ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
un nou concurs de arta plastica in Suceava EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
un nou concurs de arta plastica in Suceava EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
un nou concurs de arta plastica in Suceava EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
un nou concurs de arta plastica in Suceava EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
un nou concurs de arta plastica in Suceava EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
un nou concurs de arta plastica in Suceava EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
un nou concurs de arta plastica in Suceava EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
un nou concurs de arta plastica in Suceava EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
un nou concurs de arta plastica in Suceava EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
un nou concurs de arta plastica in Suceava EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
un nou concurs de arta plastica in Suceava EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
un nou concurs de arta plastica in Suceava EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

un nou concurs de arta plastica in Suceava

3 participanți

In jos

un nou concurs de arta plastica in Suceava Empty un nou concurs de arta plastica in Suceava

Mesaj  Dreamyheart Lun Noi 19, 2012 3:50 pm

In luna decembrie va avea loc un nou vernisaj al expozitiei-concurs a artistilor plastici amatori din judetul Suceava,2012 ...la muzeul de istorie cred.
Eu particip doar cu 2 lucrari ,o acuarela intitulata"florile raiului"(orhidee albe si 3 pasarele aurii cu coada infoiata) si un desen in creion ,intitulat "toamna brancusiana"(o zeita in haine lungi ,cu bratele desfacute ,ale carei haine se desprinde in fasii din care cad frunze uscate pe masa tacerii si struguri din care se scurge zeama rosie,sangele lor intr-o calimara si un stilou in forma de coloana infinitului pe un caiet cu poezii deschis ...)Sper sa am cat de cat succes.Anul trecut am obtinut premiul pentru grafica(o lucrare intitulata "pasarea paradisului")
Dreamyheart
Dreamyheart

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 57
Localizare : Radauti

http://www.artwanted.com/Dreamyheart

Sus In jos

un nou concurs de arta plastica in Suceava Empty Re: un nou concurs de arta plastica in Suceava

Mesaj  Daniel Lun Noi 19, 2012 6:33 pm

Dreamyheart a scris:In luna decembrie va avea loc un nou vernisaj al expozitiei-concurs a artistilor plastici amatori din judetul Suceava,2012 ...la muzeul de istorie cred.
Eu particip doar cu 2 lucrari ,o acuarela intitulata"florile raiului"(orhidee albe si 3 pasarele aurii cu coada infoiata) si un desen in creion ,intitulat "toamna brancusiana"(o zeita in haine lungi ,cu bratele desfacute ,ale carei haine se desprinde in fasii din care cad frunze uscate pe masa tacerii si struguri din care se scurge zeama rosie,sangele lor intr-o calimara si un stilou in forma de coloana infinitului pe un caiet cu poezii deschis ...)Sper sa am cat de cat succes.Anul trecut am obtinut premiul pentru grafica(o lucrare intitulata "pasarea paradisului")


Interesant!....dar ar fi si mai interesant o expunere in cadrul expozitiei/concurs al comunitatii!...sper sa nu fi jignit prestigiul Domniei D.voastra cu aceasta propunere.

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

un nou concurs de arta plastica in Suceava Empty un nou concurs de arta plastica in Suceava

Mesaj  Dreamyheart Lun Noi 19, 2012 6:44 pm

Daniel a scris:
Dreamyheart a scris:In luna decembrie va avea loc un nou vernisaj al expozitiei-concurs a artistilor plastici amatori din judetul Suceava,2012 ...la muzeul de istorie cred.
Eu particip doar cu 2 lucrari ,o acuarela intitulata"florile raiului"(orhidee albe si 3 pasarele aurii cu coada infoiata) si un desen in creion ,intitulat "toamna brancusiana"(o zeita in haine lungi ,cu bratele desfacute ,ale carei haine se desprinde in fasii din care cad frunze uscate pe masa tacerii si struguri din care se scurge zeama rosie,sangele lor intr-o calimara si un stilou in forma de coloana infinitului pe un caiet cu poezii deschis ...)Sper sa am cat de cat succes.Anul trecut am obtinut premiul pentru grafica(o lucrare intitulata "pasarea paradisului")


Interesant!....dar ar fi si mai interesant o expunere in cadrul expozitiei/concurs al comunitatii!...sper sa nu fi jignit prestigiul Domniei D.voastra cu aceasta propunere.
Nu deloc!Dar nu am pus imaginile pe cd!
Dreamyheart
Dreamyheart

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 57
Localizare : Radauti

http://www.artwanted.com/Dreamyheart

Sus In jos

un nou concurs de arta plastica in Suceava Empty Re: un nou concurs de arta plastica in Suceava

Mesaj  marinic Lun Noi 19, 2012 7:06 pm

Dreamy,ceea ce a spus colegul nostru, mie mi s-a parut mai degraba a invitatie de participare si la concursul comunitatii noastre, poate chiar cu una din lucrarile mentionate de tine. Multa bafta iti doresc!

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

un nou concurs de arta plastica in Suceava Empty un nou concurs de arta plastica in Suceava

Mesaj  Dreamyheart Lun Noi 19, 2012 7:34 pm

marinic a scris:Dreamy,ceea ce a spus colegul nostru, mie mi s-a parut mai degraba a invitatie de participare si la concursul comunitatii noastre, poate chiar cu una din lucrarile mentionate de tine. Multa bafta iti doresc!
Exclus cu aceste lucrari....dar am altele mai vechi si desene de moda acasa.
Dreamyheart
Dreamyheart

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 57
Localizare : Radauti

http://www.artwanted.com/Dreamyheart

Sus In jos

un nou concurs de arta plastica in Suceava Empty Re: un nou concurs de arta plastica in Suceava

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum