ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Portofoliu pictura cu acul Valentin EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Portofoliu pictura cu acul Valentin EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Portofoliu pictura cu acul Valentin EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Portofoliu pictura cu acul Valentin EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Portofoliu pictura cu acul Valentin EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Portofoliu pictura cu acul Valentin EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Portofoliu pictura cu acul Valentin EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Portofoliu pictura cu acul Valentin EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Portofoliu pictura cu acul Valentin EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Portofoliu pictura cu acul Valentin EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Portofoliu pictura cu acul Valentin EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Portofoliu pictura cu acul Valentin EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Portofoliu pictura cu acul Valentin

In jos

Portofoliu pictura cu acul Valentin Empty Portofoliu pictura cu acul Valentin

Mesaj  Valentin Vin Dec 03, 2010 11:44 am

Primul contact cu arta a fost pictura cu acul , goblenul , mi-a placut acel sentiment ca din mainele mele poate iesi ceva frumos si cu valoare . Am lucrat sase goblenuri si al saptele a ramas neterminta.Am renuntat la acest tip de arta din cauza oboselei ochilor , cusand uneori chiar si sase sau sapte ore pe zi , este o munca frumoasa dar cu anumite riscuri , mai ales cele ale vederii. Concentrarea si atentia pe panza imi obosea enorm privirea si am ales sa renunt . Tot nu am vrut sa renunt la arta asa ca treptat treptat am ales pensula si vopsea , fiind un domeniu in care puteam sa las frau liber imaginatiei si sa fac compozitii fara a mai urma o diagrama ca in cazul goblenului.

Portofoliu pictura cu acul Valentin 444nm
Portofoliu pictura cu acul Valentin Streamphp
Portofoliu pictura cu acul Valentin Streamphp222

Dacă va doriţi să purtaţi discuţii despre lucrări sau vreţi să vă împărtăşiţi impresii vis-a-vis de portofoliul artistului folosiţi secţiunea de mai jos:

https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/discutii-intre-artisti-f45/impresii-despre-portofoliile-lui-valentin-t863.htm#5818
Valentin
Valentin

Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 28/11/2010
Varsta : 40
Localizare : Barlad

http://artvaly.blogspot.com/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum