ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Discutii libere -in Atelierul Crinei

5 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere -in Atelierul Crinei

Mesaj  Adi Sabau Mier Ian 05, 2011 9:25 pm

Progresezi, progresezi ..!!!

Tra' sa dau si eu bice la boii mei .. ca mi-ai luat-o inainte ..! Laughing
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere -in Atelierul Crinei

Mesaj  crina Mier Ian 05, 2011 11:18 pm

Hai cu boii........ Very Happy
Eu,deja,am inceput alt tablou tongue
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere -in Atelierul Crinei

Mesaj  crina Dum Ian 09, 2011 2:46 pm

Multumesc,marinic Smile
Carul cu boi a fost inceput la inceputul lunii decembrie si a durat cam o luna;destul de mult,zic eu,pentru ca as putea sa il termin si mai repede,dar....deh,am cam lungit-o si au fost si sarbatorile.
Dimensiunile celor 2 panze(carul cu boi si dansatoarele sunt identice;adica 40/60 cm
O zi buna sin spor mai mult la pictat Smile
Si ataseaza pe forum floricica sa o vedem si noi flower
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere -in Atelierul Crinei

Mesaj  marinic Dum Ian 09, 2011 3:05 pm

cu ce trasezi tu contururile acelea fine ? eu am cateva pensule subtiri dar merg forte greu ,se incarca cu pasta, ...

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere -in Atelierul Crinei

Mesaj  crina Dum Ian 09, 2011 3:48 pm

Eu pictez in acrilic si vopseaua se poate dilua cu apa,asa ca,folosesc o pensula subtire pe care o inmoi (mai des)in apa.Asta-i tot.Daca exista alte tehnici,eu nu le cunosc(desi mi-as dori) tongue
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere -in Atelierul Crinei

Mesaj  marinic Mier Ian 12, 2011 3:40 pm

Crina daca nu te superi te mai sacai cu o intrebare...ce vernice final folosesti ? eu am luat unul lucios brillante , dar si un medium gel pe care scrie ca se foloseste la diluarea acrilicului dar se poate folosi si ca vernis dar inca nu le-am folosit.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere -in Atelierul Crinei

Mesaj  crina Dum Ian 16, 2011 6:15 pm

cheers cheers cheers
Multumesc frumoooos,domnule Marius.mi-ai facut o seara foarte placuta Razz

crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere -in Atelierul Crinei

Mesaj  Adi Sabau Mar Ian 18, 2011 11:49 pm

Ce ziceti voi despre brate in ultimul tablou!?? Mie mi se pare ca ar fi la locul lor ..! Smile Laughing

Pozitia perfecta pentru o geampara ..!!!! ... Laughing
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere -in Atelierul Crinei

Mesaj  crina Mier Ian 19, 2011 2:20 am

In penultimul tablou din Atelierul Crinei,fetei din stanga i-o fost un pic cam cald si si-o ridicat maneca la ie,dar am avur eu grija sa i-o trag in jos Smile Asta a fost toata problema.
Acum urmeaza o lucrare cu tema religioasa.
SURPRISE !!! cheers
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere -in Atelierul Crinei

Mesaj  marinic Joi Ian 20, 2011 8:22 am

se vade treaba ca lucrai de ceva vreme la acest tablou, ...ai reusit intradevar sa ne faci o surpriza placuta,... mult spor in continuare

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere -in Atelierul Crinei

Mesaj  crina Joi Ian 20, 2011 1:33 pm

Aceasta lucrare am inceput-o imediat dupa ce am terminat Dansatoarele,adica pe data de 17 ianuarie.Ideea incoltise de ceva vreme Smile Iar tu,Mari,mi-ai luat-o inainte bounce dar te-am iertat Razz
Acuma,v-as ruga sa imi da-ti si mie o sugestie,sa-mi ziceti daca se potriveste peisajul acela marin Neutral Am pictat asa,pt ca,sincer,nu am vrut sa ii dau o tenta de...icoana,pt ca nu imi plac icoanele si nu "plagiez " Twisted Evil
Spor si tie Mari si trebuie sa recunosc un lucru;sunt indragostita de floricelele tale albastre,desi mi-ar fi placut sa aiba o umbra...ceva Suspect Dar si asa,mi-au intrat la sufletel Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere -in Atelierul Crinei

Mesaj  Vizitato Joi Ian 20, 2011 1:53 pm

....Lucrarea iconografica este placuta vizual.Favorita ramane in continuare,,Dansatoarele''

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere -in Atelierul Crinei

Mesaj  crina Joi Ian 20, 2011 2:02 pm

He,he... Smile ,se pare ca te atrage si pe tine,oarecum,viata la tara,draga Marius.Azi voi incepe o noua lucrare,nu aveam nici o idee care sa fie tema,dar pentru ca iti place atat de mult de micutele mele dansatoare desculte,iaca,am sa aleg tot o tema rurala Wink
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere -in Atelierul Crinei

Mesaj  marinic Vin Ian 21, 2011 10:41 am

parerea mea este ca merge bine fondul acela la pictrura iconografica ,eu daca i-am dat auriu am dus-o intr-o nota de icoana, ceea ce nu este.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere -in Atelierul Crinei

Mesaj  adelinad Vin Apr 08, 2011 9:39 am

Interesanta viziunea ta asupra icoanelor,toate sunt faine.Cel mai mult imi place ultima lucrare postata.Felicitari!
adelinad
adelinad

Numarul mesajelor : 57
Data de inscriere : 30/03/2011
Varsta : 54
Localizare : tg.jiu

Sus In jos

Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere -in Atelierul Crinei

Mesaj  crina Vin Apr 08, 2011 12:31 pm

Multumesc, Adelina :) Lucrarile mele nu reprezinta icoane ci doar personaje sau scene biblice si pagane inspirate din "taina amestecului" ;)
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere -in Atelierul Crinei - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere -in Atelierul Crinei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum