ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

SARBATORI SI SARBATORITI

+16
kizy
savin
Ivanciu Ionut
10nu7z
Quasimodo
marinic
oziero
AncaManuela
crina
Aqaday
Pintilie Ionela
lily ursu
Eugen MALIC
euuuuu
Aconti
Adi Sabau
20 participanți

Pagina 9 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  marinic Dum Iun 03, 2012 7:12 pm

Daniel a scris:Fara graba,Ionut!...un an de zile o analiza a planului organizatoric.Prin 2013, unda verde la concurs ptr. a fi timp pana in 2020 sa se coleteze si lucrarile concurentiale.

eu cred ca ne agitam degeaba, in baza lui Ionut nu mai vedem noi concurs!...el nu a mai intrat de miercuri pe forum, mai bine preia altcineva initiativa ca acum vine 14 si nu de alta dar-eu deja am promis portretul.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  crina Lun Iun 04, 2012 1:02 am

marinic a scris:
Daniel a scris:Fara graba,Ionut!...un an de zile o analiza a planului organizatoric.Prin 2013, unda verde la concurs ptr. a fi timp pana in 2020 sa se coleteze si lucrarile concurentiale.

eu cred ca ne agitam degeaba, in baza lui Ionut nu mai vedem noi concurs!...el nu a mai intrat de miercuri pe forum, mai bine preia altcineva initiativa ca acum vine 14 si nu de alta dar-eu deja am promis portretul.

Mai intrebi cine preia initiativa? DVS., cine altcineva?! Smile
"...ca acum vine 14 si nu de alta dar-eu deja am promis portretul."
Puteti fi mai concret, stimate domn? Suspect
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  marinic Lun Iun 04, 2012 6:24 pm

crina a scris:
marinic a scris:
Daniel a scris:Fara graba,Ionut!...un an de zile o analiza a planului organizatoric.Prin 2013, unda verde la concurs ptr. a fi timp pana in 2020 sa se coleteze si lucrarile concurentiale.

eu cred ca ne agitam degeaba, in baza lui Ionut nu mai vedem noi concurs!...el nu a mai intrat de miercuri pe forum, mai bine preia altcineva initiativa ca acum vine 14 si nu de alta dar-eu deja am promis portretul.

Mai intrebi cine preia initiativa? DVS., cine altcineva?! Smile
"...ca acum vine 14 si nu de alta dar-eu deja am promis portretul."
Puteti fi mai concret, stimate domn? Suspect

Crina sper ca a fost o gluma Exclamation ce DVS, ce domn Twisted Evil stii foarte bine ca marinic este Mariana Tiganas, acest nickname mi l-am construit pe bestjobs ca nu-mi permitea sa ma inregistrez cu numele meu.
Sa se ocupe cineva care se pricepe la metode de votare, care este si putin scolit in domeniu, acum fara gluma ma refer la Marius pe care il rog sa fie si concurent totodata. Sunt destui portretisti pe forum pe care nu are rost sa-i numesc care ar trebui sa participe si de care eu una am multe de invatat. Eu oricum pentru data de 14 mi-am propus acest portret si-l voi face.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  Ivanciu Ionut Lun Iun 04, 2012 6:28 pm

e cam off topic aici ar trebui mutat subiectul
Ivanciu Ionut
Ivanciu Ionut

Numarul mesajelor : 126
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  crina Lun Iun 04, 2012 6:31 pm

lol! lol! lol!
Ahahaaaa...,ce aiurita sunt!!! tongue
Eu am avut impresia ca mesajul cu faptul ca Ionut nu a mai intrat de miercuri pe forum, este lasat de GEORGE si lui ii ziceam sa preia conducerea si tot pe el il "domneam"de zor Very Happy
Stiu ca tu esti Mariana Tiganas, iar Marinic, chiar imi place, e un pseudonim simpatic, oricum.
Eh..., asa creez eu confuzii si nu rar... Twisted Evil
Da, Marius ar fi si dumnealui, capabil de organizare, dar mi-e cam teama de ideile si conditiile lui Razz
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  marinic Lun Iun 04, 2012 6:36 pm

Ivanciu Ionut a scris:e cam off topic aici ar trebui mutat subiectul

Ionut ori iti iei treaba in serios, ori ne lasi in pace. Noi forumistii sarbatorim un mare eveniment pe 14 iunie, te rog sa te informezi si daca crezi ca nu te descurci, nu ai timp, spune sa stie dl admin ce are de facut.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  Ivanciu Ionut Lun Iun 04, 2012 6:45 pm

oricum am de invatat pentru licenta Sad
Ivanciu Ionut
Ivanciu Ionut

Numarul mesajelor : 126
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  marinic Lun Iun 04, 2012 6:49 pm

Ivanciu Ionut a scris:oricum am de invatat pentru licenta Sad

Hopaaa Exclamation ...bravo copile trage-i tare si bafta Exclamation sa ne spui apoi ce ai facut.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  kizy Mar Iun 05, 2012 7:18 pm

marinic a scris: -Marius lasa urarile pentru la sfarsit si inscriete in competitie Exclamation ca si randul trecut te-ai sustras de la activitate Twisted Evil

-Kizy presupun ca esti alaturi de noi Exclamation

-Ionut unde ai disparut Exclamation sau te-ai speriat cand ai vazut ca noi am luat-o in serios Exclamation

Sigur ca da
kizy
kizy

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  crina Mier Iun 13, 2012 11:43 pm

http://felicitari.tfm.ro/4_aniversari/card753/

LA MULTI ANI, FORUM AL ARTISTILOR PLASTICI AMATORI cheers

Multa sanatate, voie buna si impliniri in toate domeniile va doresc, astazi, o zi deosebita, pentru toti membri forumului Smile Razz

Pentru GEORGE administratorul forumului, care ne-a oferit aceasta frumoasa ocazie de a ne cunoaste, a ne imprieteni si a ne expune rodul pasiunilor noastre intr-ale artei, ii ii urez toate cele bune, viata lunga si pe forum si in general si ii dedic o melodie frumoasa

http://felicitari.tfm.ro/4_aniversari/card1023/

Tuturor, noua celor de pe forum, sa ne dea Dumnezeu numai lucruri bune si frumoase si sa ne umple sufletele de multa, multa iubire. Va pup si va iubesc, pe toti Razz

https://www.youtube.com/watch?v=gfsgXJQ0ebU&feature=related



crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  GEORGE Joi Iun 14, 2012 7:17 am

crina a scris:
Pentru GEORGE administratorul forumului, care ne-a oferit aceasta frumoasa ocazie de a ne cunoaste, a ne imprieteni si a ne expune rodul pasiunilor noastre intr-ale artei,

Multumesc Crina pentru cuvintele mestesugite pe care doar tu sti sa le spui intr-un anume fel de-ti merge la suflet, multumesc pentru dedicatii si felicitari dar in mod special iti multumesc pentru ca ai adus in discutie cel mai adevarat lucru pentru care s-a deschis acest forum, un loc special creat pentru a ne cunoaste si de a ne impartasi gandurile fara patima, fara rautate si fara ranchiun. Din pacate nu toti au inteles acest lucru. Multi ne-au parasit, dar a ramas o mana de oameni dornici sa duca mai departe acest forum si poate ca intr-un viitor apropiat sau mai indepartat vor reusi sa puna bazele unei comunitati artistice.
Cu prilejul implinirii celor trei ani de viata al forumului urez tuturor membrilor activi si nu numai, tuturor membrilor care au trecut pe acest forum o viata lunga plina de impliniri pe toate planurile, dar in mod special pe plan artistic.
La multi ani,...pe forum! Twisted Evil

Ps. Acum trebuie sa plec la niste cursuri de perfectionare a limbii engleze pe care le urmez la un Colegiu din Londra dar va promit ca dupa ora 16 GMT ne revedem si voi fi alaturi de voi toata ziua. Razz La buna revedere si o zi placuta alaturi de cei dragi,...pe forum! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  marinic Joi Iun 14, 2012 10:18 am

La multi ani dragi forumisti!!!... multi ani inaite, sa ne intalnim aici pe forum,sa ne impartasim impresiile artistice, sa taifasuim... iar atunci cand ne vom simti singuri sa stim ca aici vom gasi un adevarat prieten. Iar celor care vor ajunge undeva spre varf sau chiar in varf sa nu uite de mica comunitate unde sau format, unde si-au gasit un refugiu ca si noi ceilalti

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty La multi ani, Lily!

Mesaj  GEORGE Lun Iul 30, 2012 9:13 am

O viata traita frumos plina de ganduri curate, in demnitate, o viata care atrage admiratia celor din jurul tau si multumirea de sine, exprimarea tuturor sentimentelor prin arta si satisfactia lucrului bine facut nu face decat sa te simti implinita si fericita.
Sper sa fi avut o astfel de viata iar daca nu a fost chiar asa ti-o doresc de-acum inainte. Twisted Evil La multi ani, Lily!

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  crina Lun Iul 30, 2012 2:55 pm

La multi ani, Lily, sanatate multa, viata frumoasa si linistita iti doresc si eu. Sa ne incanti mult timp de acum incolo, cu talentul tau.

For you, with love, din partea forumului Smile

https://www.youtube.com/watch?v=Aht9hcDFyVw&feature=related
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  lily ursu Lun Iul 30, 2012 8:05 pm

Am citit mesajele voastre ...si efectiv mi-au dat lacrimile ,nu pot spune ca nu m-am emotionat.
Va multumesc din suflet dragii mei ! Sa aveti si voi parte de tot ce este mai bun in lumea aceasta .Va imbratisez cu drag si regret ca nu pot face asta fizic.,,My way''este asa cum trebuie ,dar mereu vrem sa fie mai bine *** totala implinire este greu de cucerit. Multi ani si voua!
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  crina Mier Aug 15, 2012 10:14 am

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 2570qh1

LA MULTI ANI, SF MARIE..... cheers flower Marinic, te pupam dulce, distractie placuta
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  kizy Mier Aug 15, 2012 2:23 pm

crina a scris:SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 2570qh1

LA MULTI ANI, SF MARIE..... cheers flower Marinic, te pupam dulce, distractie placuta
A zis "te pupam", era vorba si de mine, nu? Smile
L a multi ani!
kizy
kizy

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  crina Mier Aug 15, 2012 7:43 pm

Daaaa, am uitat sa spun ca felicitarile sunt din partea intregului forum activ Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  marinic Mier Aug 15, 2012 8:03 pm

Va multumesc mult !!! azi am cam hoinarit, cum la Palatul Parlamentului era sarbatoare religioasa,deci expozitia era inchisa(ca de asa-i la noi iesi de la servici si trebuie sa dai fuga sa mai vezi si o expoziitie daca mai reusesti sa te incadrezi in timp ca la 17 se inchide,...uite asa am ajuns la Cercul Militar unde sunt doua sali expozitionale(o sa va pun maine cateva poze),apoi m-am plimbat prin centrul vechi,

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  crina Mier Aug 15, 2012 10:57 pm

oooo, chiar ai hoinarit de ziua ta; bravo Smile Asteptam pozele!
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Ziua Marinei 2012 la Constanta

Mesaj  crina Mier Aug 15, 2012 11:43 pm

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 K3t09k

Ziua Marinei mi-am petrecut-o pe un vaporas simpatic, in portul Constanta. Am facut putina practica si instructaj, cu speranta ca, poate imi voi gasi viitorul loc de munca Twisted Evil

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 I6dt1z

In ultima poza apare ultima mea masinuta achizitionata Cool
Si nu in ultima instanta, aici va infatisez, un crucisator american, care a insistat sa intre, chiar azi, in port.

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 15abh4

Si in in sfarsit va prezint 3 nave neaose Twisted Evil

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 2lj2j5u

Prima e vaporasul pe care am petrecut timpul intr-un mod foarte placut, a doua (dreapta) este nava politiei de frontiera, a 4 a cred..., nava militara, Ferdinand, iar cea rosie, e o nava comerciala, neromaneasca Twisted Evil care tocmai ce parasea portul, spre o destinatie din cele patru zari.



crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  crina Mier Aug 15, 2012 11:50 pm

Poate ati observat ca am insistat sa ajung langa crucisatorul american si am ajuns, dovada ca am facut si poza cu botul lui frumos. Bineee, ne cam despartea un gard de sarma si ceva metri distanta Twisted Evil Insa, cu un binoclu performant am urmarit activitatea de pe crucisator, mai intai amararea, careul marinarilor, dupa care, descarcarea sacilor de gunoi, o activitatea f interesanta de altfel Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  marinic Joi Aug 16, 2012 9:46 am

Minunat ca ai reusit sa mergi la aceasta festivitate Crina, cu cativa ani in urma eram la Costinesti si de ziua marinei special am mers in Constanta, dar comozi din fire, am ajuns prea tarziu, totul se terminase...
Aceste imagini sunt tablouri in relief realizate de Elena Constantinescu
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 33k62pw
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Opd7y9
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 1zvyfwj
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 2lntnc7
Dar iata surpriza zilei pe Lipscani
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 242x4xt
priviti ce are pe borul palariei
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 9q90ew
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 30uqt20
Si o imagine din linistea de dinaintea furtunii a teraselor, unde dupa ora 19 abia te poti misca
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Fks113
SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 X1nf3m

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  GEORGE Joi Aug 16, 2012 9:51 am

crina a scris:Poate ati observat ca am insistat sa ajung langa crucisatorul american si am ajuns, dovada ca am facut si poza cu botul lui frumos. Bineee, ne cam despartea un gard de sarma si ceva metri distanta Twisted Evil Insa, cu un binoclu performant am urmarit activitatea de pe crucisator, mai intai amararea, careul marinarilor, dupa care, descarcarea sacilor de gunoi, o activitatea f interesanta de altfel Twisted Evil

Ce ai facut tu este munca de cercetare, iar daca treci de gardul de sarma aungi la Obama. Twisted Evil
Multumesc Crina ca m-ai facut sa retraesc clipe minunate petecute la malul marii de ziua marinei cu multi ani in urma. Embarassed
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  GEORGE Joi Aug 16, 2012 10:03 am

marinic a scris:Aceste imagini sunt tablouri in relief realizate de Elena Constantinescu

Credeam ca sunt singurul reliefist din lume dar vad ca mai sunt si altii, dar nu au auzit de acest forum. Razz Multumim Mariana pentru aceste imagini minunate. Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

SARBATORI SI SARBATORITI - Pagina 9 Empty Re: SARBATORI SI SARBATORITI

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum