ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Discutii libere despre Arta si Artisti .

+11
Daniel
Pintilie Ionela
lily ursu
10nu7z
marinic
oziero
Aconti
AncaManuela
Adi Sabau
GEORGE
crina
15 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  crina Joi Iun 02, 2011 12:43 pm

De fapt, eu sunt curioasa; de-abia astept sa vad cum iese in ultima instanta. Pt ca, la inceputul lucrarii am o idee, pe care, nu de putine ori o schimb pana la sfarsit.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  10nu7z Joi Iun 02, 2011 8:14 pm

eu vreau ca totul sa fie cat mai real , dar totul ajunge sa fie ceva fara nici un sens care dupa un timp m se pare ca e frumos dar totusi nu e cum am vrut eu, nu am mai pictat de 4 ani doar am desenat in creion mai mult portete, astea mi s-au parut interesante
10nu7z
10nu7z

Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Vaslui

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Vizitato Joi Iun 02, 2011 8:48 pm

10nu7z a scris:eu vreau ca totul sa fie cat mai real , dar totul ajunge sa fie ceva fara nici un sens care dupa un timp m se pare ca e frumos dar totusi nu e cum am vrut eu, nu am mai pictat de 4 ani doar am desenat in creion mai mult portete, astea mi s-au parut interesante

...mazgaleste si tu si considera lucrarea in maniera realista;nu are rost sa iti bati capul ....

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  marinic Joi Iun 02, 2011 9:09 pm

Eu cred ca totul e o provocare, ..ce imi propun si-mi imaginez ca o sa iasa,...ce iese de fapt,... si impactul asupra privitorului, cum este perceputa lucrarea Exclamation Question

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  10nu7z Mar Iun 28, 2011 5:38 pm

eu renunt la tot ce inseamna arta , nu am talent sa ajung profesionist , va multumesc pentru sfaturi
10nu7z
10nu7z

Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Vaslui

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Vizitato Mar Iun 28, 2011 5:50 pm

Sunt de acord cu tine Ionut!...si eu m-am decis sa renunt.Iti trebuie un strop de nebunie sa poti face arta...Timpul se scurge anapoda in creatie.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  10nu7z Mar Iun 28, 2011 6:04 pm

da dar poti mereu sa desenezi sau sa pictezi ce vrei doar pentru tine si sa it placa ceea ce faci, e o parte din sufletul tau de care nu vei renunta niciodata, crede in ceea ce faci arta e ceea ce simti Crying or Very sad

Marius iti spun sa nu renunti fa tot ce poti pentru tine si incearca sa fii cat mai bun dupa cum crezi tu , fiecare are stilul lui , fiecare este unic , incearca sa fii unic nu copia pe nimeni creaza-ti stilul tau si fii cel mai bun Very Happy asta inseamna sa fii artist
10nu7z
10nu7z

Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Vaslui

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Vizitato Mar Iun 28, 2011 7:04 pm

10nu7z a scris:da dar poti mereu sa desenezi sau sa pictezi ce vrei doar pentru tine si sa it placa ceea ce faci, e o parte din sufletul tau de care nu vei renunta niciodata, crede in ceea ce faci arta e ceea ce simti Crying or Very sad

Marius iti spun sa nu renunti fa tot ce poti pentru tine si incearca sa fii cat mai bun dupa cum crezi tu , fiecare are stilul lui , fiecare este unic , incearca sa fii unic nu copia pe nimeni creaza-ti stilul tau si fii cel mai bun Very Happy asta inseamna sa fii artist



Multumesc ,Ionut.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Curaj!

Mesaj  Pintilie Ionela Joi Iun 30, 2011 11:58 am

Daca e sa analizez lucrarile unor artisti consacrati,imi vine sa-mi spun,cum indraznesc sa cred ca m-as ridica vreodata la nivelul lor...si totusi cand ma apuc de lucru cateodata ma minunez pe mine insami,pe moment,ca apoi imi trece si nu-mi mai place ce am realizat.Cheia succesului este perseverenta ,increderea si sa accepti sfaturile celor din jur,sa iei poate ce e mai bun de la fiecare,dar cu toate astea sa fii tu.Incearca ca ceea ce realizezi sa devina vandabil,cand reusesti sa ai si rezultate ,ai satisfactie.Mult curaj!

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  10nu7z Lun Iul 04, 2011 9:13 pm

da bafta marius
10nu7z
10nu7z

Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Vaslui

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Sa invatam de la profesionisti !

Mesaj  GEORGE Dum Sept 04, 2011 11:41 am

Iata o alta creatie artistica conceputa de marii nostri invatati contemporani . Nu-i spun numele pentru din motive lesne de inteles, dar noi il putem foarte bine studia si de ce nu, sa ne dam cu parerea . study

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 25decembrieacrilicpepan

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Capodopere ale nerusinarii .

Mesaj  GEORGE Lun Sept 05, 2011 9:21 am

O alta lucrare de acelasi autor .

July 1st, 2009
Daca reprezentarea sensibilitatii erotice poate parea prinsa traditional in capcana cuplului, .......... elibereza vizual excitatia imaginatiei de inhibitii. Depasind granitele moralei ori ale bunului gust pudibond si platind astfel pretul multor acuzatii cu roseata in obraji, ....... apropie erotismul de violenta desprinzåndu-l de candoare ori de gratie. In strånsa relatie cu reprezentarea actului sexual [...]

_Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Lm09711

http://www.modernism.ro/page/3/?s=anaid
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Artisti in transa

Mesaj  GEORGE Lun Noi 07, 2011 8:46 pm

De foarte multe ori am auzit ca sunt artisti care intra in transa, dar nu stiam cum reusesc. Filmuletul de mai jos ma face sa inteleg acum si acest fenomen Twisted Evil



Cum comentati Razz
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  crina Lun Noi 07, 2011 8:56 pm

Bleah,cum s-ar putea comenta mizeria asta Evil or Very Mad Deseori nebunia se confunda cu geniul artistic si de fiecare data, faima unui artist depinde de un critic de arta, iar recunoasterea talentului..., hmmm, e un vis al bietului artist. Rolling Eyes
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Daniel Lun Noi 07, 2011 9:47 pm

E dusa rau de tot!?! geek

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  marinic Mar Noi 08, 2011 7:14 am

Am crezut la inceput ca este tipa care picteaza cu sanii, alta apucata Evil or Very Mad

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Mar Noi 08, 2011 10:15 am

Iata un alt video-clip care te pune pe ganduri. Vizionarea filmuletului chiar te duce direct in alta lume, din acest motiv nu este recomandat de al vedea decat doar o singura data. geek

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  crina Mar Noi 08, 2011 12:26 pm

Sunt convinsa ca nu pictatul a vrut sa fie scos in evidenta ci dansul care e un dans de ala , caruia nu-i stiu eu numele, de oameni nelalocul lor, ce se zbantuie ca descreieratii, chipurile, activand chakrele, dar, vai..., o fac atat de prost, de jalnic incat iti vine sa-i incui in camerele de la spitalul 9 si sa arunci cheia. Rolling Eyes
Si pictor daca s-ar prezenta cu o asa oribilitate, tot acolo l-as baga. Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Adi Sabau Mier Noi 09, 2011 11:50 am

In primul clip e clar ca tipa e drogata .. si aia care o incurajeaza isi dusi cu pluta.!

.. is schimb la al doilea ceva mi-a placut ..! (cred ca muzica .. Laughing ..!) Oricum, e mai usor de digerat daca acceptam ideea ca in ansamblu ar putea reprezenta o forma de arta, nu neaparat strict in domeniul plastic.
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Mier Dec 07, 2011 9:16 am

lauraghe a scris:Imi place lucrarea floarea in geam.Imi place si mie pictura rusa.A iesit bine dupa lucrarea a pictorului rus.Felicitari,Crina!

crina a scris:Posteaza si mie lucrarea acelui pictor rus, sa o vad si eu si cum se numeste pictorul .Te rog frumos.
Apropo! Si mie imi place foarte mult pictura rusa. Smile Dar m-am inspirat dupa o POZA. Daca acea imagine nu e fotografie ci pictura a acelui pictor, o consider geniala si daca as fi stiut as fi scris "reproducere". Posteaza pictura ca sunt f curioasa. Voi posta si eu, apoi ceea ce cred eu ca e o fotografie. Twisted Evil

[quote="lauraghe"]
crina a scris:Posteaza si mie lucrarea acelui pictor rus, sa o vad si eu si cum se numeste pictorul .Te rog frumos.
Apropo! Si mie imi place foarte mult pictura rusa. Smile Dar m-am inspirat dupa o POZA. Daca acea imagine nu e fotografie ci pictura a acelui pictor, o consider geniala si daca as fi stiut as fi scris "reproducere". Posteaza pictura ca sunt f curioasa. Voi posta si eu, apoi ceea ce cred eu ca e o fotografie. Twisted Evil
Da! asa este la artistul plastic amator, arta este o poza.Poza dupa care ai incercat sa pictezi ,apartine pictorului rus Dmitri Annenkov.Sunt o artista profesionista!Ma mira rautatea voastra!Mai aveti de invatat!Pa!Doream sa v-a ajut dar m-am razgandit,sunteti cativa pe aici ,cu nasul pe sus din prea multa nestiinta!Sarbatori cu bine!

crina a scris:Opsssss. Shocked Unde ati vazut dvs rautatea in mesajul meu de mai sus?! scratch
In afara, bineinteles, de o curiozitate vadita, pe care mi-am exprimat-o sincer, fiindca in nestiinta mea de pictor amator si recunosc ca asta sunt, am crezut ca acea imagine este o POZA.
Dar..., aveti si dvs dreptate intr-un singur aspect, d-na PROFESIONISTA si anume ca mai avem multe de invatat. Un mare adevar grait-ati, stimata doamna, in rest...., partea cu rautatea si cu "sunteti cativa pe aici ,cu nasul pe sus din prea multa nestiinta...,hmmmm....,nu stiu de care parte s-a dovedit a fi.
Nu m-as fi gandit ca, in ajun de mos Nicolae, as putea intra in contradictie cu un membru al forumului, dar un lucru stiu sigur. Stimata d-na LAURA GHE, probabil ca sunteti o profesionista in arta, dar cu semantica stati foarte prost si nu numai. Nu e frumos ce faceti. Sarbatori asemenea.

crina a scris:Ca o completare, m-am dumirit ca ai dreptate cu Annenkov, esti f informata in materie de arta, felicitari, dar asta nu e o scuza pt restul

Am mutat aici aceste mesaje deoarece mi se par destul de interesante si merita sa discutam mai multe despre ele.
In primul rand de aproape trei ani de functionare neintrerupta imi doream sa ne viziteze un ,,artist profesionist" care sa expuna lucrarile sale si sa spuna ,,uite asa creaza un artist adevarat, iar prin comparatie sa ne dam seama unde ne situam pe scara valorica a artei.
Iata ca de cateva zile a intrat pe forum artistul profesionist ,,Laura Gheorghe" care fara sa ne arate ce poate domnia sa sa creeze se ia de un membru al forumului.
Lasand la o parte rautatile din discutii reese ca lucrarea Crinei este o reproducere.
Cum comentati !

Va atrag atentia sa nu aruncati cu pietre ci doar sa aduceti argumente ,,pro sau contra"
Va multumesc pentru intelegere! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  crina Mier Dec 07, 2011 3:51 pm

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 D5ks6

Dragii mei, aceasta este pictura cu pricina, o opera desavarsita, dupa parerea mea si spre rusinea mea, nu am stiut a cui opera e, ba mai mult, am crezut ca e o poza steel life. In privinta asta imi fac mea culpa, nu ca am reprodus-o, in stangacia mea, ci ca nu am stiut despre ea.
Daca e o problema reproducerea, pentru concursul nostru, desi daca as fi stiut, as fi spus-o, dar..., ca sa nu devina un subiect fierbinte floricica mea, fie ea si reproducere (apropo, sunt mandra si de o reproducere, no pb), declar lucrarea nula, va rog sa nu o luati in seama, sa luati in consideratie lucrarea cu "fetita dintre orhidee" care, sigur nu e reproducere, stati linistiti, ca e nepotica mea. Sau..., ma consider descalificata sau, poate am timp sa fac o noua lucrare. Desi..., nu vad unde e problema si de ce se cere comentarii. Comentarii la ce? La faptul ca e lucrarea o reproducere (nu ar fi trebuit sa fie?) sau comentarii la discutii?
Daca va referiti la discutii, va spun din start parerea mea proprie. Un profesionist nu jigneste amatorii si nu are o asemenea atitudine ingamfata, dar, in special nu se prezinta la modul "Eu sunt o profesionista....si voi nu stiti nimic". Un profesionist are clasa. Nu stiu cati ani are Profesionista, dar o rog sa se abtina de la comentarii, cel putin in ceea ce ma priveste. Ma incanta si respect profesionalismul, dar nu pot sa suport infatuarea, de altfel nici nu cred ca fac casa impreuna. Ori e una, ori e alta, amandoua nu fac casa buna.
Si cu asta am incheiat subiectul.
Ca sa nu las loc de interpretari, imi retrag lucrarea "Floare in geam"din concurs si daca asa am zis, asa ramane, iar daca juriul considera ca am incalcat vreun regulament rog sa fiu descalificata.
Acestea fiind zise, sa trecem la subiecte mai placute. Va urez spor in toate.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Mier Dec 07, 2011 4:59 pm

Stai linistita Crina nimeni nu te acuza, dimpotriva eu consider ca un artist care are capacitatea sa reproduca un alt artist este mai bun si mai talentat decat artistul reprodus si hai sa fim seriosi toti artisti sunt tentati sa se inspire din creatiile altora pentru a-si demonstra ca si ei sunt capabili de a executa o anumita lucrare,... si mai este ceva de unde stim noi ca acel artist nu s-a inspirat dupa un alt artist. Razz
Am cautat pe net aceasta ,,artista profesionista" si nu am gasit-o. Am rugamintea daca cineva da de ea sa ne spuna si noua. Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  crina Mier Dec 07, 2011 5:19 pm

Nu e vorba ca am reprodus.... Rolling Eyes , nici pe mine nu ma deranjeaza asta, nici ca nu am recunoscut pictura originala, pentru ca sunt o biata amatoare fara studii, la urma urmei si e o scuza plauzibila. Dar m-a enervat la propriu, d-na profesionista Evil or Very Mad atitudinea ei. Si daca are sustinatori, ma afecteaza prea putin numai ca nu vreau sa se lungeasca comentariile la adresa mea si a lucrarii mele, care e muncita cu dragoste, fie ea reproducere sau nu. Am zis, deja, ca o retrag din concurs si asa ramane, eu nu vorbesc in van. Ma straduiesc sa fac alta pana pe 15, dar deocamdata am de terminat niste portrete, ca au "navalit" clientii peste mine, cum ca vor pertrete in creion, acum de sarbatori, pentru cadouri. Ceea ce nu-mi displace ca, imi scot cadoul de mos Craciun tongue
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Mier Dec 07, 2011 5:50 pm

crina a scris: nu vreau sa se lungeasca comentariile la adresa mea si a lucrarii mele, care e muncita cu dragoste, fie ea reproducere sau nu.

OK, Crina cum vrei tu ! /Topic closed Wink
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  lauraghe Mier Dec 07, 2011 7:05 pm

crina a scris:Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 D5ks6

Dragii mei, aceasta este pictura cu pricina, o opera desavarsita, dupa parerea mea si spre rusinea mea, nu am stiut a cui opera e, ba mai mult, am crezut ca e o poza steel life. In privinta asta imi fac mea culpa, nu ca am reprodus-o, in stangacia mea, ci ca nu am stiut despre ea.
Daca e o problema reproducerea, pentru concursul nostru, desi daca as fi stiut, as fi spus-o, dar..., ca sa nu devina un subiect fierbinte floricica mea, fie ea si reproducere (apropo, sunt mandra si de o reproducere, no pb), declar lucrarea nula, va rog sa nu o luati in seama, sa luati in consideratie lucrarea cu "fetita dintre orhidee" care, sigur nu e reproducere, stati linistiti, ca e nepotica mea. Sau..., ma consider descalificata sau, poate am timp sa fac o noua lucrare. Desi..., nu vad unde e problema si de ce se cere comentarii. Comentarii la ce? La faptul ca e lucrarea o reproducere (nu ar fi trebuit sa fie?) sau comentarii la discutii?
Daca va referiti la discutii, va spun din start parerea mea proprie. Un profesionist nu jigneste amatorii si nu are o asemenea atitudine ingamfata, dar, in special nu se prezinta la modul "Eu sunt o profesionista....si voi nu stiti nimic". Un profesionist are clasa. Nu stiu cati ani are Profesionista, dar o rog sa se abtina de la comentarii, cel putin in ceea ce ma priveste. Ma incanta si respect profesionalismul, dar nu pot sa suport infatuarea, de altfel nici nu cred ca fac casa impreuna. Ori e una, ori e alta, amandoua nu fac casa buna.
Si cu asta am incheiat subiectul.
Ca sa nu las loc de interpretari, imi retrag lucrarea "Floare in geam"din concurs si daca asa am zis, asa ramane, iar daca juriul considera ca am incalcat vreun regulament rog sa fiu descalificata.
Acestea fiind zise, sa trecem la subiecte mai placute. Va urez spor in toate.


Absurd sa nu faci diferenta intre o poza si o lucrare.Te pomenesti ca ai gasit-o pe un pachet de tigari!

lauraghe

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 05/12/2011
Localizare : Constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum