ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Sculptura in marmura  alba  EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Sculptura in marmura  alba  EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Sculptura in marmura  alba  EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Sculptura in marmura  alba  EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Sculptura in marmura  alba  EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Sculptura in marmura  alba  EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Sculptura in marmura  alba  EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Sculptura in marmura  alba  EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Sculptura in marmura  alba  EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Sculptura in marmura  alba  EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Sculptura in marmura  alba  EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Sculptura in marmura  alba  EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Sculptura in marmura alba

4 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Sculptura in marmura alba

Mesaj  GEORGE Dum Iul 25, 2010 11:07 am

In luna iunie am gasit intr-un mic parculet o mica statueta de marmura alba, pe care doresc sa o prezint, detaliu cu detaliu, in tehnica mea caracteristica Very Happy . Nu stiu de ce, dar personajul pe care il veti cunoaste si voi are ceva aparte, ceva care te atrage . Din pacate, dupa cum veti constata si voi, scurgerea timpului si-a lasat mult amprenta .

Sculptura in marmura  alba  39690378

Va urma !

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Sculptura in marmura alba 2

Mesaj  GEORGE Lun Iul 26, 2010 8:26 am

Sculptura in marmura  alba  71790587

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Ghiceste personajul ?

Mesaj  GEORGE Mar Iul 27, 2010 9:29 am

Sculptura in marmura  alba  54129848

Daca ati intuit deja personajul dupa imaginiile prezentate pana acum sau care vor urma si v-ati imaginat cam cum arata sculpura in intregime, incercati sa dati un raspuns la intrebarea,...cine este personajul ???. Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  GEORGE Mier Iul 28, 2010 7:13 am

Sculptura in marmura  alba  54561403

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  GEORGE Joi Iul 29, 2010 9:28 am

Sculptura in marmura  alba  21606257

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  Vizitato Joi Iul 29, 2010 9:38 am

micutul cersator....credddd

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  GEORGE Vin Iul 30, 2010 8:48 am

Marius a scris:micutul cersator....credddd

Intr-adevar Marius este vorba despre un ,,mic cersetor" . Si acum va rog sa fiti foarte atenti la alte detalii si mimica chipului acestui copil inocent .

Sculptura in marmura  alba  90244015

Sculptura in marmura  alba  62067102

Sculptura in marmura  alba  96281472

Exprimati-va parerea despre aceasta minunata creatie artistica Exclamation
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  Vizitato Vin Iul 30, 2010 8:55 am

GEORGE a scris:
Marius a scris:micutul cersator....credddd

Intr-adevar Marius este vorba despre un ,,mic cersetor" . Si acum va rog sa fiti foarte atenti la alte detalii si mimica chipului acestui copil inocent .

Sculptura in marmura  alba  90244015

Sculptura in marmura  alba  62067102

Sculptura in marmura  alba  96281472

Exprimati-va parerea despre aceasta minunata creatie artistica Exclamation

....reprezinta o capodopera ...ar fi benefic pentru aceasta creatie o conservare artistica....as dori sa o prelucrez prin ardere aceasta sculptura...o editare daca este posibil cu intreaga creatie...


Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  GEORGE Vin Iul 30, 2010 9:17 am

Marius a scris:
....as dori sa o prelucrez prin ardere aceasta sculptura...o editare daca este posibil cu intreaga creatie...


Cu siguranta ca se poate Marius ! ,dar acest lucru este posibil doar daca vei urmarii viitoarele mesaje Very Happy
Sa stii Marius ca chiar acum mi-ai dat o idee ! Aceasta lucrare o voi propune pentru tema concursului Twisted Evil ,...poate prinde Very Happy

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  Vizitato Vin Iul 30, 2010 10:00 am

interesanta obtiune pentru concurs... cred ca isi merita acest rol...salvam o ipostaza artistica...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  Vizitato Vin Iul 30, 2010 10:20 am

revin la obtiunea dv ....ar fi mici indicii...
1.sa nu fie prezenta in mediul virtual
2.detaliati aceasta capodopera in mii de cadre fotografice
3.iar ultimul cadru o redare mai indepartata din unghiul preferat de dv...
4.cand se v-a obtine un aprob ca totul ar fi ok se v-a drumul la concurs..Iar in urma acestor cadre adunate v-om ajuta la constructia artistica
Eu zic dupa parerea mea ca ar fi o tema care pune neuroni in miscare cu riscul ca se v-a pierde din frumusetea capodoperei...astfel v-a fi si o tema mai serioasa....

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  crina Vin Iul 30, 2010 10:15 pm

"Si acum va rog sa fiti foarte atenti la alte detalii si mimica chipului acestui copil inocent ."
Inclinarea capului intr-o parte=resemnare fata de situatia in care este
Inclinarea capului,ochii larg deschisi,zambetul care ii lumineaza chipul=contemplare (a unui cocon,de ex.,din care iese un fluture),o stare de curiozitate si incantare,pe care,de obicei,o regasesti pe chipul copiilor sau...,mai poate fi,retrairea unor momente f placute,de ex.,chipul si mangaierile mamei

crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  GEORGE Sam Iul 31, 2010 8:28 am

crina a scris:Inclinarea capului intr-o parte=resemnare fata de situatia in care este
Inclinarea capului,ochii larg deschisi,zambetul care ii lumineaza chipul=contemplare ,o stare de curiozitate si incantare,pe care,de obicei,o regasesti pe chipul copiilor sau...,mai poate fi,retrairea unor momente f placute,de ex.,chipul si mangaierile mamei

Cine stie Crina ce a fost in mintea lui, dar un lucru este sigur, noi stim ce este in mintea noastra atunci cand vedem aceasta creatie foarte bine executata . Daca privesti un timp mai indelungat iti poti retrai chiar anumite momente din propria-ti copilarie, ca doar nu ne-am nascut toti ,,printi" . Very Happy

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  GEORGE Sam Iul 31, 2010 8:43 am

Marius a scris:interesanta obtiune pentru concurs... cred ca isi merita acest rol...salvam o ipostaza artistica...

Iata Marius cum arata aceasta creatie artistica, in intregime !

Sculptura in marmura  alba  21596612

Vor urma alte doua cadre din unghiuri diferite !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  Vizitato Sam Iul 31, 2010 12:01 pm

GEORGE a scris:
Marius a scris:interesanta obtiune pentru concurs... cred ca isi merita acest rol...salvam o ipostaza artistica...

Iata Marius cum arata aceasta creatie artistica, in intregime !

Sculptura in marmura  alba  21596612

Vor urma alte doua cadre din unghiuri diferite !
....superba...fantastica capodopera....oarecum este bine ca se afla in Romania darrrr indiferenta costa....ar fi ok, coletata intr-o tara unde isi merita valoarea...
wow...wowwww ma dat peste cap aceasta capodopera....o bijuterie ...daca aveam resurse cu siguranta eram posesorul acestei capodopere... Daca nu ma insel cred ca este dintr-o singura placa prelucrata........o munca fantastica ...eram pe luna daca realizam o astfel de lucrare cheers farao queen affraid

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  GEORGE Dum Aug 01, 2010 8:53 am

Un alt unghi !

Sculptura in marmura  alba  63528774

In mesajul urmator voi posta ultima imagine, dar daca prin absurd aceasta lucrare va fi votata ca si tema de concurs promit ca ma voi duce iar in acel parculet si voi cauta sa descopar alte detalii privite din alte unghiuri

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  oziero Lun Aug 02, 2010 12:33 pm

Marius a scris:
....superba...fantastica capodopera....oarecum este bine ca se afla in Romania darrrr indiferenta costa....ar fi ok, coletata intr-o tara unde isi merita valoarea...
wow...wowwww ma dat peste cap aceasta capodopera....o bijuterie ...daca aveam resurse cu siguranta eram posesorul acestei capodopere... Daca nu ma insel cred ca este dintr-o singura placa prelucrata........o munca fantastica ...eram pe luna daca realizam o astfel de lucrare cheers farao queen affraid


Nu prea cred ca e in Romania. .....sau e? Smile
oziero
oziero

Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 16/10/2009

Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  GEORGE Lun Aug 02, 2010 9:32 pm

oziero a scris: Nu prea cred ca e in Romania. .....sau e? Smile

Nu, nu este din Romania ! . Aceasta creatie artistica de exceptie am gasit-o intr-un mic parculet din centrul Londrei !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  Vizitato Lun Aug 02, 2010 9:35 pm

GEORGE a scris:
oziero a scris: Nu prea cred ca e in Romania. .....sau e? Smile

Nu, nu este din Romania ! . Aceasta creatie artistica de exceptie am gasit-o intr-un mic parculet din centrul Londrei !
...............ah m-am pacalit ...am zis eu ca pe aici nu ar rezista nici porumbelul....ok din acest moment am sa incerc sa ma retin de la comm....

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  oziero Mar Aug 03, 2010 7:08 am

Marius a scris:....ok din acest moment am sa incerc sa ma retin de la comm....

Iarta-ma te rog, dar nu de asta am intervenit. Era si o curiozitate a mea (stiam totusi ca George nu locuieste in Romania)
Smile o zi buna
oziero
oziero

Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 16/10/2009

Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  Vizitato Mar Aug 03, 2010 8:32 am

oziero a scris:
Marius a scris:....ok din acest moment am sa incerc sa ma retin de la comm....

Iarta-ma te rog, dar nu de asta am intervenit. Era si o curiozitate a mea (stiam totusi ca George nu locuieste in Romania)
Smile o zi buna
..............no problemm Ozi

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  GEORGE Mar Aug 03, 2010 9:09 am

Marius a scris: ...........ah m-am pacalit ...am zis eu ca pe aici nu ar rezista nici porumbelul....ok din acest moment am sa incerc sa ma retin de la comm....

Parerea mea Marius este ca ai creat o falsa interpretare a interventiei lui ,,Oziero" si da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine pentru ca pe acest forum ar rezistata si ,,vulturul de prada" cu conditia sa nu atace nejustificat Very Happy .
Eu te sfatuiesc si sfatuiesc toti membrii forumului sa nu se retina de la comentarii doar pentru niste motive banale care pot fi trecute foarte usor cu vederea .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  GEORGE Mier Aug 04, 2010 9:14 am

oziero a scris:Iarta-ma te rog, dar nu de asta am intervenit. Era si o curiozitate a mea (stiam totusi ca George nu locuieste in Romania)

Reflectand mai bine situatia creata, pe alta parte ,,oziero vs mihai" nu pot fi de acord nici cu tine sa stai la panda pe dupa perdea, sa speculezi greselile celorlalti membrii, (inerente zic eu !) si sa faci observatii Evil or Very Mad . Daca ai ceva de spus intra pe forum, fi activ si confrunta-te de la egal la egal Twisted Evil . Parerea mea Exclamation
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  Vizitato Mier Aug 04, 2010 12:52 pm


Reflectand mai bine situatia creata, pe alta parte ,,oziero vs mihai" nu pot fi de acord nici cu tine sa stai la panda pe dupa perdea, sa speculezi greselile celorlalti membrii, (inerente zic eu !) si sa faci observatii Evil or Very Mad . Daca ai ceva de spus intra pe forum, fi activ si confrunta-te de la egal la egal Twisted Evil . Parerea mea Exclamation [/quote]

....ok am inteles sunt un personaj malitios ....nu stiu de ce incercati sa aprofundati un subiect la care raspunsul este foarte simplu...intervin,subscriu ....<> m-am referit la Romania . Ferm convins ca exista in Bucuresti.In momentul cand acest subiect s-a aprofundat am aprobat interventia Dl.Mihai fiind lamurit cu locatia...din punctul meu de vedere nu reprezinta o speculatie...la fel si in celalalte subiecte intrebatoare referitor la tema de concurs << daca este apreciata si o interventie creionata pe acest subiect>> deci nici aici nu a fost o speculatie .....Daca considerati acest lucru este opinia dv. personala prin care eu o respect .Nu doresc si nici nu am dorit sa duc acest subiect spre un efect de taraba, imi cer scuze de aceasta interventie subiectiva....

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Mea culpa !

Mesaj  GEORGE Mier Aug 04, 2010 7:22 pm

Marius a scris:
....nu stiu de ce incercati sa aprofundati un subiect la care raspunsul este foarte simplu...intervin,subscriu ....<> m-am referit la Romania . Ferm convins ca exista in Bucuresti.In momentul cand acest subiect s-a aprofundat am aprobat interventia Dl.Mihai fiind lamurit cu locatia...din punctul meu de vedere nu reprezinta o speculatie...

Acuma lucrurile sau lamurit Very Happy ! Imi cer scuze amandorora Twisted Evil Asa se intampla cand ideile nu sunt duse pana la capat si sunt lasate in ,,coada de peste", dau nastere la interpretari . Dar nu-i nimic pe D.l Mihai chiar voiam sa-l provoc pentru a intra mai des pe forum deoarece stiu ca are foarte multe sa ne spuna si sunt sigur ca mai are lucrari terminate si care nu sunt cunoscute de catre noi .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Sculptura in marmura  alba  Empty Re: Sculptura in marmura alba

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum