ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
propun un nou tip de concurs on line EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
propun un nou tip de concurs on line EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
propun un nou tip de concurs on line EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
propun un nou tip de concurs on line EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
propun un nou tip de concurs on line EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
propun un nou tip de concurs on line EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
propun un nou tip de concurs on line EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
propun un nou tip de concurs on line EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
propun un nou tip de concurs on line EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
propun un nou tip de concurs on line EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
propun un nou tip de concurs on line EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
propun un nou tip de concurs on line EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

propun un nou tip de concurs on line

+2
Daniel
Dreamyheart
6 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Dreamyheart Mier Dec 28, 2011 7:17 pm

Propun un nou tip de concurs on line si anume sa participe fiecare artist doar cu imaginea digitala,iar premiul sa fie una-2carti sau o suma modica.Eu am vandut imaginea digitala a unui tablou-o comanda -pentru coperta unei carti de poezii ,cu 75 de lei.
Dreamyheart
Dreamyheart

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 57
Localizare : Radauti

http://www.artwanted.com/Dreamyheart

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Daniel Mier Dec 28, 2011 7:23 pm

Interesant!


Ultima editare efectuata de catre Daniel in Mier Dec 28, 2011 8:42 pm, editata de 1 ori

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  crina Mier Dec 28, 2011 8:02 pm

Nefiind un expert intr-ale computerului....,adica mi-s tare de cap geek si nu inteleg cum adica sa participe cu imaginea digitala. scratch
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Dreamyheart Joi Dec 29, 2011 4:14 am

crina a scris:Nefiind un expert intr-ale computerului....,adica mi-s tare de cap geek si nu inteleg cum adica sa participe cu imaginea digitala. scratch
Se trimit imaginile de pe cd,iarpremiantul va trimite doar imaginea de pe cd pe email,organizatorului.Atat.Lucrarea ii va apartine,in continuare artistului.
Dreamyheart
Dreamyheart

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 57
Localizare : Radauti

http://www.artwanted.com/Dreamyheart

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  marinic Joi Dec 29, 2011 2:08 pm

Nu inteleg treaba cu sidiul , noi la acest concurs am participat cu fotografia tabloului, nu-i acela-si lucru? Lucrarea si-a pastrat-o fiecare, eu am si facut-o cadou pe cea florala.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Dreamyheart Vin Dec 30, 2011 7:05 am

marinic a scris:Nu inteleg treaba cu sidiul , noi la acest concurs am participat cu fotografia tabloului, nu-i acela-si lucru? Lucrarea si-a pastrat-o fiecare, eu am si facut-o cadou pe cea florala.
Ba da,cred ca da /....dar credeam ca premiantul a trimis lucrarea organizatorului....este bine atunci ...propun ca premiul sa fie atunci o carte sau 2 ,sau o suma de bani modica
Dreamyheart
Dreamyheart

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 57
Localizare : Radauti

http://www.artwanted.com/Dreamyheart

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Daniel Vin Dec 30, 2011 1:17 pm

Dreamyheart a scris:
marinic a scris:Nu inteleg treaba cu sidiul , noi la acest concurs am participat cu fotografia tabloului, nu-i acela-si lucru? Lucrarea si-a pastrat-o fiecare, eu am si facut-o cadou pe cea florala.
Ba da,cred ca da /....dar credeam ca premiantul a trimis lucrarea organizatorului....este bine atunci ...propun ca premiul sa fie atunci o carte sau 2 ,sau o suma de bani modica


Am inteles ideea,Dreamyheart!Facem arta de dragul, banutului!?! ...Nu s-a mers spre acea directie, daca ne gandim intai la bani avem ocazia sa ne c-am rupem picioarele! Twisted Evil


O faci din placere si nimic mai mult!

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  crina Vin Dec 30, 2011 1:38 pm

Nu e rau sa ai o motivatie, niste factori dinamici care sa determine realizarea unei lucrari bune si f bune Smile Nici Michelangelo nu a lucrat frescele din capela sixtina, doar de amorul artei Twisted Evil A avut n motivatii printre care si un beneficiu.
Bineee...., nu e neaparat sa fie asa si pe forumul nostru, dar faceam front comun cu Dreamyheart tongue
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Dreamyheart Vin Dec 30, 2011 3:27 pm

crina a scris:Nu e rau sa ai o motivatie, niste factori dinamici care sa determine realizarea unei lucrari bune si f bune Smile Nici Michelangelo nu a lucrat frescele din capela sixtina, doar de amorul artei Twisted Evil A avut n motivatii printre care si un beneficiu.
Bineee...., nu e neaparat sa fie asa si pe forumul nostru, dar faceam front comun cu Dreamyheart tongue
Este doar o propunere,daca nu o sa mi se taie din pensie mi-ar face placere sa organizezun concurs iar imaginea digitala a lucrarii castigatoare sa o folosesc drept background pentru un afis.
Dreamyheart
Dreamyheart

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 57
Localizare : Radauti

http://www.artwanted.com/Dreamyheart

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Daniel Lun Ian 02, 2012 12:50 pm

Dreamyheart a scris:
crina a scris:Nu e rau sa ai o motivatie, niste factori dinamici care sa determine realizarea unei lucrari bune si f bune Smile Nici Michelangelo nu a lucrat frescele din capela sixtina, doar de amorul artei Twisted Evil A avut n motivatii printre care si un beneficiu.
Bineee...., nu e neaparat sa fie asa si pe forumul nostru, dar faceam front comun cu Dreamyheart tongue
Este doar o propunere,daca nu o sa mi se taie din pensie mi-ar face placere sa organizezun concurs iar imaginea digitala a lucrarii castigatoare sa o folosesc drept background pentru un afis.


Interesant!

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Ivanciu Ionut Mier Ian 04, 2012 5:14 pm

afis la ce? Very Happy
Ivanciu Ionut
Ivanciu Ionut

Numarul mesajelor : 126
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Dreamyheart Joi Ian 05, 2012 7:52 am

Ivanciu Ionut a scris:afis la ce? Very Happy
Afis pentru o viitoare expozitie,fie de arta foto,fie design vestimentar fie felicitari
Dreamyheart
Dreamyheart

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 57
Localizare : Radauti

http://www.artwanted.com/Dreamyheart

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Ivanciu Ionut Joi Ian 05, 2012 6:09 pm

deschide un topic , noi postam niiste lucrari , cea mai bun castiga si gata Very Happy un concurs
Ivanciu Ionut
Ivanciu Ionut

Numarul mesajelor : 126
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Daniel Joi Ian 05, 2012 7:52 pm

Ivanciu Ionut a scris:deschide un topic , noi postam niiste lucrari , cea mai bun castiga si gata Very Happy un concurs

Interesant!

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  crina Joi Ian 05, 2012 7:57 pm

lol! Marius, replicile tale parca sunt copiate din piesele lui Caragiale Laughing
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Daniel Joi Ian 05, 2012 9:03 pm

crina a scris: lol! Marius, replicile tale parca sunt copiate din piesele lui Caragiale Laughing


Chiar imi place acest subiect! Sper sa nu ma plictiseasca prea repede.Un subiect de o fantezie, pur copilareasca !O intoarcere in anii copilariei cand eram la gradinita!In perioada zilei de 8 Martie la care fantezia si puritatea, mergeau in pas de dans cu creativitatea,aducand un gram de bucurie unei mame din partea contemplarii divine.Felicitari cu un mesaj sublim de sarbatoare....


Dar stau si ma gandesc acum! A fost candva dar astazi nu se mai poarta,brosuri ,afise si un pamplezir.... monser! Twisted Evil

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Ivanciu Ionut Joi Ian 05, 2012 9:06 pm

de ce sa nu incercam si asta .. timpul trece .... Very Happy
Ivanciu Ionut
Ivanciu Ionut

Numarul mesajelor : 126
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Daniel Joi Ian 05, 2012 9:15 pm

Ivanciu Ionut a scris:de ce sa nu incercam si asta .. timpul trece .... Very Happy


O carte-i digitala,reclama virtuala, poate la alegeri, schimband galeata-n arta! Twisted Evil

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Daniel Joi Ian 05, 2012 9:17 pm

Ivanciu Ionut a scris:de ce sa nu incercam si asta .. timpul trece .... Very Happy



.......O pierdere de timp!Lasa prostiile, Ionut vreau sa iti vad arta si nu mai trage mata de coada!



Gandeste-te putin,Ionut la cat vei fi cotat pe piata de arta contemporana cu astfel de pampleziruri!Iti pot spune ...eu!?! Mai mult de 2ron nu cred ca vei ajunge! Twisted Evil Asa ca apucate serios de treaba si lasa marisoarele. Twisted Evil

Sincer, daca le-ai face ti-ar fi rusine sa stai cu ele in piata!


Ultima editare efectuata de catre Daniel in Joi Ian 05, 2012 9:29 pm, editata de 2 ori

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Ivanciu Ionut Joi Ian 05, 2012 9:22 pm

arta e ceea ce simtim , un concurs liber in care sa ne exprimam in felul in care simtim fara limite si fara conditii
Ivanciu Ionut
Ivanciu Ionut

Numarul mesajelor : 126
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Daniel Joi Ian 05, 2012 9:26 pm

Ivanciu Ionut a scris:arta e ceea ce simtim , un concurs liber in care sa ne exprimam in felul in care simtim fara limite si fara conditii


Limita este piata si conditia de moment este o oarecare lene! Twisted Evil

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Ivanciu Ionut Joi Ian 05, 2012 9:31 pm

Very Happy


Ultima editare efectuata de catre Ivanciu Ionut in Mier Ian 10, 2024 4:57 pm, editata de 1 ori
Ivanciu Ionut
Ivanciu Ionut

Numarul mesajelor : 126
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Daniel Joi Ian 05, 2012 11:31 pm

Multumesc!...okkkk, hai ca ma retrag din acest dialog!Am de lucru in aceasta noapte sa-mi incurajez arta,ideile pe cand tie nu pot sa-ti doresc decat: Noapte buna!

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  crina Vin Ian 06, 2012 1:32 am

Felicitari, domnule Daniel, ai prins intelepciune intre timp Smile Pt prima oara nu ai raspuns la provocari tongue Te-ai retras din discutie ca un gentleman. Ionut a vrut el sa zica ceva si ar fi avut si dreptate in ceea ce zice, dar s-a exprimat putin stangaci Smile PACE VOUA!!! Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Dreamyheart Vin Ian 06, 2012 5:14 am

[quote="Ivanciu Ionut"]eu nu am cerut si nu voi cere niciodata bani pentru lucrarile mele , este un dar pe care il voi darui si eu
arta in Romania nu a fost, si nu va fi niciodata apreciata ., artistii plastici sunt niste retardati fara idei si fara valoare , asta e parerea mea dupa tot ce am am vazut pana acum .... artistii plasticii nu sunt incurajati in scoala si renunta pentru a trai in tara asta fara viitor[/quote
Eu am vazut mai multe expozitii ale artistilor profesionisti si unii chiar au lucrari frumoase,clasice si vand cateva ...Un artist plastic amator e mult mai sufletist,vinde mai putin si daruieste mult...si mie tot asa mi se intampla,sau daca vand la preturi infime...dar sunt fericita ca lucrarile mele sunt apreciate si ca am un public,nu numai feminin! Very Happy flower
Dreamyheart
Dreamyheart

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 13/12/2011
Varsta : 57
Localizare : Radauti

http://www.artwanted.com/Dreamyheart

Sus In jos

propun un nou tip de concurs on line Empty Re: propun un nou tip de concurs on line

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum