ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

+7
kizy
nepsiss
Adi Sabau
Pintilie Ionela
euuuuu
GEORGE
Eugen MALIC
11 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  Eugen MALIC Sam Iul 11, 2009 7:17 am

Cursurile Scolii Populare de Arta dureaza 3 ani iar cursurile unei facultati de arte dureaza 4 ani.

Ce cursuri considerati ca ar trebui urmate de catre incepatori / amatori pentru a se desavarsi ca artist ?
Calitatea profesorilor difera ?
Conteaza atat de mult statutul de profesionist ?
Nu esti artist daca nu faci parte din UAP ?

Sunt cateva intrebari cu care ne confruntam noi, amatorii.
Eugen MALIC
Eugen MALIC
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 490
Data de inscriere : 14/06/2009
Localizare : MEDGIDIA

http://www.eugenmalic.ro

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Artist Vs Artist profesionist

Mesaj  GEORGE Sam Iul 11, 2009 10:49 am

Parerea mea ,poate putin subiectiva este ca nu ar trebui sa fie o diferentiere intre un artist amator si unul profesionist . Un artist se legitimeaza cu creatia artistica ,nu cu diploma . Acum cand se gaseste atata informatie despre arta ,nu cred ca ,cunostiintele mai sunt un criteriu de departajare . Poate expierenta ,dar sa nu uitam de pasiune si talent .
Sunt un artist amator care vrea să înveţe cat mai mult ...In fiecare zi citesc tot ce se posteaza . Am observat ca cu cat studiez mai mult ,cu atat constat ca mai am foarte multe de invatat ,…si s-ar parea ca o viata nu ajunge ! Nu o sa va vina sa credeti dar de cand s-a deschis acest forum ,ma simt mai bogat sufleteste .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  Vizitato Dum Aug 02, 2009 6:07 pm

Daca arta s-ar invata in cativa ani, ce bine ar fi...ideea unei scoli este sa te ghideze sa-ti cunosti talentul si sa-l fructifici mai departe. Munca si niste critici buni sunt de ajuns cred. Facultatea de arte plastice te ajuta cu ceva informatii si iti da o diploma, de scoala de arte nu prea cunosc Rolling Eyes

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  euuuuu Lun Aug 24, 2009 11:17 pm

Ce cursuri considerati ca ar trebui urmate de catre incepatori / amatori pentru a se desavarsi ca artist ?
Calitatea profesorilor difera ?
Conteaza atat de mult statutul de profesionist ?
Nu esti artist daca nu faci parte din UAP ?

Pentru a te desavarsi ca artist ai nevoie de facultate .Insa trebuie sa stii foarte bine ce se cere la admitere.Mai ai nevoie si de mult noroc ,mapele de lucrari fiind analizate de cei carora urmeaza sa le devii elev,iar totul este lasat la aprecierea dansilor.La Institut sunt 10-12 locuri pe sectie . Dupa parerea mea se poate si fara...Succes Exclamation


Ultima editare efectuata de catre euuuuu in Mar Noi 10, 2009 3:28 pm, editata de 1 ori
euuuuu
euuuuu

Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 47
Localizare : Romania

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  euuuuu Mar Noi 10, 2009 3:27 pm

Am si eu o nelamurire legata de Scoala De Arte,vreau sa urmez si eu cursurile acestei scoli,dar nu stiu ,dupa absolvire cu ce ma ajuta(in afara de pregatirea propriu -zisa).Daca se considera a fi mai presus decat Liceul De Arta ,sau din contra.Din pacate este imposibil in acest moment sa urmez o facultate in acest domeniu,nefiind nici una in localitatea in care locuesc. Multumesc anticipat!
euuuuu
euuuuu

Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 05/08/2009
Varsta : 47
Localizare : Romania

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty SCOALA POPULARA DE ARTE,FARA LIMITA DE VARSTA

Mesaj  Pintilie Ionela Lun Noi 16, 2009 9:26 pm

Ma bucur ca sunt si acei care au dat curs talentului si au urmat Facultatea sau Liceul de Arta.Scoala Populara de Arta reprezinta o alternativa convenabila atat ca pret cat si timp.Eu m-am inscris de curand si sunt multumita ca sunt inconjurata de pers. cu aceleasi preocupari ca si mine.Aici se lucreaza cu drag pt.arta,desi cei ce o frecventeaza sunt de diferite varste.Diploma este recunoscuta de catre M.E.I se obtine un atestat,este adevarat un artist adevarat nu are nevoie de una dar poti cu inca doi ani de pregatire psihopedagogica sa predai ca prof.de desen de exemplu,si astfel te poti si intretine si poti face ceea ce-ti place.Eu am avut norocul de a avea ca prof.un dascal ca si CREANGA,ti-e mai mare dragul sa mergi la ore,abia astept sfarsitul de saptamana.Sambata trecuta am lucrat ca tema-corpul uman in armonia notelor de pian,a fost sublim.La sfarsitul orelor se adunasera caeva pers.care aveau sa expuna icoane si inca mai lucrau la ele.Eu vad aceasta Scoala,asa cum Grigorescu,Monet,REnoir si multi altii mergeau la acele ateliere unde lucrau,schimbau pareri,isi imbunatateau tehnica.Eu nu stiam mai nimic de a masura, de perspectiva,prof. meu si graficianul,pictorul Arcadie Raileanu m-a intrebat daca am mai facut studii,i-am spus ca nu,si desi nu mai facusem nimic de vreo 13 ani,a ramas surprins,ca simteam forma,dupa prima zi m-a mutat la o alta clasa /elita,spune el.Impreuna vom expune lucrari,si desi mi-am dorit mult pictura,m-a mutat la grafica.Ne-a promis ca v-a lucra in ulei si sa deprindem tehnica.Eu sunt foarte multumita.

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  Adi Sabau Mier Noi 18, 2009 12:23 am

Discutia e interesanta.

Vreau sa va pun in vedere evolutia unui artist desavarsit - prin definitie - si anume Popa's.

Sunt sigur ca toti stiti despre cine vorbesc.

Ei bine, am aflat tot azi ca acest domn, pentru ca nu a facut o scoala de profil, nu este acceptat intre uap-istii din Timisoara ..!!!!
Nu-i rusinos? .. nu-i scandalos ..!?

In schimb, UAP Bucuresti l-a acceptat ca membru ..!



P.S. .. nu trebuia sa spun asta .. da, na ..
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Salut

Mesaj  nepsiss Joi Iul 22, 2010 1:40 pm

Urmeaza cineva cursurile Scoliid e arte? As dori sa stiu cam cum arata un orar, cate ore de studiu sunt zilnic, ce discipline etc. Pe siteul lor nu exista aceste informatii....
nepsiss
nepsiss

Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 22/07/2010
Localizare : Bucuresti

http://dariaoprea.com

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  kizy Dum Mai 13, 2012 7:28 pm

nepsiss a scris:Urmeaza cineva cursurile Scoliid e arte? As dori sa stiu cam cum arata un orar, cate ore de studiu sunt zilnic, ce discipline etc. Pe siteul lor nu exista aceste informatii....
Si pe mine m-ar interesa orarul dar si taxele.Ne raspunzi Ionela?
kizy
kizy

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  SorinaBarbu Mar Aug 07, 2012 11:11 am

Eu intentionez sa urmez Scoala Populara de Arta din Constanta. Nu stiu in alte parti , dar aici taxa este de 650 ron pe an. Astept luna octombrie cu entuziasmul unui copil care asteapta prima zi de scoala Smile
Eu cred ca Scoala Populara de Arta este o alternativa minunata pentru cei care nu urmaresc vreun castig material pe viitor ci doar sa aprofundeze cunostintele si sa se piarda acolo in pasiunea pentru frumos. Pentru mine e cea mai buna solutie.

SorinaBarbu

Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 05/08/2012
Localizare : Constanta

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  crina Mar Aug 07, 2012 1:15 pm

Vreau si eu sa merg, vreau si eu... bounce Te-ai inscris, Sorina? Vreau si eu sa ma inscriu, unde sa merg? Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  Daniel Mier Aug 08, 2012 7:27 am

Felicitari,Sorina si Crina!...3ani + inca un an de specializare (...nu este obligatoriu) ajuta foarte mult.Se v-a observa dupa un an de pregatire ca tot ce a-ti realizat dupa ureche a fost o pura intamplare .

NECESAR:blocuri de desen,panze cartonate,creioane,banda adeziva(lipirea colii pe suportul sevaletului)guma plastica,culori pastelate,creta pastel(necerat) chiar si o rola de servetele Twisted Evil .
SFAT:...incercati sa fiti modeste fara nici cea mai mica replica,,stiu...pictez de nnn ani'' astfel toata pregatirea v-a fi zero.Cu cunostintele de acasa suspectati orice invatatura a maestrului.

Expo.vor veni an de an chiar nu ve-ti mai avea timp de domeniul facebook-ului. Twisted Evil

...din punctul meu de vedere merita absolvirea,am avut bafta sa fiu pregatit de doi profesori cu experienta cu viziuni diferite in conceptul artistic,primul intr-o atmosfera boemica efectiv rupt de asta lume nebuna,nebuna, un mare peisagist(...superb curs cu acest mare artist,dispun si de un secret artistic uitat de 40 ani)secundar un maestru cu viziune surrealista(mentor Dali).Nu mai zic!... de orele special create prin amintirea trecutului artistic.


Ultima editare efectuata de catre Daniel in Mier Aug 08, 2012 8:59 am, editata de 2 ori

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  marinic Mier Aug 08, 2012 8:34 am

Daniel a scris:Felicitari,Sorina si Crina!...3ani + inca un an de specializare (...nu este obligatoriu) ajuta foarte mult.Se v-a observa dupa un an de pregatire ca tot ce a-ti realizat dupa ureche a fost o pura intamplare .

NECESAR:blocuri de desen,panze cartonate,creioane,banda adeziva(lipirea colii pe suportul sevaletului)guma plastica,culori pastelate(necerate) chiar si o rola de servetele Twisted Evil .
SFAT:...incercati sa fiti modeste fara nici cea mai mica replica,,stiu...pictez de nnn ani'' astfel toata pregatirea v-a fi zero.Cu cunostintele de acasa suspectati orice invatatura a maestrului.

Expo.vor veni an de an chiar nu ve-ti mai avea timp de domeniul facebook-ului. Twisted Evil


Felicitari maestre, frumoase si incurajatoare cuvinte!

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  Daniel Mier Aug 08, 2012 8:48 am

marinic a scris:
Daniel a scris:Felicitari,Sorina si Crina!...3ani + inca un an de specializare (...nu este obligatoriu) ajuta foarte mult.Se v-a observa dupa un an de pregatire ca tot ce a-ti realizat dupa ureche a fost o pura intamplare .

NECESAR:blocuri de desen,panze cartonate,creioane,banda adeziva(lipirea colii pe suportul sevaletului)guma plastica,culori pastelate(necerate) chiar si o rola de servetele Twisted Evil .
SFAT:...incercati sa fiti modeste fara nici cea mai mica replica,,stiu...pictez de nnn ani'' astfel toata pregatirea v-a fi zero.Cu cunostintele de acasa suspectati orice invatatura a maestrului.

Expo.vor veni an de an chiar nu ve-ti mai avea timp de domeniul facebook-ului. Twisted Evil


Felicitari maestre, frumoase si incurajatoare cuvinte!

Multumesc,Mariana!

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  Daniel Mier Aug 08, 2012 9:30 am

V-a fi o impacare mentala prin absolvirea acestei scoli dar totusi parerea lui George sta in picioare!
Poti ajunge prin perseverenta artistica un mare artist de idei,concept sau de suflet!
GEORGE a scris:Parerea mea ,poate putin subiectiva este ca nu ar trebui sa fie o diferentiere intre un artist amator si unul profesionist . Un artist se legitimeaza cu creatia artistica ,nu cu diploma . Acum cand se gaseste atata informatie despre arta ,nu cred ca ,cunostiintele mai sunt un criteriu de departajare . Poate expierenta ,dar sa nu uitam de pasiune si talent .
Sunt un artist amator care vrea să înveţe cat mai mult ...In fiecare zi citesc tot ce se posteaza . Am observat ca cu cat studiez mai mult ,cu atat constat ca mai am foarte multe de invatat ,…si s-ar parea ca o viata nu ajunge ! Nu o sa va vina sa credeti dar de cand s-a deschis acest forum ,ma simt mai bogat sufleteste .

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  GEORGE Mier Aug 08, 2012 10:45 am

Sincer sa fiu mi-ar parea rau ca unii membri al forumului sa plece si sa se scoleasca deoarece intra in lumea buna, elevata, boema si uita de semenii lor fara patalama, fiindu-le rusine cu noi. Sad Pe de alta parte mi-ar parea bine deoarece poate ii convingem ca ceea ce invata sa posteze zilnic pe forum si astfel facem si noi scoala si sa ne mai luminam. Very Happy
Lasand micile rautati laoparte sa le uram succes celor care reusesc sa dobandeasca atat cunostintele necesare cat si diploma care le va deschide drumul spre lumea artistica autentica. Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  SorinaBarbu Mier Aug 08, 2012 11:29 am

crina a scris:Vreau si eu sa merg, vreau si eu... bounce Te-ai inscris, Sorina? Vreau si eu sa ma inscriu, unde sa merg? Smile

Pe Tomis, exact inainte de sala sporturilor. Intra pe site-ul lor: scoalaarte.ro/ . Eu am fost pe acolo in primavara si era prea tarziu sa mai urmez cursurile. Acum nu raspunde nimeni la telefon Smile dar in septembrie le fac o vizita iar.

SorinaBarbu

Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 05/08/2012
Localizare : Constanta

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  SorinaBarbu Mier Aug 08, 2012 12:04 pm

Daniel a scris:Felicitari,Sorina si Crina!...3ani + inca un an de specializare (...nu este obligatoriu) ajuta foarte mult.Se v-a observa dupa un an de pregatire ca tot ce a-ti realizat dupa ureche a fost o pura intamplare .

NECESAR:blocuri de desen,panze cartonate,creioane,banda adeziva(lipirea colii pe suportul sevaletului)guma plastica,culori pastelate,creta pastel(necerat) chiar si o rola de servetele Twisted Evil .
SFAT:...incercati sa fiti modeste fara nici cea mai mica replica,,stiu...pictez de nnn ani'' astfel toata pregatirea v-a fi zero.Cu cunostintele de acasa suspectati orice invatatura a maestrului.

Expo.vor veni an de an chiar nu ve-ti mai avea timp de domeniul facebook-ului. Twisted Evil

...din punctul meu de vedere merita absolvirea,am avut bafta sa fiu pregatit de doi profesori cu experienta cu viziuni diferite in conceptul artistic,primul intr-o atmosfera boemica efectiv rupt de asta lume nebuna,nebuna, un mare peisagist(...superb curs cu acest mare artist,dispun si de un secret artistic uitat de 40 ani)secundar un maestru cu viziune surrealista(mentor Dali).Nu mai zic!... de orele special create prin amintirea trecutului artistic.


Modesta? Eu ziceam ca nici macar nu ma vor primi acolo Smile) Am fost fascinata de atmosfera care era in atelierul lor...si de oamenii pe care i-am intalnit . Da, da stiu ca sunt cuprinsa de entuziasm ...insa cu siguranta nu este un sentiment trecator.
Multumim Daniel pentru incurajari si pentru cuvintele frumoase. Gata ...e stabilit voi fi colega cu Crina din toamna Smile


SorinaBarbu

Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 05/08/2012
Localizare : Constanta

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  SorinaBarbu Mier Aug 08, 2012 12:39 pm

GEORGE a scris:Sincer sa fiu mi-ar parea rau ca unii membri al forumului sa plece si sa se scoleasca deoarece intra in lumea buna, elevata, boema si uita de semenii lor fara patalama, fiindu-le rusine cu noi. Sad Pe de alta parte mi-ar parea bine deoarece poate ii convingem ca ceea ce invata sa posteze zilnic pe forum si astfel facem si noi scoala si sa ne mai luminam. Very Happy
Lasand micile rautati laoparte sa le uram succes celor care reusesc sa dobandeasca atat cunostintele necesare cat si diploma care le va deschide drumul spre lumea artistica autentica. Twisted Evil

Multumim pentru incurajari Smile. Ei uite si eu pun in balanta lucrurile inainte de a lua o decizie Smile Si uite asa mi-a dat cu plus sa urmez scoala populara de arta. Fiecare cu balanta lui nu? Smile

SorinaBarbu

Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 05/08/2012
Localizare : Constanta

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  crina Mier Aug 08, 2012 6:23 pm

Nu scapati voi de mine asa de usor, stati linistiti, d-le George Twisted Evil
Si poti fi sigur ca, daca am apucat sa intru la scoala...., seara va predau voua, aici pe forum tongue Dar sa nu mai ziceti la nimeni Wink Lasa ca va revansati voi, cu un suc la o terasa, cand veniti la Constanta Razz
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  marinic Mier Aug 08, 2012 8:05 pm

Crina ma primesti si pe mine la tine in clasa aici pe forum? ca eu nu ma simt in stare sa ma inscriu la o astfel de scoala care tine trei ani, iar pentru cursurile din Bucuresti am cautat pe internet si intre 8-12 sedinte cate una pe saptamana costa intre 800-1200 lei (100 lei sedinta a 2 ore) si cu un program intre orele 19-21... mi se pare foarte scump si programul nu ma avantajeaza. Am inteles ca cei de la AGORA ar fi cei mai seriosi si cursul are 10 sedinte. Cu aceste cursuri obtii o diploma de ,,Pictor amator''.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  crina Mier Aug 08, 2012 8:36 pm

Scoala asta e o provocare pt mine. Asa cum a fost cand am hotarat sa ma las de fumat. Vreau sa imi dovedesc ca pot. Va dati seama ca o sa fiu colega cu vreo pustoaica de 14 ani, daca nu mai mica, dar aici poate fi farmecul. Sa traiesc din nou, copilaria si emotia anilor de scoala, cu diferenta ca acum, apreciez asta. Smile
Ok, Marinic, te primesc in clasa mea, sa iti faci CV-ul tongue
Dar aveti rabdare, sa ma inscriu iantai, poate ca nu ma primeste ca-s minora Very Happy
Am mai gasit o sursa de studiu; un pictor care e de acord sa imi predea particular. Daca nu ia scump si nu e un pictor cu apucaturile lui Picasso Twisted Evil , ar fi a doua optiune de studiu.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  Daniel Joi Aug 09, 2012 5:20 am

Sad


Ultima editare efectuata de catre Daniel in Sam Aug 11, 2012 7:02 am, editata de 1 ori

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  Daniel Joi Aug 09, 2012 7:58 am

Sad


Ultima editare efectuata de catre Daniel in Sam Aug 11, 2012 7:03 am, editata de 1 ori

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  Daniel Joi Aug 09, 2012 8:26 am

crina a scris:
Am mai gasit o sursa de studiu; un pictor care e de acord sa imi predea particular. Daca nu ia scump si nu e un pictor cu apucaturile lui Picasso Twisted Evil , ar fi a doua optiune de studiu.


...Am mers si eu pe ideea aceasta dupa terminarea scolii de a merge studiind in particular dar taxa era exagerata si costisitoare .Prin toamna lui 2009 taxa la o sedinta de atelier la 2 ore era de 30ron.O luna de meditatie a fost compromisa prin etapele de acomodare,tabieturile pictorului,etc.Pur si simplu intr-o singura ora erai zapacit de cap iar a doua ora era ca si pierduta de parca erai la examenul de carnet auto.La sofat din cele 2 ore de condus/zi daca am condus mai mult de 40 min in rest stationam asa si cu pictatul in particular.

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum