasa" dupa cum spui ,care este si monumentala . Eu vad in acel monument o adevarata capodopera de arta ,simbol al bogatiei ,prosperitati ,gigantismului ,grandoarei s.a.m.d. Astept sa-ti ceri scuze de la femeile corpolente ! .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  Adi Sabau Dum Aug 09, 2009 11:56 pm

GEORGE a scris:
1 ... ,acum chiar trebuie sa-ti atrag atentia ....
2 ... tu privesti lucrurile d.p.d.v erotic .
3 ... eu vad in acel monument o adevarata capodopera
4 ... Astept sa-ti ceri scuze de la femeile corpolente !

1. Atrage-mi-o!
2. Eronat!
3. Treaba ta!
4. Asteapta.

Vorbind serios, zona in care e amplasata o asemenea rotunjime, e perfect aleasa de catre edilii orasului. Blocurile din spate sunt atat de anoste, drepte, incat cereau ceva in compensare.
Cladirile sunt mari! Cum poti compensa peisajul altfel decat aducand in zona o chestie socanta, cu rotunjimi ..? ..Smile

P.S. E cumva o chestiune de compromis >>>??

Edit peste 5 minute:
P.P.S. Am uitat! Suntem amatori! Cum am putea sa avem atitudine ..!!?


Ultima editare efectuata de catre Adi Sabau in Lun Aug 10, 2009 12:21 am, editata de 1 ori
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty Imi place cum gandesti !

Mesaj  GEORGE Lun Aug 10, 2009 12:12 am

Chiar ma amuzat explicatia ta ! . La asta nu m-am gandit . Vorbeste cu D.l Oprescu poate mai inveseleste cladirile anoste din Bucuresti ,cu asemenea opere de arta . Ce zici !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  Adi Sabau Lun Aug 10, 2009 12:41 am

Scuze, eu traiesc in Banat. ... Cine-i Oprescu ..?
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  GEORGE Lun Aug 10, 2009 9:49 am

Adi Sabau a scris:Scuze, eu traiesc in Banat. ... Cine-i Oprescu ..?

Cum !,...nu stii cine este Oprescu ? ,...Este Primarul General al capitalei Romaniei Very Happy .

Dar sa trecem ,peste ! . In mesajul urmator ,minime informatii despre aceasta lucrare monumentala .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty FERNANDO BOTERO '89

Mesaj  GEORGE Lun Aug 10, 2009 8:03 pm

Fonderia Mariani Pietrasanta Italia are ca activitate principala ,turnarea de obiecte de arta din cupru ,bronz si alama . Lucrarea este semnata se pare ,Bolero 89

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Semnat18


SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Semnat20


SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Semnat21


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Lun Aug 10, 2009 10:05 pm, editata de 1 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  Adi Sabau Lun Aug 10, 2009 9:18 pm

Interesant.

Dar "l"-ul ala de la Bolero nu e prea clar. Ar putea fi si Boero, cu accent grav pe "e".
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty Fernando Botero

Mesaj  Eugen MALIC Lun Aug 10, 2009 9:36 pm

Este vorba despre Fernando Botero, un artist foarte mare si complet as putea spune.
Voi face in scurt timp un subiect cu viata si opera acestui artist la sectiunea Mari pictori sau Mari sculptori. Isi merita acest loc.


http://ro.wikipedia.org/wiki/Fernando_Botero
Eugen MALIC
Eugen MALIC
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 490
Data de inscriere : 14/06/2009
Localizare : MEDGIDIA

http://www.eugenmalic.ro

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty FERNANDO BOTERO

Mesaj  GEORGE Lun Aug 10, 2009 10:21 pm

Eugen MALIC a scris:Este vorba despre Fernando Botero, un artist foarte mare si complet as putea spune.

Multumesc Eugen ! . Vezi ! ,de asta este important acest forum ,ne completam cunostintele cu usurinta . Am dat si eu cautare ,dar daca i-am inteles gresit numele ,nu l-am gasit . Asteptam biografia acestui mare artist .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty FERNANDO BOTERO

Mesaj  GEORGE Lun Aug 10, 2009 10:27 pm

Adi Sabau a scris:Interesant. Dar "l"-ul ala de la Bolero nu e prea clar. Ar putea fi si Boero, cu accent grav pe "e".

Pana la urma a fost Botero ! .
Se pare ca acestui mare artist ,...la propiu si la figurat ,i-au placut femeile plinute . Intra pe http://images.google.co.uk/images?hl=en&q=fernando+botero&um=1&ie=UTF-8&ei=x4uASrrlMeWZjAfttO3wAQ&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1 ,pentru a afla mai multe despre operele sale . Te asigur Adi ca ai ce vedea ,...iti urez vizionare placuta Very Happy !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  Adi Sabau Lun Aug 10, 2009 11:38 pm

Haha .. am vazut ..!

Cu siguranta el este autorul ... Laughing


"Figurile sale naive, supradimensionate în mod grotesc sunt înţelese ca simboluri ale burgheziei coloniale degenerate." (Wikipedia)
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty Ambientul inconjurator

Mesaj  GEORGE Mar Aug 11, 2009 8:17 am

Dupa cum am mai spus orice creatie artistica pentru a fi pusa in valoare trebuie expusa pe masura . In prima imagine micul amfiteatru . A doua este partea din spate a garii Liperpool ,iar jos sunt peroanele care se intind sub toate constructiile pe care le-ati vazut in imagini . A treia imagine ,vedere interioara . Iar a patra imagine ,intrarea principala .

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA 2_amfi10

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA 1_amfi10

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA 3_amfi10

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA 4_amfi10
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA Empty Re: SCULPTURA SI ARTA MONUMENTALA LONDONEZA

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum