ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura)

3 participanți

In jos

unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) Empty unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura)

Mesaj  Vizitato Mar Mar 09, 2010 7:34 pm

daca as putea primi un raspuns......avand atestat profesional (pictura de sevalet), absolvent liceu de arta, vreau sa incep activitatea de a expune, de a avea expozitii in mod legal, as vrea sa stiu unde se inregistreaza atestatul sau e nevoie de pfa, din cate stiu eu artistul plastic e considerat, se incadreaza in categoria profesiei liberale si pentru profesii liberale nu se elibereaza pfa....e cineva care cunoaste domeniul si cum trebuie procedat.va multumesc anticipat


Ultima editare efectuata de catre costin cristian augustin in Mar Mar 09, 2010 9:23 pm, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) Empty Re: unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura)

Mesaj  tot alphabal Mar Mar 09, 2010 9:59 pm

salut!cu parere de rau iti spun din proprie experienta ca atestatul pe care il ai nu valoreaza mare lucru!cred ca ai mai multe sanse cu o diploma de studii superioare! Wink
tot alphabal
tot alphabal

Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 04/03/2010

http://www.cpopa.blogspot.com/

Sus In jos

unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) Empty sal

Mesaj  Vizitato Mar Mar 09, 2010 10:09 pm

nu e vorba doar de valoare sau nu....e vorba de inregistrare, sunt multi artisti plastici amatori sau nu cu sau fara studii superioare sau nu, e nevoie de pfa? sau doar inregistrarea?

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) Empty din cate mai stiu si eu..

Mesaj  Pintilie Ionela Mier Mar 10, 2010 8:16 am

Se stie ca nu este necesar sa ai studii superioare,desi ceva acolo,un atestat de la Liceul de Arte,Scoala populara de arte iti necesita si nu prea, daca ai recomandari de la artisti plastici consacrati,sunt artisti in cadrul U.A.P Neamt ,fara studii superioare,dar care au participat la concursuri nationale au luat ceva premii,si sunt recunoscuti la aceeasi valoare ca si un artist cu studii superioare.De curand o colega de-a mea de la Sc.Populara de Arta,Neamt a castigat un loc 2,la pictura,concurs national ce s-a desfasurat la Suceava,se numeste Viorica Ciucanu,este eleva aceluiasi prof. Arcadie Raileanu.Talentul,inspiratia,tehnica si sustinerea sunt mai importante.

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) Empty Re: unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura)

Mesaj  tot alphabal Mier Mar 10, 2010 8:46 am

nu stiu de ce ai nevoie de o justificare legala,ca doar nu expui carnati sau mai stiu eu ce produse!intradevar legea spune ca orice castig este impozitabil dar aste e valabil pentru artistii profesionisti care isi protejeaza drepturile de autor,pentru un artisti care lucreaza pe bani grei,care sunt platiti de ministerul cultelor si patrimoniului,de ministerul culturii,primarii...etc.asa ca stai linistit,ca pe tinerii artisti nici macar fiscul nu-i baga in seama!
tot alphabal
tot alphabal

Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 04/03/2010

http://www.cpopa.blogspot.com/

Sus In jos

unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) Empty Re: unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura)

Mesaj  Adi Sabau Mier Mar 10, 2010 9:57 am

Smile Cristian, de ce iti faci atatea probleme ..?
Expune pur si simplu ...!!!! Nu te va certa nimeni!

Singura problema e sa ai unde (locatia) si sa ai ce ...! Laughing

Spor la treaba ..!!!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura) Empty Re: unde se inregistreaza un atestat profesional in arta plastica(pictura)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum