ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Propunere artistica pentru toata lumea!

+6
GEORGE
Quasimodo
lily ursu
marinic
crina
Silviu Baragau
10 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 Empty Re: Propunere artistica pentru toata lumea!

Mesaj  crina Mier Iun 15, 2011 10:45 pm

Si ce ai propus, concret?! Sa "coloram" copacelul asta? Te intreb din nou: ne testezi psihologic? Personal, nu e o tema potrivita pentru pictat. Nu e stilul meu. Propune o alta tema :))
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 Empty Re: Propunere artistica pentru toata lumea!

Mesaj  marinic Joi Iun 16, 2011 8:27 am

Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 Wujmrl
Silviu eu zic sa-l folosesti pe acesta,... este ceea ce ai cerut tu .... si este din acelasi loc de unde la-i luat pe cel alb-negru .

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 Empty Re: Propunere artistica pentru toata lumea!

Mesaj  GEORGE Sam Iun 18, 2011 6:52 am

Silviu Baragau a scris:Stefan, ai strecurat un adevar in randurile tale , " a fost o provocare"! Ma bucur ca am putut discuta pe tema acestei provocari insa sunt putin dezamagit ca nu s-a gasit nimeni care sa reuseasca in ceea ce am propus.

Dezamagit acum dar cred ca o sa ne multumesti pentru ca nu te-a luat nimeni in serios . Eu sunt impotriva tauajelor desi am unul, mi l-am facut singur pe cand aveam doar 12 ani (de, ma chinuia talentul Smile. Te rog sa ma crezi Silviule ca toata viata am regretat Sad , asa ca eu spun sa te mai gandesti confused Exclamation
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 Empty Re: Propunere artistica pentru toata lumea!

Mesaj  10nu7z Sam Iun 18, 2011 10:22 pm

am ceva in minte dar nu stiu daca ar trebui sa incerc, avem un termen limita?
10nu7z
10nu7z

Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Vaslui

Sus In jos

Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 Empty Re: Propunere artistica pentru toata lumea!

Mesaj  GEORGE Dum Iun 19, 2011 8:02 am

10nu7z a scris:am ceva in minte dar nu stiu daca ar trebui sa incerc, avem un termen limita?

Incearca, poate iti iese! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 Empty Re: Propunere artistica pentru toata lumea!

Mesaj  Vizitato Dum Iun 19, 2011 8:40 am

GEORGE a scris:
10nu7z a scris:am ceva in minte dar nu stiu daca ar trebui sa incerc, avem un termen limita?

Incearca, poate iti iese! Very Happy

...ochiiii Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 Empty Re: Propunere artistica pentru toata lumea!

Mesaj  Silviu Baragau Mier Iun 22, 2011 7:59 am

Marinica,este foarte interesanta imaginea,simbolizeaza in mare parte ceea ce vreau eu sa imi fac.
Poate ca la 12 ani tatuajul respectiv insemna pt tine ceva care sa te evidentieze sau sa te deosebeasca , nu stiu sigur daca reprezenta ceva profund. Pt mn reprezinta un semn al unui nou inceput, din multe puncte de vedere.
Ionut,esti binevenit oricand cu desenul tau , mai am doua saptamani pana termin bacul si abia atunci am de gand sa mi`l fac.

Silviu Baragau

Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 07/06/2011

Sus In jos

Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 Empty Re: Propunere artistica pentru toata lumea!

Mesaj  marinic Joi Iun 23, 2011 7:48 am

GEORGE a scris:

Dezamagit acum dar cred ca o sa ne multumesti pentru ca nu te-a luat nimeni in serios . Eu sunt impotriva tauajelor desi am unul, mi l-am facut singur pe cand aveam doar 12 ani (de, ma chinuia talentul Smile. Te rog sa ma crezi Silviule ca toata viata am regretat Sad , asa ca eu spun sa te mai gandesti confused Exclamation



Eu am fost si voi fi impotriva tatuajelor, daca tot este un moft, mai bine fa-ti unul nepermanent.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 Empty Re: Propunere artistica pentru toata lumea!

Mesaj  oziero Vin Iun 24, 2011 8:07 am

Salutare!
Părerea mea este că ar trebui să renunți la ideea cu tatuajul. Mai devreme sau mai târziu o să ai regrete, oricât de interesant ți se pare acum (sau oricât de bine ai sta să îl gândești înainte). Am început să îmi fac tatuaje încă de prin liceu. La fel ca George, mi-am făcut și singur și apoi am început să tot fac modificări, că îmi veneau idei noi. Deși nu sunt ”la vedere” îmi pare rău acum că mi le-am făcut. Menționez că în forma actuală tatuajele arată foarte interesant și nu am părerile de rău că nu mai sunt de actualitate sau că îs realizate prost.
Oricum, faci tot cum vrei, dar când îți spun mai mulți...ar trebui să te mai gândești.

Numai bine,

...un purtător de tatuaje de mai bine de 15 ani
oziero
oziero

Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 16/10/2009

Sus In jos

Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 Empty Re: Propunere artistica pentru toata lumea!

Mesaj  10nu7z Mar Iun 28, 2011 6:33 pm

ce ingamfati si plini de aere sunt artistii "batrani" de pe forumul acesta de parca numai ei sunt talentele de pe forum, imi dau seama de acet lucru chiar daca nu am talent , forumul acesta a fost facut doar pentru voi bafta
PS am spus ceea ce simt faceti ce vreti

"Ati vrea, ca imaginea , desenul castigator sa capete viata, si asta inseamnand ca el sa existe undeva si nu doar pe foaie?"

poate exista si ca sentiment, ceea ce simti in interiorul tau
10nu7z
10nu7z

Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Vaslui

Sus In jos

Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 Empty Re: Propunere artistica pentru toata lumea!

Mesaj  crina Mar Iun 28, 2011 8:16 pm

Aoleuuuu!!! Cine e "batran" pe acest forum? Si eu care ma consideram, la 50 de ani, o "tanara matura"....Chestia cu "aere, ingamfari, talente....", ma intereseaza mai putin, dar sa zici tu ca suntem batrani....,tz,tz,tz! Mi-ai stricat seara :(((
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 Empty Re: Propunere artistica pentru toata lumea!

Mesaj  10nu7z Mier Iun 29, 2011 7:27 pm

pentru mine arta e un blestem
daca ai voce esti o vedeta , daca ai talent la desen esti un nimic Very Happy
10nu7z
10nu7z

Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Vaslui

Sus In jos

Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 Empty Re: Propunere artistica pentru toata lumea!

Mesaj  Vizitato Mier Iun 29, 2011 7:45 pm

10nu7z a scris:pentru mine arta e un blestem
daca ai voce esti o vedeta , daca ai talent la desen esti un nimic Very Happy


...Sunt de acord cu tine Ionut!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 Empty Interesant..

Mesaj  Pintilie Ionela Joi Iun 30, 2011 11:44 am

Ai voce esti vedeta....nu prea cred,sunt voci fenomenale ,artisti pe care nu-i sprijina nimeni..daca nu pozezi in reviste pt barbati/femei n-ai nici o sansa,sunt atatea pseudo-vedete care nu au nici voce dar acum ce mai,se promoveaza degradarea umana,non-valorile,talentul mai putin ,poate cine stie va veni si era noastra,si tot de noi tine,daca maneaua,kitch-ul,prostul gust nu s-ar mai vinde atunci am avea o sansa.

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 Empty Re: Propunere artistica pentru toata lumea!

Mesaj  10nu7z Dum Iul 03, 2011 7:05 pm

da sunt de acord acum se promoveaza doar prostia, cu cat esti mai prost e mai bine sa nu se ajunga ca in filmul Idiocracy
10nu7z
10nu7z

Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Vaslui

Sus In jos

Propunere artistica pentru toata lumea! - Pagina 2 Empty Re: Propunere artistica pentru toata lumea!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum