ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Expozitii de pictura - Pagina 2 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Expozitii de pictura - Pagina 2 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Expozitii de pictura - Pagina 2 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Expozitii de pictura - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Expozitii de pictura - Pagina 2 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Expozitii de pictura - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Expozitii de pictura - Pagina 2 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Expozitii de pictura - Pagina 2 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Expozitii de pictura - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Expozitii de pictura - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Expozitii de pictura - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Expozitii de pictura - Pagina 2 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Expozitii de pictura

+6
Pintilie Ionela
euuuuu
lily ursu
Eugen MALIC
Adi Sabau
GEORGE
10 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  Adi Sabau Mier Oct 14, 2009 12:18 am

euuuuu a scris: ... Sunt cu siguranta lucrari foarte originale si cu o personalitate bine definita.Despre compozitie pot spune ca este bine realizata ,fiind alternate spatiile agitate cu cele libere,iar paleta de culoare,desi foarte linistita este inviorata cu mici artificii. Cu siguranta ..... ne defineste ca si artisti.

Multumesc Euuu pentru interventia documentata. Probabil ai dreptate.

Dar nu m-ai convins!

Chiar daca exprimarea artistica are o doza de originalitate, cred in continuare ca tipa e bolnava ..

P.S. Avand in vedere ca expozitia se afla nu oriunde, ci la Londra, astept critici pe marginea opiniilor mele de ignorant ..!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  euuuuu Mier Oct 14, 2009 12:27 am

Nu este genul de arta pe care eu "o gust,,si asta se poate vedea prin comparatie,dar originalitatea este la mare pret si sunt perfect de acord cu asta.Arta nu inseamna doar frumos ci si exprimarea cat mai clar a multor feluri de sentimente ,pentru a le transmite si altora povestea ta. A...si nu stiam ca expune la Londra!?
euuuuu
euuuuu

Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 47
Localizare : Romania

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  euuuuu Mier Oct 14, 2009 12:35 am

Si vreau si eu setul promis!
euuuuu
euuuuu

Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 47
Localizare : Romania

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  GEORGE Mier Oct 14, 2009 12:46 am

euuuuu a scris: Parerea mea este ca autorul acestor lucrari este un cunoscator al acestui domeniu,adica profesionist ........Cu siguranta nu este genul de arta care se bazeaza pe comercial ci acea arta proprie care ne defineste ca si artisti.

Foarte frumos spus ! Banuiam eu ca vor fii pareri,,pro si contra" .
Te rog sa primesti si tu doua imagini din expozitie .

Expozitii de pictura - Pagina 2 Expo20Expozitii de pictura - Pagina 2 W600

Expozitii de pictura - Pagina 2 Expo21Expozitii de pictura - Pagina 2 W600

Mai am cateva imagini,... cine mai doreste sa-si spuna parerea ? ,... dupa care voi posta niste imagini, care sunt sigur ca va va surprinde !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  Vizitato Vin Oct 23, 2009 8:46 am

Frumos! Dar as vrea sa stiu ce vezi tu in aceasta fata care este atat de trista, cel putin asta arata in exterior..tristete. Ce este in mintea ta cand o reprezinti? Merci

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  GEORGE Joi Oct 29, 2009 8:47 am

ella a scris:Frumos! Dar as vrea sa stiu ce vezi tu in aceasta fata care este atat de trista, cel putin asta arata in exterior..tristete. Ce este in mintea ta cand o reprezinti? Merci

Nu stiu de ce, dar am sentimentul ca ma suspectati ca doresc sa va prezint lucrarile unei cunostiinte de-a mea, pe care vreau sa o promovez . Am rugamintea sa ma credeti ca intamplator am dat peste aceasta expozitie si imi rezerv dreptul sa imi exprim parerea la sfarsitul postarii tuturor imaginiilor din expozitie . Te anunt Ella ca ti-ai castigat si tu dreptul de a vedea inca cateva lucrari, pe care ti le voi posta in curand, din motive pe care consider ca iti sunt cunoscute . Pe curand !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  Vizitato Joi Oct 29, 2009 10:27 am

Smile Nu v-am suspectat de nimic, frumos din partea dvs ca faceti acest gest pentru cunostinta respectiva. Abia astept sa vad lucrarile pe care le-am castigat Smile Dar..am si eu o curiozitate..pot sa postez niste lucrari d-ale mele care sunt realizate in grafit? Am putine picturi..si eu cred ca nu sunt reusite, inca nu am curajul sa le arat, sper sa invat mai multe despre pictura aici. Va multumesc!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  GEORGE Vin Oct 30, 2009 10:29 am

ella a scris: Abia astept sa vad lucrarile pe care le-am castigat

Desi nu ti-ai exprimat si tu o opinie asupra lucrarilor si autorului(f) din expozitie, vei primi si tu cateva imagini deandata ce voi transfera toate datele dintr-o memorie arhivata .

ella a scris: Dar..am si eu o curiozitate..pot sa postez niste lucrari d-ale mele care sunt realizate in grafit? Am putine picturi..si eu cred ca nu sunt reusite, inca nu am curajul sa le arat, sper sa invat mai multe despre pictura aici.

Bineanteles ca poti ! . Orice membru poate posta oricand, in orice tehnica de exprimare, in orice faza de lucru, cu conditia sa aiba legatura cu lumea artistica si arta . Multa bafta si tie pe acest forum !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  GEORGE Vin Noi 06, 2009 12:35 am

ella a scris:Smile Abia astept sa vad lucrarile pe care le-am castigat Smile

Imi pare rau dar astazi am constatat ca foldarul cu imagini din expozitie nu a fost salvat, a ramas in memoria defunctului calculator, dar promit ca o sa ma revansez .
Interesanta era o lucrare,... un fel de santuar inchinat podoabei capilare feminine , banuesc al artistei . Foarte, foarte mult par feminin, blond si cred ca era si foarte lung . Parerea mea este ca lucrarile exprimau trairile artistei . Mastile, cred ca exprimau multe fete (fara acel cuvant Mad ) . Vulpea cred ca exprima siretenia, insusire binecunoscuta feminina . Animalutle acelea negre cu urechiuse cred ca simbolizeaza duhurile intunecate, insusire intalnita la unele femei Very Happy . Duplicitatea expimata prin lucrarea cu cele doua personaje feminine, dar mai poate insemna si zodia gemenilor . Dar bine inteles este doar o parere, care poate sa coincida, sau nu, cu realitatea .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Ce se mai expune la Lonra !

Mesaj  GEORGE Lun Noi 16, 2009 12:45 pm

ella a scris:Smile Abia astept sa vad lucrarile pe care le-am castigat Smile

Pentru ca ieri am vizitat doua expozitii particulare si pentru ca am putut sa obtin cateva imagini, doresc sa vi le arat si voua . Daca cineva vrea sa vada o anume lucrare marita, isi poate exprima obtiunea .
Expozitii de pictura - Pagina 2 Expo1Expozitii de pictura - Pagina 2 W600

Expozitii de pictura - Pagina 2 Expo1bExpozitii de pictura - Pagina 2 W600

Expozitii de pictura - Pagina 2 Expo3Expozitii de pictura - Pagina 2 W600

Expozitii de pictura - Pagina 2 Expo4Expozitii de pictura - Pagina 2 W600

Expozitii de pictura - Pagina 2 Expo5Expozitii de pictura - Pagina 2 W600

In urmatorul mesaj voi posta imagini din a doua expozitie !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Bienala ,Lascar Vorel,Piatra Neamt

Mesaj  Pintilie Ionela Lun Noi 16, 2009 8:25 pm

Imi pare rau ca nu am facut fotografii,as putea spune o expozitie complexa,multe lucrari diferite ca stil,multe surse de inspiratie..Am vazut si lucrari bunicele dar unele expuse de dragul artei dupa parerea mea facute la betie ,la cate un spritz.Am fost oarecum dezamagita,spre exemplu-pe o bucata de lemn,aplicate ,chitante,bucati de ziar,niste mazgalituri cu pixul,intr-un cuvant o porcarie DAR SUNT ARTISTI U.A.P.Nu as avea nimic nici cu acele picturi abstracte spre exemplu-Convulsii-niste linii,culori,bine artistic alese ca si cromatica,contraste dar parca e prea putin ca sa te numesti ARTIST.Un altul,nominalizat de altfel imita arta antica,femeie nud cu ochelari,bazin mare,gleznz mica,o idiotenie.Multe altele fac referire la asa zisa-ESTETICA URATULUI,Un alt pictor pietrean dealtfel expune o lucrare autoportret,nud,disgratioasa,un burtos,pictand,tine paleta de culori in mana si isi acopera ceea ce nu are ca altfel si-ar fi expus-o.Foarte multe lucrari inspirate din diferite curente si ne mai numim ARTISTI CONTEMPORANI.-se spune ca ideea conteaza,pictorii au sarcina de a expune ce altii nici nu remarca imprejurul lor-ex. o lucrare succesiva-3 tablouri,reprezentand cate un obiect din casa-un polonic si nu stiu mai ce.Neconventional dar frumos 2 tablouri legate intre ele de o funie impletita,care ar fi dus la ancora respectivei barci,la fel iarba tratata ,vopsita,aplicata pe talou in mijloc trei personaje fara chip,aceeasi culoare,rosu.Ma rog fiecare cu modul de a privi,de a reda ceea ce siomte.PAREREA MEA -NESATISFACATOR,noi suntem cei care ar trebui sa dam nastere unui curent original,dar in contextul unei perioade in care ne complacem si recunoastem non-valorile,si in arta se intampla acelasi lucru.CUM COMENTATI ACEST SUBIECT?

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  GEORGE Lun Noi 16, 2009 9:32 pm

Pintilie Ionela a scris: ,,...PAREREA MEA -NESATISFACATOR , noi suntem cei care ar trebui sa dam nastere unui curent original , dar in contextul unei perioade in care ne complacem si recunoastem non-valorile , si in arta se intampla acelasi lucru . CUM COMENTATI ACEST SUBIECT?



Eu spun ca trebuie sa-ti faci bagajele si sa te muti urgent din P. Neamt Very Happy, nu de alta dar daca te prind acei artistii, nu stiu cum o sa te descurci Very Happy .

Ma surprinde curajul tau de a ataca atat de virulent unii artisti profesionisti din localitate .
Din pacate trebuie sa-ti dau dreptate . Si eu am aceiasi impresie ca a ta atunci cand privesc unele creatii ale unor artisti celebri . Postez mai jos trei lucrari celebre, a unui pictor tot atat de celebru, care se vand cu milioane de $ . Aceste lucrari le-am imortalizat cu tupeu, de la celebra galerie de arta Tate Modern .

Expozitii de pictura - Pagina 2 Img1179Expozitii de pictura - Pagina 2 W600

Expozitii de pictura - Pagina 2 Img1180Expozitii de pictura - Pagina 2 W600

Expozitii de pictura - Pagina 2 Img1182gExpozitii de pictura - Pagina 2 W450

Poate ca eu sunt needucat si nu percep valoarea artistica a acestor lucrari, dar tare as vrea sa intre un invatat in ale artelor si sa ma contrazica ! .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty DA ,imi place umorul tau!

Mesaj  Pintilie Ionela Lun Noi 16, 2009 9:47 pm

Au expus lucrari mai multi artisti din tara,la Piatra printre cele mai bune as enumera cele nominalizate la grafica,au fost vreo patru cinci,deosebite,si unul care pe mine personal ma va inspira pe viitor-un personaj mitologic ,aducea a vultur in miscare,pt ca era redata discret,asa cum se intampla cateodata in fotografii sau filmari,ceva din falfaitul aripilor din miscarea precedenta.,daca acesta era prezentat succesiv,cum impresionistii redau acelasi tablou in momente diferite ale zilei eu cred ca am vorbi de un curent in arta.Mie mi s-a parut superb.

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  Adi Sabau Mar Noi 17, 2009 11:15 pm

Bravo, Ionela. Felicitari!
Postul tau de mai sus m-a determitat sa-ti dau un vot cu plus ..! ..Smile

Asa ar trebui sa reactionam toti, atunci cand vedem astfel de mizerii prezentate cu tupeu drept arta. Ele sfideaza bunul-gust si bunul-simt. Pentru mine e suficient.

Astept, ca si George, o reactie adversa - insotita de argumente, din partea vreunui membru UAP, critic de arta inveterat.
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty O alta expozitie !

Mesaj  GEORGE Dum Noi 22, 2009 10:16 am

V-am ramas dator cu prezentarea unei alte expozitii . Aceasta este !

Expozitii de pictura - Pagina 2 Dsc07558Expozitii de pictura - Pagina 2 W600

Expozitii de pictura - Pagina 2 Dsc07559Expozitii de pictura - Pagina 2 W600

Expozitii de pictura - Pagina 2 Dsc07560Expozitii de pictura - Pagina 2 W600

Expozitii de pictura - Pagina 2 Dsc07561iExpozitii de pictura - Pagina 2 W600

Expozitii de pictura - Pagina 2 Dsc07563Expozitii de pictura - Pagina 2 W600

Expozitii de pictura - Pagina 2 Dsc07565gExpozitii de pictura - Pagina 2 W600

Astazi ies iar in perelinaj prin Londra . Daca mai gasesc ceva, negresit va voi tine la curet !
Va doresc o duminica placuta ! .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  Adi Sabau Lun Noi 23, 2009 2:10 am

Multumesc, George!

Ultimul tau post ma motiveaza si mai mult sa ma apuc serios de pictura.

Banuiesc ... ca Peruana are si vanzare la Londra ..! .. iar TAKI 183 are o semnificatie cu totul si cu totul profunda. Expozitii de pictura - Pagina 2 Icon_wink Ca sa nu mai vorbesc despre craniul cu ochi de extraterestru care vorbeste la telefon (ideea asta mi-ar fi atras atentia daca subiectul nu ar fi fost sumbru ..!)

Una peste alta, se pare ca tra' sa-mi revizuiesc atitudinea despre arta: ori devin un proscris, ori ma cobor in mlastina tendintei generale de a discredita frumusetea.

George, oare de ce cred eu ca arta trebuie legata neaparat de frumusete ..?
Oi fi avand dreptate?
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  GEORGE Lun Noi 23, 2009 10:23 am

Adi Sabau a scris: Una peste alta, se pare ca tra' sa-mi revizuiesc atitudinea despre arta: ori devin un proscris, ori ma cobor in mlastina tendintei generale de a discredita frumusetea.
George, oare de ce cred eu ca arta trebuie legata neaparat de frumusete ..?
Oi fi avand dreptate?

As avea 1001 de raspunsuri ! ,... de aceia cred ca intrebarea este destul de incitanta si sper sa se implice mai multi membrii a acestui forum, pentru a raspunde .
Eu cred ca o creatie sau o lucrare de arta este privita dintr-un anumit unghi de autor pe deoparte si de privitor sau admirator de arta, pe cealalta parte . Daca unghiurile sau punctele de vedere coincid intre cele doua parti, valoarea artistica ajunge cote maxime . Acesta este doar un raspuns la intrebarea pe care mi-ai pus-o, dar mai am inca 1000 de raspunsuri Very Happy .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Mda, ce ti-i si cu arta asta !

Mesaj  Eugen MALIC Lun Noi 23, 2009 10:44 am

Adi Sabau a scris:...............

George, oare de ce cred eu ca arta trebuie legata neaparat de frumusete ..?
Oi fi avand dreptate?

Adi, sunt in asentimentul tau si uite fara sa fiu interpretat gresit de alte persoane iti voi da un singur expemplu si sa-mi spui parerea ta.

Jackson Pollock: No. 5 1948 (140 milioane dollari; noembrie 2006)
Expozitii de pictura - Pagina 2 Jackso10

A mea e simpla, nu merita atat !

Pana sa vizualizez lucrarile postate mai sus de George credeam ca am vazut cam toat prin arta plastica insa unele din ele ma pun serios pe ganduri , nu pentru artisti cat pentru cei care "digera" acest stil. Trebuie sa fii "special" sa iti poata place ceva de genul
Expozitii de pictura - Pagina 2 Dsc07565gExpozitii de pictura - Pagina 2 W600


Ultima editare efectuata de catre Eugen MALIC in Lun Noi 23, 2009 11:54 am, editata de 1 ori
Eugen MALIC
Eugen MALIC
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 490
Data de inscriere : 14/06/2009
Localizare : MEDGIDIA

http://www.eugenmalic.ro

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  GEORGE Lun Noi 23, 2009 11:09 am

Eugen MALIC a scris: Trebuie sa fii "special" sa iti poata placea ceva de genul

Imi place termenul ,,"special"" Very Happy Very Happy Very Happy !
Pararazand termenul tau, iti pot raspunde ca tocmai asta ne deosebeste, ,,suntem speciali", numai ca fiecare este ,,special", in felul sau . Dar asta nu inseama ca sunt "special" si am agreat acest gen de arta Evil or Very Mad !, dar nu neg ca doresc sa-l inteleg . Ce ar fi daca nu am fii asa !,... si ne-am imbraca la fel, am gandi la fel, si am crea la fel,.. ced ca viata ar devenii ingrozitor de plictisitoare .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  Eugen MALIC Lun Noi 23, 2009 11:38 am

Termenul de "special" il folosisem, cum sa spun, .... la modul peiorativ dar numai in ceea ce priveste lucrarile mentionate de mine.

George, arta e arta si trebuie sa vezi frumosul din ea iar pentru asta trebuie sa existe ceva frumos acolo ceea ce nu e cazul in cele doua lucari, cea cu acel sinucigas si cealalta cam nedefinita, un tip cu o sticla-n cap sau ceva de genul Smile, oricum tot morbida. Oricat m-as stradui, oricum as privi "chiar si cu ochii intredeschisi" nu ma misca absolut de loc artistic acele doua lucrari. O stare de , cum sa definesc, ma lasa rece, as putea spune, imi dau aceale lucrari. E ceea ce simt eu cand ma uit la ele si nicidecum nu vad ceva artistic in ele. E parerea mea personala.
Eugen MALIC
Eugen MALIC
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 490
Data de inscriere : 14/06/2009
Localizare : MEDGIDIA

http://www.eugenmalic.ro

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  GEORGE Lun Noi 23, 2009 12:40 pm

Eugen MALIC a scris:O stare de , cum sa definesc, ma lasa rece, as putea spune, imi dau aceale lucrari. E ceea ce simt eu cand ma uit la ele si nicidecum nu vad ceva artistic in ele. E parerea mea personala.

Sa nu crezi cumva ca ma fac avocatul diavolului, dar eu vreau sa intru in mintea autorului si sa incerc sa-l inteleg . Eu cred ca sunt autori, (observi ca ma feresc sa le spun artisti, care iti dau dreptate, nu urmaresc valoarea artistica), ci mai degraba prin lucrarile lor, urmaresc sa creeze un ,,soc", privitorlui . Dar despre folosirea ,,socului in arta" as dorii sa aflu atat parerea ta, cat si parerile celorlalti membrii ! .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  GEORGE Dum Dec 06, 2009 10:53 pm

Expozitii de pictura - Pagina 2 63300960Expozitii de pictura - Pagina 2 W600

Expozitii de pictura - Pagina 2 14535046Expozitii de pictura - Pagina 2 W600

Cele doua imagini sunt tot dintr-o expozitie de pictura a unei tinere artiste . Mai am cateva imagini dar cu tenta pornografica . Pentru a nu ne amenda CNA'ul Very Happy , le voi posta maine noapte la ora 00, dar la ora 01 le voi sterge, pentru a nu fi acuzat ca promovez ,,porno'arta" .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Arta porno

Mesaj  GEORGE Lun Dec 07, 2009 10:00 pm

Daca suntem sau nu de acord cu existenta ,,Artei porno" este una, dar sa nu uitam ca acolo unde exista cerere, exista si oferta . Aceasta arta a aparut mi se pare si in tara noastra cu un mare scandal la ICR New York, dar exista posibilitatea de a fi intretinuta si dezvoltata (atat cat poate fi dezvoltata aceasta arta) .
Intrebarea este daca aceasta arta este un pericol pentru degradarea artei in geneal sau un caz izolat care trebuie tratat ca atare ?

Multumesc pentru atentie ! . Pentru cei care din anumite motive nu au vazut imaginiile, la cerere le pot re'edita .


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Lun Dec 07, 2009 11:02 pm, editata de 1 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  Aconti Lun Dec 07, 2009 10:24 pm

GEORGE a scris:Daca suntem sau nu de acord cu existenta ,,Artei porno" este una, dar sa nu uitam ca acolo unde exista cerere, exista si oferta.
Sunt de acord cu "Arta porno", dar sa fie arta!
Astea sunt doar niste desene "nenorocite"; ca sa nu le zic altfel;
Parerea mea e ca arta porno nu exista... am vizitat si "Muzeul sexului" din Copenhaga si sincer sa fiu, ma asteptam la mult mai mult... am ramas dezamagit;
Doar marii clasici, cred, au reusit sa faca din sex o arta si vedem multitudinea de zeite care dezvelesc o parte din dorinta carnala.

GEORGE a scris:Intrebarea este daca aceasta arta este un pericol pentru degradarea artei in geneal sau un caz izolat care trebuie tratat ca atare?
In opinia mea de iubitor de arta, conteaza foarte mult si felul in care expui... nu doar ce expui.. Degeaba ai o buna povestire de impartasit, daca nu esti un bun narator... Deci, prin urmare, nu... nu cred ca reprezinta un pericol!
Aconti
Aconti
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 25/06/2009
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  GEORGE Lun Dec 07, 2009 10:40 pm

Aconti a scris: Doar marii clasici, cred, au reusit sa faca din sex o arta si vedem multitudinea de zeite care dezvelesc o parte din dorinta carnala.

Da ! , cred ca te referi in special la ,,Arta nud" care executat bine devine intr-adevar, o arta . Dar asta este desigur o alta discutie, pe care o putem dezvolta inr-un capitol separat .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Expozitii de pictura - Pagina 2 Empty Re: Expozitii de pictura

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum