ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Discutii libere despre Forum - Pagina 5 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Discutii libere despre Forum - Pagina 5 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Discutii libere despre Forum - Pagina 5 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Discutii libere despre Forum - Pagina 5 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Discutii libere despre Forum - Pagina 5 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Discutii libere despre Forum - Pagina 5 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Discutii libere despre Forum - Pagina 5 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Discutii libere despre Forum - Pagina 5 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Discutii libere despre Forum - Pagina 5 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Discutii libere despre Forum - Pagina 5 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Discutii libere despre Forum - Pagina 5 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Discutii libere despre Forum - Pagina 5 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Discutii libere despre Forum

+11
Daniel
euuuuu
greekman
Eugen MALIC
10nu7z
adelinad
Quasimodo
marinic
crina
Adi Sabau
AncaManuela
15 participanți

Pagina 5 din 16 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Urmatorul

In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Joi Ian 27, 2011 10:39 pm

Nu mai zice chestia asta cu....reactia, ca vorbeste lumea ca as fi mereu nemultumita pe forum Twisted Evil Si, zau, daca e asa. Imi etalez si eu, parerile, p-acilea, ca am prea mult timp liber si n-am chef de pictat Rolling Eyes
Si..."atitudinea" aia...cine o are? Eu sau Q??? Suspect

PS: imi esti dator cu o lamurire (in legatura cu C-ta) Wink
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Vin Ian 28, 2011 9:05 am

crina a scris: Nu mai zice chestia asta cu....reactia, ca vorbeste lumea ca as fi mereu nemultumita pe forum Twisted Evil Si, zau, daca e asa. Imi etalez si eu, parerile, p-acilea, ca am prea mult timp liber si n-am chef de pictat Rolling Eyes
Si..."atitudinea" aia...cine o are? Eu sau Q??? Suspect

PS: imi esti dator cu o lamurire (in legatura cu C-ta) Wink

Eu cred ca cei doi au sa-si spuna cate ceva, deoarece pe unde se intalnesc isi dau la ,,geoale" Very Happy , asa ca voi initia un meci Crina contra lui Adi si vice-versa Very Happy . Atrag atentia participantilor ca sunt interzise loviturile sub centura . Twisted Evil Va reamintesc ca sunteti pe o sectiune de discutii libere asa ca puteti spune deschis ce aveti pe suflet, fara sa aveti vre-o retinere de exprimare .
Arbitru voi fi eu asa ca am posibilitatea sa va arat cartonasul galben sau rosu Razz .
Meci Exclamation bom
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Adi Sabau Vin Ian 28, 2011 12:26 pm

GEORGE a scris: ... asa ca voi initia un meci Crina contra lui Adi si vice-versa Very Happy . Atrag atentia participantilor ca sunt interzise loviturile sub centura . Twisted Evil
....................
Arbitru voi fi eu asa ca am posibilitatea sa va arat cartonasul galben sau rosu Razz .
Meci Exclamation bom

He, he .. vrei sa iau bataie ...!!!!! Twisted Evil Laughing Twisted Evil

E greu cu Crina. S-a antrenat la malul marii ..!!! Basketball
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Vin Ian 28, 2011 1:09 pm

Adi Sabau a scris:

He, he .. vrei sa iau bataie ...!!!!! Twisted Evil Laughing Twisted Evil

E greu cu Crina. S-a antrenat la malul marii ..!!! Basketball

Adi a facut doar incalzirea, se pregateste Crina! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Vin Ian 28, 2011 1:30 pm

Eh....meci! Rolling Eyes Da' de unde? Nu sunt in competitie cu nimeni, nu am adversar pe masura Twisted Evil Dar, probabil, si Adi a observat ca e nevoie sa mai schimbam "meniul",sa bagam elemente mai picante sau acide affraid pe aici,ca....., de atatea dulcegarii,a dat forumul in diabet Twisted Evil
Nici nu desenam, nici nu pictam, dar nici sa comentam nu e permis?! DA' CE FACEM ATUNCI?
Suspect Nici despre alt subiect nu ne permite d-nul admin sa vorbim (in pauza dintre 2 lucrari), ne sterge mesajele si daca ne permite, oricum degeaba, ca vorbesti singur. "Tu centrezi, tu dai cu capul"(meciul de care vorbea George) Basketball
Imi permit sa pun o intrebare( cine apuca s-o citeasca pana nu o sterge adminul) Twisted Evil
-De ce, fratilor, nu sunteti mai sociabili, mai deschisi, mai sinceri? De exemplu:sa gasesc dimineata un mesaj pe o sectiune din forum,La o cafea,unde sa scrie Anca,de exemplu: "buna dimineata si pofta buna la cafea. Azi am in proiect sa pictez o o floare....sau, azi stau degeaba si meditez la nemurirea sufletului sau....,am avut o "viziune,un vis si vreau sa-i dau forma pe hartie sau...,alte lucruri lumesti (ma duc la piata,am vazut in piata doua babe care-si dadeau cu funiile de usturoi in cap si pt ca m-au distrat, le voi desena (un artist adevarat se inspira in orice moment din orice situatie) sau, sarbatoresc ziua unui membru de familie... ceva,ceva..., care sa denote ca sunt reali, suntem oameni normali si avem trairi.....
E clar! Iar mi se aduc reclamatii la parlament ca sunt vesnic nemultumita Twisted Evil
Nu sunt, propun doar.Propun sa umanizam forumul,sa-l sensibilizam Smile SA DEVENIM CU ADEVARAT PRIETENI, FIE SI VIRTUALI
Sa nu se inteleaga ca as vrea sa "iau painea de la gura" a adminilor.Doamneeeee fe....!
Dar am observat ca,pe langa LIDERII site-ului (George,Adi, Eugen), mai e cineva, una sau doua doamne, invitate de onoare Question Dumnealor nu au nici o atributie?! confused
Gata, m-am retras,scuze anticipate deranjantilor Twisted Evil
HAVE A NICE DAY Razz
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Vin Ian 28, 2011 2:17 pm

crina a scris:Eh....meci! Rolling Eyes Da' de unde? Nu sunt in competitie cu nimeni, nu am adversar pe masura Twisted Evil Dar, probabil, si Adi a observat ca e nevoie sa mai schimbam "meniul",sa bagam elemente mai picante sau acide affraid pe aici,ca....., de atatea dulcegarii,a dat forumul in diabet Twisted Evil

Nu te fofila Crina si nu schimba subiectul !
Daca va mai tai cate un mesaj este ca scrieti pe unde apucati incalcand regulamentul .
Acum sunteti aici la discutii libere si va rog sa va spumeti toate pasurile . Nu mai stati la cotitura si va aruncati unii altora cate o ,,chifteluta" . Vorbiti deschis ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Vin Ian 28, 2011 2:41 pm

A vorbi deschis e valabil numai pt mine! Sau numai pt Adi? Dar ceilalti? Sau ei iti sunt protejati?! Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Vin Ian 28, 2011 5:33 pm

crina a scris:A vorbi deschis e valabil numai pt mine! Sau numai pt Adi? Dar ceilalti? Sau ei iti sunt protejati?! Twisted Evil

Very Happy Very Happy Very Happy Nu ai inteles ca este un meci! Regulile jocului sunt valabile pentru amandoi si nu te mai uita la altii, sau vrei sa moara si capra vecinului! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Vin Ian 28, 2011 5:53 pm

Da,vreau Twisted Evil
Sa moara toate caprele, de pe toate continentele affraid
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Vin Ian 28, 2011 7:04 pm

crina a scris:Da,vreau Twisted Evil
Sa moara toate caprele, de pe toate continentele affraid

Da dar raman ,,caprioarele"! Smile
Eu cred Crina ca pana la urma faci tu ce faci il lasi pe Adi si ma provoci pe mine la vre-un duel . Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Vin Ian 28, 2011 7:22 pm

He,he,he.... Very Happy Ai un fix cu duelu' asta Rolling Eyes
Mai discutam si noi.....,atata tot Twisted Evil Si daca tu esti online...asta e.
Of, am o panza alba in fata ,de vreo cateva zile si nu stiu ce sa pictez.Nu am inspiratie si, de ciuda,sacai forumistii Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Vin Ian 28, 2011 7:46 pm

crina a scris: Of, am o panza alba in fata ,de vreo cateva zile si nu stiu ce sa pictez.Nu am inspiratie si, de ciuda,sacai forumistii Twisted Evil

Bine, hai sa ne impacam si sa facem pace! Very Happy Si eu ma pregatesc de un mare proiect si sincer sa fiu nu stiu cu ce sa incep . Astazi mi-am procurat materiale le-am taiat, iar maine fac suportii (PFL+ rama de lemn prinsa pe spatele placii) . Voi face niste poze cu fazele de lucru si le voi posta in ,,atelierul meu de creatie" Very Happy . Asa ca de maine va invit iar in atelierul meu! .
Twisted Evil

Zilele astea am fost foarte racit asa ca acum ma tratez cu un vin fiert de la mama lui din Romania . As fi vrut sa fac o rachie fiarta dar prietenul meu Adi tot mi-a promis ca imi trimite, dar cred ca nu-i mai ajunge lui . No
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Vin Ian 28, 2011 8:11 pm

De acord,facem pace Wink De-abia astept sa te apuci de lucru si sa postezi pe forum, ca prea ai zabovit Rolling Eyes Nici imagini de la muzee, nici...nimic Suspect
Poate, posteaza mai multi, fel de fel de lucrari sa ma inspir si eu de la ei Twisted Evil

Zilele astea am fost foarte racit asa ca acum ma tratez cu un vin fiert de la mama lui din Romania .
De la mama lui sau de la mama TA??? Laughing
Si eu am fost f racita, vreo 2 zile am vorbit pe 3 voci (ragusit), azi sunt pe doua Smile Am luat pastile, NU VIN rosu, ca, de obicei, am pb cu amigdalele, ca si copiii mici. Crying or Very sad
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Vin Ian 28, 2011 8:39 pm

crina a scris: Nu sunt, propun doar.Propun sa umanizam forumul,sa-l sensibilizam Smile SA DEVENIM CU ADEVARAT PRIETENI, FIE SI VIRTUALI
Sa nu se inteleaga ca as vrea sa "iau painea de la gura" a adminilor.Doamneeeee fe....!
Dar am observat ca,pe langa LIDERII site-ului (George,Adi, Eugen), mai e cineva, una sau doua doamne, invitate de onoare Question Dumnealor nu au nici o atributie?! confused

Asta imi mai lipsea sa-mi iei panea de la gura Very Happy . Pe de alta parte cred ca ai dreptate toti moderatorii care dintr-un motiv sau altul au parasit forumul isi vor pierde functiile si precis te voi nominaliza intr-un post de ,,moderator" . Asa ca pregateste-te ! Twisted Evil

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Vizitato Vin Ian 28, 2011 8:50 pm

..................


Ultima editare efectuata de catre Marius in Sam Ian 29, 2011 9:27 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Vin Ian 28, 2011 9:08 pm

GEORGE a scris: Pe de alta parte cred ca ai dreptate toti moderatorii care dintr-un motiv sau altul au parasit forumul isi vor pierde functiile si precis te voi nominaliza intr-un post de ,,moderator" . Asa ca pregateste-te ! Twisted Evil

In prima parte a textului, ai dreptate, in a doua cu, nominalizare...ioc! Evil or Very Mad De altfel,draga George, nici nu stiu de ce ar fi nevoie de atatia "moderatori". Oricum,tu faci toata treaba pe aici. Mai bine,intelege-te cu stimabilul Q si faceti ce ziceati ca faceti, iar noi, ceilalti, sa mai "coloram" forumul cu lucrari. Cine stie,poate intra vreun "barosan" pe site-ul nostru si ne remarca, mai ales pe mine tongue si ma invita prin Australia (nici nu vreau prea departe!) Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Adi Sabau Vin Ian 28, 2011 9:51 pm

GEORGE a scris: ... As fi vrut sa fac o rachie fiarta dar prietenul meu Adi tot mi-a promis ca imi trimite, dar cred ca nu-i mai ajunge lui . No

Da-mi adresa ..!!!

P.S. Un bidon de 60 de litri iti ajunge !? Question Wink
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Vin Ian 28, 2011 9:54 pm

58 de litri Twisted Evil Atat ii trimiti, ca 2 litri ii trimiti la C-ta (daca e palinca veritabila), ca sa imi treaca si mie guturaiul... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Adi Sabau Vin Ian 28, 2011 10:08 pm

crina a scris:58 de litri Twisted Evil Atat ii trimiti, ca 2 litri ii trimiti la C-ta (daca e palinca veritabila), ca sa imi treaca si mie guturaiul... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

'teles, sefa ..!
E din prune culese de mine. Nu-i palinca, dar sunt 35 de grade batute pe muchie ! .. Laughing

La vara vin cu 2 litri la pachet!
Tine guturaiul la tine pana cand vin cu antidotul ..!!!

P.S. Care-i faza cu Marius! Ce-i reactia asta?
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Vin Ian 28, 2011 10:17 pm

Laughing Laughing Nu stiu d-astea.... Twisted Evil
Marius e suparat rau, pe viata, de la o vreme.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Adi Sabau Vin Ian 28, 2011 10:37 pm

E o vorba romaneasca:

" .. te superi ca prostu' pe sat ..! .."
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Vin Ian 28, 2011 10:41 pm

Adiiiiii.....
Te superi ca vacarul pe vaci Laughing
Asa suna proverbul, dar tot legat de sat e. Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Vin Ian 28, 2011 11:23 pm

Domneeee....., nici nu indraznesc sa il compar pe domnu' Q, cu nimeni, nici macar cu mine Laughing Atat de mult il apreciez desi, pe mine, ma ador:P
Sincer, nu e frumos sa uitam de bunele maniere, nici macar virtual; aici, pe forum, sunt OAMENI care comunica intre ei si ca atare, trebuie sa ne respectam reciproc. A fi membru al acestui site este optional si cui nu-i convine, oricand isi poate sterge, singur, contul, cu onoare, inainte de a fi nevoit adminul s-o faca Twisted Evil Pt ca, logic, site-ul este creatia lui,a administratorului,el este patronul si are libertatea si dreptul de a-si selecta "clientii", fara drept de apel.
Nu-l inteleg pe Marius si nu stiu de ce, daca ar fi avut vreo propunere care sa aduca imbunatatiri sau schimbari site-ului, de ce nu a colaborat, omeneste, cu administratorul.
Nu e frumos, deloc, sa ne jignim unii pe altii si sa ne batem joc de munca celui care a creat contul si ne-a dat ocazia, nu numai sa ne "afisam operele de arta", dar si sa socializam, sa ne adunam intr-un grup,fie si virtual, noi, artistii amatori din biata Romanica.
Eu personal, ma bucur ca exista site-ul, imi place si ma bucur ca sunt membru.
Si sunt convinsa ca, multi gandesc ca mine.Pacat ca multi dintre membri, sunt mai mult incativi decat activi, dar, probabil, o parte sunt ocupati cu evenimentele cotidiene, iar altele...treaba lor.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Adi Sabau Vin Ian 28, 2011 11:36 pm

crina a scris:Domneeee....., pe mine, ma ador .. ( Laughing Laughing Laughing )..
...................................
Nu-l inteleg pe Marius si nu stiu de ce, daca ar fi avut vreo propunere care sa aduca imbunatatiri sau schimbari site-ului, de ce nu a colaborat, omeneste, cu administratorul.
Nu e frumos, deloc, sa ne jignim unii pe altii si sa ne batem joc ... ..

Wink

Corect! Subscriu!!!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Vizitato Sam Ian 29, 2011 5:24 am

Va multumesc, Crina si Ady.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 16 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum