ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

M-am apucat de desenat !

4 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Empty Re: M-am apucat de desenat !

Mesaj  Vizitato Mar Oct 19, 2010 12:45 am

daaaa Adi este un mic secret ai o alta indemanare fata de unul ascutit cu ascutitoarea ...eventul faci si varful in forma de coada de randunica precum o pensula bineanteles in acest fel eviti ingrosarea formei ....treci foarte usor peste desen iar prin repetare ajungi la o forma pe care ti-o doresti...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Empty nud creionat ...in a doua faza de lucru

Mesaj  Vizitato Mar Oct 19, 2010 1:02 am

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Newfolder224...un nud inceput in urma cu 30min....este in a doua parte de prelucrare

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Empty Frumos..

Mesaj  Pintilie Ionela Mar Oct 19, 2010 8:51 am

cum lucrezi? pe masa sau sevalet? dupa ce termini mai arunca o privire facand un pas in spate,lucrarea pune-o pe verticala,ce observi?La fel am reusit sa-mi dau seama de micile greseli pe care le faceam..sper ca nu te superi.Capul este un pic prea mic respectand proportiile corpului,vezi bratul este mai lat ca fata,in rest imi place..super,spor la lucru,eu nu prea am rabdare la hasurari.

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Empty Re: M-am apucat de desenat !

Mesaj  GEORGE Mar Oct 19, 2010 9:05 am

Pintilie Ionela a scris:cum lucrezi? pe masa sau sevalet? dupa ce termini mai arunca o privire facand un pas in spate,lucrarea pune-o pe verticala,ce observi?La fel am reusit sa-mi dau seama de micile greseli pe care le faceam..sper ca nu te superi.Capul este un pic prea mic respectand proportiile corpului,vezi bratul este mai lat ca fata,in rest imi place..super,spor la lucru,eu nu prea am rabdare la hasurari.

Fiind primul meu desen din viata mea, el se prezinta in stare bruta nefinisata fara un studiu amanuntit asupra proportiilor si al perspectivei . Din acest motiv am cerut sprijinul tuturor membrilor pentru a ma ajuta cu materiale documentare . Studios cum sunt voi invata iar rezultatele se vor vedea abia peste 10/20 de ani . Asa ca va propun sa imi urmariti evolutia toata aceasta perioada ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Empty Re: M-am apucat de desenat !

Mesaj  GEORGE Mar Oct 19, 2010 11:35 am

Pintilie Ionela a scris:cum lucrezi? pe masa sau sevalet?

Nu Ionela, lucrez pe genunchi in baie la indemnul bunei mele colaboratoare Crina Very Happy . Eu m-am plans ca atelierul a fost desfiintat tot de mine prin terminarea finisajelor in casa care locuesc . Iata cum arata anul trecut ! O mandrete de atelier,...si de sevalet . Twisted Evil

https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/concurenti-f47/1-concurent-george-tunariu-sectiunea-bas-relief-t364-15.htm

Dar daca voi incepe o alta casa de renovat atunci sa vezi tu un adevarat ,,atelier de creatie !" Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Empty te inteleg..

Mesaj  Pintilie Ionela Mar Oct 19, 2010 12:52 pm

nici eu nu am un locusor doar al meu si acum ma chinuie cea mica la calculator,inchipuie-ti cam cum ar fi sa ma prinda la culori...dar cred ca orice varsta ar avea curiozitatea ar fi pe masura varstei,facem si noi cum putem.Noroc ca sambata cateva ore la scoala mai pot face cate ceva...

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Empty Re: M-am apucat de desenat !

Mesaj  crina Mar Oct 19, 2010 3:22 pm

lol! lol! lol!
Auzi.....,pe genunchi in baie Very Happy
Alea sunt cele mai reusite lucrari....
Numai ca,prietene George, nu pe tine te-a intrebat ,Ionela,daca ai sevalet ci pe Marius si lui "i-a criticat"lucrarea,cum ca bratul ar fi mai lat decat fata tongue
Tz,tz,tz.......,nu esti deloc atent.... Suspect
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Empty apropos..

Mesaj  Pintilie Ionela Mar Oct 19, 2010 4:10 pm

Asta nu este critica,sunt sugestii ...daca ar fi sa ma imbufnez de cate astfel de greseli fac si sunt corectata...pai degeaba m-am apucat de arta .Sa tac si sa ma fac ca totul este superb si perfect si sa ma abtin de la comentarii?cum am mai putea invata astfel si ne-am corecta?

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Empty Re: M-am apucat de desenat !

Mesaj  crina Mar Oct 19, 2010 5:09 pm

Ghilimelele,Ionela,fii atenta la ghilimele Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Empty Re: M-am apucat de desenat !

Mesaj  Vizitato Mar Oct 19, 2010 5:36 pm

Ai perfecta dreptate ,,capul este mai mic decat bratul,, acum m-am uitat peste lucrarea inceputa ....oboseala bate-o vina era o ora prea tarzie..........dar capos cum sunt Very Happy Very Happy Very Happy nu voi modifica nimic se v-a proportiona lucrarea in urma efectului de lumina...si de fapt este o simpla terapie...dupa finalizare o postez si gata o pot arunca la cos Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy nu fac colectie de mazgalituri ....

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Empty Re: M-am apucat de desenat !

Mesaj  GEORGE Mar Oct 19, 2010 7:05 pm

Mai fratilor spuneti-mi si mie cu cine va certati pe aceasta sectiune Evil or Very Mad . Eu cred ca pentru a evita confuziile folositi ori un citat, ori adresati-va pe numele ,,inculpatului" altfel nu ne intelegem Very Happy .
Astazi m-am apucat de ,,Micul pastor" si l-am surprins butonand la un telefon . Eu cred ca mai curand o sa-i calc pe urmele lui ,,Gopo" Twisted Evil

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Img4121jq
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Empty salutare..

Mesaj  Pintilie Ionela Mar Oct 19, 2010 7:30 pm

cred ca n-ar fi rau daca as posta aici o schita de-a mea,Gheisha ,capul ceva mai mare,mainile mici...dar pe mine nu ma deranjeaza deloc,chiar va rog sa spuneti ce ganditi..asa as putea trece la un alt nivel.

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Empty Re: M-am apucat de desenat !

Mesaj  crina Mar Oct 19, 2010 8:13 pm

lol! lol! lol!
Ha,ha,ha.......Smile))
GEORGE Astazi la 9:05 pm
Mai fratilor spuneti-mi si mie cu cine va certati pe aceasta sectiun


Nu mai pot de ras.....,aoleeeuuuuu,ma doare si stomacul....
Intr-un tarziu s-a trezit si George...cine cu cine vorbeste Very Happy Very Happy Very Happy
Ai inteles pana la urma???
Ionela vorbea cu Marius,pe tema lucrarii ei.
Dar micul tau pastor e BESTIAL
Pe cuvant,e cel mai tare dintre...pastori si desene Razz
Seamana leit cu pastorul ala din reclama cu "romullus".Stii reclama???
Capul imi place la nebunie,dar mainile...zici ca sufera de guta Twisted Evil lol! lol!


ps:te rog(ca admin) sa mai adaugi niste emoticoane ca nu imi sunt suficiente pt a-mi exprima simtaminteleDe ex,ala de la messenger cu tavalitul pe jos de ras si nu numai.... Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Empty Re: M-am apucat de desenat !

Mesaj  GEORGE Mar Oct 19, 2010 8:14 pm

Pintilie Ionela a scris:cred ca n-ar fi rau daca as posta aici o schita de-a mea,Gheisha ,capul ceva mai mare,mainile mici...dar pe mine nu ma deranjeaza deloc,chiar va rog sa spuneti ce ganditi..asa as putea trece la un alt nivel.

Cu placere esti invitata mea ! Poate in acest fel il determini si pe Marius sa renunte la hotararea de a arunca acea creatie artistica ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Empty Re: M-am apucat de desenat !

Mesaj  crina Mar Oct 19, 2010 8:15 pm

Ionela vorbea cu Marius,pe tema lucrarii ei
Incorect
Ionela vorbea cu Marius,pe tema lucrarii LUI
Acum e corect
Hai ca te zapacesc de tot si eu Very Happy Very Happy Very Happy
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Empty Re: M-am apucat de desenat !

Mesaj  Vizitato Mar Oct 19, 2010 9:09 pm

...........super tare micul cersator .Felicitari George !...Un GeopastART pe lucrare pastrand timbru creat dar pe o dimensiune mai mare sa zicem la 2m cu siguranta o vei valorifica .Haios rau de tot micul cersator ai un vot din partea mea.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Empty Re: M-am apucat de desenat !

Mesaj  Adi Sabau Mier Oct 20, 2010 12:18 am

GEORGE a scris: ....
M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Img4121jq

Super-tareeeeee ..!!!!!

Eu deja mi-l imaginez in relief ...!!!!! Twisted Evil Laughing Laughing
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

M-am apucat de desenat ! - Pagina 2 Empty Re: M-am apucat de desenat !

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum