ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

A sosit vremea bilantului !

+7
AncaManuela
crina
Bogdan
Aconti
Pintilie Ionela
Adi Sabau
GEORGE
11 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  AncaManuela Lun Oct 25, 2010 6:31 am

crina a scris:
...Nici mie nu imi place asta,dar,de obicei,pe forum,NU SE DISCUTA NIMIC Twisted Evil
Nici de arta,nici de alt fel de subiecte.Zile in sir e liniste.
Sunt vreo 300 de membri inscrisi,dar participa vreo 4,posteaza
(mai des) lucrari noi,vreo 2 si vorbeste, cel mai mult unul singur,ca televizorul(CRINA affraid )
Mi-am permis sa-mi spun parerea pt ca,adm George a dat "unda verde" (si parerea ta conteaza),altfel....nu prea mai indraznesc sa deschid discutii.... Rolling Eyes ,ca nu prea le nimeresc Twisted Evil

Crina, mi s-a intamplat si mie sa intru pe forum si sa constat ca bate vantul, dar mai iarta-ne si tu ca mai avem si altele de facut. De multe ori intru, ma loghez, dar pur si simplu n-am timp de stat la discutii.
N-ai dreptate cand spui ca nu se discuta nimic. Parerea mea (si sper sa nu te supere) este ca un forum e deschis discutiilor pe o anumita tema. Si nu toata lumea are talentul lui Geoge de a gasi noi subiecte si a le intretine cum stie doar el - si-i multumesc pentru asta. Eu sunt, pe langa artist amator, sotie si mama, am un loc de munca si pe deasupra mai fac si niste cursuri, deci timpul meu e foarte limitat, de aceea prefer sa discut la subiect.
George, pentru tine toata admiratia!!! Nu vreau totusi sa intelegi ca ma complac in situatia de a avea pe cineva care sa sustina si sa imbunatateasca forumul. Eu cred ca treaba merge binisor aici, nu-mi doresc un nivel mai inalt pentru ca imi place ce fel de oameni am intalnit aici si n-as vrea sa apara unii din sferele inalte si sa-si dea aere pe aici.
''Cu masca, sau fara masca'' eu sunt un om sincer (desi de multe ori gresesc), prefer sa ma vada lumea asa cum sunt- de aceea nu-mi ascund niciodata varsta- iar in ce priveste arta, intotdeauna asta va fi slabiciunea mea, imi place ceea ce fac si am mai spus, nu din dorinta de a iesi in evidenta fac arta ci pentru ca asa simt, asa gandesc, asa ma exprim.
Ba da, cred ca forumul ne reprezinta. Si cu asta cred ca am raspuns la intrebari, desi ar mai fi multe de spus.
AncaManuela
AncaManuela

Numarul mesajelor : 172
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 49
Localizare : Vaslui

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  GEORGE Lun Oct 25, 2010 9:21 am

Mesajul de mai jos este un mesaj pe care l-am primit de la un membru candva activ .
Va rog sa-l cititi cu atentie !

un membru a scris:

Stii stateam si ma gandeam...sunt foarte putini membri activi si foarte multi inscrisi si buni artisti care se pierd pe drum,...si ma intrebam de ce ?
- cei slabi nu au tinut ritmul, dar cei buni consider ca nu s-au mai regasit pe acest forum . Imi exprim parerea pur personala . Au fost bine primiti, s-au antrenat in diverse discutii dar nu s-au mai identificat in acest grup . De ce ? , cred ca nivelul acestuia este mediocru pt ca ;
- nici unul nu accepta pareri, sugestii, idei venite de la ceilalti, cand o faci se simt jigniti sau te ironizeaza ca te-ai crede mai presus .
- nu se cer sfaturi si nu se invata de la altii mai buni
- se critica alt stil ca fiind aiurea doar pt. ca ei nu-l inteleg sau nu il practica
Intrbarea ar fi ce caut eu aici ?
- aici ma informez, mi-as dori sa primesc sfaturi si sa invat de la altii mai buni, mi-ar place chiar sa discut pe diverse teme, poate asta ajuta sa socializezi mai usor, ma bucur sa ma aflu printre persoane cu aceleasi preocupari care consider ca au aceleasi aspiratii...
- Ar fi bine sa reusim sa ne identificam ca si grup .


Imi cer scuze de la acest membru al carui mesaj l-am dat pe forum si va rog sa ma credeti ca nu are importanta persoana, important este doar ce gandim .
Mesajul mi se pare foarte interesant si i-am cerut acelei persoane sa aiva curajul sa-l scrie pe forum .
Intr-un viitor mesaj voi da publicitatii si raspunsul acestei persoane care este tot la fel de interesant si ne da un motiv in plus, la meditatie .


Ma simt obligat sa atrag din nou atentia,... in eventualitatea ca simtiti nevoia sa va spuneti propria parere, despre cum ganditi voi activitatea pe acest forum o puteti face, dar fara sa fiti tentati de a ataca semantara mesajului de mai sus . Multumesc pentru intelegere ! Very Happy


GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  crina Lun Oct 25, 2010 4:18 pm

Crina, mi s-a intamplat si mie sa intru pe forum si sa constat ca bate vantul, dar mai iarta-ne si tu ca mai avem si altele de facut. De multe ori intru, ma loghez, dar pur si simplu n-am timp de stat la discutii.
N-ai dreptate cand spui ca nu se discuta nimic. Parerea mea (si sper sa nu te supere) este ca un forum e deschis discutiilor pe o anumita tema. Si nu toata lumea are talentul lui Geoge de a gasi noi subiecte si a le intretine cum stie doar el - si-i multumesc pentru asta. Eu sunt, pe langa artist amator, sotie si mama, am un loc de munca si pe deasupra mai fac si niste cursuri, deci timpul meu e foarte limitat, de aceea prefer sa discut la subiect.


Ai dreptate ,Anca,in tot ce spui.Numai ca,multe s-au interpretat gresit,pe acest site.

dar mai iarta-ne si tu ca mai avem si altele de facut.
M-ai facut sa zambesc Smile Eu nu sunt decat un umil membru al acestu site.Textul cu pricina era un raspuns la...."atacul lui Adi" (sesizati,va rog,ghilimelele).

Eu sunt, pe langa artist amator, sotie si mama, am un loc de munca si pe deasupra mai fac si niste cursuri, deci timpul meu e foarte limitat, de aceea prefer sa discut la subiect.

Nici nu iti poti inchipui cat te inteleg.Daca m-as apuca de scris,in loc sa pictez,despre viata mea,sigur as scoate un best seller Laughing Laughing Laughing

In ciuda a...micilor neintelegeri si interpretarilor gresite,)ca...deh....oameni diferiti,pareri diferite,dispozitii diferite) si eu consider ca site-ul e bun si George e competent,desi mult prea sensibil.


Parerea mea (si sper sa nu te supere) este ca un forum e deschis discutiilor pe o anumita tema.

Nu vreau sa devin paranoica,dar mi se pare ca,si tu,te referi la acel topic cu masinile lui Mazare sau, in general,la cele deschise de mine.
OK,am sters topicul acela,cel cu parada nu pot,rog moderatorul sau adminul s-o faca,sa stearga si cel cu parcul sau ce altceva nu este in concordanta cu tema forumului(arta),ca as face-o eu,personal,dar nu pot.
Imi pare rau ca am iscat controverse,intr-un forum unde domnea buna intelegere pana sa intru eu,dar....nu asa e si in viata,oare?! Twisted Evil
In ciuda faptului ca nu vad unde am gresit,sincer,regret situatia creata si voi fi mai rezervata.Si asta,pt ca,toti sunteti,de treaba Smile ,simpatici si talentati.
Nu o zic casa va "perii" Laughing sau sa ma acceptati ci o zic pt ca asta cred.
Din punctul meu de vedere,propun sa il lasam pe George "sa isi traga sufletul" si,daca permite si el un sfat de la unul dintre"copiii site-ului sau":
Prea mare bunatate a parintilor duce la pierderea copiilor.
Fii bun, dar fereste-te sa creada lumea ca poti fi doar bun (N.Iorga)

lol! lol! lol!
Cine vrea sa inteleaga,intelege.
Dupa parerea me,putina contrazicere intre membrii forumului,inseamna o provocare si putina provocare inseamna evolutie, pt ca fara a iesi din starea de confort, fara schimbare , evolutia este inexistenta sau imposibila.
Lui George ii e teama sa nu ne certam,ne apara,ne mediaza,dar nu face bine.Ar trebui sa ne lase "sa ne duelam" Exclamation Nu e nevoie sa acceptam toti,acelasi adevar,care se stie ca e...relativ.Sa ne contrazicem,sa ne provocam si sa ne distram(
"Non idem est, si duo dicunt idem." ("Nu este acelasi lucru, cand doi spun acelasi lucru.")
Am folosit citate,pt ca,nu vreau sa se inteleaga ca fac pe....grozava pe aici tongue
Pt ca nu fac,zau,sunt om bun Smile dar,am probleme cu....modul de comunicare pe site,observ.
In sfarsit,eu cam atat am avut de spus,va doresc o saptamana frumoasa!
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty A doua parte a mesajului

Mesaj  GEORGE Lun Oct 25, 2010 9:03 pm

un membru a scris:
reflectam...nu e vorba de curaj, stiu sigur ca as fi fost atacat de polemici in secunda doi iar tu te-ai plictisi sa fii mediator..si mai mult ca sigur as renunta sa mai fiu prezent intr-un mediu in care nu m-as simti in largul meu . Cealalta varianta ar fi sa ma abtin pt. ca poate pare aiurea dar fiind vorba de ce-mi place cel mai mult si ma deconecteaza-arta aici ma regasesc . Vezi tu daca atat de greu se accepta o parere care nu este identica cu a ta cum as putea eu sa-i fac pe acestia sa accepte ca gresesc si ca astfel ne indreptam spre nicaieri/ apropos de aspiratii . Cred ca am gasit raspunsul singur .

Toata admiratia pentru gandurile acestui membru care contrazice multe ipoteze . Ii multumesc pe aceasta cale pentru ca ma facut sa inteleg (cat de cat) de ce nu merge forumul, asa cum imi doresc . Twisted Evil
In finalul mesajului acest membru a spus ,,Cred ca am gasit raspunsul singur"
Voi banuiti ce raspuns a gasit ?
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  crina Lun Oct 25, 2010 10:25 pm

Parerea mea e ca s-a exagerat mult prea mult,ca de fapt,problema pe site,nu-i si daca este,singura problema ar fi ca, mai mult vorbim decat sa lucram.
Eu,sincer, nu ma plang de nimic,de site sau de membrii lui.Mi-a parut rau ca se cam interpreteaza,dar,asa se intampla oriunde te exprimi,doar scris.
Ce raspuns a gasit "autorul "(!)textului??? scratch In afara faptului ca o fi descoperit 'particula lui Dumnezeu' in locul celor de la Geneva tongue ,posibil sa fi luat hotararea sa ramana "surd si mut" pe site Twisted Evil
Zi,odata,concluzia ,ce ai hotarat cu noi,cu site-ul si sa ne apucam de treaba,de pictat,de desenat si cine ,ce mai stie sa faca.
Credeti ca ar fi bine daca am posta ,pana la 1 nov.lucrarile de concurs si am incepe altul cu tema "iarna cu sarbatorile si obiceiurile ei "? Si sa ni se dea ocazia sa postam cate 3-4 lucrari,10-20,fiecare cat poate si sa fie aleasa prin vot,una sau 5 lucrari tongue
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  Adi Sabau Lun Oct 25, 2010 11:33 pm

crina a scris: ..
... Mi-a parut rau ca se cam interpreteaza, dar, asa se intampla oriunde te exprimi doar in scris.
...

Asta e o problema obisnuita. Se intampla destul de des, mai ales pe forumuri, unde te grabesti sa dai un raspuns cuiva: te gandesti la ideea ta, dar, cand e sa o transpui in text, nu iese tocmai asa cum ai fi vrut. Nu poti prinde intotdeauna toate nuantele .. si atunci, cititorului textului tau i se ofera posibilitatea de a interpreta si uneori rastalmaci sensul frazei.
De-asta trebuie sa facem apel la toleranta .. Twisted Evil Laughing


Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  AncaManuela Mar Oct 26, 2010 5:53 am

Adi Sabau a scris:...Asta e o problema obisnuita. Se intampla destul de des, mai ales pe forumuri, unde te grabesti sa dai un raspuns cuiva: te gandesti la ideea ta, dar, cand e sa o transpui in text, nu iese tocmai asa cum ai fi vrut. Nu poti prinde intotdeauna toate nuantele .. si atunci, cititorului textului tau i se ofera posibilitatea de a interpreta si uneori rastalmaci sensul frazei.
De-asta trebuie sa facem apel la toleranta .. Twisted Evil Laughing ...

Sunt perfect de acord cu parerea ta, Adi, altfel ar trebui sa stam cate-o zi intreaga sa explicam, sa punem paranteze si citate. pale Uuffff, te doare capul.

AncaManuela
AncaManuela

Numarul mesajelor : 172
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 49
Localizare : Vaslui

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  GEORGE Mar Oct 26, 2010 10:04 am

V-am ascultat pe toti si sincer mi-a facut placere duelul vostru (in gandire fireste) si contrazice ipoteza ca forumul ar fi ,,mediocru" .
Dragi mei, aici ma refer la Anca, Adi si nu in ultimul rand Crina si Marius, voi sunteti ultimi la care se referea acest mesaj ,,a sosit vremea bilantului" . Raspunsul la intrebari ma asteptam sa le primesc de la membrii care ne urmaresc zilnic din umbra si care intra numai a vedea ,,ce tampenii s-au mai scris pe forum" . Este usor sa stai pe margine si sa fi judecat, dar este destul de greu de a intra ,,in ring" si sa fi la randul tau, judecat .
Toti membrii de pana acum au intrat entuziasmati, si-au exprimat satisafactia si bucuria ca a gasit un sait de arta si foarte nerabdatori sa-si expuna lucrarile pentru a fi supuse ,,criticilor de arta" de pe forum . Dupa ce au auzit ce a vrut de fapt sa auda, numai laude, pentru ca ,,criticii de arta" erau in vacanta au plecat fara a ne mai spune macar o vorba . Eu cred ca din respect pentru noi, pentru acest forum, ar fi trebuit sa ne spuna si ei cate ceva, sa-i cunoastem si noi, sa le cunoastem procuparile, sa le cunoastem gandurile .
Din acest motiv eu cred ca ar trebui sa ne abtinem de la protocolul de primire, de la amabilitati sau alte subiectivisme in goana noastra de a cucerii noi membri, pana nu cunostem persoana .
Voi revenii si cu alte masuri de austeritate Exclamation Twisted Evil
Daca tot este criza, de ce nu ar fi si pe forum ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  crina Mar Oct 26, 2010 12:58 pm

ar trebui sa ne abtinem de la protocolul de primire

Asa,George,fa-te rau! Twisted Evil
Eeeee...si acestea fiind zise,sa ne intoarcem la oile noastre.Cine,ce a mai "mazgalit",in afara de mine si Marius Suspect sa mai posteze aici
Si parca,mi-e dor si de artistii tai,George,de la Tate Modern;prima dat nu-i sufeream si acuma le duc dorul Smile
Ca sa vezi si tu ce-i viata!
Ai zis ca te apuci si de alta casa....,hai,la treaba. Smile
Si daca tot "A sosit vremea bilantului",am mai zis si repet,nu vreti sa predam lucrarile si sa incepem alta tema? Ancuta a terminat"Tiganca",eu"Micul pastor",Adi...,sigur are el ceva la tolba,tu, si Marius am inteles ca....sunteti in alta....categorie.
Astia suntem;mai speri sa fie cineva???Aconti nu e in concursul acesta si Malic...,parca nici el.
Asta e propunerea mea,dar,eu doar propun,voi dispuneti Very Happy
Anca,tu ce parere ai,ca noi suntem femeile pana la urma,active,aici pe forum tongue
O zi buna,copii! Wink
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  GEORGE Mar Oct 26, 2010 2:44 pm

crina a scris:

Asa,George,fa-te rau! Twisted Evil
Eeeee...si acestea fiind zise,sa ne intoarcem la oile noastre.


Mai Crina iar te grabesti ca mireasa la maritat ! Twisted Evil . Stai ca nu am terminat ! Evil or Very Mad Pentru ca Forumul nostru sa fie unul respectabil si ,,la nivel inalt" trebuie sa ne desfasuram activitatea dupa un regulament de functiuonare pe care il voi face cunoscut peste cateva zile Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Salut

Mesaj  Pintilie Ionela Mar Oct 26, 2010 4:31 pm

Daca pot sa ajut, cu cea mai mare placere sunt inca in ring dar in " pasi de dans".Imi propun ca pe viitor sa continui ce am inceput,respectiv rubrica" de la amatorism catre profesionalism" astfel nu voi mai posta lucrari in portofoliu ci acolo urmand sa le analizam sa le discutam impreuna.Poate va folosi cuiva care este interesat...Printre altele s-a editat si cartea de poezii a carui coperta si schite le-am realizat,ma bucur ca a ajuns si in Franta ,Canada la comunitatea romana..pt. ca m-am mutat de curand mi-afost imposibil sa si lucrez si sa mai postez cate ceva.Am realizat si coperta urmatoarei carti ...ramane sa o comentam impreuna.Astept noul regulament.

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  Vizitato Mier Oct 27, 2010 8:32 am

-Oziero draga un mic dialog tastabil daca se poate....as fi tare curios sa ascult parerea ta ,,Caaaaa... de urmarit ne urmaresti darrrr'' ...nu a fost o rea intentie pur si simplu un mijloc de comunicare.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  AncaManuela Mier Oct 27, 2010 9:04 am

crina a scris:
Si daca tot "A sosit vremea bilantului",am mai zis si repet,nu vreti sa predam lucrarile si sa incepem alta tema? Ancuta a terminat"Tiganca",eu"Micul pastor",Adi...,sigur are el ceva la tolba,tu, si Marius am inteles ca....sunteti in alta....categorie.
Astia suntem;mai speri sa fie cineva???Aconti nu e in concursul acesta si Malic...,parca nici el.
Asta e propunerea mea,dar,eu doar propun,voi dispuneti Very Happy
Anca,tu ce parere ai,ca noi suntem femeile pana la urma,active,aici pe forum tongue
O zi buna,copii! Wink
Eu zic, Crina, sa mai asteptam putin, poate termina si baietii lucrarile, nu uita ca mai sunt Aconti si Lily care desi s-a demarat concursul de ''1000 de ani'', n-au mai dat pe aici, dar ii asteptam cu drag, ca doar sunt concurenti la sectiunea pictura si chiar imi ma bucur ca avem adversari.
Dupa, mai ramane de vazut cu noul regulament, ca dupa cum vad lumea vrea sa inceapa curatenia de toamna. Intre timp eu cred ca oricare mai are ceva de facut in privinta artei. Vad ca tu chiar astepti iarna. Rolling Eyes
AncaManuela
AncaManuela

Numarul mesajelor : 172
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 49
Localizare : Vaslui

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  Vizitato Mier Oct 27, 2010 10:23 am

..Un site care imi place ca structura www.woodburner.com este o comunitate de entuziasti ai pirografiei (cer scuze ca am dat exemplu acest site nu am dorit sa demonstrez ceva anume darrrrr sincer imi place).Artisti plastici amatori reprezinta un site de arta si ar fi palpabil o vizualizare artistica pe pagina forumului ...anevoios fiind o plimbare prin sectiunile prezentate pe site (pictura...iconografie...desen...basorelief ...etc)....se poate veni cu o idee de calendar cu lucrarile de arta prezente ....O alta schimbare ar fi chiar titlul acestei comunitatii in ,,Artisti plastici fara nume"...Ar fi interesant George prin micile tale incursiuni in lumea artei din Londra sa aduci vizual pe site mici dialoguri relationale cu artistii care isi expun spre vanzare operele lor privind tehnica,cum privesc ei arta in acest moment !?!..etc bineanteles daca este posibil si artistul binevoitor spre dialog...Eeeeehhhh...poate in acest fel s-ar mai schimba ceva si ne vom maturiza si noi precum si arta pe care o expunem...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  Vizitato Mier Oct 27, 2010 11:14 am

opss...am uitat despre ideologia constructiva si ca exemplu te voi exemplifica pe tine George cu creinarea compozitiei ,,floral-figurativ ''micul ingeras fiind si prima creionare ...am incercat sa construim o viziune constructiv-personala de la artist la artist .Deci daca pe acest fundal artistul in speta v-a tine cont de aceste detalii evazive chiar daca sunt de multe ori mediocre cred totusi printr-o gandire matura se poate ajunge la o mica capodopera .Deci este un pas ...Acum vin cu un ex. de rautate imatura .Candva cineva incercand sa imi promovez tampeniile mele artistice am avut ghinionul sa ajung la un post TV printre invitati se afla si o asa zisa personalitate artistica si anume o artista profesionista .Dialogul purtat a fost de partea ei considerandu-se o matroana a artei lucrarile ei ajungand pe atunci (mai bine zis acum doi ani prin februarie) la sume de 100.000euro . Ce m-a deranjat foarte mult a fost momentul criticarii luycrarilor mele de gradinar si nici de cum de un artist fara nume dar nu asupra compozitiei legandu-se obraznic de tehnica ...Citez ...aaaaaaa cunosc tehnica asta de ars pe lemn sunt instrumente profesionale cu care se lucreaza foarte usor ....deci pentru mine a fost ca o torpila o asemenea exprimare de artist profesionist .Bineanteles a intins coarda prea tare Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy si devenisem ceeace ea si-a dorit de la inceput sa m-a calce pe siret iar acel artist asa zis profesionist sa fie in centru atentiei in permanenta....Dupa final doar atat am reusit a zice.,,Doamna draga dumneavoastra stiti ce este Arta,,si dus am fost Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy irititat fiind cu toate ca se dorea o expunere la micul castel propietate personala al acestei artiste.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Propunere Regulament

Mesaj  GEORGE Mier Oct 27, 2010 1:16 pm

Regulament FORUM GRATUIT ,,ARTISTI PLASTICI AMATORI”
Reguli privind utilizarea forumului

Orice membru deja înregistrat accepta în mod tacit acest regulament.
________________________________________

Prin inregistrarea pe Forumul "Artisti Plastici Amatori" toti utilizatorii isi asuma regulile enumarate mai jos, si se va presupune ca acestea au fost citite si retinute.
Orice artist plastic amator si iubitor de arta isi poate deschide un cont pe acest site prin intermediul caruia sa posteze mesaje numai in legatura cu arta si intereselor comunitatii Artistilor Plastici Amatori .
Rolul acest Forum este de a facilita discutiile intre membri acestei bresle in limitele bunului simt .
Ne rezervam dreptul de a restricitiona accesul oricarei persoane pe care o vom considera necompatibila cu ideile si principiile promovate de acest site . De asemenea vom muta sau sterge integral sau partial un mesaj daca acesta deviaza de la subiectul discutiei .
Sunt STRICT INTERZISE:
- Postarea de informatii false, vulgare, defaimatoare, rasiste, cu orientare sexuala sau orice alte date considerate ilegale sau imorale.
- Aducerea de jigniri membrilor forumului (sub ORICE FORMA) .
- Postarea informatilor care incalca legea copyright-ului . Fotografii, fisiere video sau audio, programe .
- Punerea in vanzare a materialelor acoperite de legea copyright-ului sau lucruri interzise prin lege .
- Reclama ( inclusiv reclama mascata ) la alte site-uri web, servicii sau orice altceva fara acceptul admin-ului .
- Folosirea mesageriei private pentru a se trimite oferte comerciale nesolicitate .
- Folosirea unui limbaj pueril, indecent sau de tip mirc: "sh", "tz", etc.
- Accesul folosind proxy-uri anonime .
- Devierea de la subiectul discutiei.
- Postarea unui mesaj avand tasta CAPS LOCK apasata(doar majuscule) , mesajele dumneavoastra nu au o mai mare importanta decat a celorlalti utilizatori.
- Abuzarea de iconite (smiley)
- Crearea de clone de catre un USER ( nick-uri, ID-uri ). Se sanctioneaza prin ban atit clonele cit si userul.




RECOMANDARI:

Userii posteaza pe forum doar in calitate de persoane private, va rog nu postati in numele unor firme, nu folositi semnaturile sau avatarurile pentru a promova firme sau activitati comerciale, nu va faceti username-uri care sa contina nume de firme . Firmele care sustin sau sprijina FORUMUL pot face exceptie, cu acceptul site admin-ului.
Nu sunt permise mesajele care urmaresc interese comerciale.
Deasemeni sunt interzise cu desavarsire folosirea unor nume formate din grupuri de cifre sau litere fara inteles . Utilizatorii care s-au inregistrat sub astfel de nume sunt considerati din start neseriosi si vor fi eliminati fara o alta explicatie . Daca ati facut-o totusi aveti posibilitatea sa va re’inregistrati sub un alt nume .
Trebuie pastrat un limbaj civilizat, si mai mult decat atat, o atitudine amicala si prietenoasa fata de ceilalti participanti la forum .
Discutia se poarta la nivelul ideilor si nu la nivelul persoanelor, dar trebuie pe cat posibil simplificat limbajul .
Daca cineva se simte lezat de alt user va contacta moderatorii sau adm.tori si va reclama acest lucru . In nici un caz nu va starni o polemica . Nu va lasati atrasi in discutii suburbane, *** se vor lua aceleasi masuri .
Sunt interzise subiectele de discuţie care prin esenţa lor sunt menite să producă scandal (flame-uri) - atât iniţiatorii lor cât şi cei care se prind în acest joc periculos vor fi sancţionaţi foarte drastic.

Recidiva, chiar şi în cazul abaterilor uşoare, se consideră factor agravant.

Nu incarcati forumul cu postari inutile postari-Ex. “cool”, “ok”, sau zambareti. De asemenea nu este nevoie sa aduceti ,,multumiri inutile”, cel care v-a raspuns este constient de multumirea dvs.

Utilizatorii noi nu vor fi primiti nici cu flori, nici cu covorul rosu si nici nu vor primi laude sau critici pentru lucrarile postate . Valoarea lucrarilor lor pot capata contur doar dupa cota de participare la activitatile forumului si doar dupa o lunga activitate pe forum .
Acest site nu dispune de personal calificat (cu studii superiore de arta), nu se predau cursuri de specialitate, din acest motiv aveti obligatia de a participa activ la imbunatatirea sectiunilor existente, de a propune desfiintarea unora inutile, dar si infiintarea altelor noi . Puteti fi profesori, cursanti dar si beneficiarii serviciilor postate .
Comentariile vor fi permise la sectiunile de discutii libere despre arta, dar vor fi restrictionate sau chiar diminuate considerabil in sectiunile de ,,portofolii personale” pentru a se impiedica aprecierea neadecvata si necalificata a acestora, care ar conduce la nemultumiri in randul autorilor intru-cat forumul nu dispune de ,,critici de arta” .
Totusi raspunsurile la mesaje sunt permise doar pe raspunderea si incuviintarea utilizatorului si numai in cazurile in care solicita acest lucru . In acest caz utilizatorul trebuie sa-si asume toate riscurile .
Utilizatorii noi veniti nu au voie sa intre in dialog cu ceilati membri inainte de a trece pe la sectiunea ,,Bun venit, prezinta-te !” si inainte de a expune unele lucrari personale pentru a permite si celorlalti membri sa-i cunoasca valoarea .

Nu se încurajează sub nici o formă goana după posture . Nu se oferă absolut nici un premiu celui care depăşeşte recordul de posturi pe zi . Postaţi un mesaj doar dacă ceea ce aveţi de spus are legătură cu topical . Nu este permisă abaterea de la profilul secţiunilor acestui forum .



În orice situaţie neacoperită specific de prezentul regulament, administratorii forumului au întotdeauna ultimul cuvânt.


________________________________________

Multumim pentru intelegere!
Administratorii forumului ARTISTI PLASTICI AMATORI

Si nu uitati mottoul forumului !

Nu întreba ce poate să facă forumul pentru tine !
Intreabă ce poţi să faci tu pentru forum !



OPINII SEPARATE

Daca doresti sa propui anumite aliniate sau doresti sa scoti altele o poti face trimitand un MP susemnatului sau postand direct un mesaj pe forum .
Participati cu incredere la intocmirea propriului Regulament ! Very Happy


GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  Aconti Vin Oct 29, 2010 5:08 am

crina a scris:ar trebui sa ne abtinem de la protocolul de primire

Astia suntem;mai speri sa fie cineva???Aconti nu e in concursul acesta si Malic...,parca nici el.

Aconti participa la concursul asta!
...doar ca nu a fost prea activ;
serios acum... nici macar nu am inceput...
sunt cam ocupat in aceasta perioada...
si daca vreti sa aflati mai multe,
va pot povesti pe PM

dar... promit solemn... imi voi face timp de macar o lucrare!
Toate cele bune!
Aconti
Aconti
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 25/06/2009
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  Aconti Vin Oct 29, 2010 5:14 am

AncaManuela a scris:Eu zic, Crina, sa mai asteptam putin, poate termina si baietii lucrarile, nu uita ca mai sunt Aconti si Lily care desi s-a demarat concursul de ''1000 de ani'', n-au mai dat pe aici, dar ii asteptam cu drag, ca doar sunt concurenti la sectiunea pictura si chiar imi ma bucur ca avem adversari.

Poate ca nu am dat semne de viata... in scris...
dar sunt prezent pe forum aproape zilnic...
si ma bucur de prezenta si activitatea voastra,
chiar doresc sa va felicit pentru ceea ce realizati!
Aconti
Aconti
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 25/06/2009
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Cine suntem, de unde venim si incotro dorim sa ne indreptam !

Mesaj  GEORGE Joi Ian 12, 2012 9:50 am

A venit vremea adevarului!

Cred ca este vremea iar a unui bilant pe 2011 si ca in fiecare an iar simt nevoia sa va intreb ;

Credeti ca este necesara o ,,comunitate artistica " ?
Credeti ca ar trebui sa ne cunoastem asa cum suntem sau sa ne punem o masca ?
Credeti ca nivelul forumului este prea scazut si ati dorii un forum la un nivel mai inalt ?
Credeti ca forumul nu va reprezinta ?
Cum ar trebui sa arate un forum de arta in opinia voastra ?
Ce ar trebui schimbat ? ( sa nu spuneti ca A.dm Evil or Very Mad )
Ce sectiuni sunt in plus ?
Ce sectiuni ar trebui introduse ?

Pentru a ma ajuta sa inteleg mai bine fenomenul v-as ruga sa ;

Indicati un forum de arta al artistilor plastici profesionisti !
Indicati site'uri de arta care va reprezinta !
Indicati Personalitati din lumea artei cu care se poate discuta si cum putem intra in legatura cu Domniile lor .

Spuneti-va parerea pentru ca si parerea ta conteaza !

Am rugamintea sa nu cosmetizati raspunsurile, spuneti exact ce ganditi, spuneti-va doar opinia dar nu improscati prea tare cu noroi, nu bateti apropouri si nu platiti polite.
La finalul mesajului as dori sa spuneti un gand bun pentru anul 2012.

Va multumim pentru intelegere! Twisted Evil

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  Daniel Joi Ian 12, 2012 1:03 pm

George iti bati capul pentru nimic! Am convingerea ca vei primi un raspuns evaziv sau doar acesta scris acum de mine!


Ultima editare efectuata de catre Daniel in Sam Ian 14, 2012 12:03 pm, editata de 2 ori

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  GEORGE Joi Ian 12, 2012 2:06 pm

Daniel a scris:George iti bati capul pentru nimic! Am convingerea ca vei primi un raspuns evaziv sau doar acesta scris acum de mine!

Incercarea moarte n-are, Marius! Toti cer, dar putini ofera cate ceva.
Pentru a primi trebuie sa invatam sa daruim. Cred ca aici este dilema! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  marinic Joi Ian 12, 2012 2:59 pm

Cred ca nu are rost sa fim negativisti din prima privire. Si mai cred ca si pe alte site-uri este cam aceeasi lancezela in ceea ce priveste activitatea forumistilor. Daca ar fi altfel ar trebui sa ne spuna Daniel pe care l-am regsit si pe alte site-uri de arta. Eu spre exemplu imi expun lucrarile pe ,,tablouri de vis'' care este cred cel mai mare portal gratuit de vanzare online de tablouri si care de asemeni are un forum aproape inactiv. Lumea chiar prefera acest gen isi expun lucrarile si doar atat,...nu au timp de stat in fata tastaturii sau nu le place acest lucru .Intra,.. se uita,.. critica sau admira in sinea lui si atat.
Pentru unii dintre noi acest forum este indispensabil, aici ne-am format, aici am trait primele emotii cu publicul nostru chiar daca nu au fost prea critici sau chiar deloc, acesta ne-a ajutat sa mergem mai departe, sa nu renuntam. Inteleg ca viata forumului este strict legata de numrul membrilor activi, de aceea as incerca sa vin cu o idee. Sa deschideti si o galerie gratuita cu vanzare online de pictura , sculptura, pirogravura..,iar expozantii sa aiba obligtia sa fie activi pe forum iar in caz contrar sa li se inchida contul sa nu mai poata expune. Poate asa vom atrage si alti membri. Cat despre artistii plastici profesionisti, sunt slabe sperante sa intre in contact cu noi , ne considera ,,paria'', in timp ce intre ei isi dau sfaturi, retete de compozitii, tehnici,..(asta am gasit-o pe un oarecare site). Eu sper din tot sufletul sa mergem mai departe cu incredere, si sa privim si partea pozitiva a lucrurilor, a frumusetii artei.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  Daniel Joi Ian 12, 2012 7:13 pm

Sunt de acord cu Mariana!

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  GEORGE Lun Ian 16, 2012 11:46 am

Daniel a scris:Sunt de acord cu Mariana!

...si eu sunt de acord cu Marius! Razz Razz Razz
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  Ivanciu Ionut Dum Ian 22, 2012 4:00 pm

un topic cu voturi desene, picturi, poze etc . voturi de la 1 la 10
Ivanciu Ionut
Ivanciu Ionut

Numarul mesajelor : 126
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

A sosit vremea bilantului ! - Pagina 2 Empty Re: A sosit vremea bilantului !

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum