ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009

4 participanți

In jos

Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009 Empty Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009

Mesaj  Aconti Vin Sept 11, 2009 9:07 am

1. Comunitatea “ARTISTI PLASTICI AMATORI” organizeaza prima editie a concursului: “ARS LONGA, VITA BREVIS”.
2. Concursul este gratuit şi deschis artiştilor plastici din ţară şi străinătate, membri ai forumului: “ARTISTI PLASTICI AMATORI”, adepţi ai oricărei tehnici ori tendinţe artistice. Aceştia vor putea participa la concurs cu o singură lucrare.
3. Artiştii plastici interesaţi vor comunica prin intermediul site-ului, la sectiunea „INSCRIERI CONCURS ARS LONGA VITA BREVIS, editia I”, dorinta lor de a participa la concurs. În ziua de 15 septembrie, organizatorul va face public, prin intermediul site-ului, lista concurentilor si tema primei editii, urmand a fi create sectiuni separate pe forum pentru fiecare concurent, deoarece artistul va trebui sa prezinte lucrarea in diferite ipostaze, secvente de lucru.
4. Concursul se va desfăşura în perioada: „marti 15 septembrie 2009 – joi 1 octombrie 2009”. Pe data de 15 septembrie 2009 va fi specificata oficial tema concursului.
5. Jurizarea lucrărilor va fi făcută printr-un sistem de punctare, pe care il va primi fiecare candidat pe durata concursului, mai bine zis candidatul va puncta toate lucrarile participante, functie de parerile si cunostintele sale personale, mai putin lucrarea cu care se inscrie in concurs. In data de 2 octombrie 2009, punctajele se vor centraliza si vor fi facute publice, desemnand astfel castigatorul concursului.
6. Organizatorul îşi rezervă dreptul de a folosi reproduceri ale lucrărilor participante la concurs, pentru popularizarea manifestării.
7. Organizatorul va acorda diploma (format electronic), artistilor plastici premiati.
Aconti
Aconti
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 25/06/2009
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009 Empty Re: Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009

Mesaj  GEORGE Vin Sept 11, 2009 12:03 pm

Recunosc public ca regulamentul propus de tine este mult mai complet ! . Din acest motiv ma alatur initiativei tale . Cu termenul de doua saptamani ,intr-adevar am si eu rezerve ,este foarte scurt ,iar candidatii nu au timp sa se pregateasca . Eu propun un alt termen . De ex. 15 . sept. ac. , specificarea si votarea temei propuse - 01 . oct. ac. termenul limita pentru inscriere ,iar finalizarea lucrarii 25 .dec. ac. cand se va vota si stabilii castigatorul ,iar pe 31 .dec. ac. decernarea premiilor . Urmand ca in perioada 01. oct. - pana pe 25 .dec. ac. sa se posteze esalonat etapele de executie al lucrarii .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009 Empty De acord cu amandoi cu o propunere

Mesaj  Eugen MALIC Vin Sept 11, 2009 3:29 pm

Amandoi aveti dreptate si de aceea propun o cale de mijloc. Startul sa fie pe data de 15 septembrie insa termenul de finalizare sa se mareasca pana pe 15 octombrie pentru ca fiecare functie de timpul pe care il are la dispozitie sa poata realiza lucrarea. In perioada 16 octombrie 20 octombrie sa se deschida sectiunea de vot iar pe 21 octombrie anuntarea castigatorului.

Este doar o propunere.
Eugen MALIC
Eugen MALIC
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 490
Data de inscriere : 14/06/2009
Localizare : MEDGIDIA

http://www.eugenmalic.ro

Sus In jos

Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009 Empty Re: Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009

Mesaj  lily ursu Vin Sept 11, 2009 9:05 pm

Personal ,sunt de acord cu finalizarea lucrarii pe data de 25 dec.Marturisesc ca acest an mi-a adus bucurii nesperate ,iar finalul l-as dori in aceleasi ,,acorduri''.Chiar daca viata este scurta iar arta nemuritoare, deocamdata ma gandesc ca...,,Finis coronat opus.''Deja am ales o imagine din destinatiile exotice,o imagine care m-a atras din primul moment.De obicei am succes atunci cand ma concentrez asupra unei idei,vizualizez in gand ,asa prinde viata urmatoarea lucrare. Dar indiferent care va fi tema ,voi participa cu placere.
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009 Empty Re: Regulament concurs: ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I, 2009

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum