ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

5 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  GEORGE Sam Noi 13, 2010 9:42 am

Astazi am reintrat in portofoliile personale a tuturor membrilor care si-au lasat amprenta aici pe forumul nostru . Mi-am adus aminte cu placere de toti dar nu o sa inteleg nici odata ce i-a facut sa abandoneze aceasta comunitate artistica . Dar daca intamplator mai dau peste noi le transmitem ca pot intra oricand sa-si reanoiasca portofoliile lor personale .

Daca doriti si voi sa vedeti sau sa re'vedeti aceasta ,,Galerie de Arta" intrati in topicul de mai jos ;
https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/portofolii-pictura-f6/



Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Joi Noi 18, 2010 9:00 am, editata de 2 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Impresii despre ,,Portofolii pictura Adi"

Mesaj  GEORGE Sam Noi 13, 2010 9:05 pm

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Dsc0012bk

Adi, zidul este neterminat si tare as fi curios sa stiu,...de ce ?

Cei care nu cunosc inca ,,Galeria lui Adi" pot da click mai jos ;
https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/portofolii-pictura-f6/portofoliu-adi-sabau-t429.htm


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Dum Noi 14, 2010 7:08 pm, editata de 3 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  crina Sam Noi 13, 2010 10:34 pm

A venit criza tongue
Of,frumos mai picteaza baiatul asta.....!!! Rolling Eyes
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  Adi Sabau Dum Noi 14, 2010 6:10 pm

Smile Crina are dreptate! Din cauza crizei ...! Laughing

Zidul e neterminat pentru ca nu am mai avut mortar ... iar tabloul e neterminat pentru ca nu am mai avut vopsele ...! De altfel, dupa cum vedeti, inca nu l-am semnat ..!!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  Vizitato Dum Noi 14, 2010 6:15 pm

Suparacios mai esti Adi Very Happy Very Happy Very Happy ...iti inteleg foarte bine conceptul artistic compozitional a acestei creatii iar despre replica lui George a fost doar o simpla gluma pentru a simtii taria rachiului Very Happy Very Happy Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Impresii despre portofoliu Adi Sabau

Mesaj  GEORGE Joi Noi 18, 2010 8:40 am

Cu ultima lucrare m-ai lasat fara grai Exclamation Twisted Evil
Mult succes ! ti-am rezervat un perete la TML !

Mi-aduc aminte cu placere despre acest ,,Tanar si talentat artist" Twisted Evil care mai ieri isi procurase un PFL si cateva tuburi de culoare la indemnul familiei sale,(care se face vinovata de aceasta evolutie in ,,arta creativa" a lui Adi) a inceput primul tablou .

Daca va doriti sa aflati ,,istoria" acestui creator si cum a inceput debutul sau pe forum,
dati click mai jos ;
https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/cum-sa-fac--f13/pictura-pe-pfl-t323.htm
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  Adi Sabau Joi Noi 18, 2010 11:29 am

He,he .. tanar artist zici ..!?

Ce bine ar fi fost daca imi venea ideea sa pictez acu' vreo douaj' de ani ...!!!!! Laughing Laughing
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  GEORGE Joi Noi 18, 2010 11:45 am

Adi Sabau a scris:He,he .. tanar artist zici ..!?

Ce bine ar fi fost daca imi venea ideea sa pictez acu' vreo douaj' de ani ...!!!!! Laughing Laughing

Pe de o parte era bine dar pe de alta nu te mai cunosteam acum, ramaneai un ,,artist anonim" infumurat si plin de sine . Eu ma bucur ca te avem printre noi, acum . Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  lily ursu Joi Noi 18, 2010 9:22 pm

Intr-adevar..foarte interesant .In primul rand imi place ideea ,cum este conceput...are delicatete,mister,e ca intr-o feerie...Daca este o sirena..si totusi nu doreai sa estompezi cu apa inspumata partea corpului care arata acest lucru...parerea mea este ca puteai sa nu ,,sectionezi'' atat de brutal apa..ci sa faci acele spume treptat fara sa afecteze prea mult aspectul per total .Este o parere doar...dar este o lucrare deosebita.Mult succes in continuare!


Ultima editare efectuata de catre lily ursu in Mier Ian 12, 2011 6:31 pm, editata de 1 ori
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  Adi Sabau Joi Noi 18, 2010 11:28 pm

lily ursu a scris: ...parerea mea este ca puteai sa nu ,,sectionezi'' atat de brutal apa..ci sa faci acele spume treptat fara sa afecteze prea mult aspectul per total ...!

Te-ai prins! Tabloul - in partea de jos - reprezinta o sectiune verticala in apa oceanului .. (sau ce-o fi ala .. Smile ..) Asa a vrut artistul ..!
Nici nu mi-am dorit sa reprezint altceva ..!!! Twisted Evil Very Happy
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Impresii despre ,,Portofolii pictura" Adi Sabau

Mesaj  marinic Vin Noi 19, 2010 11:07 am

Buna Adi, imi plac foarte mult tablourile tale, sunt pline de viata, am vazut ca folosesti si acrilice ...sunt cumva 3D ,de iti ies asa straturile groase? sau ce fel de pensule folosesti, ca eu am incercat cu acrilice Policolor Maimeri fara sa le diluez si lucrarea seamana cu tempera si se vede si tesatura panzei .M-as bucura daca mi-ai da cateva sfaturi sau poate altcineva de pe forum ....cu multumiri Mariana.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  Adi Sabau Vin Noi 19, 2010 4:31 pm

marinic a scris: ... am vazut ca folosesti si acrilice ... sunt cumva 3D, de iti ies asa straturile groase? .....

Buna, Mariana!

Da, sunt 3D ..!!!!!! ... Laughing Laughing Laughing

Secretu este ca nu e nici un secret ..! Culori am folosit de toate felurile, fara preferinte. Pensule la fel. Iti vor iesi si tie straturi groase daca pui culoare fara sa o diluezi prea mult si fara sa-ti pese ca se termina tubul ... Smile

Spor la treaba!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  marinic Sam Noi 20, 2010 4:13 pm

..da... cred ca prea o intind pe suprafata panzei Laughing

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  Vizitato Mier Ian 05, 2011 9:41 pm

Felicitari,Adi pentru ultima creatie florala affraid

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  marinic Mier Ian 12, 2011 3:54 pm

Adi aceste doua tablouri , ultimele postate, cred ca sunt in ulei ...sunt superbe !

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  Adi Sabau Joi Ian 13, 2011 10:30 pm

Te dezamagesc ..! E acrilic toata-ziua ..!!!! Smile

Nu mai am timp si rabdare sa mai lucrez cu ulei ..! .. si nu mai am nervi sa stau apoi sa spal pensulele cu terebentina ...!!!! Laughing Twisted Evil Laughing
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  marinic Vin Ian 14, 2011 9:41 am

nu stiu daca voi ajunge la performanta ta dar ma bucur ca poate iesi atat de bine si cu acrilic ,
dar mai spune-mi te rog ce vernice folosesti ?.. vernice-ul lucios sau mat se folosesc in functie de tematica tabloului?

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  Adi Sabau Vin Ian 14, 2011 9:36 pm

marinic a scris: ...
dar mai spune-mi te rog ce vernice folosesti ?.. vernice-ul lucios sau mat se folosesc in functie de tematica tabloului?

Mariana, am invatat ceva pe forumul asta: Alin (Aconti) mi-a spus intr-un mesaj ca nu e bine sa-mi fie frica de ce pictez ..!!!!!!!!!! Interesant, nu?

Ei bine, l-am ascultat! Nu mi-e frica nici de panza, nici de culori, nici de ce o iesi, nici de parerea celorlalti si nici de vernice ..!

Acelasi sfat ti-l dau si eu tie.

Da-ti frau liber emotiilor, sentimentelor, talentului ..! Fii detasata de stres, de ganduri si probleme! Picteaza asa cum ai picta daca ai fi singura pe lume. Picteaza pentru tine ...!!!!
Garantez reusita ... Smile

P.S. Ca si la celelalte anexe care contribuie la finalizarea unei lucrari, vernice-ul nu e altceva decat un fard care intregeste tabloul pentru vanzare. Marii pictori clasici nu gaseau vernice la magazin .. Smile
Folosesc si eu, dar, crede-ma, nu-mi pasa de care e ..!

Spor la treaba!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  lily ursu Lun Ian 17, 2011 7:35 am

Felicitari Adi...! pentru superbele flori in vaza de sticla ...imi place foarte mult lucrarea ..,,nebunia ''de culori potolita in cumintenia stravezie si suava a pedelutei de la geam....
Am observat ,ceea ce nu este greu de fapt,ca iti plac foarte mult florile ..e un lucru de apreciat ,iar felul in care culoarea se manifesta pe panzele tale, este minunat.Mult succes in continuare!
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  Adi Sabau Mar Ian 18, 2011 11:38 pm

Multumesc, Lily, pentru cuvintele frumoase!

.. dar, dupa cum probabil ai observat, nici tabloul asta nu e inca semnat ..!
Adica nu e gata .. Laughing

L-am postat pentru ca era ultimul dintr-o serie de fotografii.
Ma bucur ca ideea cu vaza si perdeaua ti-a atras atentia ..!!!

P.S. Despre "Fata cu Cirese" nu mai zic nimic. Q a spus tot ...!!!!!Twisted Evil
... as adauga doar faptul ca mi-a sugerat o imagine din povestea "Fetita cu chibrituri" ... o imagine mai putin trista .. dar de aceeasi sensibilitate!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  GEORGE Lun Ian 24, 2011 5:11 pm

Foarte faina ultima lucrare din Portofoliu . Abia astazi am descoperit-o .
Felicitari Adi ! Merita expusa intr-o mare expozirtie ! Twisted Evil


https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/t429p15-portofoliu-adi-sabau
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  Adi Sabau Mar Ian 25, 2011 9:31 pm

GEORGE a scris:Foarte faina ultima lucrare ...

He, he .. sa fim seriosi .. Smile .. vorba lu' Marius: .. .. pensulatie ... Laughing Laughing Laughing
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  GEORGE Mier Ian 26, 2011 10:03 am

Adi Sabau a scris:
GEORGE a scris:Foarte faina ultima lucrare ...

He, he .. sa fim seriosi .. Smile .. vorba lu' Marius: .. .. pensulatie ... Laughing Laughing Laughing

Pensulatie, pensulatie dar sa stim si noi !. Aceasta pensulatie trebuie sa sti cum sa o faci !. Te invit Adi in ,,Atelierul de creatie" . Pensuleaza o lucrare in asa fel incat sa pricep si eu cum se realizeaza acea transparenta . Tehnica este deosebita, iar efectul creat este foarte interesant .
Iti urez ,,pensulatie placuta" ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  Adi Sabau Mier Ian 26, 2011 10:48 pm

Ok .. zilele astea voi incerca sa fac o demonstratie ..!! Very Happy
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  GEORGE Joi Ian 27, 2011 9:16 am

Adi Sabau a scris:Ok .. zilele astea voi incerca sa fac o demonstratie ..!! Very Happy

Multumim Adi ! Voi fi cu ochii pe tine Exclamation Rolling Eyes
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Pictura" Adi Sabau

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum