ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Portofolii concurenti sectiunea pictura EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Portofolii concurenti sectiunea pictura EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Portofolii concurenti sectiunea pictura EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Portofolii concurenti sectiunea pictura EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Portofolii concurenti sectiunea pictura EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Portofolii concurenti sectiunea pictura EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Portofolii concurenti sectiunea pictura EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Portofolii concurenti sectiunea pictura EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Portofolii concurenti sectiunea pictura EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Portofolii concurenti sectiunea pictura EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Portofolii concurenti sectiunea pictura EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Portofolii concurenti sectiunea pictura EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Portofolii concurenti sectiunea pictura

+2
Eugen MALIC
GEORGE
6 participanți

In jos

Portofolii concurenti sectiunea pictura Empty Portofolii concurenti sectiunea pictura

Mesaj  GEORGE Joi Dec 17, 2009 9:59 am

Aici se vor posta lucrarile finale de concurs ,,ARS LONGA, VITA BREVIS; editia I " sectinea pictura, cu tema PEISAJ EXOTIC .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Portofolii concurenti sectiunea pictura Empty Eugen MALIC

Mesaj  Eugen MALIC Joi Dec 17, 2009 1:18 pm

Ulei pe panza.

62cm/47,5cm.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Eugen MALIC
Eugen MALIC
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 490
Data de inscriere : 14/06/2009
Localizare : MEDGIDIA

http://www.eugenmalic.ro

Sus In jos

Portofolii concurenti sectiunea pictura Empty Lily Ursu

Mesaj  lily ursu Dum Dec 20, 2009 7:42 am

Ulei pe panza

37cm/27cm


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Portofolii concurenti sectiunea pictura Empty 7-concurent pictura Pintilie Ionela

Mesaj  Pintilie Ionela Dum Dec 20, 2009 11:54 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Drumul spre templu
Peisajul este creat in stilul picturii japoneze,imita oarecum ca si cromatica stampele,desi este realizat in ulei,intentionat nu respecta ordinea planurilor,in prim plan detaliul crengii de bambus in partea stanga,planul mediu ce nu tine seama de perspectiva,podul japonez si poarta catre templu,povarnisurile care semnifica drumul anevoios metaforic ,este un plan mai mult descriptivo-narativ,de aceea pictura nu este realizata pe orizontala cum este normal in peisagistica,si planul central-templul,cel indepartat-muntii,cerul.Pictura nu tine cont de umbre ,directia luminii ,cei mai mari pictori ukiyo-e ,Katushika Hokusai m-a inspirat si pe mine,m-am concentrat mai dregraba pe mesajul lucrarii.https://2img.net/h/oi48.tinypic.com/256bh3r.jpg[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Pintilie Ionela in Dum Dec 20, 2009 2:25 pm, editata de 1 ori

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Portofolii concurenti sectiunea pictura Empty Aconti - Mysterious girl

Mesaj  Aconti Dum Dec 20, 2009 12:35 pm

ulei pe panza
25*35cm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Aconti
Aconti
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 25/06/2009
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Portofolii concurenti sectiunea pictura Empty Oficial concursul a luat sfarsit .

Mesaj  GEORGE Dum Dec 20, 2009 10:22 pm

Frumoase si interesante lucrari . Sunt convins ca mai presus de orice in lucrarile prezentate se afla si o particica din sufletul vostru . Am anticipat ca fiecare vom castiga de pe urma acestui concurs . Chiar daca nu ne-am ales cu o recompensa materiala, mai presus de orice este satisfactia spirituala .
Mult succes pe viitor ! .
Cu bune si cu rele, iata ca s-a tras cortina peste acest concurs, iar in curand se va incheia si acest an . Vom intra cu totii in noul an,… poate mai bun si cine stie, poate ,,o vom pune" de un nou concurs Very Happy !
Sarbatori fericite ! .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Portofolii concurenti sectiunea pictura Empty Re: Portofolii concurenti sectiunea pictura

Mesaj  Adi Sabau Sam Dec 26, 2009 8:01 pm

Din inima, salut si felicit cu drag pe toti participantii la acest prim concurs!

Toti sunteti CASTIGATORI ..!!!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Portofolii concurenti sectiunea pictura Empty Re: Portofolii concurenti sectiunea pictura

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum