ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

+7
kizy
nepsiss
Adi Sabau
Pintilie Ionela
euuuuu
GEORGE
Eugen MALIC
11 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  GEORGE Joi Aug 09, 2012 9:35 am

Daniel a scris:[img]Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 Diplzy [/img]

Sa mai spuna cineva ca aici nu sunt si ,,pictori cu diploma".
Ia sa ne spui tu cam ce ai invatat in acei trei ani si la ce ti-a folosit.
Felicitari pentru media generala, asta inseamna ca esti un artist de nota zece!
Apropos, nu ti-am vazut nici o pictura! Razz

Desi este tardiv si ar trebui sa ne fie rusine ca nu te-am felicitat de ziua ta te rog sa-mi permiti sa-ti urez acum multa sanatate, putere de creatie si un calduros ,,La multi ani! Embarassed
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  Daniel Joi Aug 09, 2012 10:16 am

king Twisted Evil

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  Daniel Joi Aug 09, 2012 10:30 am

Very Happy


Ultima editare efectuata de catre Daniel in Sam Aug 11, 2012 7:05 am, editata de 1 ori

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  crina Joi Aug 09, 2012 12:54 pm

Felicitari si din partea mea Smile Nota zece e totusi nota zece indiferent pe ce parte am intoarce problema. Adica esti bun, esti eminent la capitolul Arta. Imi doresc sa fac si eu scoala asta, desi, chiar ma gandesc si eu, daca imi va folosi la ceva, la diploma ma refer. Am auzit niste barfe prin jur, ca si in arta, ca si in politica, ca si in orice alt domeniu, deci si in arta, exista mancatorii, zdruncinari de la temelie a unui artist, nou fiind in asociatie, de a-l destabiliza, descuraja, mai ales daca se observa oarecare talent nativ sau studiat.
Sa va zic un secret, mai degraba o parere de a mea, in legatura cu asta. Anul trecut sau acum doi ani, am aratat lucrarile mele unor pictori participanti la expozitiile de prin zona, cu intentia de a ma inscrie in asociatia artistilor plastici. Ii cunosc, in general, le vizitez expozitiile, stiu si ei cu ce ma ocup dar nu te incurajeaza prea mult sau deloc, Mai bine te ignora. Mi-au vazut lucrarile, unele si au ajuns la concluzia ca sunt...imperfecte, ca nu stiu sa folosesc culoarea, ca nu stiu sa amestec si sa asez culoarea pe panza, intr-un cuvant ca sunt mediocre. Parerea mea proprie coincidea cu a lor, doar la lucrarile vechi, dar ultimile mi se pareau mai bune ca a multora dintre ei Razz Dar nu am deschis gura, stati linistiti Laughing Vreo doi dintre ei, mi-au propus sa merg la atelierul lor pt meditatii. La chestia cu meditatiile sunt de acord cu Marius. De incurajari din partea dumnealor si o oarecare amicitie, sa discutam tet-a tet despre arta, nu poate fi vorba. Se tin la distanta. Atunci m-am gandit ca acesta e un gest voit, ca o protectie a locului pe care il ocupa fiecare in arta constanteana si un pictor cu oarecare talent, mai ales daca il si dezvolta, poate constitui un pericol si o destabilizare a ierarhiei artistice, in oras. Poate chiar un BUM, o explozie peste noapte si tocmai de aceea nu te incurajeaza. Asa am gandit eu, fiindca m-a izbit raceala cu care esti tratat ca un "coleg de breasla". Twisted Evil Recunosc ca lucrarile mele sunt, mai mult bajbaie, un talent neslefuit, dar, nu de multe ori, talentul nativ, brut, neslefuit, e mai placut privirii si impresioneaza. Eu nu m-am suparat pe nimeni pt indiferenta cu cre am fost tratata, m-a uimit, sincer, mai ales faptul ca nimeni, niciodata, la toate intalnirile expozitionale nu m-a intrebat vreodata, daca mai lucrez, ce lucrez , daca expun si daca intentionez sa ma inscriu in asociatie. NU. Ma trateaza ca pe un simplu vizitator si admirator al lucrarilor lor. Vorbesc doar de unii dintre ei, fiindca nu toti stiu ca pictez. Dar repet, nu sunt suparata, eu tot ma duc, la expozitii si o sa incerc sa ma "lansez" singura Twisted Evil nu stiu cum, voi vedea la momentul potrivit tongue
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  crina Joi Aug 09, 2012 12:59 pm

Scuze pt textul putin incoerent si cu repetitii. Ma grabeam de plecare Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  GEORGE Vin Aug 10, 2012 11:17 am

crina a scris: Recunosc ca lucrarile mele sunt, mai mult bajbaie, un talent neslefuit, dar, nu de multe ori, talentul nativ, brut, neslefuit, e mai placut privirii si impresioneaza.
Cata dreptate ai Crina! Embarassed
Nu vreau sa influentez pe nimeni pentru ca imi spun doar parerea despre acest subiect.
In primul rand cei care studiaza o scoala de arta invata ceea ce are in cap profesorul. Cu alte cuvinte iti vei desfasura cariera artistica influentata de acesta.
In al doilea rand sa nu-si faca nimeni iluzii ca acesta iti va destainui secretele meseriei a unor tehnici descoperite de acesta si cu care si lucreaza.
,,,si in al treilea rand cred ca este o piedere de timp deoarece nu poate sa-ti predea decat o parte a informatiilor despre arta pe care le gasesti oricand pe net si chiar pe acest forum. Twisted Evil

Din fire eu sunt cam incapatinat si nu fac ceea ce imi spun altii sau m-ar invata altii pentru ca consider eu ceea ce fac nu ar mai avea nici o valoare artistica. Twisted Evil
Acesta este doar un pct. de vedere si nu trebuie sa-l luati in considerare! Razz
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  crina Vin Aug 10, 2012 10:02 pm

Un punct de vedere just, de altfel Smile Chiar ami vorbeam cu cineva, cunoscator in domeniu,despre acest subiect si avea, in mare parte, aceeasi parere. Imi spunea ca, daca am bani si timp la dispozitie, scoala asta, de 3 ani e buna, dar sa nu ma gandesc ca la 52 de ani, voi mai face cariera, nu ca nu as fi in stare ci pentru ca NU TI SE PERMITE, sa iei locul cuiva sau sa depasesti pe cineva. Iar de expozat se poate doar cu o legitimatie eliberata de asociatia artistilor de care vrei sa apartii, daca platesti cotizatia Smile Iar de invatat, se poate invata si la scoala asta, dar poti fi tot atat de bine autodidact sau poti fura...secretele de la anumiti maestri:twisted:
In concluzie, ma mai gandesc la scoala asta, daca o voi mai urma ori ba. Sigur, Sorina, la 30 de ani, e altfel privita, altfel primita..., cu o alta perspectiva, fata de mine la 52 de ani. Dar nu imi bat capul cu asta, acum. Smile
Azi am fost la Bucuresti si mi-am luat o masina. Smile V-am zis ca m-am hotarat, am renuntat la excursii si am decis sa investesc economiile mele, intr-o masina, care va fi doar a mea, chit ca va stationa zile intregi in parcare. Cu atat mai bine , o pastrez Wink Numele ei e Fulgerica. Am tot schimbat masini, Albastrica, Argintata, Flacarica etc Asta e Fulgerica. M-am intors de la Bucuresti, pe o ploaie torentiala, de nu vedeai la 2m in fata si fulgera de se crapa cerul. De aici numele, i se potriveste si o ajuta si culoarea. O voi poza, probabil maine.
Concluzia, gata cu excursiile, gata cu banii. M-am linistit. Rolling Eyes
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  marinic Sam Aug 11, 2012 8:18 am

Vezi sa nu te auda Viorica de la Clejani, Fulgerica este si numele fiului ei. Sa stapanesti sanatoasa masina, sa te ajute sa te deplasezi pe la targuri si expozitii cu tablourile si sa-ti poarte noroc Laughing

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  Daniel Sam Aug 11, 2012 8:25 am

super


Ultima editare efectuata de catre Daniel in Sam Aug 11, 2012 11:47 am, editata de 1 ori

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  GEORGE Sam Aug 11, 2012 10:08 am

crina a scris:Azi am fost la Bucuresti si mi-am luat o masina. Smile V-am zis ca m-am hotarat, am renuntat la excursii si am decis sa investesc economiile mele, intr-o masina, care va fi doar a mea, chit ca va stationa zile intregi in parcare.

Sa inteleg ca economiile tale proven din vanzarea tablourilor! Very Happy
Sa-ti traiasca Fulgerica si sa ai parte numai de calatorii placute. Asteptam imagini si un jurnal de calatorie. Razz
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  crina Sam Aug 11, 2012 11:52 am

Si-a scos sagetile otravitoare, domnul Marius, asa ca, pazea, prieteni! Smile Stimabile domn Marius, valoarea mea ca artist, nici pe departe nu e la nivelul valorii dvs, deci nu am strans prea multi bani pt a-mi achizitiona masinile de care vorbeai. E un fiat stilo din 2004, destul de ieftin de altfel , apropo, Marinic, e baiat si il cheama Fulgerica Laughing Nu am luat masina in schimbul scolii, draga domnule Sageata Otravitoare Twisted Evil Masina e o necesitate, cum e poseta unei doamne, te poti lipsi de ea, dar te chinui. Aveam deja o masina de familie, dar, asa cum spune Marinic (cum le stiu femeile pe toate) Wink cand aveam o iesire, chiar la o expozitie tongue aveam probleme Twisted Evil
Banii nu provin de la vanzarea tablourilor, as vrea eu Wink ci de la vanzarea unui modest teren. Iar eu, ca un sobolan autentic(zodiac chinezesc), pierd una si achizitionez alta. Puteam sa plec in concediu, dupa cum am spus, deci nu am batut campii pe aici, dar, m-am gandit eu mai bine... Rolling Eyes Cand ma intorc din calatorie, ma lovesc de aceleasi probleme, lipsa masinii, stres, asa ca, m-am hotarat. Sa fac concediu la mine acasa, pe plaja, ca doar marea e la 2 minute de mine.Ce o mai fi la anul..., ce-o vrea Dumnezeu Smile
As putea sa fac un jurnal de calatorie, draga George, dar din amintiri Smile Cu poze, impresii si tot tacamul.Sa trec numai ceea ce m-a impresionat foarte mult, cu imagini si comentarii. Smile Se poate?
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  crina Sam Aug 11, 2012 12:01 pm

In ceea ce priveste scoala de arta si/sau inscrierea in asociatia artistilor plastici, raman in programa Twisted Evil Dar sunt si alte planuri marete,pt mine, pe care nu vi le spun decat daca se realizeaza. Sacul meu cu vise e mai mare si mai plin decat al lui Mos Craciun Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  kizy Dum Aug 12, 2012 3:50 pm

crina a scris:In ceea ce priveste scoala de arta si/sau inscrierea in asociatia artistilor plastici, raman in programa Twisted Evil Dar sunt si alte planuri marete,pt mine, pe care nu vi le spun decat daca se realizeaza. Sacul meu cu vise e mai mare si mai plin decat al lui Mos Craciun Smile

Optimista ca de obicei,bravo Crina si-ti doresc realizarea tuturor viselor !
Felicitari pentru masina !
kizy
kizy

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  crina Dum Aug 12, 2012 9:58 pm

Mersi frumos Razz Bine ai revenit din concediu, Hai, arata-ne noutati, poze, imagini, impresii si la lucru. Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte - Pagina 2 Empty Re: Scoala Populara de Arta vs Facultatea de Arte

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum