ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

TATE MODERN COLLECTION

+4
Eugen MALIC
Aconti
Adi Sabau
GEORGE
8 participanți

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Sam Oct 16, 2010 10:16 am

crina a scris:
Si aici,in caest tablou,ca la matematica scratch Sunt ,cel putin 100 de solutii care ar explica ce a vrut sa reprezinte autorul.
Chiar,voi stiti??? Suspect

Iata un citat a unui artist in viata,...si cred ca asta spune totul .

"Este o formă meditativă de a aborda lucrurile şi, probabil, ea duce la percepţia de linişte şi calm, ca să-l citez pe Matisse. Dar problema mea este de a crea o imagine care afirmă şi întreabă în acelaşi timp, care îl face pe privitor să-şi pună întrebarea: „Oare aşa este realitatea?"

Ti-am mai spus Crina, pune mana pe carte daca vrei sa intelegi marii artisti, iar daca doresti sa ajungi un geniu, fa ca ei . Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Sam Oct 16, 2010 2:25 pm

Am ajuns sa cred si eu ca asta-i singura cale de a ajunge faimoasa,dar....ce sa invat?Despre ei.despre cei postati de tine ? Oare.ei au invatat despre altii,inainte de a se apuca de pictat? Ma indoiesc.De ce moda asta acum?! scratch
Nu e mai simplu sa pictez si gata? Fara sa imi mai bat capul....cu restul.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Sunt un artist?

Mesaj  Pintilie Ionela Sam Oct 16, 2010 5:21 pm

David Friedrich spunea :"datoria pictorului este sa picteze nu numai ceea ce vede in fata lui ci ceea ce descopera in sine,daca nu descopera nimic atunci sa inceteze a picta ceea ce vede in fata ochilor!"pe aceiasi idee subliniaza Von Schubert "sa ne inchidem ochii trupesti ca sa putem vedea inaintede toate imaginea ce apare in fata ochilor mintii si abia dupa aceea sa scoatem la lumina ceea ce am vazut in negura"
Totul tine de creatie,imaginatie,nebunie acel ceva care starneste curiozitate,trezeste simtaminte, important este sa te descoperi,fara prejudecati sa atingi culmile imaginatiei,sa iti doresti ca lucrarile tale sa fie unice ca tine,*** niciunul nu semanam cu un altul ,sa nu reusim sa incadram niciunde o lucrare,curent in ismele lor ca si un borcan cu muraturi. M-am intrebat adesea daca as putea picta astfel...mai am mult pana a ajunge acolo.Cum comentez lucrarile acelea,mi-ar fi placut sa-l cunosc pe artist astfel i-as intelege opera,si cum spunea cineva"un dram de nebunie nu strica"...INSPIRATIE LA MAXIM!

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Georges Braque 1882 - 1963

Mesaj  GEORGE Sam Oct 16, 2010 11:12 pm

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Dsc01199q

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Dsc01200mc

Pictor francez, fondator - alaturi de Pablo Picasso - al cubismului. La inceput a fost pictor-decorator in Le Havre. Soseste la Paris in anul 1900 si se hotaraste sa se ocupe de pictura artistica, iar primele sale incercari se afla sub semnul influentei lui Corot si Edouard Manet. Colaborarea cu Picasso avea sa duca la fondarea cubismului. La inceputul anului 1912, Braque realizeaza sculpturile cubiste, constructii din hartie. In 1913, la "Armory Show" din New York sunt expuse pentru prima data tablouri ale lui Georges Braque. Colaboreaza cu Fernand Mourlot, care ii va tipari litografiile, iar intre anii 1949 si 1956, artistul realizeza celebra serie Ateliers, un ciclu de opt panze, care reprezinta momentelor cheie ale creatiei sale.

http://www.compendium.ro/pers_detalii.php?id_pers=1039&prenume_pers=Georges&nume_pers=BRAQUE
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  Adi Sabau Sam Oct 16, 2010 11:50 pm

Asta-mi place! Are ce nu am eu .. CONTRAST!

Aici mai am de lucrat ... ... Smile
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Dum Oct 17, 2010 3:38 am

Ce inteleg eu din lucrarea lui Georges Braque,cea postata de George... scratch scratch
Pai,sa ma gandesc.....
In aceasta lucrare,eu vad casa lui George(adminul nostru)in renovare si toate lucrurile mazgalite de var,fiindca nu a avut grija sa le acopere tongue
In fundal se vede un abac,la care facea, George ,operatii de geometrie in spatiu,sa afle cate unghiuri de 45 sau 90 de grade ii ies de la parter pana la mansarda Smile
Se mai disting niste candelabre vechi ,pur englezesti,demne de castelele medievale,un joben tot din timpuri stravechi si pana cu care a scris Shakespeare,opera "Hamlet",iar in dreapta e fantoma tatalui lui Hamlet,tragandu-se de 'mustetze' si boblorosind: "Fiule...,vezi ca e ceva cam putred in Danemarca...." Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Dupa o analiza amanuntita a acestei lucrari,am ajuns la concluzia ca,autorul si-a dat seama de incarcatura istorica a casei lui George.Iar mesajul transmis ar fi urmatorul:
"Georgeeeee.....,te voi bantuiiiiiii...,pt ca ai indraznit sa strici stilul vechi arhitectural..."
Acuma nu stiu daca mesajul vine din partea tatalui d-lui Hamlet sau de la insusi ,autorul operei,dar,tocmai acesta e misterul:"
A FI SAU A NU FI..."

Scris de Pintilie Ionela la data de Sam Oct 16, 2010 7:21 pm

David Friedrich spunea :"datoria pictorului este sa picteze nu numai ceea ce vede in fata lui ci ceea ce descopera in sine,daca nu descopera nimic atunci sa inceteze a picta ceea ce vede in fata ochilor!"

Am mai intalnit formula asta si mereu m-am intrebat:daca,in sine,descopera numai "monstrii"??? E arta?Orice iti trece prin cap e arta?
Nu sunt ironica;vreau,numai,sa imi explice cineva care intelege mai bine decat mine Smile


,sa nu reusim sa incadram niciunde o lucrare,curent in ismele lor ca si un borcan cu muraturi. .

Aoleu!!! affraid Eu nu reusesc sa le invat nici pe astea care sunt si tu vrei sa se inventeze altele.... No Si ai grija,ca astia inventeaza curent...isme noi,de abia dupa ce mori Twisted Evil

M-am intrebat adesea daca as putea picta astfel...mai am mult pana a ajunge acolo.
Tu incearca, Ionela, picteaza ce iti trece prin capsor,posteaza-le aici si lasa pe noi sa le analizam.....,ca avem noi grija sa TE incadram,pardon sa LE incadram in ceva curente.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Despre creatie..

Mesaj  Pintilie Ionela Dum Oct 17, 2010 7:40 am

Nu vreau sa te contrazic si am sa-ti spun ca ceva timp in urma gandeam ca tine,il ironizam pe Bogdan si mi se pareau deplasate anumite idei...am participat la o expozitie de pictura abstracta decorativa,semnata Slatineanu,un fost elev al Liceului de Arta,dar care a capatat ceva experienta ca artist in Europa,lucrarile sale sunt chiar peste nivelul unor artisti care activeaza la U.A.P,nu supara,sunt echilibrate cromatic,geometric nu se repeta,iar acele tablouri succesive secompleteaza atat de bine ca o notele unei muzici..temele sunt diferiteceea ce arata ca artistul are multa creativitate.Si atunci am ajuns la vorbele lui Bogdan,m-am convins ca nu tot ce este abstract este mazgaleala.
George Bacovia ramane un mare poet a carui creatiese nastea in infern,solitudine,nastea monstri..era altceva,daca am pune pe panza ar aduce poate cu Frica lui Eduard Manet sau Cimitirul evreiesc de unde s-a inspirat D.Friedrich,nu/mi aduc aminte cui apartinea.Sau M.Eminescu si poezia filozofica,ce-ar iesi,,,simbolism,expresionism,cubism,dadaism etc in functie de cum vedefiecare,de puterea de imaginatie si talentul fiecaruia,cine spune ca trebuie sa fie neaparat cat mai realist sau cat de naiv sau poate sa nu se incadreze niciunde si nimeni n-ar sti ce si cum si atunci am reveni la ceea ce ne intrebam cu totii"Oare asa sa fie realitatea?"

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Franz Kline 1910 - 1962

Mesaj  GEORGE Dum Oct 17, 2010 10:42 pm

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 35969720

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 66648450
1910 - 1962
Kline s-a nascut in Wilkes Barre, Pennsylvania in 1910,SUA intr-o familie de imigranti - mama provenea din Cornwall iar tatal din Hamburg. In 1927, tatal sau s-a sinucis iar mama viitorul artist s-a recasatorit. In perioada 1919-1925 Kline a studiat la Colegiul Girard din orasul natal, un institut special creat pentru copiii orfani. A fost un reprezentant al expresionismului abstract. Personalitatea calda si atitudinea prietenoasa l-au facut foarte popular in vremea sa, desi era cunoscut pentru probleme cu alcoolul, "pasiune" care totusi nu a devenit o boala ca in cazul artistilor Jackson Pollock si Willem de Kooning. O figura remarcabila, a colaborat cu artisti cunoscuti printre care si Jack Kerouac. Si-a inceput cariera in New York prezentand operele sale in cadrul spectacolelor de arta organizate in aer liber. Picturile sale se remarca prin temele abordate si acuratetea specifica expresionismului.

http://www.artline.ro/Franz-Kline-19960-1-n.html
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Dum Oct 17, 2010 11:51 pm

Eeeee.aici m-ai prins!!! Cu tot "talentul meu' analitic....,nu pot sa-mi dau seama ce a vrut d-nul Kline sa reprezinte,in aceasta lucrare confused
In afara de faptul ca si-a probat pensula sau culoarea pe un fond alb,nu's ce sa mai zic. scratch
Ma rog...,o fi esafodul Ioanei D'Arc si nu-mi dau eu seama??? scratch scratch scratch


Picturile sale se remarca prin temele abordate si acuratetea specifica expresionismului.

Cam prea expresiv tongue Ma gandesc,daca ar fi trebuit sa transforme in muzica,tema acestei picturi....,cum ar fi sunat??? Suspect
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  Adi Sabau Lun Oct 18, 2010 1:03 am

crina a scris:
Cam prea expresiv tongue Ma gandesc,daca ar fi trebuit sa transforme in muzica,tema acestei picturi....,cum ar fi sunat??? Suspect

Ca un Hip-Hop ..! .. .. .. manea americana! .. Twisted Evil

Totusi, .. .. , .. parca lucrarea are adancime ..! .. hmmm ..
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Lun Oct 18, 2010 1:09 am

lol! lol! lol!
Adancime..... Twisted Evil O fi vreo gaura neagra din univers
Muzica ar fi ....dodecafonica Very Happy
Apropo...,cum o suna muzica asta?! Suspect
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  Adi Sabau Lun Oct 18, 2010 1:22 am

Plata!

Toate cele 12 note din gama cromatica ar suna fara accente!

dar, na .. poate unora le place!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Lun Oct 18, 2010 2:24 am

Nu-mi fredonezi un pic??? Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Lun Oct 18, 2010 10:01 am

crina a scris:Am ajuns sa cred si eu ca asta-i singura cale de a ajunge faimoasa,dar....ce sa invat?Despre ei.despre cei postati de tine ? Oare.ei au invatat despre altii,inainte de a se apuca de pictat? Ma indoiesc.De ce moda asta acum?! scratch
Nu e mai simplu sa pictez si gata? Fara sa imi mai bat capul....cu restul.

Nu, nu este de ajuns Crina ! Daca vrei sa ajungi celebra si sa fi cunoscuta de inalta societate trebue sa studiezi, trebue sa ai profunzime in gandire, trebue sa intri in transa si sa gandesti si sa creezi ca si ei . Eu consider ca sunt trei categori de artisti ;
- artisti cu ,,a"
- Artisti cu ,,A"
- Genii

Dar cum un geniu se naste odata la doua mii de ani, mai raman doua categori .
Alegeti una ! Twisted Evil

Dar si cele doua categorii cu ,,a" si ,,A" eu le-as impartii in doua grupe, cunoscuti si necunoscuti . Cred ca aici ar trebui sa discutam .
Cum poate un artist sa se faca cunoscut ? Aceasta-i intrebarea ! Twisted Evil
Daca vrei sa te faci cunoscuta am un pont . Vrei sa-l cunosti ? Very Happy
Uite sa presupun ca vrei sa-l promovezi pe ,,Micul pastoras" cum crezi tu ca ar devenii peste noapte ,,o opera de arta" iar tu ,,o artista celebra" . Acum sa te vad ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Lun Oct 18, 2010 1:33 pm

scratch scratch
Banuiesc ca....trebuie sa ma recomande cineva cu influenta,ca pe o promisiune a picturii romanesti Smile)),sa imi ofere un"loc"pe un colt de perete,intr-o mare galerie,sa.....ia foc toate galeriile si muzeele,sa arda toate picturile si sa ramana doar al meu
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Lun Oct 18, 2010 2:14 pm

crina a scris: scratch scratch
Banuiesc ca....trebuie sa ma recomande cineva cu influenta,ca pe o promisiune a picturii romanesti Smile)),sa imi ofere un"loc"pe un colt de perete,intr-o mare galerie,sa.....ia foc toate galeriile si muzeele,sa arda toate picturile si sa ramana doar al meu
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Nu, te-ai gandit prea departe ! Very Happy Modalitatea de a te face cunoscut este la indemana oricui ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Lun Oct 18, 2010 6:06 pm

Pe langa talent...."perseverenta e mama reusitei",un lucru in care nu cred,neaparat,la noi,in Romania.
Sa nu-mi spui ca despre asta e vorba.
Bineeee....,nu e cazul la mine tongue Nici talent nu prea am si nici perseverenta nu prea sunt Evil or Very Mad
Sau......,sa pictez o......CEVA,mai ceva decat al lor(din care sa nu inteleaga nimeni nimic.
Sau.....,sa fie tata,presedintele Basescu hi,hi,hi
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Lun Oct 18, 2010 9:00 pm

crina a scris:Pe langa talent...."perseverenta e mama reusitei",un lucru in care nu cred,neaparat,la noi,in Romania.
Sa nu-mi spui ca despre asta e vorba.
Bineeee....,nu e cazul la mine tongue Nici talent nu prea am si nici perseverenta nu prea sunt Evil or Very Mad
Sau......,sa pictez o......CEVA,mai ceva decat al lor(din care sa nu inteleaga nimeni nimic.
Sau.....,sa fie tata,presedintele Basescu hi,hi,hi

Nu Crina, ceva care vinde foarte bine, chiar si in timp de criza ! Very Happy
Dar sa sti ca esti pe drumul cel bun ,,persevereaza" Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Lun Oct 18, 2010 9:08 pm

Aoleu.....,sa nu-mi zici ca trebuie sa ma sinucid affraid
Si sa devin celebra post mortem.Si sa mai am si o moarte de aia,violenta,ca sa rasune presa.... Evil or Very Mad
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  Adi Sabau Lun Oct 18, 2010 11:46 pm

Va intrerup putin ... Smile

George, am auzit azi ceva interesant la radio .. dar n-am prins tot!!!

La Tate Modern Collection e expus acum, in sala cea mare, un covor imens conceput de un chinez. Covorul e parca din seminte de floarea soarelui .. sau ceva asa ..!.. si au lucrat la el o groaza de oameni ..!
Poate ne dai tu mai multe amanunte ..!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Mar Oct 19, 2010 12:24 am

Eteeeeee.........auzi la el; mi-or fi cules mie,floarea soarelui din"Micul pastor" tongue
Ai naibii chinezi....,nu puteau sa-l faca din boabele lor de orez!!!
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Joan Jonas - 1936 SUA

Mesaj  GEORGE Mar Oct 19, 2010 8:51 am

Adi Sabau a scris:
George, am auzit azi ceva interesant la radio .. dar n-am prins tot!!!

La Tate Modern Collection e expus acum, in sala cea mare, un covor imens conceput de un chinez. Covorul e parca din seminte de floarea soarelui .. sau ceva asa ..!.. si au lucrat la el o groaza de oameni ..!
Poate ne dai tu mai multe amanunte ..!

Nu Adi, nu am vazut asa ceva, poate urmeaza sa apara dar am vazut ceva legat de japonisme, creator Joan Jonas

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 87100146

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 96323306

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 83384017

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 97358467

Dar ma voi documenta la urmatoarea vizita ! Razz
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Mar Oct 19, 2010 8:57 am

crina a scris:Aoleu.....,sa nu-mi zici ca trebuie sa ma sinucid affraid
Si sa devin celebra post mortem.Si sa mai am si o moarte de aia,violenta,ca sa rasune presa.... Evil or Very Mad

Esti pe aproape ! Very Happy Poti face ceva care sa socheze, sa rasune presa si toate televiziunile pe Mapamond dar fara sa te sinucizi ! Twisted Evil M-ai gandeste-te ce ai putea face ! scratch
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Mar Oct 19, 2010 3:41 pm

1.Sa intru in ku-klux-klan,in masonerie sau in grupul bilderberg Smile Daca n-oi fi intrat deja si nu-mi dau seama tongue
2.Sa sar cu parasuta
3.Sa nasc tripleti si sa ma apuce travaliul,in timp ce pictez la "Micul pastoras"
4.Sa isi recunoasca chipul in portretul micului ciobanas,nimeni altul,decat printul Charles(ca tot si-a luat el,casa,in Transilvania
5.Sa ma duc la Cotroceni si sa-i arunc un ou in cap lui Basescu Twisted Evil Dupa aia...,devin vedeta tv

Deocamdata....atat.Am ghicit ceva?
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Mar Oct 19, 2010 8:55 pm

crina a scris:5.Sa ma duc la Cotroceni si sa-i arunc un ou in cap lui Basescu Twisted Evil Dupa aia...,devin vedeta tv Deocamdata....atat.Am ghicit ceva?

Asta este cea mai aproape de adevar, dar si cea mai riscanta !
Insa poti face alceva sa ajungi vedeta TV. International ! Twisted Evil Mai gandeste-te ! Very Happy scratch
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 7 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum