ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA

5 participanți

In jos

 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA

Mesaj  PANTIRU GABRIELA Mar Ian 28, 2014 10:14 am

marinic a scris:Nu esti singura Gabriela fara studii, aici pe forum, majoritaea suntem asa. In arta cred ca ceea ce stii sa faci trebuie sa te reprezinte si nu numai studiile. Sunt pictori cu studii ale caror lucrari mie nu-mi plac, asa cum nici ale mele nu plac unora, dar eu macar nu am studiat nimic in acest domeniu. Fiecare isi formeaza propriul stil prin munca, exercitiu.


Foarte adevarat!
mie imi plac provocarile si imi place sa incerc diferite stiluri , diferite "ustensile" sa le zic asa...este adevarat ca nu m-am hotarat inca ce imi place mai mult....dar probabil in cativa ani o sa-mi dau seama:))
PANTIRU GABRIELA
PANTIRU GABRIELA

Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 23/01/2014
Varsta : 36
Localizare : CONSTANTA

Sus In jos

 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 Empty :))

Mesaj  PANTIRU GABRIELA Mar Ian 28, 2014 10:16 am

Daniel a scris:Draga,Gabriela acum ca ai fost apreciata astept o aparitie activa pe forum;incearca sa iti etalezi calitatile prin dialog alaturi de ceilalti.Eu stiu ca multora le este greu sa accepte stari,idei ce pot ajuta candva.Noi ca oameni, suntem ciopliti dintr-o bucata, dar in timp acumuland valoare, devenim chiar si diamante....,,in orice fisura exista o raza de lumina''



Asta a fost o raza de filozofie !
frumos!
PANTIRU GABRIELA
PANTIRU GABRIELA

Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 23/01/2014
Varsta : 36
Localizare : CONSTANTA

Sus In jos

 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA

Mesaj  GEORGE Joi Feb 27, 2014 12:11 pm

GEORGE a scris:  
Candva pe acest forum eram o comunitate mult mai mare de artisti plastici, eram uniti chiar buni prieteni dar nu stim ce s-a intamplat de o buna bucata de timp ca aceasta familie de artisti s-a dezmembrat. La fel ca si tine foarte multi artisti amatori au intrat pe acest forum, au postat cateva lucrari si au plecat. Twisted Evil 
Ti-am spus asta deoarece nu vrem sa te dezamagim mai ales ca ti-am sesizat entuziasmul.
Pe forum au mai ramas doar cativa artisti solidari ca si mine si care au ramas credinciosi visului nostru de a face parte dintr-o comunitate. Embarassed 
Mult succes, sper sa ramai cat mai mult pe acest forum, sa-ti faci cati mai multi prieteni si de ce nu, sa devii un membru activ. Very Happy 

PANTIRU GABRIELA a scris:Sigur ca o sa raman, si abia stept sa aud parerile pro si contra despre lucrarile mele....consider ca atunci cand sunt criticata am posibilitatea sa repar si sa ajung cat mai aproape de minunat""

si chiar mi se pare foarte frumos structurat si realizat acest forum
am mai fost si in alta parte , de fapt pe alte 3 forum-uri dar am fost respinsa ca nu am nu stiu ce licenta sau aprobare sau diplome....nici nu stiu despre ce este vorba....este adevarat ca imi place foarte mult sa creez, sa pictez , sa sculptez ( in lemn ) sa modelez ( lut )le-am incercat pe toate  dar nu am luat lectii sau cursuri speciale ca nu mi-am permis financiar...

PANTIRU GABRIELA a scris:inca nu am primit nici o critica ..... curios..... chiar ma indoiesc ca au iesit atat de bine incat nimeni nu are nimic de zis.... de obicei cel care picteaza din dragoste nu  vede defectele sau greselile pe care le face ( in special cat este la inceput de drum...)de aceea am nevoie de ajutorul vostru !

Iata ca am avut dreptate, Gabriela noastra a venit, a primit aprecieri mai mult sau mai putin meritate si a plecat! Embarassed Se pare ca ne-a parasit, pacat, mare pacat! Evil or Very Mad Sad 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 Empty TE CONTRAZIC!!!!!!!!!

Mesaj  PANTIRU GABRIELA Vin Feb 28, 2014 12:51 pm

GEORGE a scris:
GEORGE a scris:  
Candva pe acest forum eram o comunitate mult mai mare de artisti plastici, eram uniti chiar buni prieteni dar nu stim ce s-a intamplat de o buna bucata de timp ca aceasta familie de artisti s-a dezmembrat. La fel ca si tine foarte multi artisti amatori au intrat pe acest forum, au postat cateva lucrari si au plecat. Twisted Evil 
Ti-am spus asta deoarece nu vrem sa te dezamagim mai ales ca ti-am sesizat entuziasmul.
Pe forum au mai ramas doar cativa artisti solidari ca si mine si care au ramas credinciosi visului nostru de a face parte dintr-o comunitate. Embarassed 
Mult succes, sper sa ramai cat mai mult pe acest forum, sa-ti faci cati mai multi prieteni si de ce nu, sa devii un membru activ. Very Happy 

PANTIRU GABRIELA a scris:Sigur ca o sa raman, si abia stept sa aud parerile pro si contra despre lucrarile mele....consider ca atunci cand sunt criticata am posibilitatea sa repar si sa ajung cat mai aproape de minunat""

si chiar mi se pare foarte frumos structurat si realizat acest forum
am mai fost si in alta parte , de fapt pe alte 3 forum-uri dar am fost respinsa ca nu am nu stiu ce licenta sau aprobare sau diplome....nici nu stiu despre ce este vorba....este adevarat ca imi place foarte mult sa creez, sa pictez , sa sculptez ( in lemn ) sa modelez ( lut )le-am incercat pe toate  dar nu am luat lectii sau cursuri speciale ca nu mi-am permis financiar...

PANTIRU GABRIELA a scris:inca nu am primit nici o critica ..... curios..... chiar ma indoiesc ca au iesit atat de bine incat nimeni nu are nimic de zis.... de obicei cel care picteaza din dragoste nu  vede defectele sau greselile pe care le face ( in special cat este la inceput de drum...)de aceea am nevoie de ajutorul vostru !

Iata ca am avut dreptate, Gabriela noastra a venit, a primit aprecieri mai mult sau mai putin meritate si a plecat! Embarassed Se pare ca ne-a parasit, pacat, mare pacat! Evil or Very Mad Sad 









Tin sa te corectez si sa-ti spun ca nu ai dreptate , este adevarat am trecut prin foarte multe in ultima perioada si nu am mai intrat cu user si parola , dar v-am urmarit de pe telefon de cate ori am avut ocazia ca vizitator.......
Cred ca nu este o scuza dar sa iti explic: in mare fara sa le pun in ordinea gravitatilor lor , sora mea si prietenul care sunt singurele persoane care imi erau mai aproape au plecat in strainatate ( noroc ca nu pe termen lung ) am avut doua decese in familie- am fost plecata la Falticeni-Suceava, apoi am avut sesiunea de examene la facultate , in acelasi timp foarte multe probleme la munca , ca si cum nu ar fi suficient am avut programat si examenul de conducere pe care bineinteles ca l-am picat cu atatea pe cap..... ca nici astea nu erau suficiente , tatal biologic al fetitei si-a adus aminte ca are copil, alte probleme cu proceses si executori si ca sa inchei in termeni frumosi si sa fiu inteleasa pe deplin , mi s-a imbolnavit micuta si trebuie sa merg cat se poate de repede la Bucuresti la spital cu ea si acum imi termin creierii de unde sa scot bani.....asta asa in mare , daca vrei mai detaliat mai pot sa mentionez cateva lucruri care ma fac sa fiu terminata psihic....
chiar imi pare rau ca nu am mai intrat dar crede-ma ca nu am avut timp....
PANTIRU GABRIELA
PANTIRU GABRIELA

Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 23/01/2014
Varsta : 36
Localizare : CONSTANTA

Sus In jos

 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA

Mesaj  marinic Vin Feb 28, 2014 1:12 pm

Gabriela mie imi pare rau de ceea ce ti se intampla, si iti doresc ca bunul Dumnezeu sa te ajute sa treci cu bine peste aceste incercari, iar micutei insanatosire grabnica.
Stiu ce inseamna sa pierzi pe cineva, eu in noiembrie mi-am pierdut tatal iar acum ma impart intre pomeni, parastase,alte randuieli si pregatiri de nunta. Dar ce sa facem, trebuie sa le ducem pe toate.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA

Mesaj  GEORGE Sam Mar 01, 2014 10:04 am

Imi pare rau sa aud atatea probleme neplacute la un singur om, iar zicala ca ,,un necaz nu vine intodeauna singur" se adevereste si in cazul tau!
Acum iti pot spune ca sunt alaturi de tine si iti doresc toate cele bune, iar atunci cand sufletul iti va fi mai linistit, te asteptam alaturi de noi.
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA

Mesaj  PANTIRU GABRIELA Joi Mar 20, 2014 7:41 am

GEORGE a scris:Imi pare rau sa aud atatea probleme neplacute la un singur om, iar zicala ca ,,un necaz nu vine intodeauna singur" se adevereste si in cazul tau!
Acum iti pot spune ca sunt alaturi de tine si iti doresc toate cele bune, iar atunci cand sufletul iti va fi mai linistit,  te asteptam alaturi de noi.




Multumesc ...incep sa imi revin  Wink 
PANTIRU GABRIELA
PANTIRU GABRIELA

Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 23/01/2014
Varsta : 36
Localizare : CONSTANTA

Sus In jos

 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA

Mesaj  PANTIRU GABRIELA Joi Mar 20, 2014 7:42 am

marinic a scris:Gabriela mie imi pare rau de ceea ce ti se intampla, si iti doresc ca bunul Dumnezeu sa te ajute sa treci cu bine peste aceste incercari, iar micutei insanatosire grabnica.
Stiu ce inseamna sa pierzi pe cineva, eu in noiembrie mi-am pierdut tatal iar acum ma impart intre pomeni, parastase,alte randuieli si pregatiri de nunta. Dar ce sa facem, trebuie sa le ducem pe toate.


Imi pare rau pentru tine .... da stiu , capul sus....... Crying or Very sad 
PANTIRU GABRIELA
PANTIRU GABRIELA

Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 23/01/2014
Varsta : 36
Localizare : CONSTANTA

Sus In jos

 Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura" PANTIRU GABRIELA

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum