ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

+4
marinic
Adi Sabau
crina
GEORGE
8 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  crina Vin Mai 11, 2012 2:08 am

Dar ce tot "trebaluiesti", draga Marinic? tongue Ia te uita la Kizy, ne-a luat-o inainte la toti. Felicitari, Kizy. Eu ma tot chinui sa termin satra asta de tigani. Mai am 3 lulele de facut la el, dar trag de timp Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  marinic Vin Mai 11, 2012 8:52 am

Abia mi-au plecat zugravii, si mai am smotruiala de facut... de adus ceva mobila, perdele... tata ma asteapta si el sa-l mai ajut prin gradina, asa ca deocamdata doar la o cafea intru pe forum sa vad ce mai faceti .
Am vazut ca George nu prea mai are nici el timp, probabil e prins cu vreo lucrare, Marius nici el nu a mai postat nimic in galerie,... se pare ca nu avem timpul, linistea si celelalte conditiii necesare pe care trebuie sa le dedicam artei.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  crina Vin Mai 11, 2012 2:22 pm

Asa este. Conditiile si timpul nu prea au fost in favoarea artei, in jumatatea anului 2012. Dar ne revenim, no problem. Dupa sezonul de vara Smile Spor la...toate!!! cheers
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  kizy Dum Mai 13, 2012 7:13 pm

crina a scris:Asa este. Conditiile si timpul nu prea au fost in favoarea artei, in jumatatea anului 2012. Dar ne revenim, no problem. Dupa sezonul de vara Smile Spor la...toate!!! cheers

Buna seara,
Ce vorbeati de mine ?Am fost si eu putin plecata si gata.... Smile
Da,este adevarat,am lucrat cu spor si asta datorita voua,membrilor acestui site.Mi-ati dat un impulssi va multumesc!Am terminat un tablou micut(15x25) si l-am si dat,urmeaza za vi-l arat cat de curand.



kizy
kizy

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  crina Lun Mai 14, 2012 1:13 pm

Eeeee, te barfeam putin,Kizy tongue Dar unde ai fost plecata si tu? Mai, mai, da'toti plecati... Evil or Very Mad Se pare ca, numai eu, sunt cea mai casnicuta. Asteptam sa postezi tabloul si promit ca postez si eu, zilele aceste, pe tiganii aia...
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  kizy Lun Mai 14, 2012 5:34 pm

crina a scris:Eeeee, te barfeam putin,Kizy tongue Dar unde ai fost plecata si tu? Mai, mai, da'toti plecati... Evil or Very Mad Se pare ca, numai eu, sunt cea mai casnicuta. Asteptam sa postezi tabloul si promit ca postez si eu, zilele aceste, pe tiganii aia...

Am fost la locuinta mea de vara de la tara Very Happy
kizy
kizy

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  crina Mier Mai 16, 2012 2:48 am

Eheeee..., care va sa zica asa stau treburile, stimabila doamna! tongue Aveti proprietati la tara..., hmmm, cine zice ca romanul e sarac scratch No, bine atunci. Inseamna ca ne expui un tablou cu peisajul de la tara, de unde iti e domeniul Smile

PS: auzi, sa te intreb ceva in soapta. Tu ai mai auzit ceva de Georgica al nostru? Unde-o fi disparut? Shocked Mi-e dor de el
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  kizy Mier Mai 16, 2012 6:16 pm

crina a scris:Eheeee..., care va sa zica asa stau treburile, stimabila doamna! tongue Aveti proprietati la tara..., hmmm, cine zice ca romanul e sarac scratch No, bine atunci. Inseamna ca ne expui un tablou cu peisajul de la tara, de unde iti e domeniul Smile

PS: auzi, sa te intreb ceva in soapta. Tu ai mai auzit ceva de Georgica al nostru? Unde-o fi disparut? Shocked Mi-e dor de el


Daaaaaaaaaa ( Shocked , Sad )

De Georgica n-am mai auzit de cand am devenit membru,mi-a urat bun venit si a disparut......
kizy
kizy

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  crina Joi Mai 17, 2012 1:17 pm

tz,tz,tz.... Evil or Very Mad Sa stii ca a parasit forumul. Ne-a lasat de capul nostru, sa vada cum ne descurcam. Spunea dumnealui ceva de genul asta, dar nu l-am crezut. scratch Eh, uite, noi o sa ne ambitionam si o sa expunem lucrari, de toate genurile, nu numai arta plastica, o sa discutam intre noi si tot nu o sa "murim" fara dansul Wink
E adevarat ca suntem toti ocupati cu viata cotidiana, ca doar suntem amatori si ne castigam existenta cu altceva, dar, din cand in cand, ne mai facem timp si intram pe aici.
Kizy, iti procuri materialele de la Hanul cu tei? Smile Am fost si eu o singura data, in primavara asta si mi-a placut f mult. Daca ma mut in Bucuresti, cred ca imi voi face un obicei sa ma plimb pe Lipscani Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  kizy Joi Mai 17, 2012 5:05 pm

crina a scris:tz,tz,tz.... Evil or Very Mad Sa stii ca a parasit forumul. Ne-a lasat de capul nostru, sa vada cum ne descurcam. Spunea dumnealui ceva de genul asta, dar nu l-am crezut. scratch Eh, uite, noi o sa ne ambitionam si o sa expunem lucrari, de toate genurile, nu numai arta plastica, o sa discutam intre noi si tot nu o sa "murim" fara dansul Wink
E adevarat ca suntem toti ocupati cu viata cotidiana, ca doar suntem amatori si ne castigam existenta cu altceva, dar, din cand in cand, ne mai facem timp si intram pe aici.
Kizy, iti procuri materialele de la Hanul cu tei? Smile Am fost si eu o singura data, in primavara asta si mi-a placut f mult. Daca ma mut in Bucuresti, cred ca imi voi face un obicei sa ma plimb pe Lipscani Smile
Mi-am mai cumparat si de acolo , dar in ultima perioada am cumparat din alta parte.Anul trecut mi-a cumparat o ruda cateva materiale dintr-un depozit din Tulcea.Am cataloagele si mi se pare super aprovizionat.La Hanul cu tei imi place sa merg si sa privesc tablourile expuse.
Hai, cand vii in Bucuresti ?De exemplu sambata este noaptea muzeelor deschise.As vrea sa merg si eu,daca o sa am cu cine Smile
kizy
kizy

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  crina Vin Mai 18, 2012 11:38 am

Mi-ar fi placut, drept sa-ti spun, dar nu cred ca ajung. S-ar putea sa ma mut in Bucuresti, din toamna, cred; si nu stiu pentru cat timp. Asa ca, o sa vizitam galeriile impreuna. Bucurestiul, pt mine, e complet strain, intortocheat si dificil oras. Nici nu prea imi place, dar...., daca e musai ?! Rolling Eyes
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  kizy Sam Mai 19, 2012 6:31 am

crina a scris:Mi-ar fi placut, drept sa-ti spun, dar nu cred ca ajung. S-ar putea sa ma mut in Bucuresti, din toamna, cred; si nu stiu pentru cat timp. Asa ca, o sa vizitam galeriile impreuna. Bucurestiul, pt mine, e complet strain, intortocheat si dificil oras. Nici nu prea imi place, dar...., daca e musai ?! Rolling Eyes

Te astept Very Happy
kizy
kizy

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  kizy Sam Mai 19, 2012 2:37 pm

Ploua,ploua,ploua
Ooo,ce bucurie !
S-asculti cum ploua,
Ce melencolie !
Sper ca nu se supara Bacovia.Eu am ascultat cum ploua pe umbrela,ca am fost prin oras.
Aaa ,am uitat sa va spun ca in Bucuresti ploua de azi dimineata.La voi ploua ?
Si cam ce faceti pe o vreme ca asta.ca este weekend ? Smile Eu incerc sa termin un tablou Surprised
kizy
kizy

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  Daniel Sam Mai 19, 2012 3:47 pm

Da!....si la Braila,ploua.

Astept si eu ajutorul de handicap,sa-mi cumpar un creion si o guma elastica,dupa care trec la desenat.

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  crina Sam Mai 19, 2012 9:16 pm

Laughing Laughing Laughing
Bravooo, Daniel! Bine ca mai poti fi spiritual pe asa o vreme Cool
La noi, nu ca ploua, e POTOP Shocked S-au inundat strazi si multe alte zone din oras si judet. Dar..., ce sa-i faci!? Asa e primavara, capricioasa. Dupa amiaza, ploaia a stat, am iesit cu catelul afara, ca sa se faca ca purcelul si sa ma enerveze, apoi am plecat la rude, in Valu lui Traian.
Kizy, poate terminam deodata tablourile si le expunem Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  crina Sam Mai 19, 2012 9:28 pm

Continuarea celor spuse mai sus, asa arata Constanta dupa amiaza Very Happy
S.O.S. suntem naufragiati... Twisted Evil

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Dghz6f
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Transmisiune speciala de la Londra

Mesaj  GEORGE Dum Mai 20, 2012 8:23 am

Buna dimineata tuturor supravietuitorilor!
Ma bucur ca inca mai existati si ca ati facut fata cu brio tuturor cataclismelor de pe forum.
Ma bucue ca, Crina a facut fata si potopului. Dupa un cod rosu si un cod galben in curand poate se va anunta si un cod verde. Sper sa ma intorc in curand pe forum asa cum sper de foarte mult timp sa se intoarca si alti artisti plastici ratacitori. Embarassed
Pe curand! lol!
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  kizy Dum Mai 20, 2012 8:52 am

GEORGE a scris:Buna dimineata tuturor supravietuitorilor!
Ma bucur ca inca mai existati si ca ati facut fata cu brio tuturor cataclismelor de pe forum.
Ma bucue ca, Crina a facut fata si potopului. Dupa un cod rosu si un cod galben in curand poate se va anunta si un cod verde. Sper sa ma intorc in curand pe forum asa cum sper de foarte mult timp sa se intoarca si alti artisti plastici ratacitori. Embarassed
Pe curand! lol!
Buna dimineata
kizy
kizy

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  marinic Dum Mai 20, 2012 12:03 pm

te asteptam George, ti se simte lipsa!

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  crina Dum Mai 20, 2012 12:45 pm

Ooooooo...., ce onoare!!! Carui fapt datoram aceasta duminica surprinzatoare, in mod placut?! Cum de ti-a fost mila, domnule George de umilii tai slujitori, de la Curtea Regelui (George al Londrei) sa ne da-ti o veste despre Inaltimea Voastra? Bine ai revenit, Alteta! king
Dupa cum vezi, nu am facut mare lucru, in lipsa ta, dar nici prostii. Cumintzei..., in general jocolor
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  Ivanciu Ionut Lun Mai 21, 2012 5:54 pm

George e viu !!! Laughing
Ivanciu Ionut
Ivanciu Ionut

Numarul mesajelor : 126
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  GEORGE Mar Mai 22, 2012 7:28 am

Ivanciu Ionut a scris:George e viu !!! Laughing

Ionut esti cam dezamagit, eu cred ca tu te pregateai sa-mi faci si parastasul! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  kizy Joi Mai 24, 2012 6:24 pm

Risc de R.Kipling(ca raspuns la cele scrise de Ionut la portofoliul meu)

Razand,risti sa pari nebun.
Plangand,risti sa pari sentimental.
Intinzand mana cuiva,
Risti sa te implici.
Tradandu-ti sentimentele,
Risti sa te arati pe tine insuti.
Vorbind in fata multimii despre ideile si visurile tale,
Risti sa pierzi.
Iubind,risti sa nu fii iubit la randul tau
Traind,risti sa mori.
Sperand , risti sa disperi.
Incercand macar,
Risti sa dai gres.
Dar daca nu risti nimic,
Nu ai nimic,
Nu esti nimic......
kizy
kizy

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  kizy Joi Mai 24, 2012 6:55 pm

Crina,acum am citit mesajul tau cu pana de inspiratie.Si eu am spus ca am incepute multe tablouri dar mi-e mai greu sa le termin ,nu atat din lipsa de timp,cat din teama de a nu le reusi.Asa ca facem un parteneriat,eu le incep si le termini tu. Smile Ce zici?
kizy
kizy

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  crina Joi Mai 24, 2012 8:24 pm

Laughing ha,ha,ha...., buna idee! Ce-ar fi sa incercam? Le comercializam si facem si banii fifty-fifty Wink
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere ,,Totul in afara de Arta" .

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum