ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

+7
Pintilie Ionela
AncaManuela
marinic
lily ursu
craiovaeug
crina
GEORGE
11 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  marinic Sam Feb 05, 2011 9:40 pm

Cred ca este fericita ca i-ai facut un asa tablou, ca si fiica mea cu toate ca nu prea am reusit-o .

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Sam Feb 05, 2011 9:45 pm

M-am certat o ora cu ea, asta seara; tine, neaparat, sa ii dau tabloul , altfel ma ameninta ca ma da in judecata fiindca i-am folosit imaginea. In ultima instanta, a ramas sa stranga bani si sa imi plateasca munca Smile), daca vrea tabloul acasa, ca degeaba nu i-l dau. I-am mai facut un portret pictura si vreo 3 in creion, dar ea e...."tiganca".....
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  Vizitato Sam Feb 05, 2011 10:06 pm

Bravo,Crina!Frumoasa compozitie.Felicitari si la cat mai multe.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Sam Feb 05, 2011 10:08 pm

Multumesc. Asemenea, Marius Smile))
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  AncaManuela Lun Feb 14, 2011 6:55 am

Crina, ma impresionezi ca de obicei. Ti-am mai spus-o si repet, imi place aerul acela rustic pe care il degaja lucrarile tale. N-am mai avut ocazia sa te felicit pentru ''Carul cu boi'', dar o fac acum, imi place si compozitia cu ''Fata din vie'', dar mai ales m-a impresionat ultima lucrare pe care ai dedicat-o celui pe care-l iubesti( cred c-am sa-ti fur ideea).
AncaManuela
AncaManuela

Numarul mesajelor : 172
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 49
Localizare : Vaslui

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Lun Feb 14, 2011 12:10 pm

Multumesc pentru apreciere,Anca. Sunt foarte incantata de faptul ca lucrarile mele plac . Cu portretul...., cred ca e cadoul cel mai potrivit la zile aniversare Smile) Iar cu micile mele lucrari cu tema religioasa "am fericit niste madame de varste rezonabile" care le-au postat pe pereti, la locuri de cinste Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  marinic Mier Feb 16, 2011 12:16 pm

Crina, faci tu ce faci si vrei sa ne fie dor de mare, cazinoul acela numai tu poti sa-l redai asa de bine, cum am vazut si in cealalta pictura.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  marinic Sam Mar 26, 2011 5:07 pm

Se pare ca nu doar te documentai ci mai aveai putin sa-l termini Exclamation Imi place cum a iesit Exclamation

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Sam Mar 26, 2011 10:43 pm

Multumesc mult, Mariana, draguta ca intotdeauna, dar si tu "m-ai dat gata" cu trandafirii aia Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Reducere la tacere

Mesaj  Pintilie Ionela Lun Mai 02, 2011 9:03 pm

Ideea este superba,expresia la fel nu-mi dau seama despre tuse,interesant si pe panza daca reusesti sa te exprimi la fel si in culoare.ai mult talent

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Lun Mai 02, 2011 9:30 pm

Nu imi dau seama la care lucrare te referi, oricum, multumesc pt apreciere, e o onoare, mai ales ca vine din partea unui artist, care (am observat din prezentarile de pana acum) are experienta, talent si e f. apreciat. Felicitari !
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Salutare

Mesaj  Pintilie Ionela Mar Mai 03, 2011 8:51 am

Era vorba despre Reducere la tacere,este interesant mesajul,am invatat ceva de la mentorul meu si aceea ca atunci cand mergi la un vernisaj,se intampla sa nu-ti amintesti nimic interesant,placut, ce are valoare artistica,doar ce socheaza,in momentul in care gasesti aceea sclipire acel ceva despre care poti apoi sa vorbesti,sa-ti aduci aminte ,poti spune ca acel vernisaj a fost un succes,in rest e talent,dar nimic mai mult,sunt multi talentati ,dar acel ceva care sa te scoata din anonimat ,care te caracterizeaza este greu sa-l descoperi.In lucrarile tale acel ceva este Reducere la tacere,daca reusesti sa perseverezi,sa mergi pe ideea de mesaj artistic,vei avea un real succes,abia acum iti pui amprenta in lucrariletale.Stii artistii mari spuneau despre ei ca in toata cariera nu au pictat decat doua trei tablouri,cand ei au realizat sute,dar in istoria artei raman doar cateva reprezentative care le ridica si pe celelalte.Eu inca nu-mi gasesc stilul,si mi se intampla sa nu ma multumeasca ceea ce realizez,sunt inca in cautari.Mult succes!

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Mar Mai 03, 2011 12:51 pm

Desi sunt un amator si nu am, inca, nici o performanta, ma ghidez, totusi, dupa acelasi principiu enuntat de tine; e vorba despre acel "ceva" care impresioneaza, socheaza, asa cum ai spus si care transmite un mesaj. Ma bucur ca si altcineva de pe aici impartaseste cu mine aceasta idee. Cine zice ca e usor sa transmiti prin arta plastica un mesaj, care sa fie perceput in esenta lui, se insala, mai ales ca, oamenii, sunt indivizi diferiti si ca atare, inteleg diferit. De exemplu, am avut privitori care s-au oripilat la vederea desenului, privindu-ma susceptibil, doar, doar or vedea pe fata mea, semne de nebunie :))) Ba cineva m-a intrebat daca "tipa din desen" reprezinta un fachir care inghite sarma ghimpata. M-a amuzat chestia asta, dar m-a si intristat in acelasi timp. Ar fi fost inutil sa le spun ca , aproape toti suntem in situatia "fachirei", fiindca, daca le-as fi spus, as fi riscat sa beau cafeaua singura :)))
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Fii tu insati..

Mesaj  Pintilie Ionela Mar Mai 03, 2011 5:04 pm

Sa nu-ti pese de ceea ce spun ceilalti,le place doar ceea ce inteleg,am aceeasi dilema,tind spre Bacovia mai mult dar in pictura,nu stiu de ce dar ma fascineaza lupta dintre bine si rau,vezi tabloul religios Gura Iadului,peisaje mai tenebre...o fi starea de moment sau nu,asa ma exprim eu artistic,cine aspus ca artistii sunt si intregi la minte?daca am fi normali nu am mai fi artisti.Fa intotdeauna ceea ce simti,in arta nu exista granite.Ca femeie ma regasesc in Reducere la tacere.

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  Adi Sabau Dum Mai 08, 2011 9:46 pm

Pintilie Ionela a scris: ma fascineaza lupta dintre bine si rau .. vezi tabloul

... Mai gandeste-te! .. viata e o iluzie .. O pacaleala!

Noi, nici unul, nu vorbim cu vorbele noaste! .. .. . Smile
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Lun Mai 09, 2011 1:00 am

E Adi, he he he! Buna, Adi! Nu te supara, ca noi nu suntem noi :D
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Salutare

Mesaj  Pintilie Ionela Joi Mai 26, 2011 7:49 pm

Felicitari pt. Car cu boi cat si celelalte tablouri inspirate din viata la tara,micul pastor...dupa ce am inceput icoana pe sticla am inceput sa ma documentez despre arta naiva,vezi Rousseau vamesul,el era fascinat de jungla...arta naiva moderna se vinde bine si este apreciata si peste hotare,tu ai inclinatie spre acest curent,ai talent si nu numai,transmiti emotii,sentimente,felicitari.

Pintilie Ionela

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Vin Mai 27, 2011 12:53 pm

Multumesc, Ionela. In legatura cu pictura mea, mi-ai dat o idee cum sa ma imbogatesc :D :D :D
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty desene

Mesaj  kizy Dum Dec 04, 2011 8:02 am

crina a scris:He,he,he....,ce zi frumoasa mi-ai facut!!! sunny cheers
Mai frumoasa decat e.
Thank you very much! Razz

Frumoase personaje,frumoase desene,mult talent.
Succes in continuare
kiz
kizy
kizy

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Dum Dec 04, 2011 1:10 pm

Multumesc, Kizy si bine ai venit pe forumul nostru. Asteptam sa vedem si portofoliul tau Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  marinic Joi Ian 26, 2012 8:54 am

Sunt foarte reusite desenele tale Crina! Nu crezi ca ar trebui sa semnezi cu numele tau? poate cineva care vedea un tablou va dori sa afle cate ceva despre tine si te va cauta dupa semnatura, nu te ve gasi. Eu spre exemplu am obiceiul sa ma uit pe tablouri pe unde ma duc apoi caut pictorii dupa semnatura pe google sa le vad galeriile. Am cautat odata un pictor ce semna cu Picassa dar nu l-am gasit avea un tablou pe care eu il mai vazusem la un grec, dar cine stie al cui o fi fost originalul.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  marinic Vin Iul 06, 2012 3:33 pm

Minunat tabloul La malul marii Crina, a meritat efortul! Acum poti sa spui cu ce se lucreaza mai usor? cu acrilic sau ulei? Mult spor in continuare, sa le termini si pe celelalte!

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Vin Iul 06, 2012 3:43 pm

De departe... cu ulei se lucreaza mai usor. Eu am bajbait fiindca sunt incepatoare si am pictat, mai mult, dupa ureche si ce am mai spicuit pe aici pe internet, informatii despre tehnica in ulei. Cand ma gandesc ca am de pictat doua lucrari portrete, incepute.... affraid imi vine sa fug de-acasa. Dar le dau eu de cap, ce naiba...Ori ele, ori eu... Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Vin Iul 06, 2012 3:45 pm

Aaaaa... si mai trebuie sa incep inca o lucrare, aia propusa de George, dupa un filmulet de pe internet. N-am uitat Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  kizy Vin Iul 06, 2012 4:37 pm

Foarte reusit peisajul marin.Nu mi se pare ca ai pictat"dupa ureche",stii bine ce faci sau faci bine ce stii Smile Astept cu nerabdare portretele in ulei,dat fiind ca sunt un fan al portretelor tale in creion Very Happy
kizy
kizy

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum